Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové krytiny

Ako si vybrať vhodný typ podlahového materiálu do kuchyne?

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20241 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako si vybrať vhodný typ podlahového materiálu do kuchyne?
Podlahové krytiny

Ako si vybrať vhodný typ podlahového materiálu do kuchyne?

Kuchyňa je miestom kde to žije, miestom, v ktorom sa stretávajú celé rodiny pri príprave chutných obedov či večerí. Je to miesto, kde si pripravíte svoje obľúbené raňajky a vychutnáte prvú kávu. Kuchyňa je dušou vášho domova a každý člen domácnosti v nej počas dňa strávi nejaký ten čas. Keďže kuchyňa musí odolávať rôznym nehodám pri príprave jedál ako aj rušnému životu v tejto miestnosti, zaslúži si podlahu z materiálu, ktorý odolá každej nástrahe.

Práve na tému podlahových krytín vhodných do kuchynských priestorov sme napísali tento článok, ktorý vám poslúži ako krátky pomocník pri jej výbere. 

Ani tí najšikovnejší kuchári sa nevyhnú občasným nehodám v kuchyni – rozliate tekutiny, špliechajúca voda, prskajúci olej, škvrny od jedla na zemi. Práve preto by mal byť výber podlahového materiálu do kuchyne dôležitý. Musí odolávať rôznym nečistotám a zároveň si poradiť s intenzívnymi čistiacimi prostriedkami. Na aký podlahový materiál sa teda pri výbere zamerať? 

Využívate svoju kuchyňu? 

Pred výberom podlahy je skvelé zodpovedať si túto otázku. Využiteľnosť kuchyne mení aj kritériá výberu podlahy. Ste mladá rodinka s detičkami, ktoré vám pobehujú okolo nôh, kým v kuchyni pripravujete jedlo? Ste rodina, ktorá strávi prípravou jedla v kuchyni dlhé hodiny, alebo ste pracovne vyťažení a na varenie toľko času nemáte.

Pri výbere by ste mali vedieť ako frekventovane kuchyňu využívate a teda aj ako veľmi odolnú podlahu potrebujete. Je predsa len rozdiel ak využívate donáškové služby a do kuchyne zavítate iba k príprave čaju či kávy a tým, ak ste päť členná domácnosť plne využívajúca kuchyňu. 

Podľa akých hlavných kritérií si vybrať podlahu do kuchyne?
  • Frekvencia používania kuchyne
  • Požadované vlastnosti podlahy 
  • Rozmery kuchynskej podlahy 
  • Prepojené miestnosti a ich podlahy s kuchyňou 
DLAŽBA 

V slovenských domácnostiach patrí dlažba už po mnoho rokov medzi obľúbené riešenia kuchynských podláh. Keďže je nenáročná na údržbu a odoláva nástrahám rôznych nehôd s tekutinami je veľmi preferovanou voľbou. Odolná je aj voči chemikáliám a nárazom. Povrch dlažby je chladnejší, čo môžu niektorí považovať za jej nevýhodu. 

V súčasnosti je trendy jednotné prepájanie kuchyne s obývacou izbou, ak v takomto prípade chcete dlažbu iba v kuchyni, jednotný štýl sa zachová len ťažko. Pri výbere dlažby sa zamerajte aj na oteruvzdornosť – odolnosť voči opotrebovaniu ako aj na protišmykovú odolnosť. 

DREVENÁ PODLAHA

Ešte stále platí, že drevo je nestarnúcim materiálom, ktoré dodáva miestnosti nezastupiteľný pocit tepla a domova a krásny dizajn, čo je pre niektorých neprekonateľné kritérium. Jeho výhodou je antistatickosť, čo znamená menšie množstvo tvorenia prachu a teda väčšiu výhodu pre alergikov. 

Napriek kráse a výhodám dreva nie je drevená podlaha v kuchyni tým najpraktickejším riešením, keďže je menej odolná voči mechanickým poškodeniam, no v dnešnej dobe je tak či tak v kuchyni pomerne obľúbená. V prípade akýchkoľvek poškodení a opotrebení je pozitívnym kritériom dreva možnosť jeho prebrúsenia či prelakovania. 

LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Základné laminátové podlahy nižšej cenovej kategórie neposkytujú dostatočnú vodeodolnosť, potrebnú v kuchynských priestoroch. V prípade rozliatia akéhokoľvek množstva vody je potrebné ihneď vodu odstrániť, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu podlahy. Nevýhodou pri takýchto poškodeniach je následne potrebné vymenenie celej laminátovej podlahy. 

Dosť už s negatívami. Laminátová podlaha je dobrou voľbou do kuchynských priestorov, ak však siahnete po kvalitnejšom type, ktorý je odolný a zvláda náročné podmienky v miestnosti. Určite si vyberajte z druhov laminátu odolných voči škrabancom, napučaním podlahovej krytiny a taký, ktorý má antistatické vlastnosti. Výhodou tohto materiálu je aj jeho estetická stránka, keďže si dokážete vybrať laminát z rôznych škál farebnosti. 

VINYLOVÁ PODLAHA

Vinylovú podlahu môžeme nominovať na priečku ideálnej podlahy do kuchynských priestorov. Má hneď niekoľko vlastností, ktoré spĺňajú náročné požiadavky kuchynského prostredia. Jej povrch je extrémne odolný voči vode a mechanickým poškodeniam pri pádoch rôzneho kuchynského vybavenia. Ak si za tento podlahový materiál zaplatíte viac, vo finále určite nebudete ľutovať. 

Mnohí ju obľubujú aj vďaka tomu, že je teplejšia a pri kontakte s pokožkou pôsobí veľmi príjemne. Vinylové podlahy sú tvorené na vysokej grafickej úrovni, kedy vedia imitovať výzor kameňa či betónu a zároveň poskytujú výber z množstva vzorov a farieb. Jej vlastnosti a farby vám vydržia a kvalitne poslúžia po mnoho rokov. 

Aké vlastnosti by mal spĺňať podlahový materiál kuchyne?
  • Odolnosť voči tekutinám 
  • Odolnosť voči mechanickým poškodeniam
  • Protišmykové vlastnosti
  • Znížená hlučnosť 
  • Ľahká údržba 
  • Estetické parametre 

autor: Tomáš

Jul 12, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20241 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,7

Stolár

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové krytiny

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena39,86 €/m2
Vysoká cena85,00 €/m2

Pošlite dopyt 20241 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20241 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt