Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklady, dlažby

Ako pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc

Hľadáte obkladača na pokládku dlažby a obkladov? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc
Obklady, dlažbyAko pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc

Myslíte si, že pred pokladaním dlaždíc musíte na svoju betónovú podlahu položiť vrstvu preglejky alebo cementovej dosky? Predtým, ako sa pustíte do všetkých ďalších prác si prečítajte, aké ľahké je položiť dlaždice na betón. Zistite, aké preventívne opatrenia by ste mali urobiť pred položením dlaždíc, a tiež to, ako pripraviť betónovú podlahu na ich kladenie.

Čo potrebujete vedieť pred položením dlaždíc na betón

Aj keď medzi betón a dlaždicu netreba inštalovať podložku, musíte základ pred položením dlaždice pripraviť. Koniec koncov, praskliny a nerovnosti v betóne môžu spôsobiť poškodenie dlaždice a nekontrolovaná vlhkosť v betóne môže maltu zničiť a obkladačky uvoľniť. Ak si nájdete čas na prípravu betónovej podlahy, budete mať väčšiu šancu na vytvorenie rovnomerného dizajnu dlaždíc, ktorý vyzerá skvele a je vyrobený tak, aby vydržal. Zoznámte sa teraz s najbežnejšími možnosťami prípravy betónovej podlahy.

Nainštalujte dlaždice priamo na betónovú podlahu

V mnohých prípadoch môžete dlaždice položiť priamo na betónový povrch, ktorý je prirodzene tvrdý a odolný. Táto možnosť funguje najlepšie s betónovou podlahou v dobrom stave, postupujte preto podľa všetkých krokov uvedených nižšie, aby ste opravili praskliny, vyplnili priehlbiny a skontrolovali, či je podlaha vyrovnaná. Veľké keramické podlahové dlaždice pri nadmernom zaťažení prasknú, ak sa položia na nerovnú podlahu.

Nainštalujte medzi betón a dlaždice rozpojovaciu vrstvu

Aj keď je vaša betónová podlaha teraz v skvelom stave, nevydrží v ňom večne. V betónových podlahách môžu ľahko vzniknúť praskliny, keď sa podklad posunie. A s aspoň malými posunmi sa časom stretne takmer každý podklad. Môžete predpokladať, že nakoniec praskne aj vaša betónová podlaha.

Aby ste zabránili prenosu týchto pohybov na dlaždice, zvážte inštaláciu rozpojovacej vrstvy medzi povrch betónu a dlaždice. Táto flexibilná polyetylénová vrstva sa jednoducho inštaluje a môže dlaždice chrániť pred praskaním a vlhkosťou.

Ako pripraviť betónovú podlahu na dlaždice

Po oboznámení sa s preventívnymi opatreniami, ktoré by ste mali urobiť pred položením dlaždíc, a výbere možnosti inštalácie, ktorá najlepšie vyhovuje vašej podlahe, ste pripravení začať. Počas siedmich krokov uvedených nižšie dospejete k svojej betónovej podlahe v skvelom stave.

1. Pripravte si zásoby

Predtým, ako sa pustíte do práce, nájdite si čas na zhromaždenie potrebného materiálu a náradia. Na dosah ruky by sa vám mohli zísť tieto veci:

 • ventilátor (voliteľný)
 • metla
 • betónová opravná zmes
 • lepidlo na betón
 • čistiaci prostriedok na odmasťovanie
 • lopatka na prach
 • vedro s objemom 15 litrov
 • valček s predĺženou rukoväťou
 • čistiaca kefa
 • uteráky alebo handričky
 • stierka
 • rozpojovacia vrstva (voliteľné)

2. Pozametajte podlahu

Bez ohľadu na to, aká špinavá alebo čistá sa betónová podlaha zdá byť, začnite jej pozametaním. Pomocou metly a lopatky na prach dôkladne očistite celý povrch a skontrolujte, či ste odstránili všetky nahromadené nečistoty, prach a úlomky.

3. Podlahu vydrhnite

Po zametaní podlahu poriadne vydrhnite, aby ste odstránili všetky odolné nečistoty či pretrvávajúce škvrny. Nalejte do vedra niekoľko lyžíc odmasťovacieho prostriedku a pridajte asi 2,5 litra teplej vody, aby ste vytvorili čistiaci roztok. Pomocou neho a kefy na čistenie podlahy dôkladne vyčistite. Aj keď budete potrebovať odstrániť všetky škvrny, mali by ste najviac času venovať vyčisteniu mastných oblastí.

Nie ste si istí, ktoré odmasťovacie čistiace prostriedky fungujú najlepšie? Vyberte si štandardný saponát na umývanie riadu alebo zmes s fosforečnanom sodným.

4. Opláchnite podlahu

Keď ste podlahu vydrhli, opláchnite ju teplou vodou. Zamerajte sa vždy na jeden izolovaný úsek a každú časť vysušte pomocou utierok.
Keďže budete potrebovať, aby podlaha bola úplne suchá skôr ako prejdete k ďalšiemu kroku, nechajte ju schnúť až jeden deň. Ak je úroveň vlhkosti relatívne vysoká alebo ak oblasť nie je dostatočne prirodzene vetraná, použite ventilátor na zvýšenie cirkulácie vzduchu a rýchlejšie vysychanie podlahy.

5. Opravte všetky praskliny

Po dôkladnom vyčistení budete musieť v betónovej podlahe opraviť trhliny, pretože sa môžu roztiahnuť a spôsobiť posunutie alebo zlomenie dlaždíc vyššie. Na miesto každej trhliny nanášajte pomocou stierky betónovú opravnú zmes.

Trhliny by ste mali vyplniť, treba sa však uistiť, že na povrchu podlahy nezostane žiadna zmes navyše. Plochým okrajom stierky vyhlaďte každú vypuklinu a zaistite, aby podlaha zostala vodorovná. Majte na pamäti, že nerovnosti a hrče na betónovej podlahe môžu po inštalácii spôsobiť rozbitie alebo praskanie dlaždíc.

6. Vyplňte všetky priehlbiny

Ak má betónová podlaha nejaké priehlbiny alebo chyby z pôvodnej inštalácie či neskoršie poškodenia, musíte ich tiež opraviť. Pomocou betónovej opravnej zmesi vyplňte všetky priehlbiny a dbajte na to, aby bol povrch podlahy rovný. Nechajte povrch podlahy zaschnúť najmenej 12 hodín a predtým, ako postúpite ďalej, sa uistite, že je podlaha úplne suchá.

7. Naneste tmel

Po vyčistení, úpravách a opravách betónovej podlahy budete pripravení ju utesniť. Výsledkom tohto procesu bude ochranná vrstva, ktorá zabráni presakovaniu vlhkosti cez betón a do dlaždice. 

Na nanášanie betónového tmelu použite valček s predĺženou rukoväťou. Nezabudnite pokryť celú podlahu, aby ste vytvorili účinnú ochrannú vrstvu. Dbajte na to, aby bol povrch neustále zarovnaný a aby nevznikali nerovnomerné vrstvy tmelu. Nechajte tmel úplne vyschnúť.

8. Položte rozpojovaciu vrstvu

Ak ste sa rozhodli medzi betónovú podlahu a dlažbu dať rozpojovaciu membránu, môžete ju po nanesení tmela položiť na miesto. Podľa pokynov výrobcu ju rovnomerne rozložte po betónovej podlahe.

Oprava a utesnenie betónovej podlahy si vyžaduje viac času a úsilia, ale tieto základné kroky zabezpečia, že na dobre pripravenom podklade budú dlaždice držať veľa rokov. Po príprave podlahy budete pripravení položiť dlažbu a vytvoriť svoj ideálny dizajn.

autor: Martin

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 30 194 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukáš H.

Firma
Drahovce
5,0
Obklady, dlažby

Som vyučený murár , mám úspešne ukončené nadstavbové štúdium (maturita) v odbore výroba stavieb. Už 16 rokov sa venujem lepeniu tehlových obkladov. Mám niekoľkoročné skúsenosti aj zo zahraničia. Lepenie tehlových obkladov má veľmi baví a preto je táto práca aj mojim hobby.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0
Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0
Obklady, dlažby

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,9
Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tím s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou nových kúpeľni alebo rekonštrukciu starých. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9
Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Viacheslav K.

Firma
Ružinov
4,9
Obklady, dlažby

Robím obkladačské práce. Cena dohodou po obhliadke.Mám viac ako 20 rokov prax v stavebníctve. Posledných päť rokov robím len obklady a dlažby.Zodpovedný prístup a profesionálny nástroj.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan C.

Firma
Bratislava
4,9
Obklady, dlažby

Obkladačské práce od obkladov veľkého formátu po mozaiku. Renovácie, rekonštrukcie, opravy každého typu. Prax z Austrálie, 100+ celomozaikových bazénov vrátane okolia z prírodných kameňov. Mozaikovanie sáun a iných interiérových či exteriérových prvkov. Distribúcia španielskej mozaiky, porcelánových dlažieb, prírodného kameňa a stavebných materiálov na bazény najvyššej kvality. Od prípravy po realizáciu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan V.

Firma
Tvrdošovce
4,9
Obklady, dlažby

Dlhoročné skúsenosti v oblasti poklady kameňa a stavebných prác. Dlhé roky sme pracovali pre väčšiu stabilitu firmu. V posledných rokoch sme sa rozhodli osamostatniť z dôvodu že firma zmenila hlavne zameranie z kamenarčiny a stavebných stavebnych prac na iný obor. V pripade záujmu o naše služby ma neváhajte kontaktovať. Ponúkame prax a zodpovedný prístup. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8
Obklady, dlažby

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Firma
Banská Štiavnica
4,7
Obklady, dlažby

Stavebnú činnosť vykonávam od roku 1997. Pracoval som v zahraničí od Ruska na rekonštrukcii Moskovského Kremľa cez rôzne prace v Nemecku Rakúsku a posledné roky v Dánsku . Skúsenosti je dosť ale lepšie raz vidieť ako 100krat počuť . V prílohe nejaké moje prace .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jozef P.

Firma
Košice
4,7
Obklady, dlažby

Sme spolocnost ktora dava doraz na kvalitu prace. Pracujeme hlavne v okoli Kosic kde mame aj vela prac a referencii. Obhliadky a kalkulacie su zdarma.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6
Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan T.

Firma
Slovenský Grob
4,6
Obklady, dlažby

Sme profesionáli v oblasti stavieb a rekonštrukcií. Na trhu od roku 2007. Naše služby: Stavba domu, Obkladačské práce, Murárske práce, Vodoinštalácie, Elektroinštalácie, Omietky a stierky, Pokládka podláh, parkiet, Sadrokartónové stropy, Maľovanie a striekanie, Búracie práce, Výmena bytového jadra, Izolácie, Osádzanie zárubní, dverí a okien, Vyrovnanie podláh, Odvoz a likvidácia odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radovan H.

Firma
Bratislava
4,4
Obklady, dlažby

Praxe víc jak 10 let. 3 roky v Německu. Certifikát Murexin na lepení velkoformátové dlažby. Zkušenosti s přírodním kamenem, mramorem velkoformátová dlažba a obklad. Kompletní vybavení, včetně pily s vodním chlazením. Záruka na moji práci 3 roky.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan P.

Živnostník
Bratislava
4,3
Obklady, dlažby

Kompletne elektroinštalácie. Vodoinštalačné práce. Kompletné prerábky bytov a jadier.pokladka obkladov a dlažieb.sadrokartónové stropy a steny. .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt