Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Inštalácia / oprava klimatizácie

Ako si vybrať klimatizáciu, aby ste dosiahli maximálnu účinnosť?

Hľadáte technika na inštaláciu / opravu klimatizácie? V tejto kategórii máme 14 669 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať klimatizáciu, aby ste dosiahli maximálnu účinnosť?
Inštalácia / oprava klimatizácie

Ako si vybrať klimatizáciu, aby ste dosiahli maximálnu účinnosť?

Klimatizácia sa stáva bežnou súčasťou života vo všetkých regiónoch krajiny. Ako udržať teplo mimo váš dom a aké druhy chladiacich systémov sú dostupné na trhu? Ako si zvoliť novú účinnejšiu klimatizáciu a čo môžete urobiť, aby ste dosiahli maximálnu účinnosť svojho súčasného chladiaceho systému?

Znižovanie potreby klimatizácie

Informácie o tom, ako znížiť svoje chladiace zaťaženie, môžu byť pre vás cenné či už klimatizáciu používate, alebo nie. Aj pri najefektívnejších klimatizáciách má veľký zmysel urobiť všetko pre to, aby ste ich nemuseli používať alebo aby ste ich používali čím menej.

Štandardný znesiteľná tepolota sa v letných mesiacoch pohybuje v rozmedzí 22-25 stupňov Celzia pri vlhkosti niekde medzi 35% až 60%. Komfortný rozsah je možné pri miernom pohybe vzduchu zvýšiť aj na 27 stupňov, čo môžu poskytovať napríklad stropné ventilátory. V tomto rozmedzí je možné udržiavať dom pomocou minimálnej alebo žiadnej mechanickej klimatizácie.

Zbavte sa nežiaduceho tepla

V lete sú vo vašej domácnosti tri hlavné zdroje nežiaduceho tepla: teplo, ktoré vedie cez vaše steny a strop z vonkajšieho vzduchu, odpadové teplo vydávané svetlami a rôznymi kuchynskými spotrebičmi a cez vaše okná. 

Izolujte a uzavrite dom 

Kedykoľvek je vonkajšia teplota vyššia ako vnútorná, vnikne do domu cez praskliny a trhliny teplý vzduch. Ak chcete tieto úniky chladu znížiť, môžete zatepliť a zaizolovať dom. Ak nemáte izoláciu stien, nechajte si na steny vyfúknuť celulózu, sklenené vlákna alebo penu kvalifikovaným dodávateľom izolácie. Zateplite váš dom, aby ste znížili infiltráciu tepla.

Možno, ak máte kovovú strechu, budete musieť nainštalovať do podkrovia sálavú bariéru, aby ste znížili letný tepelný zisk z vonkajšieho prostredia. Ak je sálavá bariéra nainštalovaná správne, môže do istej miery znížiť náklady na chladenie, najmä z južnej strany. Energetický odborník vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktoré opatrenia majú pre váš dom najväčší zmysel a koľko vás budú stáť.

Zbavte sa neefektívnych spotrebičov

Osvetlenie, chladničky, sporáky, práčky a sušičky, umývačky riadu a ďalšie domáce spotrebiče to sú všetko zdroje odpadového tepla, ktoré zvyšujú vnútornú teplotu vášho domu. Najlepším riešením je nákup energeticky efektívnych výrobkov. Energeticky účinné spotrebiče a svetlá produkujú oveľa menej odpadového tepla. Napríklad štandardné žiarovky vyžarujú 90% svojej energie ako teplo - iba 10% ako svetlo. Kompaktné žiarivky naopak produkujú iba zlomok tepla.

V niektorých prípadoch môžete s výrobou tepla, ako je napríklad umývanie riadu, počkať až do chladnejších večerných hodín. Môžete tiež zvážiť premiestnenie mrazničky do suterénu alebo garáže, kde nebude prispievať svojím odpadovým teplom do vášho obytného priestoru. A starostlivým plánovaním varenia môžete minimalizovať použitie rúry na pečenie v najteplejších dňoch.

Pri výbere strešnej krytiny alebo farby na vymaľovanie domu urobte rázne rozhodnutie. Svetlejšie farby majú tendenciu odrážať viac slnečného žiarenia z vášho domu a znižujú tak množstvo tepla, ktoré preniká do strechy a stien. Môže sa to zdať ako malý krôčik, ale použitie „chladných“ farieb môže znížiť teplotu povrchu strechy o 10-15 ° C a znížiť vašu maximálnu potrebu chladenia o 10 - 15%.

Ak vymieňate strešné škridle alebo je vaša strecha čierna, skúste pohľadať také šindle, nátery a iné strešné materiály, ktoré budú ohodnotené na vysokú „slnečnú odrážanlivosť“ a vysokú „tepelnú emisiu“. 

Zatieňte alebo vymeňte okná 

Slnečné svetlo dopadajúce na okná, najmä na východnú a západnú stranu domu, zvyčajne dodáva najväčšie množstvo nežiaduceho letného tepla. Slnko navyše ohrieva strechu a steny domu a zvyšuje tak prenos tepla do interiéru. Bez tienenia východných a západných okien by vnútorná teplota typického domu mohla počas horúcich dní vystúpiť až na 40 ° C, a to buď tým, že klimatizácia bude pracovať oveľa ťažšie, alebo naopak, že bude oveľa menej pohodlná.

Najlepším spôsobom, ako eliminovať solárne tepelné zisky, je zabezpečiť efektívne tienenie. Nad oknami orientovanými na východ a západ používajte vodorovné priečky, ktoré zhromažďujú viac letného slnka ako ostatné. Vysaďte vysoké stromy (orežte spodné konáre, aby nebránili letnému vánku), alebo na zaistenie tieňa použite markízy širšie ako okná.

Ak máte na výber, na východné a západné steny umiestnite verandy, prístrešky a garáže, aby ste dosiahli ďalšie tienenie. Južná strana domu by naopak nemala vyžadovať veľké tienenie, pretože slnko na južnú stranu dopadá v inom uhle ako na tú východnú a západnú a preto nespôsobuje až také problémy. 

Ak vymieňate okná, obzrite sa po takých, ktoré majú nízky prienik svetla no za to vyzerajú úplne ako tie obyčajné. Vďaka nízkej priepustnosti blokujú veľké percento nežiaduceho tepelného zisku. Má zmysel inštalovať okná s nízkymi koeficientmi solárneho tepelného zisku (SHGC) na západnú a východnú stenu, kde je v lete najväčší tepelný zisk zo slnka. Okná s vysokým SHGC majú väčší zmysel na južných stenách, najmä ak chcete v zimných mesiacoch využívať pasívne solárne vykurovanie.

Ďalším spôsobom, ako znížiť solárny zisk z okien, je inštalácia závesov so svetlými podšívkami alebo ovládateľnými žalúziami, ktoré budú odrážať slnečné svetlo späť. Vertikálne žalúzie sú obzvlášť účinné na oknách orientovaných na východ a západ. Pre strechy a steny tiež zvoľte svetlejšie farby, ktoré odrážajú slnečné svetlo a znižujú tepelný zisk.

Zvýšenie pohodlia pomocou pohybu vzduchu a ventilácie

Stropné ventilátory pracujú na ochladení tak, že v miestnosti vytvárajú efekt nízkej úrovne „chladu“. Pokiaľ vnútorná vlhkosť nie je vysoká, tak môžu byť celkom účinné. Ak má váš ventilátor motor, ktorý sa môže otáčať v oboch smeroch, môžete pomocou neho celoročne znižovať náklady na energiu. Počas leta vytvára pohyb proti smeru hodinových ručičiek vánok. V zime vytvára pohyb v smere hodinových ručičiek stúpavý prúd, ktorý udržuje teplý vzduch v obývanom priestore.

Ventilátory by mali mať viac stupňov rýchlosti, aby bolo možné pri nízkych teplotách obmedziť prúdenie vzduchu. Pri nákupe stropného ventilátora vyhľadajte štítok ENERGY STAR. Stropné ventilátory ENERGY STAR poskytujú účinnejšie chladenie ventilátora s menšou spotrebou energie vďaka vylepšenému dizajnu lopatiek, ponúkajú viac možností ovládania a zahŕňajú vysokoúčinné svetelné súpravy.

Ak už máte stropný ventilátor zakúpený a nainštalovaný, nezabudnite nastaviť lopatky, aby ste minimalizovali jeho kolísanie. Energiu, ktorú ventilátor používa, môžete tiež znížiť tak, že vymeníte svetelný komponent za komponent certifikovaný. Ďalším bonusom je, že tieto súpravy svetiel vyžadujú menej výmen žiaroviek. Pamätajte tiež na to, že taký ventilátor - v skutočnosti neznižuje teplotu v miestnosti - preto ho pri odchode z miestnosti vypnite.

Okenné ventilátory na vetranie sú rozumnou možnosťou, ak sa používajú tak, ako majú. Mali by byť umiestnené na záveternej strane domu smerom von. V každej miestnosti by malo byť otvorené okno. Vnútorné dvere musia zostať otvorené, aby umožňovali prúdenie vzduchu. Okenné ventilátory môžu byť hlučné, najmä pri vysokých otáčkach, ale ich cena je ozaj prijateľná.

Trvalý ventilátor do celého domu je určite pohodlnejšou voľbou ako ventilátory na okno, ale buďte si istí, že bude stáť viac ako tri alebo štyri ventilátory na okno. Ventilátor je namontovaný v strope na chodbe na najvyššom poschodí a nasáva vzduch z domu a fúka ho do podkrovia. Ak podkrovie nie je uzavreté od zvyšku domu, najlepšie miesto pre ventilátor celého domu je priamo v prieduchu na štíte strechy, najvyššom bode v dome. Ventilátor by mal mať minimálne dve rýchlosti, pričom najvyššia je schopná veľmi rýchlo zmeniť celý objem vzduchu v dome. Pretože ventilátor vháňa vzduch do podkrovia, musí byť v podkroví dostatok výstupných prieduchov. Voľný vetrací priestor v podkroví vrátane vetracích otvorov podhľadu, hrebeňových vetracích otvorov a štítových vetracích otvorov by mal byť dvojnásobok voľnej vetracej plochy otvoru ventilátora. 

Pred zapnutím ventilátora nezabudnite otvoriť niekoľko okien v rôznych častiach domu. Ak je otvorené iba jedno alebo dve okná, prúdenie vzduchu cez ne bude neúnosne vysoké. Z bezpečnostných dôvodov by ventilátor mal mať manuálne ovládanie. Z dôvodu bezpečnosti by mal byť pripojený taký spínač, ktorý automaticky vypne ventilátor v prípade požiaru. Ventilátor by mal byť nainštalovaný starostlivo; uvoľnená inštalácia môže spôsobiť vibrácie a nadmerný hluk. Jednotky s nízkootáčkovými motormi (700 ot / min alebo menej) budú zvyčajne menej hlučné. 

Ventilátor pre celý dom je možné zapnúť, akonáhle napríklad večer klesne vonkajšia teplota asi o tri stupne pod vnútornú teplotu. Otáčky ventilátora by sa mali nastaviť podľa toho, ako rýchlo chcete ochladiť dom. Mechanické vetranie spotrebuje oveľa menej elektriny ako mechanické klimatizácie.

 

autor: Natália

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 776 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Michal B.

Firma
Trenčín
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme firma zaoberajúca sa hĺbkovým čistením klimatizácii a ich montážou. Montáž rekuperačnych jednotiek a vzduchotechniky. Mame 12 ročné skúsenosti v obore.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Palo P.

Firma
Sabinov
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej ponuky sme zaradili aj rekuperácie značky FLEXIT. Každú montáž robíme kvalitne a precízne, akoby sme ju robili sami pre seba. Po našom odchode po nás ostane iba príjemný chlad z Vašej novej klimatizácie. Každá montáž je jedinečná a pre presné určenie ceny je najlepšie osobné stretnutie na mieste montáže. Pri obhliadke, ktorá je vždy zdarma, si spolu prejdeme možnosti a z katalógu vyberieme vhodnú klimatizáciu pre Vás. Následne dostanete cenovú ponuku, ktorá je samozrejme tiež zdarma. Napíšte nám ešte dnes :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radko V.

Firma
Bratislava
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme mladá rozbiehajuca sa firma ktora ponúka na predaj klimatizácie Samsung, Daikin, Sinclair, Vivax a mnoho dalších. Sme vyučený a certifikovaný chladiari s papiermi. Na každú svoju prácu ponúkame aj záruku samozrejme. Klimatizácie majú 3-ročnú záruku. Robime aj prípravy na klimatizácie do novostavieb aj do starších domov a taktiež servisy na staršie klimatizácie. Taktiež robime aj bytové rekuperácie, vzduchotechniku a tepelné čerpadla.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír O.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou stovky odservisovaných a inštalovaných klimatizácií.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Oto Z.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Prax viac ako 20 rokov, profesionalny pristup, korektne jednanie, dodrziavanie dohodnutych terminov a rozpoctu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil Z.

Firma
Bratislava
4,9

Čistenie klimatizácie

- Vyhláška na elektroinštalačné práce - Certifikát zvárača na chlad. potrubia - Certifikát na prácu s F-plynmi - chladiar - Špecializácia: HVAC a MaR technik zo zameraním na priemyselné chladenie - Malá domáca automatizácia

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaro O.

Živnostník
Trebišov
4,8

Elektroinštalácia

Mám 40 rokov poskytujeme služby v oblasti elektriky vody kúrenia odpadov mám game mi poupratovať vaše pohodlie po rekonštrukcii filmové house cleaning

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Inštalácia / oprava klimatizácie

Nižšia cena49,00 €/ks
Priemerná cena71,20 €/ks
Vyššia cena108,00 €/ks

Pošlite dopyt 21776 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte technika na inštaláciu / opravu klimatizácie? V tejto kategórii máme 14 669 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt