Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchynskej linky

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 18462 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?
Renovácia kuchynskej linky

Ako si vybrať správnu kuchynskú linku?

V kuchyni to často žije, každodenné prípravy jedál z nej robia frekventovanú miestnosť, ktorá musí odolávať rôznym nástrahám. Výber kuchynskej linky je nesmierne dôležitý, keďže je srdcom celej miestnosti a mala by dokonale slúžiť našim potrebám. Pri výbere je dôležitá jej funkčnosť a typ materiálu, ktorý vám svojou kvalitou poslúži po viacero rokov, preto by sme jej výber nemali podceňovať.

V rámci kuchynských liniek trh neustále ponúka nové trendy a občas je náročné vybrať si tú vysnívanú kuchynskú linku, ktorá bude správnou voľbou pre váš osobitý štýl a potreby, a poteší vás svojou kvalitou. Ak práve stojíte pred rozhodnutím výberu novej kuchynskej linky, radi vám svojimi radami a tipmi pomôžeme. 

Správna veľkosť a tvar 

Pri plánovaní novej kuchynskej linky je dôležité uvedomiť si do akého priestoru kuchynskú linku hľadáte, a teda či máte k dispozícii priestrannú miestnosť alebo chcete vzhľadovo príjemnú, novú kuchynskú linku do menšieho priestoru. 

Pri rozhodovaní je samozrejme dôležité dispozičné rozmiestnenie linky. Každá kuchynská linka je rozdelená do pracovných zón, v ktorých prebieha varenie, príprava jedla, zóna, v ktorej sa umýva či sa skladujú zásoby. Tieto dispozičné zóny by sa mali prepájať do takzvaného pracovného trojuholníka. A teda z ergonomického hľadiska, tvaru kuchynskej linky, sa môžete rozhodovať medzi týmito typmi: 

  • Lineárna kuchyňa – Najčastejšie využívaná v menších príbytkoch, kde vyzerá esteticky a nenarúša priestor. 
  • Paralelná kuchyňa – Dve kuchynské linky nachádzajúce sa na protiľahlých stranách sú praktickým riešením ak kuchyňu používa viacero ľudí naraz. Vhodné sú ale do väčších priestorov, kde poskytujú množstvo úložného priestoru aj pracovnej plochy.  
  • Kuchyňa v tvare L – Jeden z najviac využívaných rozložení kuchynských liniek sa hodí takmer do každého priestoru. Takýmto tvarom kuchynskej linky využijete celkový potenciál miestnosti. 
  • Kuchyňa v tvare U – Rozľahlejšia verzia kuchynskej linky tvaru L vám poskytne vystupujúci poloostrovček so všestranným využitím. Či už potrebujete viac úložného priestoru, alebo väčšiu pracovnú plochu, tento tvar kuchynskej linky vám ponúka niekoľko rozličných možností využitia. 

Pracovná doska 

Najviac zaťažovaná časť kuchynskej linky by mala byť nie len esteticky doladená k celkovému dizajnu linky, no takisto spĺňať funkčné kritéria, ktoré zaistia, že s ňou budete spokojní po mnoho rokov. Pracovná doska je v kontakte mnohými potravinami a takisto musí odolávať rôznym teplotám. Preto nie je dôležitý iba jej dizajn, ale aj odolnosť, hygienickosť a samozrejme ľahké čistenie.

Aký materiál je na pracovnú dosku najvhodnejší?

  • Mramor a žula – Luxusný materiál s dlhou životnosťou, odolný voči poškodeniam, ktorý poteší ľahkou údržbou.
  • Laminát – Najčastejšie využívaný materiál na pracovné dosky, ktorý dokáže imitovať povrchy materiálov ako je betón, kameň či drevo. Materiál je nenáročný na údržbu, dostupný vo výhodných cenách, no pri poškodeniach nie je možná jeho oprava a musí sa nahradiť celá jeho plocha. Kratšia životnosť laminátovej pracovnej dosky je preto jej nevýhodou. 
  • Drevo – Drevo je dlhodobo obľúbeným materiálom vo všetkých formách nábytku a svoje miesto zastáva aj v kuchyni. Drevené dosky sú veľmi odolné a nenáročné na údržbu. O drevo sa treba pravidelne starať a ošetrovať ho, v prípade poškodenia povrch prebrúsiť. Jedinou “nevýhodou“ dreva jej jeho omnoho vyššia cena ako napríklad dosiek z laminátu. 
  • Keramika – Do svojho zoznamu pri rozhodovaní, by ste s istotou mali zahrnúť aj keramické dosky, ktoré sú veľmi odolné, hygienické a jednoduché na údržbu. 

Farby 

Okrem tvaru, veľkosti a typu materiálu nezabúdajte na estetickú stránku kuchyne. Farba, ktorú si vyberiete ovplyvní celkový vzhľad kuchyne. 

  • Biely minimalizmus – Mnohokrát v nás biela farba vyvoláva pocit príliš sterilného prostredia, no v kuchyni pôsobí príjemne čisto až minimalisticky. To, že je vaša kuchynská linka v bielej farbe neznamená, že si v nej nenájde svoje miesto žiadna iná farba. Práve naopak, pri bielej farbe sa viete vyhrať s detailami, ktoré vašej kuchyni dodajú ten správny šmrnc. 
  • Tmavé farby – Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že kuchyni v tmavých farbách chýba svetlo a priestor pôsobí až stiesneným dojmom. Ak však tmavú kuchynskú linku kombinujete so svetlejšími farbami, dosiahnete elegantne až luxusne vyzerajúcu vzhľad kuchyne. 

Podľa čoho vyberať kuchynskú linku? 

Dispozičné rozmiestnenie priestoru 

V kuchyni vládnu nepísané pravidlá toho, v ktorej časti sú umiestnené jednotlivé časti kuchynskej linky, podľa činností, aké v nej vykonávate. Kam s chladničkou, umývačkou riadu či kuchynským riadom? Kuchynská linka by mala byť rozdelená do niekoľkých zón, ktoré vám dovolia pohodlne a prakticky pracovať v kuchynskom priestore. 

Tvar 

Neviete aký tvar kuchynskej linky si vybrať? Máte dostatok priestoru na veľkú kuchynskú linku alebo menší byt, do ktorého musíte kuchynskú linku logicky usporiadať? 

Praktická využiteľnosť 

Funkčnosť je základom kuchynskej linky, najmä jej pracovnej časti – pracovnej dosky. Tá je mimoriadne zaťažovaná, preto by mal materiál pracovnej dosky byť vybraný prakticky, s dôrazom na odolnosť a dlhodobú funkčnosť. 

Dizajn 

Aký štýl sa vám páči? Preferujete moderný minimalizmus či napríklad rustikálne prvky? Kuchynská linka vám bude slúžiť dlhé roky, preto by ste si mali vybrať dizajn, ktorý je vášmu srdcu blízky a budete sa v ňom cítiť komfortne aj po niekoľkých rokoch. 

autor: Lukáš

Jul 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18462 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin R.

Živnostník
Trnava
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Pomôžem s montážou nábytku, zvládam zakladne opravy v domacnosti, rad pracujem s drevom, natieranie a všetky možné práce okolo domu,...Zobraziť viac

Pomôžem s montážou nábytku, zvládam zakladne opravy v domacnosti, rad pracujem s drevom, natieranie a všetky možné práce okolo domu, či bytu. Som manuálne zručný, seriózny,férový a taký prístup vyžadujem aj ja. Mám zmysel pre dizajn, estetiku, rád tvorím nové veci zo starých. prerabam, obnovujem, recyklujem stare veci a nabytok a dávam druhu šancu...

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Š.

Živnostník
Košice
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych...Zobraziť viac

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych materiálov.

#
#
#
Zadať dopyt

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0

Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme,...Zobraziť viac

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján S.

Živnostník
Voderady
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír B.

Živnostník
Vlčkovce
4,9

Výroba nábytku

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam...Zobraziť viac

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam v odbore, kvalita je u mňa na prvom mieste, čo sa týka práce pre požadovaného zákazníka. Plaťte si za kvalitu, nie za rýchlo odrobenú neodbornú prácu, s ktorou nebudete časom spokojný. Preto Vám ponúkam moje služby s praxou. Prajem Vám pekný deň a budem rád ak budem môcť práve pre Vás vytvoriť niečo pekné do Vášho rodinného domu, bytu alebo do Vašej firmy.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Matej S.

Firma
Bratislava
4,8

Výroba nábytku

Vyučený stolár s vlastnou kompletne zariadenou stolárskou dielňou so zameraním na nábytok, kuchynské linky, vstavané skrine a podobne. Momentálne je práca...Zobraziť viac

Vyučený stolár s vlastnou kompletne zariadenou stolárskou dielňou so zameraním na nábytok, kuchynské linky, vstavané skrine a podobne. Momentálne je práca s masívom v obmedzenom režime.

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,7

Stolár

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt

Jan P.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Finalizovanie interiérov a exteriérov domov, bytov, maliarske a tapetárske práce, pokládka plávajúcej podlahy, montáž obložkových zárubní, povrchové úpravy stien, montáž...Zobraziť viac

Finalizovanie interiérov a exteriérov domov, bytov, maliarske a tapetárske práce, pokládka plávajúcej podlahy, montáž obložkových zárubní, povrchové úpravy stien, montáž nábytku vrátane zabudovania spotrebičov , prestrešenia terás lexanom, kompletné rekonštrukcie, poradenstvo, prax. Bratislava, Pezinok, Senec a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Živnostník
Košice
4,6

Výroba nábytku

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv -...Zobraziť viac

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv - kuchyne , šatníky , vstavané skrine s posuvnými dverami , komody , postele , montáž obložkových zárubní a dverí, jedinečný exkluzívny interiérový prvok obkladové 3D dosky z masívu , proste komplet všetko pre interiér vášho bytu , domu ,kancelárie alebo obchodného priestoru. Kvalitné materiály a špičkové kovanie GRASS. Serioznosť , kvalita , profesionalita a bezkonkurenčná cena je ZARUČENÁ.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchynskej linky

Nízka cena13,00 €/hod
Priemerná cena17,40 €/hod
Vysoká cena21,00 €/hod

Pošlite dopyt 18462 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 18462 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt