Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Sauny

Ako vybrať vhodnú saunu do domu?

Hľadáte staviteľa na sauny? V tejto kategórii máme 13 591 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako vybrať vhodnú saunu do domu?
Sauny

Ako vybrať vhodnú saunu do domu?

V krajinách, kde má saunovanie hlbokú tradíciu, nedajú ľudia na túto aktivitu dopustiť. Aj v našich končinách však majú sauny čoraz viac fanúšikov. Nečudo – čas strávený v saune má na naše telo aj myseľ mnohé blahodarné účinky, od posilnenia imunity, zníženia stresu, zlepšenia nálady a zmiernenia bolestí až po očistenie našich organizmov od toxínov a ťažkých kovov či dokonca spomalenie prejavov starnutia. Čaru sáun preto nie je ťažké podľahnúť. Mnoho ľudí si túto aktivitu obľúbilo natoľko, že sa bez sauny nezaobídu ani vo svojej vlastnej domácnosti. Pokiaľ ste jedným z nich, poradíme Vám, ako si zo širokej ponuky sáun vybrať tú pravú.

Dôležité faktory

Pred kúpou sauny je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých otázok. Kde bude sauna umiestnená? Koľko priestoru máme k dispozícii a pre koľko osôb bude určená? Akým spôsobom bude vykurovaná, a pokiaľ sa rozhodneme pre elektrický typ, aký príkon je tým správnym kompromisom medzi účinnosťou sauny a nákladmi na jej pravádzku?

Ešte viac rozhodnutí Vás samozrejme čaká, pokiaľ sa namiesto kúpy hotovej sauny pustíte do jej stavby svojpomocne – v tom prípade zaváži i výber správneho dreva, izolačného materiálu, či osvetlenia.

Výber správneho miesta v domácnosti nemusí byť veľkou vedou. Najdôležitejší je dostatok priestoru, rovný podklad a elektrická zásuvka v dostupnej vzdialenosti. Aj keď sa domáca sauna najčastejšie umiestňuje v kúpeľniach či chodbách, miesto si môže nájsť skutočne kdekoľvek.

Vďaka kvalitnej izolácii sa nemusíte obávať zvýšenia vlhkosti či prehrievania, hoci miestnosť je vždy vhodné po saunovaní vyvetrať. Aj rozmery jednoducho prispôsobíte svojim možnostiam – tie najmenšie sauny určené pre jednu osobu začínajú v šírke menej než meter, zatiaľ čo veľkorysé modely dosahujúce takmer 3 metre ponúkajú skutočne luxusné pohodlie. A pokiaľ v interiéri predsa len nenájdete potrebný priestor, siahnuť môžete aj po modeloch vhodných do záhrady. Čo sa týka typov sáun, najpopulárnejšími možnosťami do domácností sú klasická fínska sauna a modernejšia infrasauna.

Fínska sauna

Tento typ sauny spočíva z drevenej miestnosti vyhrievanej elektrickou pecou alebo v tradičnejšom prípade pecou na drevo. Jej súčasťou sú kamene, ktoré sa po zohriatí na vysokú teplotu polievajú vodou za účelom zvýšenia vlhkosti vzduchu.

Oproti infrasaune je pobyt v tomto type sauny intenzívnejší a fyzicky náročnejší, keďže teploty dosahujú výšku i cez 100°C. Vyznačuje sa taktiež väčšími rozmermi a dlhším časom potrebným na rozohriatie – v závislosti na jej rozmeroch príprava sauny môže trvať aj hodinu. Zástancovia tradičného saunovania však poukazujú na výraznejšie pozitívne vplyvy na ľudský organizmus, než nám dokáže poskytnúť infrasauna.

Infrasauna

V prípade infrasáun dochádza k ohriatiu miestnosti za pomoci infražiaričov. Vzhľadom na menšie rozmery sú tieto modely obvykle lacnejšie než fínske sauny a sú ideálne i do menších domácností vrátane bytov. Vyhriatie kabíny trvá iba niekoľko minút, odporúčaná doba saunovania je 30-45 minút a keďže sa vyznačujú nižšou teplotou, iba okolo 50°C, tieto sauny sú bezpečné i pre ľudí so zdravotnými ťažkostami či pre deti. Sú tak výbornou voľbou pre relax pre celú rodinu.

autor: Nadia

Apr 26, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Priemerné ceny

Cena za: Sauny

Nižšia cena770,00 €/ks
Priemerná cena1 454,80 €/ks
Vyššia cena2 714,00 €/ks

Pošlite dopyt 18970 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na sauny? V tejto kategórii máme 13 591 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt