Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasádna omietka

Ako vybrať správnu fasádnu omietku

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 843 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako vybrať správnu fasádnu omietku
Fasádna omietka

Ako vybrať správnu fasádnu omietku

Fasádna omietka určuje nielen vzhľad, ale do veľkej miery aj charakter domu. Preto je dobré výber vonkajšej omietky podriadiť viacerým dôležitým aspektom. Farba aj cena fasádnej omietky sú síce dôležité, ale aby ste boli spokojný, venujte pozornosť aj iným premenným v rovnici výberu. Predsalen, fasádna farba sa nevyberá na rok, či dva ale ak trafíte klinec po hlavičke, je to na desiatky rokov. 

Na čo slúži fasádna omietka?

To, čo si všimneme na prvý pohľad, je samozrejme vzhľad, štruktúra a farebné prevedenie. Fasádna omietka však slúži aj na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi. Preto je dôležité, vyberať ju s ohľadom na situovanie domu, vzhľadom na región kde bývate, aj priestor kde sa dom nachádza.

Inú fasádu si bude vyžadovať dom na južnej slnečnej strane a inú napríklad dom pri hlavnej ceste alebo pri lese. Samozrejme výber fasádne omietky je nutné podriadiť aj konštrukcii stavby. Vybrať tú správnu, najmä pri širokom portfóliu fasádnych omietok, nemusí byť vždy jednoduché. Preto platí, čím viac informácií, tým sa môžete lepšie rozhodovať pri výbere.

Fasáda nie je len jedna

Pri fasáde je to trochu inak ako pri nahodení interiérovej omietky. Je pravdou, že aj na fasádu je možné použiť jednu vrstvu fasádnej omietky, ale tento koncept sa v modernom stavebníctve už dnes prakticky neaplikuje. Najčastejšie sa na stavbu fasády využíva omietkový systém, ktorý predstavuje viacero koncových vrstiev. Ide o penetračný a podkladový náter, jadrovú omietku, a vrchnú spevňujúcu vrstvu. Niekto ešte fasádu obohatí o spevňujúcu sieťovinu a farebný náter.

Samotná fasádna omietka sa skladá zo spojiva, plniva, prísad a vody. Ako spojivo omietok býva najčastejšie používané vápno, cement, organické živice alebo disperzie na báze plastov. Plnivo predstavujú rôzne zrnité piesky, kamenné drviny, perlitové hmoty či múčky.

Základom je výber podkladu

Pri výbere správnej fasádnej omietky je nutné zvážiť materiál, na ktorý ju ideme nanášať. Ten už dnes prakticky nepredstavuje stavebný ale zatepľovací materiál. A preto rozhodovanie, akú fasádu hodiť na pórobetón alebo tehlu vystriedala otázka, akú fasádu zvoliť na polystyrén alebo minerálnu vlnu.

Najčastejšie sa používajú fasádne omietky minerálne, akrylátové, silikátové alebo silikónové. pri nich sa už rozhodujete na základe ich špecifických vlastnosti ako stálofarebnosť, paropriepustnosť a podobne.

Akrylátové omietky sú podmienečne vhodné, pričom je potrebné urobiť stavebno-fyzikálne posúdenie bilancie množstva skondenzovanej a vyparenej vodnej pary. Ak si neviete poradiť s výberom povrchovej úpravy, je lepšie sa poradiť s odborníkom. 

Dobrá rada pri fasádnej omietke

Hoci sa dnes nanášajú fasádne omietky prakticky len na zateplené domy, aj zatepľovacie systémy sa rôznia. Pri polystyréne nie je paropriepustnosť omietky tak dôležitá ako v prípade, že volíte paropriepustný zatepľovací systém aj paropriepustný stavebný materiál. V takom prípade by totiž omietka znefunkčnila paropriepustnosť a prakticky paropriepustný zatepľovací systém by ste mali inštalovaný úplne zbytočne. 

Týka sa to hlavne moderných  murív  s vysokými tepelnoizolačnými vlastnosťami alebo pri vysoko paropriepustnom zateplení. Ako je napríklad zateplenie s minerálnou vlnou, izoláciou z drevných vlákien a podobných typov zateplenia. Vtedy je vhodné dať prednosť  silikátovým, minerálnym a silikónovým fasádnym omietkam.  

Vedeli ste, že...

Na výber fasádnej omietky vplýva aj to, akú strechu má dom? Je totiž rozdiel, či vyberáte fasádu pre dom so šikmou alebo plochou strechou. Možno sa to javí ako detail, ale veľmi rýchlo pochopíte, ako dôležitý. Pri rovnej streche ej omietka vystavená silnejším vplyvom počasia ako pri šikmej streche. Aj to zohľadnite pri výbere. 

Pozor na štruktúru fasády

Pre niekoho sa zdá byť štruktúra nepodstatnou, no zlý výber dokáže prakticky „poškodiť“ celý dom do pár mesiacov a rokov. Napríklad príliš veľká štruktúra môže byť problémom ak žijete niekde pri lese. Tu sa stane nerovný povrch rajom pre mušky a hmyz. Problémom je napríklad aj pri ceste, kde sa môže v špárach ukladať nečistota a je komplikované ju vyčistiť. Na druhej strane dnes fasádne omietky ponúkajú množstvo zaujímavých prevedení.

Vybrať si môžete dva základné typy omietok z hľadiska štruktúry a to je: 
  • Ryhovaná
  • Škrabaná
A následne si určíte, či je lepšie vybrať:
  • Hrubšia zrnitosť

  • Jemnejšia zrnitosť

Na trhu nájdete aj produkty výrobcov na kreatívne omietky a dekoratívne nátery, čím násobia efekt jedinečnosti domu.  Modelovateľná omietka  ponúka možnosť kreatívneho stvárnenia vašej fasády. využiť môžete množstvo rôznych techník. Nie vždy je ale zlou voľbou aj bežná klasika s možnosťou individualizovaného vzhľadu  vďaka pestrofarebným kamienkom. 

Nezabudnite aj na to, že  hladké štruktúry teda do 1,5 milimetra sú menej náchylné na znečistenie. Drsnejšie omietky zhruba. 2 – 3 milimetre s vyššou zrnitosťou sú náchylnejšie nielen na znečistenie ale vyššia zrnitosť môže skresliť aj farebný odtieň. 

Konkrétne druhy omietok

Typy fasádnych omietok sa delia na dva hlavné prúdy, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami a spracovaním. Každý má svoje výhody a nevýhody, ktoré je pre svoj dom potrebné zvažovať. Tieto dva hlavné druhy sú následne aj základom pre ďalšie typy fasádnych omietok. 

Minerálne štrukturálne omietky

Na stavbu sú dodávané vo forme prášku a riedia sa vodou. Základom sú minerálne spojívá a omietku tvorí  cement a vápenný hydrát. Pri nanášaní je nutné počítať s komplikovanejšou aplikáciou, je potrebné dodržať špecifické stavebné postupy, rôzne pravidlá a nie je to omietka, s ktorou si poradí bežný domáci majster.

Takisto samotná dekoračná štruktúra sa vytvára priamo na dome. Výhodou je, že sa však hodia prakticky na akýkoľvek typ muriva aj izolácie. Pretože medzi ich pozitívne vlastnosti patrí aj vysoká paropriepustnosť. Zároveň ide o cenovo najdostupnejšie fasádne omietky na trhu. 

Pastovité štrukturálne omietky

Druhým typom omietok sú pastovité omietky.  Ako už názov prezrádza, dodávajú sa v predpripravenom pastovitom stave v plastových vedrách. Nanášanie je jednoduchšie, dostanete prakticky hotovú omietku, pred ktorou na stavebný podklad už len aplikujete penetračný náter. 

Pastovité štrukturálne omietky sa delia na ďalšie typy omietok a to sú:

  • Akrylátové omietky
  • Silikátové omietky
  • Silikónové omietky

Pred nanášaním je nutné použiť penetračný náter a zabezpečiť, aby bol podklad čistý a stabilný. Každá z jednotlivých typov omietok má svoje špecifické vlastnosti, výhody aj nevýhody. 

Akrylátové omietky

Predstavuje zmes akrylátovej živice a syntetických polymérových spojív. Výhodou akrylátových fasád je, že veľmi dobre viažu pigmenty. Preto ak túžite po farebne atraktívnom dome, je práve tento typ fasády ideálny pre vás. je veľmi vhodný aj pre tmavé odtiene. Avšak ako už asi tušíte daňou za tieto vlastnosti je nízka paropriepustnosť. Preto nie je vhodnou fasádou pre zateplenie minerálnou vlnou. Nakoľko znížená paropriepustnosť znižuje aj efektivitu paropriepustných materiálov. Výhodou je však opäť relatívne nízka cena tejto fasády. 

Silikátové omietky

Ide o koncept, kde sa stretli vodné roztoky kremičitanu draselného. Veľkou výhodou týchto fasád je zásaditých charakter, ktorý na dome vytvára prirodzene zásadité prostredie fasády. To je veľmi vhodné ako prirodzená ochrana pred plesňami a machmi. Ak ste niekde na domoch videli tmavé, čierne a zelené machule, tak je to práve dôsledok množenia machov a plesní na fasáde. 

V princípe to dom nijako nepoškodí, ani to nezníži kvalitu bývania, ale nevyzerá to dvakrát atraktívne. Silikátové omietky sa musia nanášať v teplote od + 8 do + 25 °C, inak môžu vzniknúť na povrchu tmavšie fľaky alebo praskliny. To však v našich zemepisných šírkach nie je problém dodržať.

Navyše medzi veľké výhody patrí, že silikátová fasádna omietka je vhodná pre všetky zatepľovacie povrchy. Daňou je na druhej strane nižšia farebné škála, ale to rozhodne neznamená, že mate na výber len niekoľko farieb. Silikátové farebné omietky stále spĺňajú farebné nároky modernej stavby.

Silikónové omietky

Tieto fasádne omietky sú vyrobené zo silikónových živíc a syntetických polymérov. Majú vynikajúcu kryciu schopnosť. Rovnako sa medzi benefity pokladá vynikajúca schopnosť odpudzovať vodu. Pre mnohých ľudí je veľkým benefitom aj samočistiaca schopnosť. Ide totiž o omietku, ktorá sa dokáže zbavovať nečistôt, prípadné čistenie je tiež veľmi jednoduché.

Táto omietka vám veľmi dlho a veľmi dobre vydrží ako nová. Vzhľadom na funkčné vlastnosti je jednou z nevýhod vyššia cena. V každom prípade je to však omietka, ktorú možno pokladať za investíciu do pekného bývania na mnoho rokov. 

Na trhu je možné nájsť ďalšie desiatky rôznorodých fasádnych omietok, ktoré sa vedia líšiť v teploizolačných, paropriepustných vlastnostiach, farebnej škále no vždy ide o kombinácie alebo vylepšenia vyššie uvedených radov. 

Ako na farbu fasády?

Farba je rovnako dôležitý aspekt fasády ako všetky ostatné vlastnosti. Pretože farba bude na očiach nielen nám, ale aj okoliu. Nehovoriac o tom, že práve farba má vplyv následne na teplotu v objekte. pretože napríklad tmavá farba na fasáde dokáž zvýšiť aj teplotu v interiéri. A do konca aj pri dobrom zateplení. 

Navyše ak aj teplota neprenikne do interiéru, sedieť pri rozpálenom dome tmavej farby na terase nie je práve najpríjemnejšie. Preto zvážte výber farby nielen podľa vkusu, ale aj orientácie domu a prostredia. Navyše pri tmavších farbách môže byť problém s jej dostupnosťou.

V prípade tmavých a sýtych farieb môže byť výber limitovaný. Aj preto je potrebné počítať s vyššími nákladmi. Na druhej strane ani tmavá farba nie je zlým výberom. Býva však obvykle len farbou ozdobnou a doplnkovou.

Každý má koniec koncov odlišný  vkus, no moderné bývanie umožňuje aj zaujímavé farebné kombinácie. Už dávno neplatí, že fasáda musí byť jednofarebná. 

Kombinácia farieb, štruktúr či farebných odtieňov rozhodne nemusí byť nič zlé.  Pretože správnym odtieňom či štruktúrou môžete vytvoriť nielen špecifické vzory ale aj zvýrazniť architektonické prvky.

Investícia do budúcnosti

Pri riešení fasády je potrebné myslieť nielen na úžitkové vlastnosti a možnosti výberu, ktoré sme uviedli, ale aj na budúcnosť. To sa však týka nielen samotnej omietky, ale aj farby. Vyberať si príliš moderné a dočasné farby nie je práve najvhodnejšia investícia. Áno, fasádu je možné kedykoľvek obnoviť, ale prečo čas obnovy neoddialiť? 

Zmena fasády totiž stojí nielen peniaze, ale aj čas a ide o stavebnú činnosť, ktorá nie je jednoduchá. Preto ak sa ohliadate po fasáde s dobrými vyhliadkami na budúcnosť, určite stojí za zváženie voliť také, ktoré odolajú času, ľahko sa čistia, majú možnosť nadčasových odtieňov a netreba ich často premaľovať. Preto je dôležité myslieť na budúcnosť a vyberať si aj inovatívne riešenia.

Prídavné funkcie fasádnej omietky

Medzi moderné trendy patrí aj pridávanie špecifických vlastností práve fasádnym omietkam. jednou z nich je využívanie nanočastíc. Fasádne omietky obohatené o nanočastice vytvárajú aktívnu ochranu domu. Sú napríklad veľmi dobrou ochranou pred biologickými vplyvmi okolia. Ešte viac zosilňujú ochranu proti vzniku plesní a machov. Nano častice dokážu vytvoriť aj ochranný UV filter a tým chránia fasádu pred slnkom a zabezpečujú farebnú stálosť. Omietka pritom dokáže ostať paropriepustnou.

Cena fasádnej omietky

Otázka ceny je pri fasádnych omietkach rovnako komplikovaná ako pri výbere automobilu. Na trhu máme napríklad typy, ktoré predstavujú cenový začiatok aj luxusnejšie varianty, ktoré cenu dokážu zniekoľkonásobiť. Čo však dokáže mať vplyv na celkové náklady fasády je hrúbka. Treba počítať napríklad s tým, že celkové náklady budú závisieť nielen od plochy ale aj zrnitosti. 

Hrubšia štruktúra si vyžaduje aj viac fasády. Základné fasádne omietky, ak používame štandardizovanú veľkosť, sa dajú nakúpiť už za ceny okolo 30 eur za 25 kilogramové vedro. Najkvalitnejšie omietky s nanočasticami vyjdú na 65 eur za rovnaké balenie. 

autor: Juraj

Aug 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 843 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Firma
Lužianky
4,9

Zateplenie, izolácia

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce,...Zobraziť viac

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce, obklady, dlažby veľa iných stavebných prác. Roky praxe nás naučili lojálnemu prístupu k zákazníkovi a kvalitne odvedenej práce a preto nás neváhajte kontaktovať a nechať si vypracovať nezáveznú cenovú ponuku. Ak potrebujete poradiť, ponúkame naše dlhoročné skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,8

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliarske práce, maliar

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s...Zobraziť viac

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na...Zobraziť viac

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fasádna omietka

Nízka cena4,00 €/m2
Priemerná cena4,55 €/m2
Vysoká cena5,00 €/m2

Pošlite dopyt 19843 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 843 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt