Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Ako zvládnuť prerábku kuchyne bez problémov?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako zvládnuť prerábku kuchyne bez problémov?
Renovácia kuchyne

Ako zvládnuť prerábku kuchyne bez problémov?

Prerábanie kuchyne môže byť jeden z najväčších projektov, ktoré vás môžu v živote čakať. Zdá sa to pomerne jednoduchá záležitosť, stále však existuje niekoľko vecí, ktoré vás môžu prekvapiť alebo na ktoré môžete zabudnúť a neskôr banovať.

banner

1. Je to nákladný projekt

Najväčšie náklady predstavujú financie na kuchynský nábytok (29%), inštaláciu a montáž (17%), prístroje a spotrebiče (14%). Ďalšie významné náklady patria maľovke, obkladom a dlažbám. Napriek tomu, že úprava alebo prestavba kuchyne zhltne naozaj dosť peňazí, nemusí nevyhnutne zvýšiť hodnotu celého domu pri ďalšom predaji. Podľa posledných výpočtov je to zhruba 60 percent všetkých nákladov vynaložených na prestavbu.

Na renováciu kuchyne je preto dobre ísť skôr inteligentne a s rozumom ako s búracím kladivom. Ak chcete dosiahnuť veľký výsledok s menšími nákladmi, ponechajte novú kuchyňu dispozične tak, ako bola pôvodne. Nemusíte tak prerábať žiadne elektrické rozvody ani vodu a kanalizáciu.

2. Pre koho bude kuchyňa určená

Iste už máte predstavu, komu a na aký účel bude slúžiť kuchyňa prioritne. Budete každý víkend organizovať veľké a náročné večere pre množstvo ľudí? Alebo v nej budete kŕmiť každý deň malé deti? Žijete sám/sama a kuchyňa bude iba pre vás? Pečiete alebo varíte a robíte to súčasne? Keď si predstavíte svoje kuchárske potreby a tých, ktorí budú kuchyňu používať, pomôže vám to pri rozhodovaní o prestavbe. Napríklad zistíte, aké spotrebiče budete potrebovať, aký stôl, koľko stoličiek a aké budete treba zabezpečiť. Koľko príborov, tanierov, šálok a pohárov si musíte kúpiť.

3. Pracovná doska musí byť nielen estetická, ale aj praktická

Pri výbere pracovných dosiek tiež budete musieť vstúpiť do seba a popremýšľať nad tým, koľko času dokážete venovať upratovacím prácam. Ak vám neprekáža materiál, ktorý vyžaduje dôkladnejšiu údržbu (a nebude vždy vyzerať perfektne), avšak bude pôsobiť štýlovo a domáckejšie, zvoľte drevo alebo drevotriesku. Ak chcete materiál, ktorý bude odolný skoro proti všetkému, či už proti mechanickému poškodeniu, teplote a mastnote a dobre sa udržiava, siahnite po mramore alebo žule. 

4. Vodovodné batérie v stene

Pri výbere vodovodnej batérie budete ako väčšina ľudí zrejme siahať po klasike, čo znamená, že batéria bude nainštalovaná ako súčasť umývadla. Odvážnejší si však môžu nainštalovať i nástennú batériu. Je to malá zaujímavá voľba, ktorá však môže mať veľký vplyv na čas strávený upratovaním. Okolie umývadla sa vám bude dať jednoduchšie udržiavať čisté a suché. 

5. Vetranie

Okrem zamerania sa na veľké a najviditeľnejšie prvky kuchyne, ako sú skrinky, obklady a dosky, nezabudnite naplánovať správne odvetrávanie alebo elektroinštaláciu. Mohlo by sa vám totiž stať, že budete mať krásnu kuchyňu, ktorá sa však pri každom varení naplní parou, pretože ste zabudli na digestor, alebo kvôli chýbajúcim či nevhodne umiestneným zásuvkám budete musieť chodiť s mixérom do obývačky.

6. Nechajte sa inšpirovať

Existuje veľa štýlov skriniek. Nenechajte sa inšpirovať desiatkami možností. Vyberte si buď moderné, alebo nadčasové či štýlové, prípadne čo možno najlacnejšie. Katalógy, showroomy, časopisy o bývaní, ale i internet – to všetko sú miesta, kde môžete objaviť nábytok, ktorý sa vám zapáči. Následne si ho kúpte, prípadne si ho dajte vyrobiť na mieru, presne podľa rozmerov kuchyne, aby sa vám tam vošiel a splnil všetky požiadavky naň kladené. 

7. Dvojitý drez

Iste, klasické umývadlo vyzerá efektívnejšie, lepšie sa hodí do malého priestoru a zrejme sa aj lepšie udržiava. Drez rozdelený na dve časti vám však pomôže pri lepšej organizácii prác. V jednej časti môžete umývať špinavý riad a klásť ho do druhej. Alebo môžete umývať zeleninu tak, že ani len nepríde do styku so špinavým riadom uloženým v druhej časti. Zvážte klady a zápory a dobre sa rozhodnite. Dvojitý drez bude napríklad zbytočný pre ľudí, ktorí majú umývačku riadu. 

8. Použité spotrebiče so zľavou

Myslite na kuchynské spotrebiče ako na autá. Ihneď ako opustia predajňu, prudko strácajú na cene. Je tu však možnosť získať kvalitné a len trochu použité spotrebiče za zlomok ceny. Bohužiaľ, existuje veľa ľudí, ktorí cítia potrebu kupovať si stále nové, kvalitnejšie a štýlovejšie spotrebiče. Čo je pre prírodu záťaž, pre vás to môže znamenať výbornú možnosť, ako ušetriť. Musíte však zobrať do úvahy, že na takéto spotrebiče sa zrejme už nebude vzťahovať žiadna záruka.

9. Po príchode všetko dôkladne skontrolujte

Ak ste sa už rozhodli, máte objednané a každú chvíľu očakávate vozidlo dodávateľskej firmy, ihneď po rozbalení všetko skontrolujte. Uistite sa, či ste dostali to, čo ste očakávali a za čo ste zaplatili, či majú skrinky správny tvar, dekor alebo povrchovú úpravu, aby sa vám nestalo, že po namontovaní s hrôzou zistíte, že to, čo je u vás v kuchyni, malo ísť v skutočnosti „susedovi“ a budete to musieť znova rozrábať a reklamovať. Robotníci a montážni technici totiž niekedy ani nemajú šancu vedieť, čo všetko ste si objednali.

10. Naozaj potrebujete totálnu prestavbu?

Časy veľkých a drahých kuchýň sú preč, už ani tie ostrovčeky nie sú, čo bývali. Existuje veľa spôsobov, ako pracovať s tým, čo máte. Často stačí napríklad iba vymaľovať alebo prelakovať kuchynské skrinky. Jednoducho vymeniť spotrebiče alebo obkladačky. I drobné detaily môžu mať pocitovo veľký vplyv. 

Renovácia kuchyne môže byť naozaj nákladný projekt, keď sa však dobre zamyslíte, pozriete sa na svoje bankové konto a rôzne typy a triky, nielenže môžete významne ušetriť, ale napriek tomu sa budete v kuchyni cítiť naozaj skvele. 

autor: Martin

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 466 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin S.

Firma
Košice
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 25466 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt