Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Úprava a filtrácia vody

Ako odstrániť škvrny od vodného kameňa

Hľadáte inštalatéra na úpravu a filtráciu vody? V tejto kategórii máme 18 520 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako odstrániť škvrny od vodného kameňa
Úprava a filtrácia vody

Ako odstrániť škvrny od vodného kameňa

Dajte zbohom škaredým škvrnám od vodného kameňa na vašich vodovodných batériách a škvrnám vo vašich toaletných misách! Tieto usadeniny môžete vyčistiť v štyroch jednoduchých krokoch.

Sú na vašich vodovodných batériach či sprche vždy biele škvrny od vodného kameňa? Pokrýva zakalený film karafu vášho kávovaru? Ak je to tak, pravdepodobne patríte k 85 percentám domácností s tvrdou vodou. Zakalenie, ktoré vidíte, je nahromadenie minerálov, ktoré po sebe zanechala odparená voda. Našťastie sa tieto usadeniny tvrdej vody dajú ľahko odstrániť - v štyroch jednoduchých krokoch. Postupujte podľa tohto návodu, ako odstrániť škvrny od tvrdej vody z umývadla, vane alebo toalety.

NÁSTROJE A MATERIÁLY

  • Plastové rukavice
  • Ocot
  • Sprejová fľaška
  • Stará zubná kefka
  • Toaletná kefa
  • Čistiaca kefa
  • Špongia
  • Čistiaca handrička

Natiahnite si rukavice a siahnite po kyslom prostriedku na čistenie domácnosti, ako je napríklad prostriedok na odstraňovanie hrdze a kovu. Alebo ak chcete, pripravte si vlastný recept kombináciou rovnakého pomeru octu a vody. Pridajte zmes do rozprašovača, nastriekajte a nechajte pôsobiť. Ak použijete čistiaci prostriedok zakúpený v obchode, prečítajte si pokyny uvedené na štítku. 

Po pôsobení prípravku vydrhnite oblasť starou zubnou kefkou (alebo kefkou na záchodovú misu). Štetiny kefky poskytujú toľko abrazívnej sily, aby vyčistili minerálne usadeniny uvoľnené kyselinou.

Pokračujte v striekaní čistiacim prostriedkom a pokračujte v drhnutí, kým nezmiznú aj tie najodolnejšie škvrny od tvrdej vody.
Ak je to náročné, skúste toto: Nalejte roztok octu a vody do malej misky a potom pridajte toľko sódy bikarbóny, aby ste vytvorili pastu. Namočte kefu do pasty a potom skúste znovu vydrhnúť. Tentoraz by škvrna mala ustúpiť.

Po odstránení zvyškov minerálov miesto prejdite vlhkou špongiou. Na záver oblasť osušte mäkkou handričkou. Uistite sa, že ste oblasť úplne vysušili, inak sa môžu škvrny znova objaviť!

Prevencia škvŕn od tvrdej vody

Tu sú dva triky, ktoré zabránia, aby škvrny od tvrdej vody spôsobili, že režim čistenia bude pre vás únavnou a častou prácou:

  • Hneď ako skončíte s používaním sprchy, umývadla, vane či ostatného sanitárneho nábytku, zotrite vodu, ktorá na ňom ostala. Tvrdá voda nemôže zanechať škvrny, ak sa jej rýchlo zbavíte. Pri každom z kohútikov vo vašej domácnosti majte handričku a zotrite prebytočnú vodu.
  • Aspoň raz denne utrite tieto oblasti prírodným čistiacim prostriedkom alebo ich mierne zaroste. To nemusí úplne zabrániť vzniku škvŕn od tvrdej vody, ale uľahčí vám to prácu, keď budete neskôr upratovať.

autor: Peter

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18 520 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marcel S.

Firma
Prešov
5,0

Vodoinštalácia

Sme firma pôsobiaca na trhu od roku 2015, zo skusenostami v mnohých odboroch a naši zamestnanci majú všetky potrebne osvečenia...Zobraziť viac

Sme firma pôsobiaca na trhu od roku 2015, zo skusenostami v mnohých odboroch a naši zamestnanci majú všetky potrebne osvečenia na nami poskytované služby.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodár, inštalatér

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov...Zobraziť viac

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas M.

Živnostník
Trnava
4,8

Čistenie klimatizácie

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR...Zobraziť viac

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR a SR, narodny futbalovy stadion v Bratislave atd... Akceptujem platbu v BTC.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie, kurenári

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav L.

Firma
Bratislava
4,6

Vodár, inštalatér

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instaliater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34...Zobraziť viac

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instaliater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34 rokov rád vám pomôžem z vašimi problémami, a rešim všetko v krátkom čase. Z pozdravom váš vodár Miroslav Lovha.🙂 Ešte mozeme vam spravit rozne obklady, dlažby a kompleknu rekonstrukciý kupelne.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Úprava a filtrácia vody

Nízka cena12,00 €/hod
Priemerná cena18,00 €/hod
Vysoká cena25,00 €/hod

Pošlite dopyt 18520 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte inštalatéra na úpravu a filtráciu vody? V tejto kategórii máme 18 520 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt