Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Ako navrhnúť kuchynský priestor, aby bol funkčný?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako navrhnúť kuchynský priestor, aby bol funkčný?
Renovácia kuchyneAko navrhnúť kuchynský priestor, aby bol funkčný?

Či už patríte k vášnivým kuchárom, alebo pre Vás práca za sporákom predstavuje skôr len rutinnú povinnosť, väčšina z nás trávi v kuchyni podstatné množstvo času. Je preto dôležité, aby sme sa v tejto časti domácnosti cítili čo najpríjemnejšie. Stavba domu či rekonštrukcia je samozrejme ten najlepší moment zamyslieť sa nad tým, ako novú kuchyňu prispôsobiť všetkým Vašim požiadavkám.

Ak venujete pozornosť dôkladnému plánovaniu, výsledkom môže byť dokonalá kuchyňa presne podľa Vašich predstáv, ktorá Vám bude robiť radosť po praktickej i estetickej stránke mnoho rokov. Premýšľate, ako začať? S tým Vám pomôže tento článok.

Na čo myslieť?

Veľká, priestranná kuchyňa je snom mnohých z nás. No množstvo priestoru a najmodernejšie elektrospotrebiče ešte nerobia dobrú kuchyňu. Hádam najdôležitejším kritériom je funkčné usporiadanie. Pri plánovaní s funkčnosťou na prvom mieste dokážeme aj z tej najmenšej kuchyne vyťažiť maximum. Neexistuje však samozrejme jednotná formula na navrhnutie dokonalej kuchyne. Najlepším spôsobom, ako začať, je ujasniť si svoje potreby a očakávania.

Umiestnenie kuchyne

Ak ste ešte nezačali s výstavbou a stále premýšľate nad dispozíciou Vášho vysneného domova, je ideálny čas zamyslieť sa nad pozíciou kuchyne. Orientáciou na juh či západ ľahko môže dôjsť k nepríjemnému prehriatiu priestorov kuchyne, kde býva teplota prirodzene vyššia než v iných častiach domácnosti. Ideálna je preto orientácia na severnú či východnú stranu, pričom je však dôležité dbať na dostatok denného svetla. Dôležitou otázkou je tiež napojenie kuchyne na ďalšie miestnosti ako je jedáleň, obývačka či komora.

Individuálne potreby

Na uvedomenie si, čo od novej kuchyne očakávate, je najlepšie zamyslieť sa najskôr nad svojimi osobnými zvykmi a predstavami. Odpovede na niekoľko jednoduchých otázok Vám môžu pomôcť vyriešiť zásadné body návrhu kuchyne ako je usporiadanie a výšky pracovných plôch či množstvo úložného priestoru.

Ako často varíte? Koľko ľudí sa vo Vašej domácnosti bežne stravuje a pripravuje jedlo? Stolujete priamo v kuchyni, alebo máte vyhradenú jedáleň? Ako často nakupujete potraviny? Ak máte vo zvyku nakupovať do zásoby, alebo radi zavárate, myslite na dostatok odkladacieho priestoru, v ideálnom prípade i komoru. Pokiaľ ste zástancami častejších a menších nákupov, postačí Vám aj potravinová skriňa. 

Funkčné zónovanie

Pohyb a práca v kuchyni by mala byť jednoduchá a intuitívna. Ak sa príprave jedál venujete často, určite viete, aký dôležitý je pre efektívne fungovanie plynulý tok. Ten vieme docieliť rozdelením kuchyne na určité funkčné zóny a ich logickým usporiadaním. Základnými zónami v kuchyni sú pracovná zóna obsahujúca priestor na umývanie a prípravu potravín, zóna varenia a odkladacia zóna vrátane chladničky.

Tieto zóny by mali na seba plynule naväzovať v pomyselnom trojuholníku, kde by súčet vzdialeností medzi chladničkou, drezom a sporákom nemal presiahnuť 7 metrov. Obzvlášť dôležitá je ergonómia a s tou spojené výšky jednotlivých zón – tie by sa mali odvíjať od výšky Vašej postavy. Ak v kuchyni pracuje viac než jedna osoba, riadime sa obvykle priemernou výškou.

Materiálové riešenie

Pravdepodobne máte predstavu o tom, ako by mala Vaša kuchyňa snov vyzerať. Okrem estetickej stránky je však nevyhnutné myslieť aj na výber takých materiálov, ktoré Vám prácu v kuchyni uľahčia. Ide predovšetkým o jednoduché čistenie a údržbu. Pri výbere materiálov dbajte predovšetkým na kvalitu. Aj drevotrieskové či MDF dosky sa vyrábajú v rozličných triedach – nechcete, aby sa hrany dvierok začali olupovať už po pár mesiacoch pravidelného používania.Dôležitý je výber materiálu pracovnej dosky a zásteny. Populárnymi riešeniami sú drevo, kameň i keramika, medzi netradičné a moderné možnosti patrí i kovolaminát alebo sklo. A keby ste sa predsa nemohli rozhodnúť, stačí sa obrátiť na skúseného odborníka v kuchynskom štúdiu, ktorý Vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky týkajúce sa plánovania Vašej kuchyne.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Mateja Kemka zo spoločnosti SPIŠ INTERIÉR

Aké časté chyby nastávajú pri renovácii?

Jednou z chýb pri rekonštrukcii je nedostatočne naplánovaný rozpočet. Dôležité je spraviť si na začiatku prieskum trhu, či už ide o cenu práce ale aj materiálu. Často sa zabúda aj na menšie položky, pri ktorých sa vie cena vyšplhať na niekoľko stoviek eur, ako napríklad svietidlá, vypínače a podobne. Pri rekonštrukcii sa musí počítať s finančnou rezervou 10 až 15% na neočakávané výdavky a prípadné skryté vady. 

Na čo si pri renovácii dať pozor?

Prvým a dôležitým krokom je správny výber stavebnej spoločnosti. Odporúčam vybrať spoločnosť na základe ich realizovaných projektov, recenzií alebo odporúčaní od známych. V dnešnej dobe nájdeme kopec rôznych firiem zaoberajúcich sa rekonštrukciami, no podstatné je v tomto prípade venovať dostatok času práve výberu. Ešte pred začatím rekonštrukcie netreba zabúdať aj na vytvorenie zmluvy, kde je uvedená cena, rozsah prác a záruka.

Na čom sa pri renovácii dá ušetriť a kde by sa naopak šetriť nemalo?

Pri renovácii sa dá ušetriť tak, že prípravné práce urobíte svojpomocne. Či už ide o odstránenie starého nábytku a zariadenia ako napríklad odstránenie starých náterov zo stien prípadne odstránenie podlahy a podobne. Určite však neodporúčam svojpomocne vykonávať odborné alebo búracie práce, pretože opravy nedostatkov sú niekedy finančne náročnejšie ako práca odborníka. Naopak šetriť by sa nemalo pri výbere stavebných materiálov, obkladačiek alebo podláh. Preto neodporúčam nakupovanie lacných, nekvalitných a neoverených produktov. Pri nesprávnom výbere môže dôjsť k rôznym nečakaným komplikáciám, kde cena opráv zbytočne navyšuje rozpočet.

Spoločnosť SPIŠ INTERIÉR - špecialisti na kompletné rekonštrukcie a stolárstvo

autor: Katarína

Jul 30, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 25 924 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Marek V.

Firma
Košice
5,0
Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dale K.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Náš skúsený tím ponúka kompletné rekonštrukcie kuchýň a bytov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý priestor. Ďalej ponúkame zákazkové tesárske a stolárske práce v našej dielni. --------------------- Our experienced team offers complete kitchen renovations and apartment renovations to help you create the perfect space. Furthermore, we offer custom carpentry and joinery in our workshop.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0
Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9
Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal B.

Firma
Kučín
4,9
Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin S.

Firma
Košice
4,9
Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel Ď.

Živnostník
Považská Bystrica
4,9
Elektrikár

Elektroinštalačné práce, zapojovanie spotrebičov, zásuviek....montáž rozvodných skríň, svietidiel....opravárenské práce...kosenie, upratovanie pozemkov, zimná údržba.... hodinový manžel... Opravy stien pred maľovaním ( diery po hmoždinách, praskliny...) , Maľovanie interiéru Drobné opravy nábytku ( pánty, závesy, madlá...)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9
Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca
Pošlite dopyt 25924 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt