Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhradný architekt

Ako navrhnúť malú rodinnú záhradu a zachovať súkromie a nenáročnú starostlivosť?

Hľadáte záhradného architekta? V tejto kategórii máme 5655 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako navrhnúť malú rodinnú záhradu a zachovať súkromie a nenáročnú starostlivosť?
Záhradný architekt

Ako navrhnúť malú rodinnú záhradu a zachovať súkromie a nenáročnú starostlivosť?

Aké je tajomstvo príťažlivej záhrady? Plánovanie, samozrejme! Keď si starostlivo pripravíte náčrt a vezmete do úvahy aj praktické vlastnosti priestoru, z dlhodobého hľadiska vám to ušetrí čas a peniaze.

Prinášame vám tipy od odborníkov, ako navrhnúť usporiadanie malej záhrady na malom priestore.

Správne využitie malého priestoru

Skôr ako začnete, stanovte si najvyššie priority. Napríklad vo väčšej záhrade môžete vyhradiť viac miesta na grilovanie, zatiaľ čo v malej záhrade sa možno budete musieť uspokojiť s vydláždením miesta pre prenosný gril a zároveň sa rozhodnúť, kam ho budete odkladať, keď sa nepoužíva.

Malé rodinné záhrady sa plánujú najťažšie, pretože je potrebné myslieť aj na miesto pre deti. Náš tip je zvoliť farby, ktoré dobre odrážajú svetlo a pridať detaily, ktoré nájdete v interiéroch.

Usporiadanie malej záhrady pre jednoduchú starostlivosť

Vytvorenie dvojúrovňovej záhrady lemovanej jazierkami bude lahodiť oku i duši. Vyvýšené záhony so zabudovanými lavičkami umožnia pojať viac hostí ako klasické záhradné stoličky. Krásna farebná budleja je ideálnou rastlinou pre malé záhrady. Je nenáročná na starostlivosť a jej nádherné kvety prilákajú včely i motýle.

Koľko času to zaberie?

Starostlivosť o vyvýšené záhony je jednoduchá. Pozornosť si bude vyžadovať dlažba vo zvyšku záhrady, aj to len občas.

Existujú nejaké triky na zväčšenie priestoru?

Atraktívna rastlina, kanvička alebo soška na konci záhrady priťahujú zrak a spôsobia zdanie, že záhrada je väčšia. Lavice so zdvíhacím vekom zase poskytnú úložný priestor. Ak potrebujete detský kútik, v časti záhrady vytvorte pieskovisko, ktoré bude skryté pod doskou.

Ako znížiť náklady?

Vyvýšené záhony vyzerajú skvele, ale ich tvorba je nákladná, takže sa môžete rozhodnúť pre prízemnú výsadbu. Malé záhrady získajú na príťažlivosti, ak do nich pridáte napríklad vodné prvky a štrkovú alebo drevenú dlažbu.

Dizajn malej záhrady pre rodiny

Vďaka kruhovým vzorom, ktoré budú usporiadané šikmo, bude malá záhrada pôsobiť väčšie. V strede záhrady môže byť trávnatý kruh (priestor pre deti), zatiaľ čo menšie vydláždené kruhy budú miestom na posedenie/stolovanie. Tieto priestory môže spájať vydláždený chodníček. Ako dekoratívny prvok sa veľmi hodia vysadené vyššie rastliny. 

Koľko času si to bude vyžadovať?

Trávnik bude v lete potrebné raz týždenne kosiť. Ak zvolíte nenáročné rastliny, starostlivosť bude jednoduchá a rýchla.

Existujú nejaké triky na zväčšenie priestoru?

Namaľujte múry a ploty bielou farbou, aby sa priestor opticky zväčšil, udržujte nízke okraje, aby sa záhrada zdala širšia, a namiesto vysokej kôlne zvoľte nízky úložný priestor.

Ako môžem znížiť náklady?

Môžete sa rozhodnúť pre menej výsadby a uprednostniť viac trávnatej plochy. Ďalšou možnosťou je dať zatrávnenej ploche oválny tvar.

Dizajn záhrady so zachovaním súkromia

Uprednostňujete súkromie a pokoj? Potom na plot pripevnite mriežkové panely, ktoré umožnia popínavým rastlinám skryť vaše súkromie pred zvedavými pohľadmi. Široký vydláždený chodník v tvare S navodzuje uvoľňujúci pocit. Nebojte sa dať záhrade exotický vzhľad, čo bude príťažlivé počas celého roka a po krajoch umiestnite veľké rastliny, ako sú napríklad paprade, ktoré tiež budú brániť pohľadom do záhrady. Popínavé rastliny rastú rýchlo a nepoškodzujú plot ani múrik, ak sa tiahnu okolo mriežky.

Koľko času si to bude vyžadovať?

Po vysadení sa táto záhrada stará o seba sama - okrem zvláštneho druhu liany, ako je plamienok plotný, a žiarivých letných kvetov, ako sú napríklad ľalie alebo maky.

Ako môžem znížiť náklady?

Zvoľte jednoduché ale pútavé rastliny. Taktiež môžete vymeniť dlažbu na terase za štrk, ktorý je lacnejší a ľahšie sa ukladá.

 

autor: Andrej

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 5655 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Kristína K.

Živnostník
Lužianky
4,9

Záhradný architekt

Som vyštudovaná záhradná a krajinná architekta a rada tvorím exteriér podľa Vašich predstáv. Zaoberám sa vypracovaním projektovej dokumentácie, štúdie rodinných záhrad...Zobraziť viac

Som vyštudovaná záhradná a krajinná architekta a rada tvorím exteriér podľa Vašich predstáv. Zaoberám sa vypracovaním projektovej dokumentácie, štúdie rodinných záhrad či verejných priestorov, projektovaním a návrhom drobnej architektúry. Podľa potreby viem vypracovať 2D a 3D projekt. Taktiež sa vieme dohodnúť aj na vypracovaní projektu, tak aby si ho vedel vytvoriť každí sám.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan M.

Živnostník
Bratislava
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa orezávaniu a výrubu drevín v intraviláne, moje schopnosti a skusenosti sú overene časom

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť...Zobraziť viac

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol Z.

Firma
Pezinok
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu...Zobraziť viac

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu sezóny, výruby, arboristické orezy stromov a krikov

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií...Zobraziť viac

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Sládkovičovo
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Projektovanie a realizácia záhrad... Automatický závlahový systém.... Celoročná údržba zelene.............. Čistenie zanedbaných pozemkov.. Poradenstvo......,

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú...Zobraziť viac

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

#
#
#
Zadať dopyt

René M.

Živnostník
Košice
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť...Zobraziť viac

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby...Zobraziť viac

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

#
#
#
Zadať dopyt

Rene K.

Živnostník
Bratislava
4,4

Hodinový manžel

Poskytujeme všetky stavebné prace od a-po z . A taktiež upratovaciu službu jednorazové alebo pravidelne . Starostlivosť o vaši nehnuteľnosť a Vás...Zobraziť viac

Poskytujeme všetky stavebné prace od a-po z . A taktiež upratovaciu službu jednorazové alebo pravidelne . Starostlivosť o vaši nehnuteľnosť a Vás komplexne a na profi úrovni .

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef A.

Živnostník
Bratislava
4,3

Pokládka dlažby a obkladov

Čalúnené veskereho nábytku .obklady a dlažby revízie komínov a elektriky a spotrebičov Plynu kotlov.malovanie a všetky Stavebné práce

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír Š.

Firma
Nitra
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne...Zobraziť viac

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne ale vzdy na kluc (dodanie služby od zadania az po odovzdanie vratane vsetkych potrebnych ukonov a komponentov pre kompletne zrealizovanie) zadajte nam požiadavku a my sa postarame o všetko.

#
#
#
Zadať dopyt

Erik L.

Živnostník
Modra
4,2

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovnorezom benzínovým záhrady pozemky vinohrady taktiež kosenie a údržba trávnikov benzinovou kosackou traktorovou kosackou uprava a realizacie zahrad

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhradný architekt

Nízka cena130,00 €/projekt
Priemerná cena219,20 €/projekt
Vysoká cena306,00 €/projekt

Pošlite dopyt 5655 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradného architekta? V tejto kategórii máme 5655 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt