Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž okien

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 21491 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?
Montáž okien

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?

Náhradné okná sú drahé. Cena dvoch alebo troch okien môže byť pre väčšinu majiteľov domov zvládnuteľná, ale výmena okien v celom dome môže na vašom bankovom účte spôsobiť veľký rozdiel. Hľadanie lacných výmenných okien je samozrejme jedným zo spôsobov, ako znížiť náklady. Existujú ale aj iné spôsoby zníženia celkových nákladov na výmenu okien, ktoré môžu zahŕňať lacné okná alebo ktoré môžu fungovať v zhode s drahšími a kvalitnejšími oknami.

Ako vybrať správne okná 

Profesionálni stavitelia v mnohých prípadoch hľadajú komoditné okno s najnižšími nákladmi, pretože to zlepší ich hospodársky výsledok. Ak je vašim hlavným záujmom šetrenie peňazí, môžete urobiť to isté. Pri nákupe náhradných okien je často dôležitá terminológia. Prémiové okná býva samozrejme najdrahšie. Naopak, náhradné okná - spolu s mnohými ďalšími materiálmi na prestavovanie domácnosti, ako sú podlahy, dvere a skrinky - ktoré spadajú do prác pre staviteľa alebo dodávateľa, budú zvyčajne lacnejšie.

Okno pre staviteľa alebo dodávateľa je základný produkt, ktorý spĺňa minimálne požiadavky. Sú to však dobré okná a investícia do nich sa vám vráti za niekoľko rokov. Okná pre staviteľa alebo dodávateľa sa zvyčajne nachádzajú v najbežnejších typoch, ako sú napríklad pevné okná, jedno-, dvoj-závesné okná, posuvné okná a krídlové okná. Môžu mať voliteľné medzisklenené sklá. Štandardom bude obvykle fólia s nízkym obsahom e-skla na ochranu pred UV žiarením a argónom alebo kryptónovým plynom vo vnútri okennej jednotky.

Tieto okná môže byť niekedy ťažké nájsť, pretože sa dajú nazvať ľubovoľným počtom mien. Možno budete musieť požiadať referenta v stavebnom centre o produktovú radu, ktorú najčastejšie používajú dodávatelia. Označenie výrobku niekedy objasňuje, kedy je okno zamerané na dodávateľov. 

Vyhnite sa zbytočným doplnkom, ktoré zvyšujú cenu

Rovnako ako každé iné odvetvie, aj okenárske spoločnosti ponúkajú doplnky a funkcie, ktoré môžu okno vylepšiť. Spoločnosti tieto funkcie ponúkajú, napriek tomu, že nie sú povinné a nemusia byť vôbec potrebné. Zvážte, aké dôležité sú pre vás tieto funkcie ako:

  • Medzisklenené odtiene
  • Vonkajšie laminátové sklo, mimoriadne tvrdé sklo, ktoré odoláva rozbitiu
  • Výplň dodáva a inštaluje spoločnosť vyrábajúca okná
  • Spoločnosť dodáva okenné jednotky
  • Integrované mriežky 
Vyjednávajte o nižšej cene

Každá spoločnosť na výmenu okien - dokonca aj autorizovaní predajcovia - vyjedná ceny. Priemysel výmenných okien je jedným z odvetví podnikania v oblasti prestavovania domov, kde sa často očakáva zjednávanie cien. Konkurencia o vaše peniaze je tvrdá. Miestne spoločnosti zaoberajúce sa výmenou okien, ktoré uprednostňujú efektívny a čestný proces - od prvého kontaktu s predajom po okamih, keď si na konci prečítate číslo svojej kreditnej karty - sú firmy, ktoré vytvárajú priestor pre kompromisy.

Tieto spoločnosti nakupujú veľkoobchodné náhradné okná za veľkoobchodné ceny a predávajú spotrebiteľom balíky okien plus inštaláciu. Aj keď by ste mali pokojne navrhnúť inú cenu alebo príplatok, nezabudnite, že každá spoločnosť s výmennými oknami bude mať svoj vlastný bod, pod ktorý s cenou ísť nemôže.

Zvážte nákup lacnejších materiálov na okná

Okná z masívneho dreva sú považované za prvotriednu voľbu. Ale rámy zo sklenených vlákien sú lacnejšie a pevné vinylové rámy sú najmenej nákladné zo všetkých. Realita je taká, že pravdepodobne vôbec nerozpoznáte rozdiel, najmä ak plánujete maľovať okná na vnútornej strane domu. Položte si preto otázku, ako veľmi potrebujete okiná z masívneho dreva. Kedy naposledy navštívil váš dom niekto aby zistil, z čoho sú vyrobené vaše okná?

Držte sa bežných štýlov okien

Bežné štýly a tvary umožňujú lacnejšie okná. Krivky, šesťuholníky, kruhy - všetky tieto zaujímavé, ale neobvyklé tvary - okamžite zvýšia cenu vašich okien. Najlacnejším štýlom okien bývajú okná zavesené dvakrát, jednoducho zavesené, posuvné, pevné a krídlové.

Ceny ovplyvňujú rôzne možnosti inštalácie. Inštalácia okien s obvodovou lamelou si vyžaduje demontáž a výmenu vonkajšieho obloženia, čo zvyšuje náklady. Okná bez obvodových lamiel je možné „zasunúť“ do existujúceho otvoru a pripevniť ich po stranách nového okna, čo zvyčajne znižuje náklady na demontáž a výmenu.

Autorizovaní predajcovia jednej značky okien nie sú vo svojej podstate najdrahšou voľbou. Musíte si však uvedomiť, že autorizovaní predajcovia, ktorí ponúkajú iba jednu značku okien, obmedzujú konkurenciu a konkurencia vám môže pomôcť nájsť lepšie ceny.

Autorizovaní predajcovia okien s jednou značkou môžu ponúkať veľké výhody. Mnohé z nich podnikajú už dlho, čo môže byť výhodou, keď potrebujete uplatniť záruku. Ale tým, že ste sa obrátili na autorizovaného predajcu zameraného na značku, ste už svoj výber zúžili. Neváhajte nakupovať u autorizovaných predajcov jednej značky, pozrite sa však aj na ďalších predajcov viacerých značiek. Získajte najmenej tri odhady, ktoré vám ušetria peniaze

Prastará prax získavania najmenej troch odhadov funguje s jednoduchou logikou: Keď získate tri odhady, jeden odhad bude vždy najnižší. Nemusí to byť ani náročné na čas. Naplánujte si do svojho domu tri spoločnosti na výmenu okien. Robte to tri večery za sebou a nebojte sa im povedať, že dostávate tri ponuky.

Môže ich to povzbudiť k tomu, aby vám dali najlepšiu možnú cenu. Po získaní všetkých cenových ponúk budete mať rozpätie ceny odhadov: jeden bude najnižší, druhý najvyšší a tretí medzi týmito dvoma. Ak je reputácia spoločností trochu porovnateľná, budete okamžite vedieť, kde je najlepšia cenová možnosť.

Čím viac odhadov získate, tým lepšia bude nakoniec vaša cena. Pretože okenné spoločnosti majú vo svojich cenových ponukách priestor na jednanie, spomeňte niektoré ďalšie ponuky, ktoré ste dostali. Nič z toho nemusí pôsobiť ako nátlak; väčšina predajcov náhradných okien očakáva, že ste dostali ďalšie cenové ponuky. 

autor: Roman

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21491 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek B.

Živnostník
Žilina
4,9

Montáž okien

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z...Zobraziť viac

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z východného Slovenska. Taktiez ponúkame montáž plastových okien značky RAKystav . 3sklo 6-7 komorové z kovanim od značky Sigenia . Možnosť výberu zo 4 modelov podľa

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh...Zobraziť viac

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Živnostník
Ivachnová
4,0

Montáž okien

Naša firma vznikla v roku 2017. Možno si poviete že sme mladá firma, áno sme to je pravda avšak bohaté...Zobraziť viac

Naša firma vznikla v roku 2017. Možno si poviete že sme mladá firma, áno sme to je pravda avšak bohaté skúsenosti v servisovaní okien nám nikto nezoberie. Po pravde už za takúto krátku dobu sa na nás začali obracať aj koncoví zákazníci so žiadosťou o servis okien, balkónových dverí vchodových dverí a podobne. Taktiež sa rozsiahle venujeme REPASOM dreva ako takého. Repas pozostáva hlavne v povrchovej úprave eurookien. Povrchovej úprave zrubov, chát, dreveníc a podobných zariadení či už staršieho dátumu alebo novostavby zhotovené z dreva. PROFESIONÁLNY SERVIS OKIEN ----------------------------------------------- Kompletným servisom sa rozumie profesionálne nastavenie okien v piatich bodoch. Kompletné mazanie kovania Ochranný náter na tesnenie Nastavenie prítlaku Centrovanie krídel Nastavenie pántov spodný, vrchný, nožnica otváravo-sklopné okno Povrchová úprava Zrubov, Chát, dreveníc ------------------------------------------------------- 1.) Odstránenie starej vrstvy lazúry / emailu / poškodeného zvetraného dreva v hrúbke 1-2 mm : (do živého konštrukčného materiálu ) 2.) Dokonalé dobrúsenie dreva a odstránenie strapčekov / zahľadenie. 3.) Tmelenie popraskaného otvoreného dreva ( ak je potrebné tmeliť ) 4.) Odstránenie drobných nečistôt z dreva ( prach, rez, nečistoty ) Lazúrovanie ----------------- 1. vrstva - Dezinfekčný náter dreva (chráni pred plesňami,hnilobou a drevokaznou hubou) 1. Vrstva - Impregnácia a základ v jednom kroku, ochrana pred zmodraním dreva 2. Vrstva - Medzivrstva, polopriesvitná tenkovrstvá lazúra chráni pred poveternostnými vplyvmi 3. Vrstva - stredne až silno pigmentová lazúra chráni pred UV žiarením / slabším oderom

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor V.

Živnostník
Zlaté Klasy
5,0

Elektroinštalácia

Vykonávam práce ohľadne elektrických sieti do 1000V(odborná certifikácia), a okenárske práce(servis a údržba plastových okien a dverí a montáž nových...Zobraziť viac

Vykonávam práce ohľadne elektrických sieti do 1000V(odborná certifikácia), a okenárske práce(servis a údržba plastových okien a dverí a montáž nových žalúzií a sieťok, sieťových dverí). Vykonám aj drobné stavebné práce ako murárčenie a oprava drobných mechanických komponentov. 🙂

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Stavebné práce

Utepinlovanie domov - fasadi Sadrokartonove práce Laminatove podlahy Malovanie Stierkovanie Nivelacia a priprava spodkov pre podlahi Montaž dveri a okien Drobne zamočnicke prace

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Prešov
4,9

Stavebné práce

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca...Zobraziť viac

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca technika, kuchyne ( stolarske prace ) . Robime aj poradensto pri kupe bytu ( nehnutelnosti ) a zabezpecujeme aj financovanie.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

#
#
#
Zadať dopyt

René M.

Živnostník
Košice
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť...Zobraziť viac

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

#
#
#
Zadať dopyt

Otto E.

Živnostník
Veľké Kosihy
4,6

Stavebné práce

Vykopove prace minibagrom ba a okolie Okrem toho este robíme : zámkovú dlažbu ,hrubú stavbu,prípojky voda-kanál

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž okien

Nízka cena65,00 €/ks
Priemerná cena77,40 €/ks
Vysoká cena100,00 €/ks

Pošlite dopyt 21491 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 21491 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt