Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Prístrešky na auto

Ako si vybrať správny prístrešok pre auto

Hľadáte staviteľa na prístrešky na auto? V tejto kategórii máme 15 758 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať správny prístrešok pre auto
Prístrešky na auto

Ako si vybrať správny prístrešok pre auto

V súčasnosti sa len málo rodinných domov projektuje bez garáže a len málo obytných komplexov sa stavia bez parkovacích miest či už v podzemných, alebo nadzemných garážach. Ľuďom, ktorí vymieňajú automobily každé dva až tri roky, je zrejme garáž úplne zbytočná, pre ostatných, ktorí považujú auto za vec, ku ktorej si vedia vytvoriť citový vzťah a plánujú si auto ponechať možno až desaťročie, prípadne nemajú peniaze na jeho pričastú výmenu, je garáž alebo prístrešok pre auto úplnou nevyhnutnosťou a samozrejmosťou.

Prístrešok alebo garáž?

Pre tých, ktorí nemajú garáž, je otázka položená v podnadpise pravdepodobne zbytočná a drvivá väčšina sa rozhodne pre prístrešok. Ten má oproti garáži viacero podstatných výhod. Je omnoho lacnejší. V závislosti od vyhotovenia môžete počítať aj s 50 % úsporou finančných prostriedkov.

Kým garáž by ste dokázali do hotovej finálnej podoby postaviť za niekoľko týždňov, rozloženie a zmontovanie prístreška je hodinová, maximálne jednodňová záležitosť v závislosti od počtu ľudí, ktorí na tom participujú. Keď už raz garáž postavíte, budete ju na tom mieste musieť strpieť navždy.

Pri montovaných prístreškoch táto nevýhoda odpadá. Prístrešok sa dá odstrániť, premiestniť, prípadne upraviť a máte z neho dokonalý dizajnový a priestorový prvok. Aj keď sa možno zdá, že garáž má výhodu minimálne v tom, že auto máte krásne v teplučku, paradoxne veľké zmeny teploty mu môžu uškodiť a prejaviť sa na hrdzavení jednotlivých kovových dielov a následnej zníženej životnosti.

Ako si vybrať prístrešok, aké máte možnosti

Ak ste sa už rozhodli, že vaše auto budete chrániť pred prudkým slnkom, padajúcim lístím, bleskami, dažďom, krúpami a všetkými možnými nepriazňami počasia, musíte si vybrať. Možností našťastie nie je až tak veľa, aby ste sa nedokázali rozhodnúť a zabezpečiť si to, čo vám vyhovuje najviac. Hlavne pokiaľ ide o materiály, z ktorého je skonštruovaný.

Pokiaľ ide o jeho dizajn a vzhľad, budete to mať komplikovanejšie. Treba sa zamyslieť, kam ho chcete umiestniť, či sa vám hodí k štýlu domu, aké rozmery bude musieť mať, aby bol funkčný, ale aby vám tam už svojimi rozmermi neprekážal. A v neposlednom rade i z akých materiálov bude vyhotovená krytina, prípadne bočné časti, chrániace automobil. 

Prístrešok z dreva

Úplne najjednoduchší variant, ktorý napadne asi každému, je prístrešok vyhotovený z dreva. Na konštrukciu sa využíva klasické drevo, dobre ošetrené, namorené proti škodcom, hubám, drevokaznému hmyzu či vlhkosti a natreté farbou.

Profesionálni výrobcovia prístreškov však používajú modernú technológiu spracovania dreva. Ide o použitie vrstveného lepeného dreva, ktoré sa vyznačuje viacerými nespornými výhodami. Takéto drevo je variabilnejšie pri použití, odolnejšie, menej praská a oveľa lepšie odoláva aj drsnejším poveternostným podmienkam.

Vyhotovenie prístreška z dreva sa hodí skôr viac do prírodného prostredia, k dreveniciam, chatám a chalupám, ale pri vhodnej povrchovej a farebnej úprave je využiteľný aj ku klasickým murovaným rodinným domom. Drevený variant je oproti iným najúspornejší.

Hliník alebo oceľ

Drevený prístrešok je síce pri dobrej starostlivosti schopný vydržať aj niekoľko dlhých rokov, pri prístreškoch z hliníka je takmer isté, že vydržia toľko, koľko vaše auto, ak nie dlhšie. A prakticky takmer bez údržby. Kovové prístrešky sú mimoriadne odolné, pevné a nezaskočia ich ani tie najexponovanejšie prírodné podmienky.

Z oboch je k dispozícii množstvo variantov, tvarov a farebných vyhotovení. Hodia sa do každého prostredia. Vyniknú svojou kvalitou, univerzálnosťou, stabilitou a funkčnosťou a taktiež jednoduchou a rýchlou montážou.  

Strecha a krytina

Na drevené prístrešky je vhodná klasická strecha, ktorú môžete vyhotoviť zo škridiel, ale aj v plechovom variante. Všetko závisí od toho, kam chcete dizajn prístreška smerovať a k čomu ho chcete prispôsobiť. Túto klasiku však už vytláča zastrešenie z polykarbonátu. Je to univerzálne použiteľný materiál vhodný na akýkoľvek typ prístreška. Je nerozbitný, priehľadný, a hoci prepúšťa svetlo, odoláva teplu a pod prístreškom, ale i vnútri auta udržiava i v tých najväčších horúčavách pomerne priaznivú klímu.

Núdzové riešenie

Na záver ešte spomenieme jeden typ prístreška. Ide o najjednoduchší plachtový prístrešok, ktorý ste schopní postaviť si podľa návodu počas chvíle. Plachtový prístrešok využijú majitelia áut, ktorí nechcú priveľa investovať, nemajú vytvorené podmienky na iný typ prístreška, neplánujú ho používať stále alebo veľa cestujú a berú si ho na cesty so sebou.

Je to najlacnejšie, avšak núdzové riešenie a nie príliš vhodné na dlhodobé parkovanie a bezpečnú ochranu auta. Ak chcete, aby bolo vaše auto chránené naozaj dostatočne, túto možnosť vynechajte a vyberte si z predchádzajúcich riešení.  

autor: Marián

Apr 11, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 938 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8

Tesár, krovy, väzníky

Mám 29 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,5

Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter S.

Živnostník
Kysucké Nové Mesto
4,0

Murárske práce

Pracujeme kvalitne a podla poziadavok zakaznik robime aj komplet realizaciu stavien prerabiek bytov ale aj male upravy . Taktiez vieme vupracovat predbeznu cenovu ponuku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Prístrešky na auto

Nižšia cena300,00 €/ks
Priemerná cena804,00 €/ks
Vyššia cena1 400,00 €/ks

Pošlite dopyt 23938 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na prístrešky na auto? V tejto kategórii máme 15 758 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt