Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia bytu

Ako postupovať pri kompletnej rekonštrukcii bytu

Hľadáte staviteľa na rekonštrukciu bytu, prerábku bytu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako postupovať pri kompletnej rekonštrukcii bytu
Rekonštrukcia bytuAko postupovať pri kompletnej rekonštrukcii bytu

Kúpili ste si byt alebo sa chystáte rekonštruovať ten váš „starý byt“? Či už tak alebo onak, v oboch prípadoch je potrebná kompletná rekonštrukcia, ktorá nie je pre nikoho jednoduchá. Veď uznajme, nikto nerekonštruuje byt na dennej báze. Na takýto projekt sa treba poriadne pripraviť, aby sa nič nezanedbalo a na nič sa nezabudlo. Tak teda poďme na to!

Predstava 

Na začiatok je dobré si urobiť ako finančnú, tak aj finálnu predstavu. Navrhnite si podľa vlastných možností finančný strop, aby ste vedeli, od čoho sa odraziť a aký je váš rozpočet. Na základe toho si na papier ceruzkou načrtnite, ako by mal váš byt po rekonštrukcii vyzerať. Kľudne siahnite aj po časopisoch s interiérovým dizajnom alebo sa inšpirujte obrázkami na internete. Majte jasnú predstavu toho, čo chcete. 

Technika

Nezabúdajte na to, že aj technika sa rokmi mení. Zrekonštruujte aj elektrické siete a odpady. Aj tu nastupujú stále nové a moderné technológie. Chceli by ste, aby bola vaša domácnosť v budúcnosti inteligentná? Prispôsobte tomu elektroinštaláciu. Buďte stále o krok vpred, nerekonštruujete predsa len na pár rokov. 

Interiér

Ak už máte jasnú predstavu toho čo chcete, prichádza čas na prípravu búracích prác, spojenie kuchyne s obývačkou, zväčšenie kúpeľne alebo vybudovanie šatníka. Že si neviete presne predstaviť, ako bude váš byt po rekonštrukcii s vašimi nápadmi vyzerať? Nechajte si poradiť!

Názory skúseného interiérového dizajnéra sa určite hodia, výsledok vás určite prekvapí a vy si poviete, že toto boli správne investované peniaze. Dizajnér vám poradí, ako čo najlepšie využiť priestor a kde sa dá ušetriť, aké materiály použiť a kde umiestniť jedálenský stôl aj keď podľa vášho plánu už nikam nevojde. Verte, že jeho rady a presné oko sú na nezaplatenie.

Výber majstrov

Ako prvé si musíte ujasniť, kedy chcete s rekonštrukciou začať. Na základe toho kontaktujte firmy alebo živnostníkov, aby vám vypracovali cenové ponuky a vy ste si mohli vybrať to najlepšie, čo trh vo vašom okolí ponúka. Určite si budete majstra vyberať práve podľa jeho ceny, no verte, že firma, ktorá ponúka komplexnú rekonštrukciu bude pre vás, ako nezainteresovanú osobu, lepšou voľbou ako živnostníci. Firma zabezpečí ako odborníkov, tak aj materiál, zatiaľ čo živnostníkov budete musieť zháňať každého zvlášť a ich práca nemusí byť vždy uspokojivá.

Náhradné bývanie

Počas rekonštrukcie, ktorá podľa náročnosti trvá 6 týždňov a viac bude potrebné, aby ste pre seba a svoju rodinu našli náhradné bývanie. Určite každému napadne ako prvá rodina alebo blízki priatelia, no myslite na to, že rekonštrukcia sa môže pretiahnuť a vy ostanete na obtiaž.

Zvážte možnosť krátkodobého prenájmu bytu alebo pobyt na chate, prípadne v apartmáne. Najlepšia by bola možnosť takého ubytovania, kde si môžete uskladniť aj veci, ktoré v byte počas rekonštrukcie ostať nemôžu a to verte, že ich nebude málo.

Oznam pre susedov

Ak už máte všetko vymyslené a úradmi potvrdené, tak nezabudnite do spoločných priestorov vyvesiť oznam pre susedov, aby aj oni vedeli, že je vo vašom byte plánovaná rekonštrukcia. Verte, že vŕtanie a búranie stien nie je práve najtichšia záležitosť a susedov to bude otravovať a rušiť. Preto na oznam určite aj presné hodiny, kedy bude rekonštrukcia prebiehať a nezabudnite aj na čas plánovaného ukončenia. Ak by sa tento dátum predĺžil, informujte ich o tom.

Nábytok a interiér

Ak už je hrubá rekonštrukcia hotová, prichádza tá milšia časť – výber nábytku a zariaďovanie. Na základe návrhu dizajnéra už určite viete, čo by ste chceli a je len na vás či si nábytok necháte vyrobiť na zákazku skúseným stolárom, alebo si ho pôjdete nakúpiť do obchodu s nábytkom. Tá radosť z nového bývania vám určite pomôže zabudnúť na všetky strasti a problémy, ktoré so sebou rekonštrukcia priniesla. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti KVAAPRO, s.r.o.

Na čo si pri rekonštrukcii bytu alebo domu treba dávať pozor?

Už teraz plánujete, že sa pustite do rozsiahlej rekonštrukcie bytu? Tak smelo do toho! Prv než sa ale pustíte do rekonštrukcie, máme pre vás niekoľko dobrých rád, ako sa vyhnúť komplikáciám a možným rizikám.

  1. Všetko dobre naplánujte, akákoľvek dodatočná zmena v priebehu rekonštrukcie bude znamenať vyššie výdavky a časový posun. Nechajte si urobiť nákresy, odhady aj vizualizácie. Ak napríklad rekonštruujete kuchyňu, vizualizáciu vám s veľkou pravdepodobnosťou ponúkne samotný dodávateľ kuchyne. Všetkých odborníkov oslovte vopred, zaistite si písomné súhlasy k vykonaným úkonom a potrebné povolenia.
  2. Uprednostnite kvalitu, pri výbere sa zamerajte vždy na kvalitné výrobky. Lacné a často nekvalitné výrobky nezaručujú dlhú životnosť. O kvalite materiálu sa vždy poraďte s odborníkom a nepozerajte len na nízku cenu. To ale neznamená, že sa musíte sústrediť len na veľké a známe značky. V týchto prípadoch je zase naopak možné, že platíte skôr za značku, nie za kvalitu.
  3. Premyslite financie, nikdy nepodceňujte výšku skutočných výdavkov na rekonštrukciu a počítajte s dostatočnou rezervou. Ideálny je samozrejme taký rozpočet, pri ktorom nebudete musieť zľaviť zo svojich predstáv. Aby ste si vedeli urobiť čo najpresnejšiu predstavu o rozpočte, vykonajte si prieskum trhu. Zistite si dôkladne, koľko stojí práca, materiál, zariadenie, odvoz odpadu alebo záverečné upratovanie. Pri kalkulácii ceny za novú podlahu nezabúdajte, že nestačí vynásobiť metre štvorcové cenou v obchode, ale pripočítajte aj cenu za položenie podlahy, líšt, prípadne iné položky. Pri rekonštrukcii stien môžete zistiť, že nestačí samotné vymaľovanie, ale je potrebná aj kompletne nová omietka a tento výdavok vás vo výsledku môže zaskočiť. Preto majte vždy pripravenú aspoň 15% rezervu na nečakané výdavky.
V akom období je vhodné riešiť rekonštrukciu bytu alebo domu?

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu domu alebo bytu, zrejme vás k tomu nedonútilo len množstvo voľného času, ale aj ročné obdobie, v ktorom sú pre vykonávanie konkrétnych prác ideálne podmienky. 

Na jar a v lete si vyberajte tradičné sezónne a častejšie exteriérové opravy, pri ktorých určite budete potrebovať a využijete vyškové práce. Výhody tohto ročného obdobia sú zrejmé. Dlhší deň a viac prirodzeného svetla. Vonku je teplo, takže máte ideálny čas aj na výmenu starého kúrenia. Okrem toho je veľa stavebných a povrchových materiálov navrhnutých tak, aby sa s nimi dobre pracovalo pri plusových teplotách, musia sa tiež prepravovať a v správnej teplote aj skladovať.

Čo je ideálne robiť v zime? Takmer všetky fázy interiéru. Jediným problémom je výmena radiátorov alebo okien.

Ako treba pri rekonštrukcii postupovať?

Plán rekonštrukcie – už pred začatím samotnej rekonštrukcie musí byť jasný plán teda zámer, ako má rekonštrukcia vo výsledku vyzerať.

Tatický posudok – krok, ktorému sa často nemožno vyhnúť v prípade, že dôjde k búraniu či murovaniu priečok. Statik musí posúdiť, ktoré steny sú nosné a ktoré naopak nie. Predísť tým môžete porušeniu zákonných ustanovení, ale predovšetkým je statický posudok dôležitým z hľadiska bezpečnosti.

Ohlásenie alebo stavebné povolenie – v prípade, že sa jedná iba o drobné úpravy, ktoré nijakým spôsobom nezmenia dispozíciu bytu, postačí ohlásenie o rekonštrukcii na príslušný stavebný úrad a upozornenie susedov v bytovej jednotke. Naopak, ak sa chystáte na rozsiahlu rekonštrukciu, kde sa bude zasahovať do obvodových či nosných stien, je potrebné získať stavebné povolenie.

Búracie práce – so starým treba jednoducho preč. Staré dlažby, obklady, umakartové bytové jadro, zárubne a všetko zbytočné a staré. Nezabudnite si zabezpečiť odvoz stavebného odpadu. Následne byt zbavte nečistôt po búracích prácach, aby sa mohlo začať so samotnou rekonštrukciou.

Elektrické rozvody – rozhodne jedna z najnáročnejších prác. Je potrebné vedieť kadiaľ budeme elektrické rozvody viesť. Nečakajte, že sa vyhnete zasekávaniu či odstráneniu zásuviek a podobne. Elektrikári natiahnu na hrubo elektrickú sieť tak, aby fungovala a mohlo sa pokračovať v ďalších prácach.

Kúrenie – radiátory, ktoré už dávno nepôsobia príliš esteticky sú zvyčajne menené za nové, krajšie a dizajnovo prívetivejšie. Takisto si premyslite, kde chcete mať výhrevné telesá rozmiestnené.

Vodoinštalácia – to isté platí aj o rozvodoch vody.

Obklady a maliarske práce – obkladanie kúpeľne, kuchyne či iných častí domu. Vymaľovanie stien.

Elektroinštalácia – následne príde k dokončeniu začatého. Montáž zásuviek, svietidiel prípadne senzorov a podobne.

Položenie podlahy – následne, možno položiť podlahu. To je znakom, že rekonštrukcia ide dobrým smerom.

Dvere a zárubne – po položení podlahy je tu priestor pre zárubne a dvere v byte (vchodové ešte predtým).

Zariadenie interiéru – nezostáva už nič iné, ako dom zariadiť nábytkom a vhodnými doplnkami, aby bol z nového bytu skutočný domov.

Spoločnosť KVAAPRO, s.r.o. - špecialisti na komplexné služby v oblasti stavebníctva, maliarskych prác, rekonštrukcie bytov či stavieb na kľúč

autor: Natália

Feb 2, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 25 920 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

H S.

Firma
Prestavlky
5,0
Rekonštrukcia bytu

Stavebná firma špecifikujúca sa na výstavba pasívnych domov, rekonštrukcie , stavebné poradenstvo, zhotovovanie projektovej dokumentácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

David G.

Firma
Igram
5,0
Rekonštrukcia bytu

Mám rôzne skúsenosti od vodoinštalacnych prác ako výmena batérie, sifónu.., základné elektrikárske práce montáž svietidiel, výmena vypínačov, zásuviek.. inštalácie garníž, poličiek, montáž nábytku, kuchynských liniek a podobne a pokial vám robí starosti vás PC či notebook viete na koho sa máte obratit. Robím kvalitnú a poctivú prácu a veľmi rád pomôžem s čímkoľvek. Stačí ma kontaktovať a dohodneme sa.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0
Rekonštrukcia bytu

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Mam 15 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek K.

Firma
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Naša firma sa zaoberá realizáciou vnútorných omietok (všetky druhy), sadrokartónom, kúpeľni, stavbu domu na kľúč,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej B.

Firma
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Patríme k stavebným firmám s pevným zázemím, perspektívnym tímom skúsených pracovníkov a širokým okruhom kvalifikovaných externých partnerov. Táto koncepcia predstavuje základnú podmienku i pri rekonštrukcii vášho bytu. Ďakujeme za vašu dôveru, čo pomáha ďalej napredovať i nám. Viac info nájdete na nasmajster.sk. Neprehliadnite našu novú projektovú kalkulačku nákladov na prácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Kristián P.

Firma
Sabinov
4,8
Rekonštrukcia bytu

Naša stavebná ponúka kompletnú stavebnú činnosť. Firma má skúsenosti s výstavbou, rekonštrukciou a opravou rodinných domov, administratívnych a priemyselných stavieb. Za tie roky máme za sebou veľký počet úspešne zrealizovaných projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal Ľ.

Firma
Zvolen
4,5
Rekonštrukcia bytu

Realizujeme kompletné stavby a rekonštrukcie domov, bytov, kúpeľní,striech či altánkov na klúč. V rámci vašho projektu vám poskytneme kompletné poradenstvo ohľadom výberu materiálov, technologickych postupov. Pomôžeme ale aj s výberom a dodávkou sanity, podláh dverí atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

T S.

Firma
Trnava
4,2
Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Natália M.

Firma
Kežmarok
4,1
Rekonštrukcia bytu

Sme mala firma ktera se zabiva omitky,sadrokarton,zednicke prace,rekonstrukce,stavebni cinnost to vse pod znackou kvalitne,levne a rychle V pripade me kontaktujte na mem tel cisle

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš S.

Firma
Dubnica nad Váhom
4,0
Rekonštrukcia bytu

po 20 rokoch skúseností v zahraničí som založil firmu na Slovensku s individuálnou orientáciou na zákazníka, cenovo dostupnými službami a odbornosťou. ponúkame realizáciu projektov: stavebníctvo, vodoinštalatérstvo kúrenárstvo, elektromontáže, obnoviteľné zdroje, kamerové systémy, alarmy,havarijná služba, servis pre byty,domy a bytové domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Julius Szabo S.

Firma
Vyškovce nad Ipľom
4,0
Rekonštrukcia bytu

Dobrý deň!V stavebnictve pracujem cca.12 rokov 4 roky som szčo. Pracujem s menšou partiou. Robime murarske prace od A po Z.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia bytu

Nižšia cena1 200,00 €/práca
Priemerná cena4 475,00 €/práca
Vyššia cena9 200,00 €/práca
Pošlite dopyt 25920 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na rekonštrukciu bytu, prerábku bytu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt