Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavebný materiál

Ako si vybrať správnu suchú lepiacu zmes?

Hľadáte dodávateľa na stavebný materiál? V tejto kategórii máme 16 131 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať správnu suchú lepiacu zmes?
Stavebný materiál

Ako si vybrať správnu suchú lepiacu zmes?

Chystáte sa stavať dom? Vybetónovať terasu alebo základ pre prístrešok pre auto? Vytopili vás susedia a potrebujete natiahnuť nové omietky? Idete prerábať kúpeľňu ale by ste radi vymenili obklady? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali „áno“, tak zbystrite pozornosť.

banner

V dnešnej dobe sa technológie posunuli a zmodernizovali. Na stavbu sa preto často používajú okrem iného aj materiály, ktoré po dokonalom vymiešaní s vodou vytvoria homogénnu kašovitú hmotu. Stavebné lepiace hmoty sa používajú napríklad na lepenie dlaždíc a obkladov a tiež sú súčasťou stierok a omietok. Môžete ich nájsť aj ako murovacie malty, suchý betón alebo jadrová omietka. Idete maľovať? Skúste napríklad práškovú farbu.

Ako vybrať správnu suchú lepiacu zmes?

Na dosiahnutie vysokej pevnosti lepených spojov pri obkladoch alebo dlaždiciach je potrebné, aby ste zvolili vhodnú kombináciu keramiky a stavebného práškového lepidla. Pred kúpou daného lepidla musíte vedieť či bude lepidlo používané na obklad alebo dlažbu a či budete prácu vykonávať v interiéri alebo v exteriéri. Tiež nezabudnite na fakt, aké bude zaťaženie, prípadne vlhkosť prostredia, kde budete práškovú lepiacu zmes používať.

Čo patrí do kategórie suchých stavebných lepiacich zmesí?

 • Jadrové omietky
 • Murovacie malty
 • Cementové lepidlá
 • Betón
 • Cementové nivelačné stierky
 • Cementové potery
Jadrové omietky

Mnoho stavebných firiem ponúka rôzne druhy jadrových omietok. Preto je len na vás, ktorú si vyberiete tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám. Majte však na pamäti, že jadrová omietka tvorí základnú vrstvu pod finálnou tenkovsrtvou omietkou. Pred nanášaním jadrovej omietky dbajte na to, aby bol podklad suchý, pevný, nezamrznutý, nosný, stabilný, čistý a dostatočne drsný, aby sa materiály dokonale previazali.

Murovacia malty

Murovacie malty sa vyrábajú na rôzne použitie a dodávajú sa v práškovom skupenstve, ktoré po kontakte s vodou a dokonalom premiešaní vytvorí homogénnu zmes. Takto vymiešané malty majú zaručenú kvalitu a ich vlastnosti vyhovujú platným normám. Murovacie malty si vyberajte podľa toho, na čo ich budete používať, pretože existuje viac druhov na rôzne typy murovania.

Cementové lepidlá

Pri výbere cementového lepidla je potrebné, aby ste si určili, na čo budete lepidlo používať. Je rozdiel či sa bude obklad, alebo dlažba lepiť v interiéri, alebo exteriéri, keďže v interiéri je teplota takmer rovnaká počas celého roka, no v exteriéri sa teplota aj vlhkosť mení na základe výkyvov počasia a zmeny ročných období. 

Betón

Suchá betónová zmes slúži najmä pre domácich kutilov, ktorí pracujú na drobných betonárskych prácach, ako je napríklad výroba chodníka alebo nadjazdov do garáže. Okrem toho sa suchý betón využíva aj pri väčších stavbách, hoci je zvykom, že vtedy sa používajú veľké betónové miešačky. Proces zrenia suchého betónu je naozaj rýchly, a preto dokáže suchý betón veľmi rýchlo fixovať stavebné prvky, ako sú napríklad betónové tvárnice, obrubníky alebo stĺpy.

Cementové potery

Tento suchý práškový stavebný materiál sa používa rovnako ako suchý betón v interiéri, tak aj v exteriéri. Vytvárajú sa vďaka nemu pevné podlahové konštrukcie. Vďaka svojej tekutosti a samonivelačnej schopnosti umožňuje vytvoriť podlahy rýchlo a presne.

Tento poter sa využíva vo všetkých typoch objektov. Oproti betónovej zmesi sa dá čerpať na veľké vzdialenosti a využíva sa v miestach, kde by iná forma transportu nebola možná.

Práškové farby

Práškové farby sú moderné a ekologické riešenie povrchových úprav. Obsahujú suroviny, ktoré im dodávajú tvrdosť, lesk alebo požadovanú štruktúru povrchu. Táto zmes sa s ničím neriedi a nanáša sa v práškovej forme pomocou stlačeného vzduchu.

Poznáme 5 základných typov práškových farieb

 • Epoxidové 
 • Epoxipolyesterové
 • Polyesterové
 • Polyuretánové
 • Akrylátové

autor: Natália

Feb 8, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

banner
Priemerné ceny

Cena za: Stavebný materiál

Nižšia cena1,20 €/ks
Priemerná cena2,34 €/ks
Vyššia cena4,50 €/ks

Pošlite dopyt 25060 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte dodávateľa na stavebný materiál? V tejto kategórii máme 16 131 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt