Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Plastové vchodové dvere

Ako vybrať vhodné plastové vchodové dvere do domu?

Hľadáte stavebného stolára na plastové vchodové dvere? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako vybrať vhodné plastové vchodové dvere do domu?
Plastové vchodové dvereAko vybrať vhodné plastové vchodové dvere do domu?

Vchodové dvere každého domu patria medzi miesta, ktoré padnú do oka každému okoloidúcemu, návšteve ale aj zlodejovi. Preto musia okrem estetickej plniť aj bezpečnostnú funkciu a chrániť tak osoby aj priestor vo vnútri. Spomedzi rôznych materiálov sa pri vchodových dverách do domu práve plast presadzuje čoraz viacej. Ukážeme si, ako vybrať plastové dvere tak, aby boli spoľahlivým a zároveň príťažlivým prvkom vášho domu. 

Prečo zvoliť plastové vchodové dvere

Medzi najväčšie výhody moderných plastových dverí patrí veľké množstvo tvarov, dekorov a rozmerov, ktoré možno pri ich výrobe uplatniť. K ďalším prednostiam patrí veľké množstvo doplnkového príslušenstva, vďaka ktorému je možné každé plastové vchodové dvere prispôsobovať individuálnym požiadavkám. Moderné plastové dvere poskytujú vysokú bezpečnosť, vďaka cylindrickým zámkom s viacerými západkami. 

Ako postupovať pri výbere

Na začiatku sa každý kupujúci musí zaoberať troma parametrami. Ako prvý sa rieši rozmer, nasledujú izolačné vlastnosti, bezpečnosť a až na samom konci je vzhľad. Postupne si prejdeme každým parametrom a poradíme, ako vybrať správne.

Optimálne rozmery 

Šírka dverí má vplyv na fungovanie vchodových dverí tak, že čím sú dvere širšie dochádza k väčšiemu opotrebeniu mechanizmu otvárania a zatvárania. Pri jednokrídlových dverách je ideálny rozmer šírky v rozmedzí 105 – 115 cm. Tento parameter neznamená šírku celého kompletu aj so zárubňou, ale výrobný rozmer len samotného krídla. 

Pri riešení vstupu do domu vo fáze hrubej stavby je dobré vedieť, aké vchodové dvere budeme v budúcnosti chcieť a pripraviť si stavebný otvor. Zvyčajne je stavebný otvor širší o 2 – 3 cm a vyšší o 1,5 cm. Ideálna výška vchodových dverí je minimálne 2 metre. Treba myslieť na situácie, kedy do domu budeme prenášať rozmernejšie predmety alebo budú dvere používané vysokými osobami.

Izolačné vlastnosti a bezpečnosť

Vchodové dvere majú za úlohu izolovať interiér a chrániť ho nielen pred únikmi drahocenného tepla. Kvalitné dvere musia účinne zabraňovať prenikaniu hluku z exteriéru a je dobré, aby bol interiér izolovaný aj od nežiaducich pohľadov. Preto je vhodné premyslieť si, či chceme mať vo dverách sklenené plochy.

Kvalitnú izoláciu zabezpečíte kúpou dverí s viackomorovým systémom. Dnes je štandardný 5 – komorový systém krídla dverí spolu so 6 – komorovým systémom rámu. Ďalším parametrom je stavebná hĺbka. Výborné izolačné vlastnosti dosiahnete použitým kompletu s hĺbkou 76 mm. Dvere s hĺbkou 86 mm poskytnú maximálnu izoláciu aj ochranu proti vlámaniu.

Vzhľad

Mnoho ľudí robí chybu v tom, že vzhľad (dekor) má najvyššiu prioritu, ale v skutočnosti sa má nachádzať na konci. Plastové dvere je možné vyhotoviť v obrovskom množstve dekorov použitím laminácie alebo práškovaním farieb. Tie sa veľmi ľahko vyberajú v palete RAL vzorkovníka.

Dvere môžu byť odsadené alebo zarovnané s rámom. K plastovým vchodovým dverám existuje množstvo doplnkov v podobe kľučiek, zámkových vložiek a madiel. Všetky sa vyrábajú z rôznych materiálov, najčastejšie sa používa hliník a nerez. 

Tip

Pozor na umiestnenie

Pri voľbe dverí berte do úvahy umiestnenie voči konkrétnej svetovej strane a tiež to, či na dvere bude dopadať priame svetlo, alebo sa budú nachádzať pod strieškou prípadne v tieni. Plast má tendenciu v zime sa zmrašťovať, v teplých mesiacoch rozťahovať.

Najmä priame slnečné žiarenie a prehrievanie plastovým dverám škodí najviac a môže obmedziť ich funkčnosť, v prípade nekvalitných dverí dokonca spôsobiť úplnú nefunkčnosť. Umiestnenie na južnú stranu znamená nielen zmeny tvaru alebo automaticky aj zmeny farby.

Plast-hliníkové dvere ako alternatíva

Ak uvažujete nad plastovými vchodovými dverami, ale máte voči plastu výhrady, pouvažujte o dverách, v ktorých sa kombinuje plast a hliník. Vnútro týchto dverí je z trvácneho hliníka, obal je plastový. Vďaka tomuto riešeniu dostanete z obidvoch materiálov maximum – lepšie izolačné vlastnosti, vyššiu bezpečnosť aj protipožiarnu ochranu.  

autor: Andrej

Apr 25, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 18 341 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Filip R.

Firma
Macov
5,0
Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9
Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,9
Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Daniel Ď.

Živnostník
Považská Bystrica
4,9
Elektrikár

Elektroinštalačné práce, zapojovanie spotrebičov, zásuviek....montáž rozvodných skríň, svietidiel....opravárenské práce...kosenie, upratovanie pozemkov, zimná údržba.... hodinový manžel... Opravy stien pred maľovaním ( diery po hmoždinách, praskliny...) , Maľovanie interiéru Drobné opravy nábytku ( pánty, závesy, madlá...)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek K.

Firma
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Naša firma sa zaoberá realizáciou vnútorných omietok (všetky druhy), sadrokartónom, kúpeľni, stavbu domu na kľúč,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek K.

Živnostník
Brezno
4,9
Montáž, skladanie nábytku

Vítam vás na mojom profile. Som chalan SZČO zo stredného Slovenska, ktorého baví ručná práca a nebojí sa nových skúseností. Aktívne sa pohybujem v oblasti stavebných prác a rekonštrukcií a posledné 3 roky pracujem ako profesionálny podlahár. Pred tým som pracoval pod skúseným majstrom a spolu sme rekonštruovali kúpeľne, izby a rôzne interiérové práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt