Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Pokládka dlažby a obkladov

Ako pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc

Hľadáte obkladača na pokládku dlažby a obkladov? V tejto kategórii máme 23522 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc
Pokládka dlažby a obkladov

Ako pripraviť betón na inštaláciu dlaždíc

Myslíte si, že pred pokladaním dlaždíc musíte na svoju betónovú podlahu položiť vrstvu preglejky alebo cementovej dosky? Predtým, ako sa pustíte do všetkých ďalších prác si prečítajte, aké ľahké je položiť dlaždice na betón. Zistite, aké preventívne opatrenia by ste mali urobiť pred položením dlaždíc, a tiež to, ako pripraviť betónovú podlahu na ich kladenie.

Čo potrebujete vedieť pred položením dlaždíc na betón

Aj keď medzi betón a dlaždicu netreba inštalovať podložku, musíte základ pred položením dlaždice pripraviť. Koniec koncov, praskliny a nerovnosti v betóne môžu spôsobiť poškodenie dlaždice a nekontrolovaná vlhkosť v betóne môže maltu zničiť a obkladačky uvoľniť. Ak si nájdete čas na prípravu betónovej podlahy, budete mať väčšiu šancu na vytvorenie rovnomerného dizajnu dlaždíc, ktorý vyzerá skvele a je vyrobený tak, aby vydržal. Zoznámte sa teraz s najbežnejšími možnosťami prípravy betónovej podlahy.

Nainštalujte dlaždice priamo na betónovú podlahu

V mnohých prípadoch môžete dlaždice položiť priamo na betónový povrch, ktorý je prirodzene tvrdý a odolný. Táto možnosť funguje najlepšie s betónovou podlahou v dobrom stave, postupujte preto podľa všetkých krokov uvedených nižšie, aby ste opravili praskliny, vyplnili priehlbiny a skontrolovali, či je podlaha vyrovnaná. Veľké keramické podlahové dlaždice pri nadmernom zaťažení prasknú, ak sa položia na nerovnú podlahu.

Nainštalujte medzi betón a dlaždice rozpojovaciu vrstvu

Aj keď je vaša betónová podlaha teraz v skvelom stave, nevydrží v ňom večne. V betónových podlahách môžu ľahko vzniknúť praskliny, keď sa podklad posunie. A s aspoň malými posunmi sa časom stretne takmer každý podklad. Môžete predpokladať, že nakoniec praskne aj vaša betónová podlaha.

Aby ste zabránili prenosu týchto pohybov na dlaždice, zvážte inštaláciu rozpojovacej vrstvy medzi povrch betónu a dlaždice. Táto flexibilná polyetylénová vrstva sa jednoducho inštaluje a môže dlaždice chrániť pred praskaním a vlhkosťou.

Ako pripraviť betónovú podlahu na dlaždice

Po oboznámení sa s preventívnymi opatreniami, ktoré by ste mali urobiť pred položením dlaždíc, a výbere možnosti inštalácie, ktorá najlepšie vyhovuje vašej podlahe, ste pripravení začať. Počas siedmich krokov uvedených nižšie dospejete k svojej betónovej podlahe v skvelom stave.

1. Pripravte si zásoby

Predtým, ako sa pustíte do práce, nájdite si čas na zhromaždenie potrebného materiálu a náradia. Na dosah ruky by sa vám mohli zísť tieto veci:

 • ventilátor (voliteľný)
 • metla
 • betónová opravná zmes
 • lepidlo na betón
 • čistiaci prostriedok na odmasťovanie
 • lopatka na prach
 • vedro s objemom 15 litrov
 • valček s predĺženou rukoväťou
 • čistiaca kefa
 • uteráky alebo handričky
 • stierka
 • rozpojovacia vrstva (voliteľné)

2. Pozametajte podlahu

Bez ohľadu na to, aká špinavá alebo čistá sa betónová podlaha zdá byť, začnite jej pozametaním. Pomocou metly a lopatky na prach dôkladne očistite celý povrch a skontrolujte, či ste odstránili všetky nahromadené nečistoty, prach a úlomky.

3. Podlahu vydrhnite

Po zametaní podlahu poriadne vydrhnite, aby ste odstránili všetky odolné nečistoty či pretrvávajúce škvrny. Nalejte do vedra niekoľko lyžíc odmasťovacieho prostriedku a pridajte asi 2,5 litra teplej vody, aby ste vytvorili čistiaci roztok. Pomocou neho a kefy na čistenie podlahy dôkladne vyčistite. Aj keď budete potrebovať odstrániť všetky škvrny, mali by ste najviac času venovať vyčisteniu mastných oblastí.

Nie ste si istí, ktoré odmasťovacie čistiace prostriedky fungujú najlepšie? Vyberte si štandardný saponát na umývanie riadu alebo zmes s fosforečnanom sodným.

4. Opláchnite podlahu

Keď ste podlahu vydrhli, opláchnite ju teplou vodou. Zamerajte sa vždy na jeden izolovaný úsek a každú časť vysušte pomocou utierok.
Keďže budete potrebovať, aby podlaha bola úplne suchá skôr ako prejdete k ďalšiemu kroku, nechajte ju schnúť až jeden deň. Ak je úroveň vlhkosti relatívne vysoká alebo ak oblasť nie je dostatočne prirodzene vetraná, použite ventilátor na zvýšenie cirkulácie vzduchu a rýchlejšie vysychanie podlahy.

5. Opravte všetky praskliny

Po dôkladnom vyčistení budete musieť v betónovej podlahe opraviť trhliny, pretože sa môžu roztiahnuť a spôsobiť posunutie alebo zlomenie dlaždíc vyššie. Na miesto každej trhliny nanášajte pomocou stierky betónovú opravnú zmes.

Trhliny by ste mali vyplniť, treba sa však uistiť, že na povrchu podlahy nezostane žiadna zmes navyše. Plochým okrajom stierky vyhlaďte každú vypuklinu a zaistite, aby podlaha zostala vodorovná. Majte na pamäti, že nerovnosti a hrče na betónovej podlahe môžu po inštalácii spôsobiť rozbitie alebo praskanie dlaždíc.

6. Vyplňte všetky priehlbiny

Ak má betónová podlaha nejaké priehlbiny alebo chyby z pôvodnej inštalácie či neskoršie poškodenia, musíte ich tiež opraviť. Pomocou betónovej opravnej zmesi vyplňte všetky priehlbiny a dbajte na to, aby bol povrch podlahy rovný. Nechajte povrch podlahy zaschnúť najmenej 12 hodín a predtým, ako postúpite ďalej, sa uistite, že je podlaha úplne suchá.

7. Naneste tmel

Po vyčistení, úpravách a opravách betónovej podlahy budete pripravení ju utesniť. Výsledkom tohto procesu bude ochranná vrstva, ktorá zabráni presakovaniu vlhkosti cez betón a do dlaždice. 

Na nanášanie betónového tmelu použite valček s predĺženou rukoväťou. Nezabudnite pokryť celú podlahu, aby ste vytvorili účinnú ochrannú vrstvu. Dbajte na to, aby bol povrch neustále zarovnaný a aby nevznikali nerovnomerné vrstvy tmelu. Nechajte tmel úplne vyschnúť.

8. Položte rozpojovaciu vrstvu

Ak ste sa rozhodli medzi betónovú podlahu a dlažbu dať rozpojovaciu membránu, môžete ju po nanesení tmela položiť na miesto. Podľa pokynov výrobcu ju rovnomerne rozložte po betónovej podlahe.

Oprava a utesnenie betónovej podlahy si vyžaduje viac času a úsilia, ale tieto základné kroky zabezpečia, že na dobre pripravenom podklade budú dlaždice držať veľa rokov. Po príprave podlahy budete pripravení položiť dlažbu a vytvoriť svoj ideálny dizajn.

autor: Martin

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23522 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš K.

Firma
Veľká Lúka
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Sme mladá firma, ktorá zabezpečuje nasledovné práce : - pokládka zámkovej dlažby - pokládka kamennej dlažby - oporné/okrasné múry - ploty(betónové,sekciové,pletivové) - búračské práce

#
#
#
Zadať dopyt

Milan C.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Obkladačské práce od obkladov veľkého formátu po mozaiku. Renovácie, rekonštrukcie, opravy každého typu. Mozaikovanie bazénov, mozaikové kuchynské zásteny a iné...Zobraziť viac

Obkladačské práce od obkladov veľkého formátu po mozaiku. Renovácie, rekonštrukcie, opravy každého typu. Mozaikovanie bazénov, mozaikové kuchynské zásteny a iné interiérové či exteriérové riešenia. Distribúcia španielskej mozaiky, porcelánových dlažieb a prírodného kameňa najvyššej kvality. Od prípravy po realizáciu.

#
#
#
Zadať dopyt

Kristián O.

Živnostník
Sabinov
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka....Zobraziť viac

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan V.

Firma
Tvrdošovce
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dlhoročné skúsenosti v oblasti poklady kameňa a stavebných prác. Dlhé roky sme pracovali pre väčšiu stabilitu firmu. V posledných rokoch...Zobraziť viac

Dlhoročné skúsenosti v oblasti poklady kameňa a stavebných prác. Dlhé roky sme pracovali pre väčšiu stabilitu firmu. V posledných rokoch sme sa rozhodli osamostatniť z dôvodu že firma zmenila hlavne zameranie z kamenarčiny a stavebných stavebnych prac na iný obor. V pripade záujmu o naše služby ma neváhajte kontaktovať. Ponúkame prax a zodpovedný prístup. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie...Zobraziť viac

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani...Zobraziť viac

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani ceny poviem veľkú sumu treba mi to napísať a povedať mi vašu predstavu a určite sa stretneme ...Ja totižto neviem ako vyzerá to o com si píšeme čiže buď je zľa fotka alebo tam nieje žiadna alebo nedáte rozmer....v skratke treba sa ozvať 😉

#
#
#
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Dunajská Streda
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a...Zobraziť viac

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a už po strednej škole som začal pracovať na stavbách. Zo začiatku to boli väčšinou zateplovacie práce na výškových budovách, neskôr som sa však preorientoval na prerábku rodinných domov a bytov. Okrem stavebných prác je mi veľmi blízky aj design či už interiéru alebo exteriéru. Svoju prácu sa snažím vykonávať vždy na 100% a som presvedčený že je na čase vytlačiť z trhu fušerov a akúkoľvek nekvalitnú a neodbornú prácu!

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Banská Štiavnica
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Stavebnú činnosť vykonávam od roku 1997. Pracoval som v zahraničí od Ruska na rekonštrukcii Moskovského Kremľa cez rôzne prace v...Zobraziť viac

Stavebnú činnosť vykonávam od roku 1997. Pracoval som v zahraničí od Ruska na rekonštrukcii Moskovského Kremľa cez rôzne prace v Nemecku Rakúsku a posledné roky v Dánsku . Skúsenosti je dosť ale lepšie raz vidieť ako 100krat počuť . V prílohe nejaké moje prace .

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Košice
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Sme spolocnost ktora dava doraz na kvalitu prace. Pracujeme hlavne v okoli Kosic kde mame aj vela prac a referencii....Zobraziť viac

Sme spolocnost ktora dava doraz na kvalitu prace. Pracujeme hlavne v okoli Kosic kde mame aj vela prac a referencii. Obhliadky a kalkulacie su zdarma.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Firma
Slovenský Grob
4,6

Pokládka dlažby a obkladov

Sme profesionáli v oblasti stavieb a rekonštrukcií. Na trhu od roku 2007. Naše služby: Stavba domu, Obkladačské práce, Murárske práce,...Zobraziť viac

Sme profesionáli v oblasti stavieb a rekonštrukcií. Na trhu od roku 2007. Naše služby: Stavba domu, Obkladačské práce, Murárske práce, Vodoinštalácie, Elektroinštalácie, Omietky a stierky, Pokládka podláh, parkiet, Sadrokartónové stropy, Maľovanie a striekanie, Búracie práce, Výmena bytového jadra, Izolácie, Osádzanie zárubní, dverí a okien, Vyrovnanie podláh, Odvoz a likvidácia odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Radovan H.

Firma
Bratislava
4,5

Pokládka dlažby a obkladov

Praxe víc jak 10 let. 3 roky v Německu. Certifikát Murexin na lepení velkoformátové dlažby. Zkušenosti s přírodním kamenem, mramorem...Zobraziť viac

Praxe víc jak 10 let. 3 roky v Německu. Certifikát Murexin na lepení velkoformátové dlažby. Zkušenosti s přírodním kamenem, mramorem velkoformátová dlažba a obklad. Kompletní vybavení, včetně pily s vodním chlazením. Záruka na moji práci 3 roky.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Pokládka dlažby a obkladov

Nízka cena11,00 €/m2
Priemerná cena14,26 €/m2
Vysoká cena20,00 €/m2

Pošlite dopyt 23522 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na pokládku dlažby a obkladov? V tejto kategórii máme 23522 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt