Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklad schodov

Aký obklad na schody je pre vás ten pravý?

Hľadáte obkladača na obklad schodov? V tejto kategórii máme 19 904 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aký obklad na schody je pre vás ten pravý?
Obklad schodov

Aký obklad na schody je pre vás ten pravý?

Schody sú často tým prvým čo zazriete, keď k niekomu prichádzate. Môžu sa nachádzať nielen pri vstupe do domu, ale aj v interiéroch viacpodlažných domov či v domoch s pivnicou.

Schody môžu byť vo všeobecnosti drevené, kovové alebo železobetónové. Drevené schody sa väčšinou využívajú v interiéroch domov a tvoria dominantný prvok priestoru. Pri súčasnom modernom štýle sa čoraz viac uprednostňujú železobetónové schody, a to nielen v exteriéroch, ale aj pri schodiskách vedúcich do pivnice či na povalu.

Železobetónové schody majú množstvo rôznych výhod, ako sú nižšie materiálové náklady, vyššia nosnosť, odolnosť voči ohňu a trvanlivosť. Okrem toho si môžete sami zvoliť aký obklad budú mať a to podľa toho, čo sa vám páči alebo vám vyhovuje. V prípade, že vás jeden obklad omrzí, môžete ho dať odstrániť a nechať nahradiť iným, modernejším.

Povrch schodov je možné upraviť viacerými spôsobmi. Je možné ich obložiť drevom, prírodným kameňom, keramickým obkladom, gumou, linoleom alebo dokonca PVC.

Obklad drevom

Drevené obklady schodov sú vyrobené z vysušeného tvrdého dreva, pričom najčastejšie volenými materiálmi sú dub alebo jaseň. Ak máte však inú predstavu, je možné si zvoliť rôzne typy dreviny, rozmanité farby i povrchovú úpravu. Obkladať je možné nástupnicu (plochu na ktorú sa šliape) i podstupnicu (čelo schodu), a to presne podľa vášho vkusu. Farba obkladu môže ladiť s dizajnom podlahy alebo práve naopak vytvárať osobitý kontrast. 

Obklad sa môže prilepiť špeciálnymi lepidlami určenými na montáže drevených schodísk alebo je ho možné pripevniť do kotviacich úchytiek. Treba si však uvedomiť, že ak schody obkladáte drevom, je potrebné sa oň adekvátne starať a pravidelne ho ošetrovať. Takisto je dobré si vopred uvedomiť fakt, že drevo pracuje, a teda občas vydáva zvuky alebo mierne mení tvar.

Prírodný kameň

Ak máte radi autentický zážitok z kameňa, obklad na schodoch môže byť pokojne vyrobený zo žuly či mramoru, prípadne iného typu kameňa, ktorý sa vám páči. Prírodný kameň pôsobí elegantne a moderne. Kameň sa ukladá na vrstvu cementovej malty a pre lepšie uchytenie sa prichytáva skobami. Podstupnice sa väčšinou neobkladajú, ale ich povrch sa iba upravuje.

Nástupnice obložené prírodným kameňom sa hodia nielen do vintage či vidieckeho štýlu, ale aj ku celkom moderným dizajnom. Na trhu nájdete veľkú škálu rôznych farieb a prevedení prírodného kameňa.

Keramické dlaždice

Keramické dlaždice sú veľmi obľúbeným typom obkladu. Dlaždice sa osádzajú do lepiacej hmoty, pričom škáry medzi nimi sa vypĺňajú škárovacou hmotou. Dlaždice by rozhodne nemali byť úplne hladké, aby poskytovali bezpečné našľapovanie, preto voľte typy dlaždíc s aspoň čiastočne drsným povrchom. 

Obklad gumou, linoleom a PVC

Guma, linoleum i PVC sú výhodné svojou jednoduchou údržbou, cenou a jednoduchosťou obkladania. Takisto je chôdza po nich maximálne tichá. Na pripevnenie je potrebné dobré lepidlo, aby sa povrch časom neodlepoval. 

Koberec

Obklad schodov kobercom je vhodný pokiaľ máte v domácnosti malé deti alebo chladnú podlahu. Podlaha musí byť rovná a bez zvyškov predošlej krytiny. Všetky kusy obkladového koberca musia presne sedieť na jednotlivé schody. Koberec lepíme kontaktným lepidlom a je potrebná absolútna presnosť v lepení koberca.

Obkladanie schodov rovnako ako mnohé iné stavebné či dokončovacie práce nie je jednoduchá práca. Pokiaľ nie ste skutočnými majstrami v obkladaní, je vhodnejšie si na prácu zavolať odborníkov z Wilio, ktorí presne vedia ako z danými materiálmi narábať a čomu sa vyhnúť. Odborníci vám ušetria množstvo času a energie a v konečnom dôsledku aj financií. Tak čo poviete, už ste si vybrali materiál na obloženie? 

autor: Jana

Jul 30, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 904 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,7

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Svidník
4,7

Maliarske práce, maliar

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko...Zobraziť viac

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav L.

Firma
Bratislava
4,5

Vodár, inštalatér

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instaliater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34...Zobraziť viac

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instaliater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34 rokov rád vám pomôžem z vašimi problémami, a rešim všetko v krátkom čase. Z pozdravom váš vodár Miroslav Lovha.🙂 Ešte mozeme vam spravit rozne obklady, dlažby a kompleknu rekonstrukciý kupelne.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Radovan H.

Firma
Bratislava
4,5

Pokládka dlažby a obkladov

Praxe víc jak 10 let. 3 roky v Německu. Certifikát Murexin na lepení velkoformátové dlažby. Zkušenosti s přírodním kamenem, mramorem...Zobraziť viac

Praxe víc jak 10 let. 3 roky v Německu. Certifikát Murexin na lepení velkoformátové dlažby. Zkušenosti s přírodním kamenem, mramorem velkoformátová dlažba a obklad. Kompletní vybavení, včetně pily s vodním chlazením. Záruka na moji práci 3 roky.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel T.

Firma
Hanušovce nad Topľou
4,5

Vodár, inštalatér

Dobrý deň.. Mám 23 rokov stavbám a manuálnej práci sa venujem už 6 rokov. Ponukám rôzne služby skôr ako...Zobraziť viac

Dobrý deň.. Mám 23 rokov stavbám a manuálnej práci sa venujem už 6 rokov. Ponukám rôzne služby skôr ako domáci majster.. Oprava, porucha, rekonštrukcia a pod.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obklad schodov

Nízka cena12,00 €/bm
Priemerná cena15,07 €/bm
Vysoká cena20,00 €/bm

Pošlite dopyt 19904 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na obklad schodov? V tejto kategórii máme 19 904 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt