Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchynskej linky

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 14 822 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?
Renovácia kuchynskej linky

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?

V kuchyni to často žije, každodenné prípravy jedál z nej robia frekventovanú miestnosť, ktorá musí odolávať rôznym nástrahám. Výber kuchynskej linky je nesmierne dôležitý, keďže je srdcom celej miestnosti a mala by dokonale slúžiť našim potrebám. Pri výbere je dôležitá jej funkčnosť a typ materiálu, ktorý vám svojou kvalitou poslúži po viacero rokov, preto by sme jej výber nemali podceňovať.

V rámci kuchynských liniek trh neustále ponúka nové trendy a občas je náročné vybrať si tú vysnívanú kuchynskú linku, ktorá bude správnou voľbou pre váš osobitý štýl a potreby, a poteší vás svojou kvalitou. Ak práve stojíte pred rozhodnutím výberu novej kuchynskej linky, radi vám svojimi radami a tipmi pomôžeme. 

Správna veľkosť a tvar 

Pri plánovaní novej kuchynskej linky je dôležité uvedomiť si do akého priestoru kuchynskú linku hľadáte, a teda či máte k dispozícii priestrannú miestnosť alebo chcete vzhľadovo príjemnú, novú kuchynskú linku do menšieho priestoru. 

Pri rozhodovaní je samozrejme dôležité dispozičné rozmiestnenie linky. Každá kuchynská linka je rozdelená do pracovných zón, v ktorých prebieha varenie, príprava jedla, zóna, v ktorej sa umýva či sa skladujú zásoby. Tieto dispozičné zóny by sa mali prepájať do takzvaného pracovného trojuholníka. A teda z ergonomického hľadiska, tvaru kuchynskej linky, sa môžete rozhodovať medzi týmito typmi: 

  • Lineárna kuchyňa – Najčastejšie využívaná v menších príbytkoch, kde vyzerá esteticky a nenarúša priestor. 
  • Paralelná kuchyňa – Dve kuchynské linky nachádzajúce sa na protiľahlých stranách sú praktickým riešením ak kuchyňu používa viacero ľudí naraz. Vhodné sú ale do väčších priestorov, kde poskytujú množstvo úložného priestoru aj pracovnej plochy.  
  • Kuchyňa v tvare L – Jeden z najviac využívaných rozložení kuchynských liniek sa hodí takmer do každého priestoru. Takýmto tvarom kuchynskej linky využijete celkový potenciál miestnosti. 
  • Kuchyňa v tvare U – Rozľahlejšia verzia kuchynskej linky tvaru L vám poskytne vystupujúci poloostrovček so všestranným využitím. Či už potrebujete viac úložného priestoru, alebo väčšiu pracovnú plochu, tento tvar kuchynskej linky vám ponúka niekoľko rozličných možností využitia. 

Pracovná doska 

Najviac zaťažovaná časť kuchynskej linky by mala byť nie len esteticky doladená k celkovému dizajnu linky, no takisto spĺňať funkčné kritéria, ktoré zaistia, že s ňou budete spokojní po mnoho rokov. Pracovná doska je v kontakte mnohými potravinami a takisto musí odolávať rôznym teplotám. Preto nie je dôležitý iba jej dizajn, ale aj odolnosť, hygienickosť a samozrejme ľahké čistenie.

Aký materiál je na pracovnú dosku najvhodnejší?

  • Mramor a žula – Luxusný materiál s dlhou životnosťou, odolný voči poškodeniam, ktorý poteší ľahkou údržbou.
  • Laminát – Najčastejšie využívaný materiál na pracovné dosky, ktorý dokáže imitovať povrchy materiálov ako je betón, kameň či drevo. Materiál je nenáročný na údržbu, dostupný vo výhodných cenách, no pri poškodeniach nie je možná jeho oprava a musí sa nahradiť celá jeho plocha. Kratšia životnosť laminátovej pracovnej dosky je preto jej nevýhodou. 
  • Drevo – Drevo je dlhodobo obľúbeným materiálom vo všetkých formách nábytku a svoje miesto zastáva aj v kuchyni. Drevené dosky sú veľmi odolné a nenáročné na údržbu. O drevo sa treba pravidelne starať a ošetrovať ho, v prípade poškodenia povrch prebrúsiť. Jedinou “nevýhodou“ dreva jej jeho omnoho vyššia cena ako napríklad dosiek z laminátu. 
  • Keramika – Do svojho zoznamu pri rozhodovaní, by ste s istotou mali zahrnúť aj keramické dosky, ktoré sú veľmi odolné, hygienické a jednoduché na údržbu. 

Farby 

Okrem tvaru, veľkosti a typu materiálu nezabúdajte na estetickú stránku kuchyne. Farba, ktorú si vyberiete ovplyvní celkový vzhľad kuchyne. 

  • Biely minimalizmus – Mnohokrát v nás biela farba vyvoláva pocit príliš sterilného prostredia, no v kuchyni pôsobí príjemne čisto až minimalisticky. To, že je vaša kuchynská linka v bielej farbe neznamená, že si v nej nenájde svoje miesto žiadna iná farba. Práve naopak, pri bielej farbe sa viete vyhrať s detailami, ktoré vašej kuchyni dodajú ten správny šmrnc. 
  • Tmavé farby – Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že kuchyni v tmavých farbách chýba svetlo a priestor pôsobí až stiesneným dojmom. Ak však tmavú kuchynskú linku kombinujete so svetlejšími farbami, dosiahnete elegantne až luxusne vyzerajúcu vzhľad kuchyne. 

Podľa čoho vyberať kuchynskú linku? 

Dispozičné rozmiestnenie priestoru 

V kuchyni vládnu nepísané pravidlá toho, v ktorej časti sú umiestnené jednotlivé časti kuchynskej linky, podľa činností, aké v nej vykonávate. Kam s chladničkou, umývačkou riadu či kuchynským riadom? Kuchynská linka by mala byť rozdelená do niekoľkých zón, ktoré vám dovolia pohodlne a prakticky pracovať v kuchynskom priestore. 

Tvar 

Neviete aký tvar kuchynskej linky si vybrať? Máte dostatok priestoru na veľkú kuchynskú linku alebo menší byt, do ktorého musíte kuchynskú linku logicky usporiadať? 

Praktická využiteľnosť 

Funkčnosť je základom kuchynskej linky, najmä jej pracovnej časti – pracovnej dosky. Tá je mimoriadne zaťažovaná, preto by mal materiál pracovnej dosky byť vybraný prakticky, s dôrazom na odolnosť a dlhodobú funkčnosť. 

Dizajn 

Aký štýl sa vám páči? Preferujete moderný minimalizmus či napríklad rustikálne prvky? Kuchynská linka vám bude slúžiť dlhé roky, preto by ste si mali vybrať dizajn, ktorý je vášmu srdcu blízky a budete sa v ňom cítiť komfortne aj po niekoľkých rokoch. 

autor: Lukáš

Jul 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 328 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0

Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Obklady, dlažby

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

ŠTEFAN O.

Firma
Košice
4,7

Montáž, skladanie nábytku

Výroba nábytku na mieru kuchynské linky,vstavané skrine,vešiaky, botníky a servis.Drobné domáce práce,Inštalatérské práce , výmena batérii,wc,sprch.kútov,umývadla a upratovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj L.

Živnostník
Veľký Biel
4,7

Stolárstvo

Pracujem ako montaznik kuchyn a nabytku a hodinovy manzel,velmi rad vam pomozem ak to bude v mojich silach,a som velmi rad ak je zakaznik nad mieru spokojni.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,6

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Š.

Firma
Košice
4,6

Nábytok

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv - kuchyne , šatníky , vstavané skrine s posuvnými dverami , komody , postele , montáž obložkových zárubní a dverí, jedinečný exkluzívny interiérový prvok obkladové 3D dosky z masívu , proste komplet všetko pre interiér vášho bytu , domu ,kancelárie alebo obchodného priestoru. Kvalitné materiály a špičkové kovanie GRASS. Serioznosť , kvalita , profesionalita a bezkonkurenčná cena je ZARUČENÁ.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Trnava
4,4

Maliar, Maliarske práce

Pri každej zákazke si počítam cestovné 0,5 centa za kilometer a po dohode 60 percent zálohu zo sumy dohodnutej na materiál zlé skúsenosti zo zákazníkmi. Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel, garniži, vŕtanie poličiek, obrazov maľovanie, montáž nábytku a podobne. Robím kvalitnú prácu a veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete!Bývam v Trnave pracujem v okolí 100 km podľa dohody.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavla R.

Firma
Bratislava
4,2

Upratovacie služby

Specializujem sa na upratovanie firiem, domacnosti, zehlenie, vencenie dom.milacikov. Renovacie nabytku, drobne prace s drevom.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchynskej linky

Nižšia cena13,00 €/hod
Priemerná cena17,40 €/hod
Vyššia cena21,00 €/hod

Pošlite dopyt 22328 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 14 822 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt