Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Tepovanie kobercov

Ako udržiavať koberce čisté?

Hľadáte upratovača na tepovanie kobercov? V tejto kategórii máme 7 769 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako udržiavať koberce čisté?
Tepovanie kobercov

Ako udržiavať koberce čisté?

Odstráňte všetky pachy, škvrny a nečistoty kobercov pomocou hĺbkovej čistiacej metódy.

Pre mnohých z nás sú koberce významnou investíciou do vybavenia bytu či domu. Zahrejú nás, zútulnia obydlie, dodajú našim miestnostiam farbu. Poskytujú mäkké miesta na hranie, leňošenie pri pozeraní filmov a spánkové párty. Aby však koberce vydržali roky, je potrebné udržiavať ich v dobrom stave. A značnou súčasťou tejto údržby je pravidelné čistenie.

Ak vám zatiaľ treba na koberci vykonať iba pravidelnú údržbu, stačí ho povysávať raz za týždeň. Intenzívne čistenie je však nutné vykonať vtedy, ak je koberec viditeľne znečistený. Niekedy to však nie je na ňom vidieť ani nezapácha, ani nejaví žiadne intenzívne znaky používania, vy však viete, že je najvyšší čas na údržbu. 

Vlastná réžia alebo špecialisti

Nájdite si odborníkov na čistenie kobercov, prípadne upratovacie firmy, ktoré majú skúsenosti s rozsiahlymi a na čistenie náročnými plochami. Najmite si miestnych profesionálov. Odneste im koberec, ktorý vám vyčistia odborníci v špecializovaných čistiarňach, ale ich zavolajte k vám domov. Toto je však trošku drahší variant.

Ak chcete ušetriť a ste ochotní venovať víkend práci, vyčistenie kobercov je možné bez problémov vykonať doma vlastnými silami. Ďalšou výhodou je, že budete presne vedieť, aké typy čistiacich prostriedkov použijete. Takéto informácie sú čoraz dôležitejšie pre mnohých ľudí, hlavne však pre rodiny s malými deťmi alebo osoby citlivé na chemikálie, prípadne trpiace rôznymi alergiami a ekzémami.

Budete potrebovať:

  • vysávač
  • špeciálny čistič na koberce
  • vedro 
  • špongia
  • čistiaca kefa
  • záhradná hadica
  • stierka
  • gumové rukavice

1. Uvoľnené pevné nečistoty odstráňte vysávačom

Koberec obojstranne dôkladne povysávajte. Nezanedbávajte hlavne vrchnú časť, na ktorej sa nevyhnutne hromadí prach a drobné nečistoty.

2. Vyskúšajte čistič na koberce na stálosť farieb

Čistič na koberce nalejte do vedra s vodou podľa pokynov uvedených na obale prípravku. 
Nepoužívajte horúcu vodu, pretože by mohla zraziť vlákna alebo nepriaznivo pôsobiť na farebnú stálosť koberca.
Otestujte čistiaci prostriedok na malej časti koberca, ako je napríklad kúsok na rožteku, aby ste sa uistili, že sa farby nemenia a nepúšťajú. Ak je všetko v poriadku, pokračujte ďalším krokom.

3. Zapracujte čistič a nechajte niekoľko minút odstáť

Pomocou špongie alebo kefy zapracujte šampón alebo čistiaci prostriedok hlboko do koberca. Čistite, až kým sa nevytvorí pena. Pred opláchnutím nechajte roztok pôsobiť na koberci niekoľko minút.

4. Vystriekajte koberec hadicou

Pred dokončením koberec dôkladne opláchnite záhradnou hadicou a uistite sa, že voda je čistá a neobsahuje penu.

5. Pomocou stierky odstráňte prebytočnú vodu

Tento nástroj, často používaný pri čistení okien, bude stačiť na to, aby ste z koberca dostali prebytočnú vodu. Gumenú časť stierky pevne zatlačte do koberca a potiahnite, aby ste z neho vytiahli čo najviac tekutín.

6. Nechajte obidve strany koberca úplne vyschnúť

Položte koberec na rovnú čistú plochu, aby sa vysušil. Hneď ako je horná strana suchá, pretočte ho, aby mohla vyschnúť aj spodná strana.

7. Koberec vysajte alebo vykefujte, aby sa uvoľnili zhutnené vlákna

Použite vysávač alebo čistú kefu s mäkkými štetinami, aby ste uvoľnili vlákna koberca, ktoré sa mohli počas čistenia alebo sušenia zlepiť a zachlpiť. Potom vráťte koberec do miestnosti a užívajte si pocit pohodlia, čistoty a vône.

Vďaka pravidelnej údržbe a čisteniu budú koberce slúžiť vašej rodine a skrášľovať váš príbytok počas mnohých ďalších rokov.

 

autor: Marián

Jun 2, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 7 769 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ondrej B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Tepovanie

Dobrý deň, ponúkam vám svoje služby vo forme tepovania. Či už je to sedačka, koberec, matrac, kreslo... Tepovaniu sa venujem...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkam vám svoje služby vo forme tepovania. Či už je to sedačka, koberec, matrac, kreslo... Tepovaniu sa venujem 10rokov. Rád odpoviem na každú otázku :)

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub K.

Firma
Košice
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme...Zobraziť viac

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme si na dochvíľnosti a kvalite práce. K práci používame celý rad profesionálneho vybavenia od spoločností STIHL, Husqvarna, Kärcher a Bosch.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš S.

Živnostník
Prešov
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z...Zobraziť viac

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z klientom.Dakujem za pochopenie.

#
#
#
Zadať dopyt

Rudolf O.

Firma
Prešov
4,9

Upratovanie

Ponúkame pravidelné a jednorázové upratovanie rodinných domov, bytových komplexov a firiem. Poskytujeme ozónové čistenie vzduchu, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov, plesní,...Zobraziť viac

Ponúkame pravidelné a jednorázové upratovanie rodinných domov, bytových komplexov a firiem. Poskytujeme ozónové čistenie vzduchu, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov, plesní, vírusov a ďalších alergénov.

#
#
#
Zadať dopyt

David S.

Firma
Bratislava
4,8

Upratovanie

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa v skratke predstavil. Volám sa David Svoboda. Som majiteľ spoločnosti ktorá sa venuje upratovaciemu...Zobraziť viac

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa v skratke predstavil. Volám sa David Svoboda. Som majiteľ spoločnosti ktorá sa venuje upratovaciemu servisu. Spolupracujem so správcami bytových domov, spoločenstvami vlastníkov bytov, realitnými kanceláriami, ale hlavne priamo s vlastníkmi nehnuteľností, ktorý potrebujú služby, na ktoré nemajú čas a ani energiu. Ďalej poskytujem tepovanie čalúneného nábytku, hlavne sedačiek, ktoré sa vykonáva profesionálnym tepovačom s extraktorom. Rád pomôžem s Vašim ďalším projektom. Svoboda David

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš J.

Živnostník
Trnava
4,7

Upratovanie

Čistiace služby Venujem sa hlavne čisteniu - parnému čisteniu a tepovaniu.Skoro všetko čo je čistitelné dokážem zvládnuť. Vyčistím vám podlahu,špáry,okná,obklady,odtoky,radiátory a mnoho...Zobraziť viac

Čistiace služby Venujem sa hlavne čisteniu - parnému čisteniu a tepovaniu.Skoro všetko čo je čistitelné dokážem zvládnuť. Vyčistím vám podlahu,špáry,okná,obklady,odtoky,radiátory a mnoho iného. Používam parný čistič o veľkosti domáceho vysávača a výkonom industriálneho zariadenia. Nechajte vaše problémy s čistením na mňa:)

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Tepovanie kobercov

Nízka cena0,70 €/m2
Priemerná cena1,08 €/m2
Vysoká cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 7769 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte upratovača na tepovanie kobercov? V tejto kategórii máme 7 769 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt