Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Posuvné brány

Akú posuvnú bránu si vybrať?

Hľadáte staviteľa na posuvné brány? V tejto kategórii máme 14 451 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Akú posuvnú bránu si vybrať?
Posuvné brány

Akú posuvnú bránu si vybrať?

Posuvné plotové brány sú obľúbenou voľbou pre majiteľov menších pozemkov, prípadne pozemkov s obmedzeným priestorom pre otváranie a zatváranie klasickej dvojkrídlovej brány. Taktiež pokiaľ je jediný priestor na parkovanie vozidla priamo za bránou, posuvná brána je ideálnym riešením, pretože sa otvára po obvode plotu a nie do priestoru pozemku. Výhody takejto brány sú v ich konštrukcii a tiež jednoduchého spôsobu montáže.

Akú posuvnú bránu si vybrať? Samonosnú alebo po koľajnici? Aký je medzi nimi rozdiel a aké majú výhody či nevýhody? 

Typy posuvných brán

Rozlišujeme dva druhy posuvných brán a to, posuvná brána po koľajnici a posuvná brána samonosná. 

Posuvná brána po koľajnici

Postup jej inštalácie je nasledovný: na zem sa prišróbuje koľajnica z pozinkovaného železa, ktorá má tvar vinkla a je vysoká len 12 mm, na spodnú časť brány sa našróbujú dve kolieska, brána sa položí na koľajnicu a po tejto koľajnici jazdí do strán. 

Posuvná brána samonosná 

Jej význam vyplýva už z jej názvu, nakoľko sa táto brána nedotýka zeme, ale jej samonosný systém umožňuje, že brána jazdí vo výške 100 mm od zeme, čo zabezpečuje, že hlavne počas zimných mesiacov nemusíte kvôli bráne odhadzovať sneh a sekať ľad, aby brána fungovala. Základom tejto brány je samonosný komplet, ktorý pozostáva z „C“ nosného hliníkového profilu, vozíkov, dorazov, nábehu a nábehového kolieska. 

Obidva druhy posuvných brán je možné otvárať motorom, ale aj manuálne so zatváraním na kľučku. Takéto brány je možné vyrobiť aj do svahu, pričom otváranie je možné ako na motor tak aj na kľučku. Len pri otváraní na kľučku je nutné zvážiť váhu a veľkosť brány, pretože predsa len – tlačiť 150 až 200 kilovú bránu do stúpania nebude práve najpohodlnejšie.

Pohony všetkých brán (posuvných aj krídlových) majú tichý chod, sú vyrobené z kvalitných materiálov a s veľkou životnosťou sa hodia do väčšiny klimatických podmienok. Konfiguráciu a nastavenie pohonu posuvných brán umožňuje diaľkový ovládač. 

Pýtate sa, aké sú rozdiely medzi samonosnou bránou a bránou po koľajnici? Obidve brány sú posuvné do strán, ale brána po koľajnici jazdí na kolieskach a je vlastne položená na zemi (resp. na koľajnici), pričom brána samonosná má svoj systém, ktorý ju nadnáša vo vzduchu (presnejšie 100 mm od zeme). Rozdiely sú ale aj v rozmeroch brán a v ich predpríprave či inštalácii. 

Výhody posuvných brán 

Veľkou výhodou posuvných brán je ich veľkosť. Posuvná brána môže mať omnoho väčší vstupný otvor ako napríklad dvojkrídlová brána. Najväčšou výhodou samonosnej brány je jej bezúdržbovosť počas zimných mesiacov. Samonosným bránam nevadí ani členitý povrch, sneh v zime či padajúce lístie na jeseň. Takéto posuvné brány sa pohybujú vo vzduchu, čo znamená, že netreba betónovať základ pre vodiacu koľajnicu, ako je tomu pri koľajových posuvných bránach.

Okrem manuálneho otvárania brány je samozrejmosťou elektrické otváranie s diaľkovým ovládaním. Je to veľmi pohodlné riešenie bez nutnosti vystupovať z auta, čo oceníte najmä počas zimy a za nepriaznivého počasia. Samonosné brány majú vďaka svojej pevnej konštrukcii dlhú životnosť. Posuvné brány na koľajnici sa montujú len s oceľovými ložiskovými kolieskami a tak nikdy nedosiahnu takú nízku hlučnosť ako samonosné brány, čo z nich robí ďalšiu výhodu. Nevýhodou samonosnej brány je však to, že je finančne náročnejšia oproti posuvnej bráne a zaberá veľa zo šírky pozemku pri otváraní. 

Čo sa posuvných brán po koľajnici týka, jej výhodou je finančná prijateľnosť, rovnako ako pri samonosnej bráne, odsúvanie do strany je výhodou, nezaberá pri otvorení žiadne miesto na pozemku ako dvojkrídlová brána. Jej nevýhodou oproti samonosnej bráne je to, že ju musíte počas zimy udržiavať a jej inštalácia je náročnejšia na prípravu betónového základu (betónový základ je všade tam, kde brána jazdí). 

Nebojte sa do kvalitnej brány zainvestovať 

Na záver treba len dodať, že ak máte jednu veľkú bránu, cez ktorú budete vchádzať pravidelne deň čo deň, oplatí sa investovať do samonosnej brány, pre jej kvalitu a bezúdržbovosť v zimných mesiacoch. Jej najväčšou nevýhodou je jej veľkosť - čiže ak nemáte natoľko široký pozemok, aby ste ju mohli otvoriť a nechcete dvojkrídlovú bránu, nemáte na výber a musíte zvoliť posuvnú bránu po koľajnici.

Koľajnicová posuvná brána je opodstatnená vtedy, ak cez bránu budete vchádzať minimálne alebo len párkrát do roka. Vtedy je zbytočné platiť za samonosné prevedenie, prípadne treba zvážiť, či je nutný pohon na motor alebo bude stačiť i ručné ovládanie na klasickú kľučku a zámok. Majte na pamäti, že motor sa dá vždy domontovať aj neskôr – netreba zabudnúť na káblovú prípravu v prípade, ak v budúcnosti rátate s montážou motora.  

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti ALU-DESIGN, s.r.o.

Ako funguje betónový základ pre bránu? Podľa akých kritérií sa pripravuje?

V prvom rade je potrebné zvoliť aká brána je pre nás najvhodnejšia. Najčastejšie sa rozhodujeme medzi zásuvnými a krídlovými bránami. K zásuvným patria posuvná brána na koľajnici alebo samonosná. Ku krídlovým patria jednokrídlové a dvojkrídlové.

Ďalej je potrebné vedieť či chceme riadenie pohonom alebo manuálnym ovládaním. Pri každej bráne je najdôležitejší základ, od ktorého sa odvíja doba funkčnosti brány. Pri bránach s pohonom je dôležitá príprava kabeláže, aby sa na nič nezabudlo.

Dôležité je aj vedenie káblov tak, aby sa pri montáži nestalo, že sa kábel prevŕta, a tak celú kabeláž znefunkční. Odporúčame zákazníkom, aby si spravili fotku kabeláže ešte pred samotnou betonážou. Pri montáži sa tak môžeme vyhnúť prevŕtaniu kabeláže.

Aké typy posuvných brán na koľajnici poznáme? Aké majú výhody?

Poznáme dva typy zásuvných brán, a to samonosnú a posuvnú bránu na koľajnici. Výhodou samonosnej brány je, že po jej otvorení nie je v prejazde žiadna koľajnica, ktorá môže tým náročnejším zákazníkom vadiť.

Posuvná brána na koľajnici je podstatne lacnejšia od samonosnej brány. O tento typ brány nie je nutné starať sa navyše, pokiaľ nemáte štrk na prístupovej ceste.

Ako funguje brána na motor? Pre koho je ideálna?

Brána na motor môže fungovať na diaľkový ovládač, mobilnú aplikáciu alebo na rôzne typy vypínačov. Brána na pohon je v súčasnosti už bežný štandard.

Spoločnosť ALU-DESIGN, s.r.o. - špecialisti na výrobu hliníkových brán, plotov, zábradlí a prístreškov

autor: Lucia

Dec 7, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 821 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9

Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tým s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou kúpeľni a bazenov ale samozrejme realizujeme aj inštalačné práce každého odvetvia. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Posuvné brány

Nižšia cena276,00 €/ks
Priemerná cena375,89 €/ks
Vyššia cena505,00 €/ks

Pošlite dopyt 21821 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na posuvné brány? V tejto kategórii máme 14 451 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt