Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž okien

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?
Montáž okien

Ako ušetriť peniaze pri výmene okien?

Náhradné okná sú drahé. Cena dvoch alebo troch okien môže byť pre väčšinu majiteľov domov zvládnuteľná, ale výmena okien v celom dome môže na vašom bankovom účte spôsobiť veľký rozdiel. Hľadanie lacných výmenných okien je samozrejme jedným zo spôsobov, ako znížiť náklady. Existujú ale aj iné spôsoby zníženia celkových nákladov na výmenu okien, ktoré môžu zahŕňať lacné okná alebo ktoré môžu fungovať v zhode s drahšími a kvalitnejšími oknami.

Ako vybrať správne okná 

Profesionálni stavitelia v mnohých prípadoch hľadajú komoditné okno s najnižšími nákladmi, pretože to zlepší ich hospodársky výsledok. Ak je vašim hlavným záujmom šetrenie peňazí, môžete urobiť to isté. Pri nákupe náhradných okien je často dôležitá terminológia. Prémiové okná býva samozrejme najdrahšie. Naopak, náhradné okná - spolu s mnohými ďalšími materiálmi na prestavovanie domácnosti, ako sú podlahy, dvere a skrinky - ktoré spadajú do prác pre staviteľa alebo dodávateľa, budú zvyčajne lacnejšie.

Okno pre staviteľa alebo dodávateľa je základný produkt, ktorý spĺňa minimálne požiadavky. Sú to však dobré okná a investícia do nich sa vám vráti za niekoľko rokov. Okná pre staviteľa alebo dodávateľa sa zvyčajne nachádzajú v najbežnejších typoch, ako sú napríklad pevné okná, jedno-, dvoj-závesné okná, posuvné okná a krídlové okná. Môžu mať voliteľné medzisklenené sklá. Štandardom bude obvykle fólia s nízkym obsahom e-skla na ochranu pred UV žiarením a argónom alebo kryptónovým plynom vo vnútri okennej jednotky.

Tieto okná môže byť niekedy ťažké nájsť, pretože sa dajú nazvať ľubovoľným počtom mien. Možno budete musieť požiadať referenta v stavebnom centre o produktovú radu, ktorú najčastejšie používajú dodávatelia. Označenie výrobku niekedy objasňuje, kedy je okno zamerané na dodávateľov. 

Vyhnite sa zbytočným doplnkom, ktoré zvyšujú cenu

Rovnako ako každé iné odvetvie, aj okenárske spoločnosti ponúkajú doplnky a funkcie, ktoré môžu okno vylepšiť. Spoločnosti tieto funkcie ponúkajú, napriek tomu, že nie sú povinné a nemusia byť vôbec potrebné. Zvážte, aké dôležité sú pre vás tieto funkcie ako:

  • Medzisklenené odtiene
  • Vonkajšie laminátové sklo, mimoriadne tvrdé sklo, ktoré odoláva rozbitiu
  • Výplň dodáva a inštaluje spoločnosť vyrábajúca okná
  • Spoločnosť dodáva okenné jednotky
  • Integrované mriežky 
Vyjednávajte o nižšej cene

Každá spoločnosť na výmenu okien - dokonca aj autorizovaní predajcovia - vyjedná ceny. Priemysel výmenných okien je jedným z odvetví podnikania v oblasti prestavovania domov, kde sa často očakáva zjednávanie cien. Konkurencia o vaše peniaze je tvrdá. Miestne spoločnosti zaoberajúce sa výmenou okien, ktoré uprednostňujú efektívny a čestný proces - od prvého kontaktu s predajom po okamih, keď si na konci prečítate číslo svojej kreditnej karty - sú firmy, ktoré vytvárajú priestor pre kompromisy.

Tieto spoločnosti nakupujú veľkoobchodné náhradné okná za veľkoobchodné ceny a predávajú spotrebiteľom balíky okien plus inštaláciu. Aj keď by ste mali pokojne navrhnúť inú cenu alebo príplatok, nezabudnite, že každá spoločnosť s výmennými oknami bude mať svoj vlastný bod, pod ktorý s cenou ísť nemôže.

Zvážte nákup lacnejších materiálov na okná

Okná z masívneho dreva sú považované za prvotriednu voľbu. Ale rámy zo sklenených vlákien sú lacnejšie a pevné vinylové rámy sú najmenej nákladné zo všetkých. Realita je taká, že pravdepodobne vôbec nerozpoznáte rozdiel, najmä ak plánujete maľovať okná na vnútornej strane domu. Položte si preto otázku, ako veľmi potrebujete okiná z masívneho dreva. Kedy naposledy navštívil váš dom niekto aby zistil, z čoho sú vyrobené vaše okná?

Držte sa bežných štýlov okien

Bežné štýly a tvary umožňujú lacnejšie okná. Krivky, šesťuholníky, kruhy - všetky tieto zaujímavé, ale neobvyklé tvary - okamžite zvýšia cenu vašich okien. Najlacnejším štýlom okien bývajú okná zavesené dvakrát, jednoducho zavesené, posuvné, pevné a krídlové.

Ceny ovplyvňujú rôzne možnosti inštalácie. Inštalácia okien s obvodovou lamelou si vyžaduje demontáž a výmenu vonkajšieho obloženia, čo zvyšuje náklady. Okná bez obvodových lamiel je možné „zasunúť“ do existujúceho otvoru a pripevniť ich po stranách nového okna, čo zvyčajne znižuje náklady na demontáž a výmenu.

Autorizovaní predajcovia jednej značky okien nie sú vo svojej podstate najdrahšou voľbou. Musíte si však uvedomiť, že autorizovaní predajcovia, ktorí ponúkajú iba jednu značku okien, obmedzujú konkurenciu a konkurencia vám môže pomôcť nájsť lepšie ceny.

Autorizovaní predajcovia okien s jednou značkou môžu ponúkať veľké výhody. Mnohé z nich podnikajú už dlho, čo môže byť výhodou, keď potrebujete uplatniť záruku. Ale tým, že ste sa obrátili na autorizovaného predajcu zameraného na značku, ste už svoj výber zúžili. Neváhajte nakupovať u autorizovaných predajcov jednej značky, pozrite sa však aj na ďalších predajcov viacerých značiek. Získajte najmenej tri odhady, ktoré vám ušetria peniaze

Prastará prax získavania najmenej troch odhadov funguje s jednoduchou logikou: Keď získate tri odhady, jeden odhad bude vždy najnižší. Nemusí to byť ani náročné na čas. Naplánujte si do svojho domu tri spoločnosti na výmenu okien. Robte to tri večery za sebou a nebojte sa im povedať, že dostávate tri ponuky.

Môže ich to povzbudiť k tomu, aby vám dali najlepšiu možnú cenu. Po získaní všetkých cenových ponúk budete mať rozpätie ceny odhadov: jeden bude najnižší, druhý najvyšší a tretí medzi týmito dvoma. Ak je reputácia spoločností trochu porovnateľná, budete okamžite vedieť, kde je najlepšia cenová možnosť.

Čím viac odhadov získate, tým lepšia bude nakoniec vaša cena. Pretože okenné spoločnosti majú vo svojich cenových ponukách priestor na jednanie, spomeňte niektoré ďalšie ponuky, ktoré ste dostali. Nič z toho nemusí pôsobiť ako nátlak; väčšina predajcov náhradných okien očakáva, že ste dostali ďalšie cenové ponuky. 

autor: Roman

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 783 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan Š.

Firma
Hlohovec
5,0

Servis okien, oprava okien

Poskytujeme kompletný pozáručný servis všetkých typov okien, dodávka a montáž tieniacej techniky ( žalúzie, siete proti hmyzu , rolety deň noc atď .) Renovácia eurookien , profesionálny prístup , poradenstvo . Mojím cieľom je vždy maximálne spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Prešov
4,9

Stavebné práce

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca technika, kuchyne ( stolarske prace ) . Robime aj poradensto pri kupe bytu ( nehnutelnosti ) a zabezpecujeme aj financovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Konská
4,5

Murárske práce

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž okien

Nižšia cena65,00 €/ks
Priemerná cena77,40 €/ks
Vyššia cena100,00 €/ks

Pošlite dopyt 26783 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt