Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasáda

Ako vybrať správnu fasádnu omietku

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 15 377 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako vybrať správnu fasádnu omietku
Fasáda

Ako vybrať správnu fasádnu omietku

Fasádna omietka určuje nielen vzhľad, ale do veľkej miery aj charakter domu. Preto je dobré výber vonkajšej omietky podriadiť viacerým dôležitým aspektom. Farba aj cena fasádnej omietky sú síce dôležité, ale aby ste boli spokojný, venujte pozornosť aj iným premenným v rovnici výberu. Predsalen, fasádna farba sa nevyberá na rok, či dva ale ak trafíte klinec po hlavičke, je to na desiatky rokov. 

Na čo slúži fasádna omietka?

To, čo si všimneme na prvý pohľad, je samozrejme vzhľad, štruktúra a farebné prevedenie. Fasádna omietka však slúži aj na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi. Preto je dôležité, vyberať ju s ohľadom na situovanie domu, vzhľadom na región kde bývate, aj priestor kde sa dom nachádza.

Inú fasádu si bude vyžadovať dom na južnej slnečnej strane a inú napríklad dom pri hlavnej ceste alebo pri lese. Samozrejme výber fasádne omietky je nutné podriadiť aj konštrukcii stavby. Vybrať tú správnu, najmä pri širokom portfóliu fasádnych omietok, nemusí byť vždy jednoduché. Preto platí, čím viac informácií, tým sa môžete lepšie rozhodovať pri výbere.

Fasáda nie je len jedna

Pri fasáde je to trochu inak ako pri nahodení interiérovej omietky. Je pravdou, že aj na fasádu je možné použiť jednu vrstvu fasádnej omietky, ale tento koncept sa v modernom stavebníctve už dnes prakticky neaplikuje. Najčastejšie sa na stavbu fasády využíva omietkový systém, ktorý predstavuje viacero koncových vrstiev. Ide o penetračný a podkladový náter, jadrovú omietku, a vrchnú spevňujúcu vrstvu. Niekto ešte fasádu obohatí o spevňujúcu sieťovinu a farebný náter.

Samotná fasádna omietka sa skladá zo spojiva, plniva, prísad a vody. Ako spojivo omietok býva najčastejšie používané vápno, cement, organické živice alebo disperzie na báze plastov. Plnivo predstavujú rôzne zrnité piesky, kamenné drviny, perlitové hmoty či múčky.

Základom je výber podkladu

Pri výbere správnej fasádnej omietky je nutné zvážiť materiál, na ktorý ju ideme nanášať. Ten už dnes prakticky nepredstavuje stavebný ale zatepľovací materiál. A preto rozhodovanie, akú fasádu hodiť na pórobetón alebo tehlu vystriedala otázka, akú fasádu zvoliť na polystyrén alebo minerálnu vlnu.

Najčastejšie sa používajú fasádne omietky minerálne, akrylátové, silikátové alebo silikónové. pri nich sa už rozhodujete na základe ich špecifických vlastnosti ako stálofarebnosť, paropriepustnosť a podobne.

Akrylátové omietky sú podmienečne vhodné, pričom je potrebné urobiť stavebno-fyzikálne posúdenie bilancie množstva skondenzovanej a vyparenej vodnej pary. Ak si neviete poradiť s výberom povrchovej úpravy, je lepšie sa poradiť s odborníkom. 

Dobrá rada pri fasádnej omietke

Hoci sa dnes nanášajú fasádne omietky prakticky len na zateplené domy, aj zatepľovacie systémy sa rôznia. Pri polystyréne nie je paropriepustnosť omietky tak dôležitá ako v prípade, že volíte paropriepustný zatepľovací systém aj paropriepustný stavebný materiál. V takom prípade by totiž omietka znefunkčnila paropriepustnosť a prakticky paropriepustný zatepľovací systém by ste mali inštalovaný úplne zbytočne. 

Týka sa to hlavne moderných  murív  s vysokými tepelnoizolačnými vlastnosťami alebo pri vysoko paropriepustnom zateplení. Ako je napríklad zateplenie s minerálnou vlnou, izoláciou z drevných vlákien a podobných typov zateplenia. Vtedy je vhodné dať prednosť  silikátovým, minerálnym a silikónovým fasádnym omietkam.  

Vedeli ste, že...

Na výber fasádnej omietky vplýva aj to, akú strechu má dom? Je totiž rozdiel, či vyberáte fasádu pre dom so šikmou alebo plochou strechou. Možno sa to javí ako detail, ale veľmi rýchlo pochopíte, ako dôležitý. Pri rovnej streche ej omietka vystavená silnejším vplyvom počasia ako pri šikmej streche. Aj to zohľadnite pri výbere. 

Pozor na štruktúru fasády

Pre niekoho sa zdá byť štruktúra nepodstatnou, no zlý výber dokáže prakticky „poškodiť“ celý dom do pár mesiacov a rokov. Napríklad príliš veľká štruktúra môže byť problémom ak žijete niekde pri lese. Tu sa stane nerovný povrch rajom pre mušky a hmyz. Problémom je napríklad aj pri ceste, kde sa môže v špárach ukladať nečistota a je komplikované ju vyčistiť. Na druhej strane dnes fasádne omietky ponúkajú množstvo zaujímavých prevedení.

Vybrať si môžete dva základné typy omietok z hľadiska štruktúry a to je: 
  • Ryhovaná
  • Škrabaná
A následne si určíte, či je lepšie vybrať:
  • Hrubšia zrnitosť

  • Jemnejšia zrnitosť

Na trhu nájdete aj produkty výrobcov na kreatívne omietky a dekoratívne nátery, čím násobia efekt jedinečnosti domu.  Modelovateľná omietka  ponúka možnosť kreatívneho stvárnenia vašej fasády. využiť môžete množstvo rôznych techník. Nie vždy je ale zlou voľbou aj bežná klasika s možnosťou individualizovaného vzhľadu  vďaka pestrofarebným kamienkom. 

Nezabudnite aj na to, že  hladké štruktúry teda do 1,5 milimetra sú menej náchylné na znečistenie. Drsnejšie omietky zhruba. 2 – 3 milimetre s vyššou zrnitosťou sú náchylnejšie nielen na znečistenie ale vyššia zrnitosť môže skresliť aj farebný odtieň. 

Konkrétne druhy omietok

Typy fasádnych omietok sa delia na dva hlavné prúdy, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami a spracovaním. Každý má svoje výhody a nevýhody, ktoré je pre svoj dom potrebné zvažovať. Tieto dva hlavné druhy sú následne aj základom pre ďalšie typy fasádnych omietok. 

Minerálne štrukturálne omietky

Na stavbu sú dodávané vo forme prášku a riedia sa vodou. Základom sú minerálne spojívá a omietku tvorí  cement a vápenný hydrát. Pri nanášaní je nutné počítať s komplikovanejšou aplikáciou, je potrebné dodržať špecifické stavebné postupy, rôzne pravidlá a nie je to omietka, s ktorou si poradí bežný domáci majster.

Takisto samotná dekoračná štruktúra sa vytvára priamo na dome. Výhodou je, že sa však hodia prakticky na akýkoľvek typ muriva aj izolácie. Pretože medzi ich pozitívne vlastnosti patrí aj vysoká paropriepustnosť. Zároveň ide o cenovo najdostupnejšie fasádne omietky na trhu. 

Pastovité štrukturálne omietky

Druhým typom omietok sú pastovité omietky.  Ako už názov prezrádza, dodávajú sa v predpripravenom pastovitom stave v plastových vedrách. Nanášanie je jednoduchšie, dostanete prakticky hotovú omietku, pred ktorou na stavebný podklad už len aplikujete penetračný náter. 

Pastovité štrukturálne omietky sa delia na ďalšie typy omietok a to sú:

  • Akrylátové omietky
  • Silikátové omietky
  • Silikónové omietky

Pred nanášaním je nutné použiť penetračný náter a zabezpečiť, aby bol podklad čistý a stabilný. Každá z jednotlivých typov omietok má svoje špecifické vlastnosti, výhody aj nevýhody. 

Akrylátové omietky

Predstavuje zmes akrylátovej živice a syntetických polymérových spojív. Výhodou akrylátových fasád je, že veľmi dobre viažu pigmenty. Preto ak túžite po farebne atraktívnom dome, je práve tento typ fasády ideálny pre vás. je veľmi vhodný aj pre tmavé odtiene. Avšak ako už asi tušíte daňou za tieto vlastnosti je nízka paropriepustnosť. Preto nie je vhodnou fasádou pre zateplenie minerálnou vlnou. Nakoľko znížená paropriepustnosť znižuje aj efektivitu paropriepustných materiálov. Výhodou je však opäť relatívne nízka cena tejto fasády. 

Silikátové omietky

Ide o koncept, kde sa stretli vodné roztoky kremičitanu draselného. Veľkou výhodou týchto fasád je zásaditých charakter, ktorý na dome vytvára prirodzene zásadité prostredie fasády. To je veľmi vhodné ako prirodzená ochrana pred plesňami a machmi. Ak ste niekde na domoch videli tmavé, čierne a zelené machule, tak je to práve dôsledok množenia machov a plesní na fasáde. 

V princípe to dom nijako nepoškodí, ani to nezníži kvalitu bývania, ale nevyzerá to dvakrát atraktívne. Silikátové omietky sa musia nanášať v teplote od + 8 do + 25 °C, inak môžu vzniknúť na povrchu tmavšie fľaky alebo praskliny. To však v našich zemepisných šírkach nie je problém dodržať.

Navyše medzi veľké výhody patrí, že silikátová fasádna omietka je vhodná pre všetky zatepľovacie povrchy. Daňou je na druhej strane nižšia farebné škála, ale to rozhodne neznamená, že mate na výber len niekoľko farieb. Silikátové farebné omietky stále spĺňajú farebné nároky modernej stavby.

Silikónové omietky

Tieto fasádne omietky sú vyrobené zo silikónových živíc a syntetických polymérov. Majú vynikajúcu kryciu schopnosť. Rovnako sa medzi benefity pokladá vynikajúca schopnosť odpudzovať vodu. Pre mnohých ľudí je veľkým benefitom aj samočistiaca schopnosť. Ide totiž o omietku, ktorá sa dokáže zbavovať nečistôt, prípadné čistenie je tiež veľmi jednoduché.

Táto omietka vám veľmi dlho a veľmi dobre vydrží ako nová. Vzhľadom na funkčné vlastnosti je jednou z nevýhod vyššia cena. V každom prípade je to však omietka, ktorú možno pokladať za investíciu do pekného bývania na mnoho rokov. 

Na trhu je možné nájsť ďalšie desiatky rôznorodých fasádnych omietok, ktoré sa vedia líšiť v teploizolačných, paropriepustných vlastnostiach, farebnej škále no vždy ide o kombinácie alebo vylepšenia vyššie uvedených radov. 

Ako na farbu fasády?

Farba je rovnako dôležitý aspekt fasády ako všetky ostatné vlastnosti. Pretože farba bude na očiach nielen nám, ale aj okoliu. Nehovoriac o tom, že práve farba má vplyv následne na teplotu v objekte. pretože napríklad tmavá farba na fasáde dokáž zvýšiť aj teplotu v interiéri. A do konca aj pri dobrom zateplení. 

Navyše ak aj teplota neprenikne do interiéru, sedieť pri rozpálenom dome tmavej farby na terase nie je práve najpríjemnejšie. Preto zvážte výber farby nielen podľa vkusu, ale aj orientácie domu a prostredia. Navyše pri tmavších farbách môže byť problém s jej dostupnosťou.

V prípade tmavých a sýtych farieb môže byť výber limitovaný. Aj preto je potrebné počítať s vyššími nákladmi. Na druhej strane ani tmavá farba nie je zlým výberom. Býva však obvykle len farbou ozdobnou a doplnkovou.

Každý má koniec koncov odlišný  vkus, no moderné bývanie umožňuje aj zaujímavé farebné kombinácie. Už dávno neplatí, že fasáda musí byť jednofarebná. 

Kombinácia farieb, štruktúr či farebných odtieňov rozhodne nemusí byť nič zlé.  Pretože správnym odtieňom či štruktúrou môžete vytvoriť nielen špecifické vzory ale aj zvýrazniť architektonické prvky.

Investícia do budúcnosti

Pri riešení fasády je potrebné myslieť nielen na úžitkové vlastnosti a možnosti výberu, ktoré sme uviedli, ale aj na budúcnosť. To sa však týka nielen samotnej omietky, ale aj farby. Vyberať si príliš moderné a dočasné farby nie je práve najvhodnejšia investícia. Áno, fasádu je možné kedykoľvek obnoviť, ale prečo čas obnovy neoddialiť? 

Zmena fasády totiž stojí nielen peniaze, ale aj čas a ide o stavebnú činnosť, ktorá nie je jednoduchá. Preto ak sa ohliadate po fasáde s dobrými vyhliadkami na budúcnosť, určite stojí za zváženie voliť také, ktoré odolajú času, ľahko sa čistia, majú možnosť nadčasových odtieňov a netreba ich často premaľovať. Preto je dôležité myslieť na budúcnosť a vyberať si aj inovatívne riešenia.

Prídavné funkcie fasádnej omietky

Medzi moderné trendy patrí aj pridávanie špecifických vlastností práve fasádnym omietkam. jednou z nich je využívanie nanočastíc. Fasádne omietky obohatené o nanočastice vytvárajú aktívnu ochranu domu. Sú napríklad veľmi dobrou ochranou pred biologickými vplyvmi okolia. Ešte viac zosilňujú ochranu proti vzniku plesní a machov. Nano častice dokážu vytvoriť aj ochranný UV filter a tým chránia fasádu pred slnkom a zabezpečujú farebnú stálosť. Omietka pritom dokáže ostať paropriepustnou.

Cena fasádnej omietky

Otázka ceny je pri fasádnych omietkach rovnako komplikovaná ako pri výbere automobilu. Na trhu máme napríklad typy, ktoré predstavujú cenový začiatok aj luxusnejšie varianty, ktoré cenu dokážu zniekoľkonásobiť. Čo však dokáže mať vplyv na celkové náklady fasády je hrúbka. Treba počítať napríklad s tým, že celkové náklady budú závisieť nielen od plochy ale aj zrnitosti. 

Hrubšia štruktúra si vyžaduje aj viac fasády. Základné fasádne omietky, ak používame štandardizovanú veľkosť, sa dajú nakúpiť už za ceny okolo 30 eur za 25 kilogramové vedro. Najkvalitnejšie omietky s nanočasticami vyjdú na 65 eur za rovnaké balenie. 

autor: Juraj

Aug 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 616 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,8

Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Prešov
4,7

Maliar, Maliarske práce

Stavebným prácam sa venujem 10 rokov. Vykonavám komplexné rekonštrukcie, ale aj menšie práce. Špecializujem sa hlavne na obklady, dlažby, sadrokartón a maľovanie. Mojim cieľom je Vaša spokojnosť. Používam kvalitné materiály a rád Vám poradím.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fasáda

Nižšia cena4,00 €/m2
Priemerná cena4,55 €/m2
Vyššia cena5,00 €/m2

Pošlite dopyt 23616 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 15 377 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt