Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Ako postupovať pri prestavbe kuchyne?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako postupovať pri prestavbe kuchyne?
Renovácia kuchyneAko postupovať pri prestavbe kuchyne?

Majitelia domov minú na prestavbu kuchyne viac peňazí ako na akýkoľvek iný projekt na vylepšenie domácnosti. Majú na to dobrý dôvod - kuchyne sú centrom domáceho života, kde sa stretáva rodina a kde hostíte návštevy. Značnú časť nákladov na prestavbu kuchyne môže navrátiť hodnota, ktorú vášmu domu projekt prinesie.

Postupujte podľa týchto siedmich stratégií a pri prestavbe vašej kuchyne dosiahnete maximálnu spokojnosť a finančnú návratnosť. 

Majte plán

Plánovanie vašej prestavby kuchyne by malo trvať dlhšie ako samotná výstavba. Pri dobrom plánovaní sa minimalizuje čas, kedy vám prekáža stavebný chaos. Navyše je pravdepodobnejšie, že sa vám podarí dodržať rozpočet.

Koľko času by ste mali plánovaniu venovať? Odboríci na kuchyne a kúpeľne odporúčajú najmenej šesť mesiacov. Takto vás nebude lákať zmena názoru počas výstavby a vydávanie príkazov na zmeny, ktoré zvýšia náklady na prestavbu a znížia návratnosť investícií. 

Niekoľko tipov na plánovanie:

  • Preštudujte si vašu kuchyňu 

Aký široký je vchod do nej? Častou chybou mnohých majiteľov domov je, že si kúpia mimoriadne veľkú chladničku a potom zistia, že ju nemôžu dostať cez dvere. Aby ste sa takýmto chybám vyhli, urobte si výkres svojej kuchyne s mierami pre dvere, zariadenie, pracovné uličky, pulty atď. Nezabudnite ani na výšku.

  • Premýšľajte o pohybe v kuchyni 

Pracovné uličky by mali mať šírku minimálne 105 cm a v prípade domácnosti s viacerými obyvateľmi šírku najmenej 120 cm. 

  • Dizajn s ohľadom na ergonómiu

Zásuvky alebo výsuvné police v spodných skrinkách; výšky pultu, ktoré sa dajú nastaviť vyššie alebo nižšie; vstavaná rúra, to sú všetko prvky, vďaka ktorým je kuchyňa prístupná každému a je radosť v nej pracovať.

  • Plán pre nepredvídateľné okolnosti

Hoci ste počítali so všetkým, čo budete pri svojej prestavbe potrebovať, očakávajte neočakávané. Na dokončenie prestavby si naplánujte časovú rezervu. 

  • Pred začatím prác si vyberte všetky zariadenia a materiál

Dodávatelia budú môcť spraviť presnejšie ponuky a znížite tak aj riziko oneskorenia kvôli dodatočným objednávkam.

  • Nebojte sa vyhľadať pomoc

Profesionálny dizajnér môže prestavbu vašej kuchyne zjednodušiť. Profesionáli pomáhajú pri rozhodovaní o štýle, predvídaní potenciálnych problémov a plánovaní dodávateľov. Počítajte, že taký skúsený dizajnér si vypýta 5 % až 15 % z celkových nákladov na projekt.

Dôkladne sa informujte o zariadeniach

Pri plánovaní novej kuchyne sa dá ľahko uniesť. Propagovaný najnovší sporák so šiestimi horákmi a chladnička luxusnej značky môžu byť síce atraktívne, nemusia však zodpovedať vašim kuchárskym potrebám alebo životnému štýlu. Spotrebiče sú v podstate nástroje používané na varenie a skladovanie potravín. Vaša prestavba by nemala byť o náradí a vybavení, ale o dizajne a funkčnosti kuchyne ako celku. Pokiaľ teda nie ste dom kuchárom na plný úväzok, ktorý veľa varí, vynaložte svoje financie na dlhodobo využiteľné veci, ktoré zvyšujú hodnotu, ako sú skrinky a podlaha. 

Potom vyberte spotrebiče od dôveryhodných výrobcov, ktoré majú vysoké hodnotenie v online recenziách a správach spotrebiteľov.

Držte sa pôvodného rozvrhnutia

Nič nezvýši náklady na prestavbu viac ako zmena umiestnenia vodovodných potrubí a elektrických zásuviek či búranie pôvodných stien. Práve na týchto miestach sa vyskytujú nepredvídateľné problémy.
Pokiaľ je to možné, ponechajte elektroinštaláciu, vodovodné zariadenia a steny na pôvodnom mieste. Nielenže ušetríte na demoláciách a nákladoch na rekonštrukciu, takisto znížite množstvo prachu a nečistôt.

Nepodceňujte silu osvetlenia

Osvetlenie dokáže v kuchyni zmeniť celkový vzhľad. Môže napomôcť tomu, že vyzerá väčšie a jasnejšie. A pomôže vám pracovať bezpečne a efektívne. V kuchyni by ste mali mať dva rôzne typy osvetlenia: 

  • Osvetlenie pracovných oblastí

Osvetlenie kredenca by malo byť na vašom zozname úloh, pretože v jeho skrinkách vznikajú tmavé pracovné oblasti. A keďže prerábate, je to najlepší čas na trvalé zapojenie svetiel. Pre pracovnú oblasť si naplánujte minimálne dve svietidlá. Závesné svetlá sú dobré pre kuchynské ostrovčeky a iné pulty bez nízkych skriniek. Zapustené svetlá a svetlá nad kuchynskými skrinkami fungujú dobre nad drezom a nad prípravnými priestormi bez skriniek nad hlavou.

  • Okolité osvetlenie

Podhľadové stropné svietidlá, nástenné svietniky a koľajové svetlá vytvárajú celkové osvetlenie vašej kuchyne. Na ovládanie intenzity a nálady do projektu zahrňte prepínače stmievania.

Majte na pamäti kvalitu

Funkčnosť a životnosť by pri prestavovaní kuchyne mali byť najvyššou prioritou. Odolajte ponuke výhodných nákupov nízkej kvality a vyberte si výrobky, ktoré kombinujú nízke nároky na údržbu a dlhú záručnú dobu. Napríklad dosky s pevným povrchom môžu byť o niečo drahšie, ale pri správnej starostlivosti budú dlho vyzerať skvele. A ak sa plánujete čoskoro presťahovať, predajnou výhodou sú produkty s dlhými záručnými dobami.

Pridajte úložný priestor

Kuchynské skrinky nikdy nevyjdú z módy. Tu je niekoľko nápadov, ako pridať ďalšie: 

Nainštalujte skrinky, ktoré budú siahať až k stropu. Môžu stáť viac a možno budete potrebovať aj rebrík, získate však cenný úložný priestor na vianočné podnosy a ďalšie predmety používané raz ročne. Navyše nebudete musieť utierať prach z vrchných častí skriniek.

Na nepoužívané plochy stien a vnútorné dvere skrinky namontujte malé poličky; veľké hrnce a panvice zaveste na stojan pripevnený na strop; a na zadnú stranu dverí skrinky pridajte háčiky na zástery, metly a mopy.

Jasne komunikujte so svojimi remeselníkmi

Na udržanie rozpočtu je nevyhnutné vytvoriť si dobrý vzťah so svojím projektovým manažérom alebo stavebným tímom. Ak chcete vo svojom projekte zabezpečiť bezproblémovú realizáciu, zaujímajte sa o priebeh prác. Vaša prítomnosť vysiela váš záväzok ku kvalite. Pravidelne a priebežne komunikujte s remeselníkmi o tom ako napreduje projekt, o nutných zmenách v priebehu prác či navýšení rozpočtu.
 

autor: Jozef

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 25 925 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Marek V.

Firma
Košice
5,0
Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dale K.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Náš skúsený tím ponúka kompletné rekonštrukcie kuchýň a bytov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý priestor. Ďalej ponúkame zákazkové tesárske a stolárske práce v našej dielni. --------------------- Our experienced team offers complete kitchen renovations and apartment renovations to help you create the perfect space. Furthermore, we offer custom carpentry and joinery in our workshop.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0
Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9
Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal B.

Firma
Kučín
4,9
Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin S.

Firma
Košice
4,9
Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel Ď.

Živnostník
Považská Bystrica
4,9
Elektrikár

Elektroinštalačné práce, zapojovanie spotrebičov, zásuviek....montáž rozvodných skríň, svietidiel....opravárenské práce...kosenie, upratovanie pozemkov, zimná údržba.... hodinový manžel... Opravy stien pred maľovaním ( diery po hmoždinách, praskliny...) , Maľovanie interiéru Drobné opravy nábytku ( pánty, závesy, madlá...)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9
Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca
Pošlite dopyt 25925 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt