Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie, kurenári

Ako vybrať ten najlepší vykurovací systém pre váš dom?

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 23131 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako vybrať ten najlepší vykurovací systém pre váš dom?
Kúrenie, kurenári

Ako vybrať ten najlepší vykurovací systém pre váš dom?

Elektrická, plynová alebo reverzná klimatizácia – neviete si vybrať, ktorá je pre vás tá pravá? Keď v zime klesnú teploty pod bod mrazu, musíte nájsť kompromis medzi domácnosťou, v ktorej je teplo a výsledným účtom za energiu, ktorý vás nedostane na mizinu. Ako vykurovať dom s menšou spotrebou energie, ale s maximálnou účinnosťou?

Aký je najlepší spôsob vykurovania domácnosti?

Medzi hlavné typy ohrievačov patria elektrické ohrievače, plynové ohrievače a klimatizácie s reverzným cyklom. Najlepšia voľba pre vás závisí od niekoľkých faktorov. Poďme sa pozrieť na každý typ.

Elektrické ohrievače

Zvyčajne sú prenosné, lacnejšie a sú dobrou voľbou, ak ich nepoužívate vo veľkých priestoroch alebo dlhšiu dobu. 

Plynové ohrievače

Plynový ohrievač môže byť veľmi efektívny a ekonomický. Existuje mnoho domácnosti, ktoré ešte stále uprednostňujú plynové kúrenie pred tým elektrickým. Plynové ohrievače môžu byť napájané zo sieťovaného zemného plynu (plyn pripojený k vášmu domovu) alebo z LPG vo fľašiach. Musíte sa však ubezpečiť, že máte ten správny model pre daný typ plynu, ktorý máte k dispozícii, pretože ohrievač určený na zemný plyn nebude fungovať s plynom vo fľašiach a naopak.

Plynové kúrenie produkuje malé množstvo odpadových produktov: patrí sem oxid uhoľnatý, ktorý je nebezpečný a vodnú paru, ktorej vyparovanie môže viesť ku kondenzácii a problémom s plesňami. Uvoľňujú tiež oxid dusičitý a jemné častice, o ktorých niekoľko štúdií tvrdí, že sú faktorom prispievajúcim k detskej astme a ďalším zdravotným problémom dýchacích ciest. Je zrejmé, že elektrický ohrievač je pre vaše zdravie menej škodlivý.

Prietokové ohrievače smerujú svoje splodiny von dymovodom alebo potrubím. Ich nákup a inštalácia sú zvyčajne nákladnejšie. Vďaka komínom sa ale z domu odstránia odpadové látky ako oxid uhoľnatý a vodná para, ktoré sú síce bezpečnejšie, ale môžu tiež spôsobiť menšie úniky tepla a znížiť tak účinnosť.

Prenosné ohrievače vypúšťajú svoje odpadové látky do vykurovanej miestnosti. Svetové normy a predpisy prísne obmedzujú množstvo povolených emisií, ale aj napriek tomu je potrebné mať miestnosť vetranú.

Plynové ohrievače je potrebné každých pár rokov odborne prezrieť, aby sa zaistila ich bezpečná a efektívna prevádzka.
Nikdy nepoužívajte na vnútorné vykurovanie vonkajší plynový ohrievač! Tieto ohrievače nemajú rovnaké emisné normy ako vnútorné plynové ohrievače a môžu vypúšťať nebezpečné množstvo oxidu uhoľnatého a iných plynov. To isté platí pre plynovú varnú dosku alebo rúru na pečenie v kuchyni.

Ak máte plynový ohrievač ľubovoľného typu (či už odvodný, prenosný bez vyústenia alebo s ústredným kúrením), nainštalujte si tiež alarm na oxid uhoľnatý. To by vám mohlo zachrániť život, ak dôjde k poruche ohrievača a začne vylučovať nebezpečné množstvo tohto smrtiaceho plynu.
Ak necháte kúrenie celý deň zapnuté, môže byť prevádzka plynového ohrievača lacnejšia ako prenosného elektrického ohrievača, aj keď pravdepodobne nie tak lacného ako klimatizácia s reverzným cyklom. Priemerné ceny zemného plynu v jednotlivých štátoch však v posledných rokoch vzrástli a vďaka solárnej energii je v mnohých domácnostiach elektrina oveľa lacnejšia.

Klimatizačné jednotky s reverzným cyklom

Sú veľmi účinné na vykurovanie jednotlivých miestností a veľkých priestorov, ako je napríklad otvorený obývací priestor. Tieto jednotky sú oveľa ekonomickejšie ak sa pokúšate o vykurovanie rovnakého priestoru prenosnými elektrickými ohrievačmi, pretože pre každú jednotku elektriny, ktorú spotrebujú, môžu vďaka použitej technológii tepelného čerpadla vydať tri alebo viac jednotiek tepla. Nevýhodou klimatizácie s reverzným cyklom je, že je nákup a inštalácia nákladnejšia ako cena prenosného elektrického ohrievača. 

Koľko stojí vykurovanie domu?

Nižšie uvedené náklady sú založené na používaní vykurovacieho zariadenia v miernom podnebí. Tieto náklady sú len orientačné; vaše náklady budú závisieť od vášho domu, miestneho podnebia a cien, ktoré platíte za elektrinu a plyn. Napríklad pre dom s vlastným solárnym systémom môže byť prevádzka elektrického ohrievača alebo klimatizácie počas dňa výrazne lacnejšia ako prevádzka plynového ohrievača.

Ako môžete zlacniť vykurovanie domu?

Pred zakúpením ohrievača zabezpečte aby váš domov bol tepelne efektívnym, ako len môžete, aby ste v zime udržali teplo vnútri a v lete vonku.

 • Eliminujte prievan. Skontrolujte, či sú okná a dvere dobre utesnené. Ak je to potrebné, použite odstraňovače prievanu a dverné tesnenia a zatvorte všetky miestnosti, ktoré nemusíte vykurovať. Pamätajte však, že ak používate prenosný plynový ohrievač, potrebujete nejaké vetranie.
 • Izolujte strop. V ideálnom prípade by mali byť izolované aj steny a podlahy. Koberce môžu poskytnúť užitočnú izoláciu na tvrdej podlahe.
 • Závesy a rolety pomôžu zabrániť úniku tepla cez sklenené okná a dvere.
 • Pred zimnými nízkymi teplotami si vopred rozmyslite, aké kúrenie budete používať. Ak viete, že budete potrebovať nový elektrický alebo plynový ohrievač, pokúste sa kúpiť ho v predstihu ešte pred zimou. Vyhľadajte lacnejšie modely online alebo sa obzrite po ohrievačoch z druhej ruky, ktoré však môžu vyžadovať odbornú inštaláciu, aby ste zaistili ich bezpečný chod. 
 • Vyčistite filtre klimatizácie s reverzným cyklom, aby fungovali efektívne, a zistite či nie je potrebný servis.
 • Ak sa chystáte na inštaláciu novej klimatizácie alebo plynového ohrievača s odvodom spalín, urobte to dobre pred extrémnym poklesom teplôt; nečakajte, kým budú inštalatéri zaneprázdnení. 

Správne veľký ohrievač

Uistite sa, že máte správnu veľkosť ohrievača pre priestor, ktorý chcete vykurovať - nižšie nájdete tipy na veľkosti pre každý typ ohrievača.

Kalkulačky na vykurovanie miestností nájdete online; skúste vyhľadať typ ohrievača podľa veľkosti miestnosti. Pri výbere kapacity vášho ohrievača je potrebné vziať do úvahy niekoľko faktorov: podnebie, v ktorom žijete, podlahová plocha a výška stropu miestnosti, koľko prirodzeného slnečného žiarenia prijíma, či je v miestnosti koberec, či susedné miestnosti alebo podlahy nad a pod sú vyhrievané, a samozrejme množstvo ďalšej izolácie.

Všeobecne pre mierne podnebie bude v dobre izolovanej miestnosti s rozlohou 20 metrov štvorcových pravdepodobne potrebný elektrický ohrievač s príkonom 2 000 W alebo plynový ohrievač so vstupom 6–8 MJ. Tá istá miestnosť by potrebovala viac kúrenia, ak by bola zle izolovaná; dokonca aj elektrický ohrievač s výkonom 2 400 W by mohol mať ťažkosti a mohli by ste potrebovať aspoň 10–12 MJ plynový ohrievač. V chladnom podnebí budete stále potrebovať viac vykurovacej energie.

Ohrievač používajte iba vtedy, keď to skutočne potrebujete. Nezahrievajte miestnosti na vysoké teploty; skúsiť napríklad 20 stupňov namiesto 23 stupňov. Každý stupeň menej ušetrí asi 10% na spotrebe energie. Vyhrievajte iba miestnosti, ktoré skutočne využívate. Horúci vzduch stúpa k stropu, takže ak máte stropný ventilátor s možnosťou opačného smeru, zvážte jeho použitie pri nízkych otáčkach, aby horúci vzduch cirkuloval rovnomerne po miestnosti bez toho, aby vytváral vánok nadol.

Ďalšie možnosti vykurovania

Kachle a krby na drevo

Horenie v krbe dodá miestnosti útulný vzhľad a dojem tepla aj v zimných mesiacoch. Aj moderné kachle na spaľovanie dreva s pomalým spaľovaním môžu byť veľmi efektívne. Palivové drevo by malo byť dobre vysušené, aby ste nestrácali energiu odparovaním vody spaľovaním mokrého dreva. Tvrdé drevo obsahuje viac energie ako mäkké drevo a horí dlhšie a stabilnejšie. Ale je ho tiež ťažšie zapáliť. Mäkké drevo môže iskriť pri otvorenom ohni.

Výhody

 • Drevo je dostupné takmer všade.
 • Vykurovanie drevom môže byť veľmi ekonomické, ak máte lacné alebo dokonca bezplatné palivové drevo.
 • Ak sa palivové drevo vyrába udržateľným spôsobom a spaľuje sa v ohrievači s pomalým spaľovaním, produkuje najmenšie množstvo CO2 zo všetkých palív v našom porovnaní.

Nevýhody

 • Potrebujete niekde uložiť drevo v primeranom množstve.
 • Ak kupujete palivové drevo, môže to stáť niekoľko stoviek eur (alebo viac) za kvalitné palivové drevo na celú zimu.
 • Musíte sa o oheň v krbe starať, aby nezhasol a tiež likvidovať popol. 
 • Okrem moderných ohrievačov s pomalým spaľovaním sú ohrievače na tuhé palivá menej energeticky účinné ako elektrické a plynové kúrenie.
 • Produkujú spaliny a potrebujú dymovod alebo komín, čo inštaláciu predražuje.
 • Nie všetok dym a iné produkty spaľovania stúpajú komínom; niektoré sa dostanú do vnútorného vzduchu a môžu vážne dráždiť ľudí s astmou a inými dýchacími chorobami.
 • Dym z drevných ohňov môže významne prispievať k znečisťovaniu vonkajšieho ovzdušia.
Krby na etanol

Používajú denaturovaný etanol (metylalkohol), ktorý pri spaľovaní neuvoľňuje nebezpečné výpary, ako je oxid uhoľnatý (aj keď vylučuje vodnú paru a oxid uhličitý). Takže tieto horáky nepotrebujú prieduchy alebo dymovody, ani plynové alebo elektrické pripojenie.
Sú porovnateľné z hľadiska vykurovacej kapacity a účinnosti s plynovým kúrením a zvyčajne stoja niekoľko stoviek eur. Ich prevádzka je však nákladnejšia - jeden liter paliva, ktorý stojí asi 6 eur, vydrží horieť na vysokom stupni zhruba 90 minút až dve hodiny. Rovnaké množstvo kúrenia plynom by stálo okolo 50c.

Vykurovanie celého domu

Hydronické kúrenie

Hydronické kúrenie funguje pomocou vykurovacej vody (alebo pary), jej potrubím cez dom do panelových radiátorov a vracaním vody späť do vykurovacieho systému, ktorý sa má opätovne ohriať, aby sa cyklus mohol opakovať. Túto metódu môžete použiť aj na vykurovanie podlahových systémov.

Výhodou je priame ovládanie požadovaného množstva tepla do každej miestnosti prostredníctvom panelových radiátorov systému, ktoré sú tiché a nenápadné. Je to pomerne rýchly spôsob vykurovania, nenáročný na údržbu a je dobre odskúšaný, pretože sa v mnohých krajinách používa už celé storočie.

Nevýhodou je, že inštalácia je dosť drahá a počiatočné náklady sú okolo 5000 eur. Zásobovanie teplom je zvyčajne na kotol na prírodný plyn, LPG, elektrinu alebo tuhé palivo. Hľadajte taký kotol, ktorý má nízky obsah, aby to nebolo plytvanie palivom, panely, ktoré sa rýchlo zohrejú a dajú sa ovládať nezávisle, a potrubia, ktoré nestrácajú teplo tam, kde to nepotrebujú.

Elektrické

Káblové klimatizácie pozostávajú z kompresora, ktorý je možné inštalovať napríklad vonku alebo do stropného priestoru a potrubných vývodov v miestnostiach, ktoré chcete vykurovať alebo chladiť. Dobrý systém môže byť veľmi efektívny, ale jeho inštalácia môže byť nákladná, niekoľko tisíc eur. Zvážte to, ak staviate alebo rekonštruujete dom. 

Podlahové kúrenie

Pre tento typ vykurovania sa do betónovej podlahovej dosky inštalujú elektrické rozvody alebo vodovodné potrubie. Doska sa ohrieva elektrinou alebo horúcou vodou. Potom uvoľňuje akumulované teplo počas dňa, podobným spôsobom ako akumulačný ohrievač. Značné stavebné práce potrebné pre tento typ vykurovania znamenajú, že je vhodnejšia inštalácia pri stavbe základov domu.

Plyn

Vedené plynové ústredné kúrenie pozostáva z plynovej pece, ktorú je možné inštalovať vonku alebo pod podlahu a potrubných prieduchov v miestnostiach, ktoré chcete vykurovať. Potrubný systém môže fungovať lacnejšie ako dva plynové ohrievače priestoru, hoci náklady na inštaláciu sú zvyčajne oveľa vyššie.

Tuhé palivá

Typické kachle s pomalým spaľovaním s tepelnými výmenníkmi - kachle v jednej miestnosti sú napojené na systém potrubí a ventilátorov v stropnom priestore, ktoré prenášajú teplý vzduch do ostatných miestností. To by mohla byť dobrá voľba, ak máte veľkú zásobu lacného dreva alebo iného tuhého paliva.

autor: Peter

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23131 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie, kurenári

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie, kurenári

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale...Zobraziť viac

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť...Zobraziť viac

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových -...Zobraziť viac

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Samuel Z.

Firma
Prievidza
5,0

Vodoinštalácia

Vaša projekt je pre mná viac ako práca. všetky práce vykonavám s radosťou, na profesionálnej úrovni, s profesionálnym náradím. Cenová...Zobraziť viac

Vaša projekt je pre mná viac ako práca. všetky práce vykonavám s radosťou, na profesionálnej úrovni, s profesionálnym náradím. Cenová ponuka zadarmo.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi...Zobraziť viac

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Vasil V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár, inštalatér

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby...Zobraziť viac

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác...Zobraziť viac

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie, kurenári

Nízka cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vysoká cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 23131 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 23131 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt