Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kuchyne

Ako postupovať pri prestavbe kuchyne?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20342 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako postupovať pri prestavbe kuchyne?
Rekonštrukcia kuchyne

Ako postupovať pri prestavbe kuchyne?

Majitelia domov minú na prestavbu kuchyne viac peňazí ako na akýkoľvek iný projekt na vylepšenie domácnosti. Majú na to dobrý dôvod - kuchyne sú centrom domáceho života, kde sa stretáva rodina a kde hostíte návštevy. Značnú časť nákladov na prestavbu kuchyne môže navrátiť hodnota, ktorú vášmu domu projekt prinesie.

Postupujte podľa týchto siedmich stratégií a pri prestavbe vašej kuchyne dosiahnete maximálnu spokojnosť a finančnú návratnosť. 

Majte plán

Plánovanie vašej prestavby kuchyne by malo trvať dlhšie ako samotná výstavba. Pri dobrom plánovaní sa minimalizuje čas, kedy vám prekáža stavebný chaos. Navyše je pravdepodobnejšie, že sa vám podarí dodržať rozpočet.

Koľko času by ste mali plánovaniu venovať? Odboríci na kuchyne a kúpeľne odporúčajú najmenej šesť mesiacov. Takto vás nebude lákať zmena názoru počas výstavby a vydávanie príkazov na zmeny, ktoré zvýšia náklady na prestavbu a znížia návratnosť investícií. 

Niekoľko tipov na plánovanie:

  • Preštudujte si vašu kuchyňu 

Aký široký je vchod do nej? Častou chybou mnohých majiteľov domov je, že si kúpia mimoriadne veľkú chladničku a potom zistia, že ju nemôžu dostať cez dvere. Aby ste sa takýmto chybám vyhli, urobte si výkres svojej kuchyne s mierami pre dvere, zariadenie, pracovné uličky, pulty atď. Nezabudnite ani na výšku.

  • Premýšľajte o pohybe v kuchyni 

Pracovné uličky by mali mať šírku minimálne 105 cm a v prípade domácnosti s viacerými obyvateľmi šírku najmenej 120 cm. 

  • Dizajn s ohľadom na ergonómiu

Zásuvky alebo výsuvné police v spodných skrinkách; výšky pultu, ktoré sa dajú nastaviť vyššie alebo nižšie; vstavaná rúra, to sú všetko prvky, vďaka ktorým je kuchyňa prístupná každému a je radosť v nej pracovať.

  • Plán pre nepredvídateľné okolnosti

Hoci ste počítali so všetkým, čo budete pri svojej prestavbe potrebovať, očakávajte neočakávané. Na dokončenie prestavby si naplánujte časovú rezervu. 

  • Pred začatím prác si vyberte všetky zariadenia a materiál

Dodávatelia budú môcť spraviť presnejšie ponuky a znížite tak aj riziko oneskorenia kvôli dodatočným objednávkam.

  • Nebojte sa vyhľadať pomoc

Profesionálny dizajnér môže prestavbu vašej kuchyne zjednodušiť. Profesionáli pomáhajú pri rozhodovaní o štýle, predvídaní potenciálnych problémov a plánovaní dodávateľov. Počítajte, že taký skúsený dizajnér si vypýta 5 % až 15 % z celkových nákladov na projekt.

Dôkladne sa informujte o zariadeniach

Pri plánovaní novej kuchyne sa dá ľahko uniesť. Propagovaný najnovší sporák so šiestimi horákmi a chladnička luxusnej značky môžu byť síce atraktívne, nemusia však zodpovedať vašim kuchárskym potrebám alebo životnému štýlu. Spotrebiče sú v podstate nástroje používané na varenie a skladovanie potravín. Vaša prestavba by nemala byť o náradí a vybavení, ale o dizajne a funkčnosti kuchyne ako celku. Pokiaľ teda nie ste dom kuchárom na plný úväzok, ktorý veľa varí, vynaložte svoje financie na dlhodobo využiteľné veci, ktoré zvyšujú hodnotu, ako sú skrinky a podlaha. 

Potom vyberte spotrebiče od dôveryhodných výrobcov, ktoré majú vysoké hodnotenie v online recenziách a správach spotrebiteľov.

Držte sa pôvodného rozvrhnutia

Nič nezvýši náklady na prestavbu viac ako zmena umiestnenia vodovodných potrubí a elektrických zásuviek či búranie pôvodných stien. Práve na týchto miestach sa vyskytujú nepredvídateľné problémy.
Pokiaľ je to možné, ponechajte elektroinštaláciu, vodovodné zariadenia a steny na pôvodnom mieste. Nielenže ušetríte na demoláciách a nákladoch na rekonštrukciu, takisto znížite množstvo prachu a nečistôt.

Nepodceňujte silu osvetlenia

Osvetlenie dokáže v kuchyni zmeniť celkový vzhľad. Môže napomôcť tomu, že vyzerá väčšie a jasnejšie. A pomôže vám pracovať bezpečne a efektívne. V kuchyni by ste mali mať dva rôzne typy osvetlenia: 

  • Osvetlenie pracovných oblastí

Osvetlenie kredenca by malo byť na vašom zozname úloh, pretože v jeho skrinkách vznikajú tmavé pracovné oblasti. A keďže prerábate, je to najlepší čas na trvalé zapojenie svetiel. Pre pracovnú oblasť si naplánujte minimálne dve svietidlá. Závesné svetlá sú dobré pre kuchynské ostrovčeky a iné pulty bez nízkych skriniek. Zapustené svetlá a svetlá nad kuchynskými skrinkami fungujú dobre nad drezom a nad prípravnými priestormi bez skriniek nad hlavou.

  • Okolité osvetlenie

Podhľadové stropné svietidlá, nástenné svietniky a koľajové svetlá vytvárajú celkové osvetlenie vašej kuchyne. Na ovládanie intenzity a nálady do projektu zahrňte prepínače stmievania.

Majte na pamäti kvalitu

Funkčnosť a životnosť by pri prestavovaní kuchyne mali byť najvyššou prioritou. Odolajte ponuke výhodných nákupov nízkej kvality a vyberte si výrobky, ktoré kombinujú nízke nároky na údržbu a dlhú záručnú dobu. Napríklad dosky s pevným povrchom môžu byť o niečo drahšie, ale pri správnej starostlivosti budú dlho vyzerať skvele. A ak sa plánujete čoskoro presťahovať, predajnou výhodou sú produkty s dlhými záručnými dobami.

Pridajte úložný priestor

Kuchynské skrinky nikdy nevyjdú z módy. Tu je niekoľko nápadov, ako pridať ďalšie: 

Nainštalujte skrinky, ktoré budú siahať až k stropu. Môžu stáť viac a možno budete potrebovať aj rebrík, získate však cenný úložný priestor na vianočné podnosy a ďalšie predmety používané raz ročne. Navyše nebudete musieť utierať prach z vrchných častí skriniek.

Na nepoužívané plochy stien a vnútorné dvere skrinky namontujte malé poličky; veľké hrnce a panvice zaveste na stojan pripevnený na strop; a na zadnú stranu dverí skrinky pridajte háčiky na zástery, metly a mopy.

Jasne komunikujte so svojimi remeselníkmi

Na udržanie rozpočtu je nevyhnutné vytvoriť si dobrý vzťah so svojím projektovým manažérom alebo stavebným tímom. Ak chcete vo svojom projekte zabezpečiť bezproblémovú realizáciu, zaujímajte sa o priebeh prác. Vaša prítomnosť vysiela váš záväzok ku kvalite. Pravidelne a priebežne komunikujte s remeselníkmi o tom ako napreduje projekt, o nutných zmenách v priebehu prác či navýšení rozpočtu.
 

autor: Jozef

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20342 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Richard B.

Živnostník
Sabinov
5,0

Výroba nábytku

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru ...Zobraziť viac

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru - montáž drevených obkladov a podláh - výroba psích búd , latrín - výroba dekoračných predmetov do záhrad - výroba dreveńych obalov

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor S.

Živnostník
Častkovce
5,0

Odvoz odpadu

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je...Zobraziť viac

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je príliš velká ani malá

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,8

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a...Zobraziť viac

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš R.

Živnostník
Bratislava
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava...Zobraziť viac

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava WC splachovaca.. - elektroinštalačné práce v domoch a bytoch (opravy elektroinštalácií, odstraňovanie porúch, pripojenie a výmena spotrebičov, svetiel,zásuviek, vypínačov..) - pokladanie plavajucich podláh - skladanie nábytku, detských ihrísk, -skladanie kuch. linky Ikea (oprava, výmena spotrebičov, drezu, výmena prac. dosky..) a ine.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kuchyne

Nízka cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vysoká cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 20342 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20342 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt