Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
3D vizualizácia

Ako získať trojrozmerný obraz vášho domu s milimetrovou presnosťou?

Hľadáte architekta na 3d vizualizácie? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Ako získať trojrozmerný obraz vášho domu s milimetrovou presnosťou?
3D vizualizáciaAko získať trojrozmerný obraz vášho domu s milimetrovou presnosťou?

3D laserové skenovanie je inovatívna a moderná technológia, vďaka ktorej môžete získať presné zameriavanie objektov pomocou 3D laserového skenera. Toto skenovanie je možné využiť pri rôznych veľkých alebo malých objektoch, pri ktorých chcete získať trojrozmerný obraz zosnímaných objektov s milimetrovou presnosťou. 

Táto technológia má široké uplatnenie a rovnako ako interiéry sa s ňou dajú merať aj exteriéry. Merať s ňou môžete okrem rodinných alebo obytných domov aj výrobné haly, stroje, rôzne zariadenia, inžinierske siete, ba dokonca aj rôzne kultúrne pamiatky alebo sochy.

Na vyhotovených 3D modeloch je po meraní možné vykonávať merania dĺžok uhlov, určovanie obsahu a objemu, meranie sklonov. Pre všetky tieto merania nemusíte nikam chodiť. Všetko si to zmeriate z pohodlia kancelárie, dokonca s milimetrovou presnosťou.

Na 3D vizualizáciách sú zachytené aj ozaj drobné detaily ako napríklad trubky, káble alebo iné konštrukcie. 3D laserový sken je tiež možné zdieľať s kolegami alebo partnermi za pomoci potrebných aplikácií.

Kto môže využiť 3D laserové skenovanie?

3D laserové skenovanie môže využiť ozaj každý. Stačí len nájsť vhodného odborníka. Vďaka Wilio však máte tento problém vyriešený pár klikmi

3D laserové skenovanie najčastejšie využívajú rôzne stavebné firmy alebo stavební projektanti. 3D skenovanie im šetrí čas aj peniaze, pretože si projekt prenesú v zmenšenej forme do vlastnej kancelárie, kde môžu na svojich projektoch ďalej pracovať. Vďaka 3D skenovaniu sa tak eliminuje vznik rôznych chýb, ktoré vznikajú zlými alebo nepresnými meraniami. Okrem stavebníkov využívajú 3D skenovanie aj veľké firmy, manufaktúry alebo továrne.

Vďaka 3D skenovaniu tak vedia naplánovať výrobu efektívnejšie, optimalizovať procesy logistiky či dokonca maximalizovať využitie daného priestoru. Momentálne sa 3D skenovanie stáva najlepším priateľom realitných kancelárií. Vďaka nemu si totiž realitná kancelária vytvorí 3D model danej nehnuteľnosti. Ten vie následne realitná kancelária zdieľať na sociálne siete čím dokáže zvýšiť svoj dopyt a obraty. 

Aké sú výhody 3D skenovania?

 • úspora nákladov a času – 3D skenovanie šetrí čas zameriavača a stavebných projektantov, vďaka tomu sa priamo úmerne znižuje finančné náklady klienta
 • podrobná dokumentácia danej nehnuteľnosti – 3D skenovanie je vysoko presné a tak komplexné, že zaznamená takmer každý detail
 • bezkontaktné zachytenie objektu – toto 3D skenovanie je extrémne neinvazívne, a preto je tou správnou voľbou pre nehnuteľnosti, ktoré potrebujú rásť extrémne rýchlo, pretože zameriavač si objekt naskenuje, projekt odovzdá architektovi, ktorý svoju prácu vykoná z pohodlia vlastnej kancelárie a tým pádom nespomaľuje proces rekonštrukcie zdĺhavým kreslením 
 • znížené riziko BOZP – charakter samotného skenovania je schopný zachytiť nebezpečné prostredie bez toho, aby tam fyzicky vstúpila nejaká osoba
 • meranie je naozaj rýchle – tento rýchly proces znižuje čas, ktorý je potrebný pre prácu na danom mieste, na danej nehnuteľnosti, výrobnej hale...
 • úspora nákladov a času
 • virtuálne prehliadky – fotorealistické údaje umožňujú vykonávať virtuálne prehliadky a kontroly bez nutnosti fyzickej návštevy

Kde je možné 3D skenovanie využiť?

3D skenovanie je technologický pokrok, ktorý je možné využiť ozaj kdekoľvek. Vytvorenie 3D modelov uľahčuje prácu viacerým odvetviam.

Okrem iného sa s 3D skenovaním môžete stretnúť napríklad:

 • počas projekcie budov a interiérov
 • pri budovaní mostov pred a počas ich výstavby
 • pri budovaní tunelov
 • pri budovaní oporných múrov
 • pri rekonštrukcii a obnove kultúrnych pamiatok (hrady, zámky, historické budovy)
 • pri budovaní fabrík alebo továrni a budovaní ich potrubných systémov
 • na sledovanie erózie pôdy svahov
 • na určovanie objemov vyťaženej horniny alebo objemov úbytku pri rôznych skládkach alebo lomoch.

Aká je cena 3D skenovania?

Cena sa mení v závislosti od veľkosti daného objektu. Pohybuje sa niekde okolo 60 € za meter štvorcový, všetko však záleží na zložitosti a využití daného objektu. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti 3D-SCV s.r.o.

Na čo slúži 3D laserové skenovanie? 

Pomocou najmodernejšej technológie 3D skenovania vieme zabezpečiť vysoko presné 3D priestorové informácie. 3D laserové skenovanie má široké možnosti uplatnenia. Veľmi presne meria rôzne objekty. Používa sa pri skenovaní inžinierskych sietí, budov, výrobných hál, strojov, zariadení, ale i kultúrnych pamiatok a pod.

Aké sú najväčšie výhody 3D laserového skenovania? 

Veľkou výhodou je najmä vysoká efektivita merania, ako aj minimalizácia nepresností. Merania môžu prebiehať aj počas bežného fungovania výroby a bez obmedzenia meraní v bežných prevádzkach. Sú bezpečné aj pri náročnejších podmienkach. A oproti klasickým metódam merania sa 3D laserové skenovanie vyznačuje zvýšenou kvalitou a bezpečnosťou pri získavaní dát, a naopak znížením nákladov a času potrebného pre celkovú realizáciu.

Na čo slúži inžinierska geodézia? 

Inžinierska geodézia slúži na činnosti spojené s budovaním vytyčovacích sietí, kontrolnými meraniami priestorovej polohy stavebných objektov a meraním územia.

Hlavné činnosti:

 • zakladanie a meranie základných bodových polí
 • zriaďovanie vytyčovacích sietí pre líniové, priestorové, plošné stavby
 • geodetické zameranie slúžiace ako podklad pre projektantov
 • vytýčenie stavebných objektov
 • sledovanie sadania a posunov stavebných objektov
 • monitoring objektov
 • monitoring pretvárania betónových konštrukcií a iných priemyselných objektov
 • meranie posunov a deformácií stavebných objektov, strojných a technologických zariadení
 • porealizačné zamerania skutočných stavov
 • merania kubatúr
 • kontrolné merania počas výstavby

Spoločnosť 3D-SCV s.r.o. - špecialisti na 3D digitálne zobrazenie objektov, interiérov a exteriérov prenesených z reálneho sveta

autor: Natália

Dec 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 16 277 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Matúš A.

Firma
Košice
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca s drevom a železom.pre súkromné účeli. Strojové maľovanie. Ovládam zákl. stavebné práce ako murovanie, montáž sadrokartónu,okien. voda+odpad, montáž nábytku+kuch. linky,Stierky+omietky, plavajúca podlaha + vynil, Dvere+zárubne. Nikdy nerobín to, načo si netrúfam. Vždy je premna dôležite dodržat technologicky postup pri akejkoľvek práci.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

I S.

Firma
Trenčín
5,0
Interiérový dizajn

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0
Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0
Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Maros O.

Firma
Bratislava
5,0
Interiérový dizajn

Pridávame víziu a tvoríme hodnotu. Ponúkame služby v oblasti interiérového dizajnu vrátane bezbarierového interiéru a realizácie.Informácie Hľadáte dizajnéra? Zariadime Váš interiér moderne, nadčasovo a esteticky. Potrebujete kvalitných majstrov? Nechajte stavebné práce na naších odborníkov a vyhnite sa stresu!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9
Vonkajšie žalúzie

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Eunika Š.

Firma
Nitriansky kraj
4,9
Interiérový dizajn

Ponúkam vypracovanie 3D vizualizácií interiéru a exteriéru RD, kancelárií, polyfunkčných budov a iných objektov. Viem zabezpečiť aj vyhotovenie jednoduchej architektonickej štúdie, výkresov pre ohlásenie drobnej stavby, projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, rozpočtu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter K.

Živnostník
Lučenec
4,8
Elektroinštalácia

Sme rodinná firma z dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v odbore elektroinštalačných prác. Vieme vám pomôcť od naprojektovania po realizáciu až ku revízii. V našom portfóliu sú kompletne elektorištslacné práce a po z.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Viktória K.

Firma
Košice
4,8
Interiérový dizajn

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter G.

Živnostník
Malacky
4,0
Murárske práce

Som stavbár telom i dušou. Od malička ma nadchýnali všetky stavebné práce na vôkol. Preto som sa vybral aj týmto smerom v štúdiu. Vyštudoval som strednú priemyselnú školu stavebnú a geodetickú v Bratislave odbor pozemné staviteľstvo a architektúra kde som získal aj certifikát na projektovanie jednoduchých stavieb. Ďalej som pokračoval v štúdiu na vysokej škole STU na stavebnej fakulte odbor technológie a manažérstvo stavieb. Momentálne pôsobím na pozícii pri vedení stavby na významných projektoch v Bratislave. Rád by som poskytol svoje znalosti a prax aj pri posúdení relevantnosti cenových ponúk ktoré ľudia dostávajú od rôznych firiem a ktoré sú často krát veľmi prestrelené. Týmto viem človeku ušetriť aj stovky či až tisícky eur.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt