Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Krytiny

Ako si vybrať vhodnú strešnú krytinu? 

Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme 14 412 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať vhodnú strešnú krytinu? 
Krytiny

Ako si vybrať vhodnú strešnú krytinu? 

Strecha každého domu predstavuje jeho symbolickú korunu. Pri novostavbe alebo rekonštrukcii akejkoľvek budovy je strecha kľúčovým prvkom. Správne vyhotovená strecha s kvalitnou strešnou krytinou bude ovplyvňovať nielen komfort bývania, ale bude mať dopad aj na stav celkovej stavby po celé desaťročia.

Rozhodnutie pre správny typ krytiny je, vďaka kvalitám súčasných strešných krytín, doslova na celý život. Dnešné požiadavky na krytinu sú také, že musí byť nielen kvalitná, ale aj pekná. Ako si teda vybrať? Našťastie, možností je dostatok. Kvalitnú strechu, ktorá splní požiadavky na dizajn, funkčnosť, ekológiu aj financie, si dnes môže dovoliť naozaj každý.

Typy strešných krytín podľa materiálu

Súčasný trh ponúka niekoľko typov strešných krytín. Základná typológia vychádza z výrobného procesu a materiálov, ktoré sú použité pri výrobe a priamo tak ovplyvňujú mieru ochrany domu po nainštalovaní na strechu. 

Krytina z oceľového plechu

Veľmi populárny druh strešnej krytiny, ktorý sa ľudovo nazýva aj plechová krytina. Tento názov je ale mierne mätúci, lebo skutočným materiálom, ktorý si majiteľ dáva na strechu je oceľ. Tá je pri výrobe spracovaná do požadovanej hrúbky (hrúbka plechu) a ošetrená viacerými ochrannými vrstvami. Ochrana oceľovej strechy zabezpečuje jej odolnosť voči, mechanickému poškodeniu, poveternostným plyvom a najmä proti korózii. 

Poprední výrobcovia pri tomto type strešnej krytiny garantujú formou záruky životnosť minimálne 50 rokov. Výhoda strešnej krytiny z oceľového plechu je najmä nízka hmotnosť, ktorá nezaťažuje nosný systém strechy. Stavebník tak môže ušetriť isté prostriedky už pri projektovaní krovu, ktorý nebude náročný na množstvo spotrebovaného dreva. K ďalším prednostiam patrí dlhá životnosť, viacnásobná ochrana povrchu a možnosť výroby celej strechy na mieru, čo so sebou prináša ďalšiu výhodu v podobe nulového odpadu vyprodukovaného počas montáže. 

Krytina z keramického materiálu

Táto krytina sa alternatívne nazýva aj krytina z páleného materiálu. Významní výrobcovia používajú pri výrobe 100% prírodné materiály. Strecha sa tak stáva plne ekologicky nezávadná a tiež úplne recyklovateľná. Procesom pálenia jednotlivých škidiel aj ďalších prvkov strechy získavame keramický výrobok, ktorý má mnoho predností.

Najzásadnejšou vlastnosťou akejkoľvek škridlovej strechy je, že je ťažšia ako plechová. Znamená to väčšie nároky na drevenú konštrukciu krovu, s ktorými treba rátať už pri projektovaní domu, pred začatím stavby. Tento parameter je dôležité zvažovať v prípade rekonštrukcie. Tu je nutné zhodnotiť, či pôvodný krov unesie váhu novej škridlovej strechy.

K ďalším vlastnostiam patrí zvýšená izolačná schopnosť – tepelná aj hluková, veľmi dlhá doba životnosti a tiež možnosť glazovania povrchu, vďaka ktorému sa na streche nebude držať žiadna vlhkosť ani nečistoty. Producenti poskytujú záruku na tento typ strešnej krytiny až 100 rokov.

Krytina z betónu

Tento typ krytiny je špecifický tým, že jednotlivé segmenty – škridly sú vyrábané z betónu. Pri jeho výrobe sa používa piesok, špeciálny cement, voda a pigment oxidu železa. Unikátna výrobná technológia zabezpečuje tejto krytine jednu úžasnú vlastnosť – čím je betón starší, tým je tvrdší. V praxi to znamená, že strecha s takouto krytinou časom získava stále väčšiu tvrdosť a jej funkčnosť aj životnosť sa neustále zvyšuje.

Dizajn strešných krytín

Po úspešnom výbere materiálu bude stavebník musiet urobiť rozhodnutie, ktoré asi najviac ovplyvní celkový dojem z objektu, ktorý novú strechu dostane.

Pri strechách z oceľového plechu bude na výber z množstva farieb, dizajnov aj povrchových úprav. Je napríklad možné, aby plechová strecha pôsobila akoby bola obložená dreveným šindľom, zvlnenou škridlou alebo môže byť úplne plochá – falcovaná.

Keramické a betónové krytiny tiež ponúkajú obrovské množstvo farieb a tvarov. Škridla môže byť hladká, vrúbkovaná alebo zvlnená. Posledný menovaný typ sa používa najmä pri bungalovoch mediteránskeho (stredomorského) typu. V ponuke sa nachádzajú aj krytiny vhodné pre rekonštrukciu historických budov.

Z čoho pozostáva strecha domu

Pri úvahách o type strešnej krytiny a jej cene treba brať do úvahy, že celkové náklady na strechu budú zložené z viacerých položiek. Strechu domu totiž netvorí len krytina samotná.

Okrem strešnej krytiny, je potrebné rátať s nákladmi na oplechovanie hrán strechy, ktoré sa stretávajú s odkvapovým systémom. Potom je tu samotný odkvapový systém, ktorý odvádza vodu zo strechy preč a následne zbiera do určených miest. Dôležitou súčasťou sú mriežky proti škodcom, ktorí by sa mohli dostať do podkrovia a tiež odvetrávacie mriežky. Pod krytinu sa umiestňujú izolačné a paropriepustné fólie.

Kvôli bezpečnosti sa na strechu inštalujú lapače snehu – v prípade plechovej strechy bungalovu s rozlohou 370 m2 ich bude potrebných až 500 kusov. Poslednou položkou je cena práce pri pokládke krytiny na strechu.

Tip na záver

Pri montáži akejkoľvek strešnej krytiny sa vždy obráťte na certifikovanú firmu, ktorá má s výrobcom vašej krytiny zmluvu o spolupráci. Takáto firma abslovovala viacero pravidelných školení o správnej montáži a technologických postupoch. Zabezpečíte si tým, že v prípade poškodenia strechy zavinenej vadou na materiáli, nebude reklamácia zamietnutá z dôvodu neodbornej montáže.

autor: Andrej

Sep 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 718 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Bratislava
4,6

Klampiar, Klampiarstvo

Zaoberám sa prácou vo výškach a ťažko dostupných miestach s využitím horolezeckej techniky.Výškové práce pomocou horolezeckej techniky využívam tam, kde nie je možné pracovať z pevných a bezpečných pracovných podláh, prípadne sú pracovníci ohrození pádom z výšky do hĺbky, prepadnutím alebo zasunutím a musia sa zaistiť proti pádu.Táto technika je ekonomicky a časovo výhodnejšia ako prenájom a stavba lešenia, alebo zapožičanie mobilnej hydraulickej plošiny. Horolezeckú techniku je možné použiť aj v ťažko dostupných miestach, kde z technických príčin nie je možné využiť lešenie alebo pojazdné plošiny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,5

Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Krytiny

Nižšia cena8,42 €/m2
Priemerná cena12,61 €/m2
Vyššia cena18,58 €/m2

Pošlite dopyt 21718 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme 14 412 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt