Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklady do kúpeľne

Aký obklad zvoliť do sprchovacieho kúta a okolitej kúpeľne?

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 421 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aký obklad zvoliť do sprchovacieho kúta a okolitej kúpeľne?
Obklady do kúpeľne

Aký obklad zvoliť do sprchovacieho kúta a okolitej kúpeľne?

Kúpeľňa má v každom dome či byte špeciálne postavenie. Z funkčného hľadiska sa jedná o priestor, ktorý je najviac vystavený pôsobeniu vody a pary a musí tak byť schopný dlhodobo odolávať pôsobeniu vlhkosti. Z dizajnového hľadiska je kúpeľňa priestor, ktorý reprezentuje svojho majiteľa, jeho vkus a cit pre detail.

banner

Pri realizácii novej kúpeľne je na výber z množstva materiálov, farieb a rozmerov. Dokonca je možná aj kombinácia viacerých materiálov. Postupne si vysvetlíme tie najzákladnejšie aspekty celého procesu výberu tak, aby ste na jeho konci mali ucelenú predstavu o možnostiach a výhodách jednotlivých obkladov do kúpeľne a sprchového kútu.   

Ako vybrať vhodný materiál

Pri výbere materiálu na obklad kúpeľne je potrebné sa rozhodnúť, či chceme mať podlahu a steny v nej obložené rovnakým materiálom alebo nie. V súčasnosti sa obidve možnosti realizujú rovnako často, záleží výlučne od rozhodnutia majiteľa. Nasledujúce materiály sa používajú ako podlahové dlaždice aj ako obklady stien.

Gres

Najpoužívanejší materiál v interiéri aj exteriéri je gres. Výrobný proces prebieha tak, že rozdrvený kamenný prach sa vylisuje vo forme a dvakrát vypáli pri vysokej teplote. Výsledkom je výrobok, ktorý je minimálne nasiakavý, mrazuvzdorný, farebne stály a odolný voči opotrebeniu.

V prípade náhodného poškodenia bude farba odhaleného vnútra rovnaká, ako tá na povrchu. To je veľká výhoda oproti keramickému obkladu. Gres je možné použiť na podlahu aj na steny kúpeľne. Komfort v kúpeľni je možné výrazne zvýšiť podlahovým kúrením. Gresová podlaha bude teplo veľmi príjemne odovzdávať vašim chodidlám už počas sprchovania alebo pri iných činnostiach.

Mramor

Mramor je najluxusnejší materiál, ktorý je možné použiť ako podlahové dlaždice alebo obklad stien. Je to výrazný a pritom prírodný materiál, ktorý dodá každej kúpeľni exkluzívny vzhľad, je nenáročný na údržbu a odoláva vlhkosti. Spomenuté výhody mramoru sú vyvážené extrémne vysokou cenou.

V prípade, že vzhľad mramoru je pre vás prioritou, ale cena vám nevyhovuje, máme riešenie. Trh ponúka aj imitáciu mramoru, ktorý nestojí ani polovicu sumy, ktorú zaplatíte za prírodný mramor. Optický dojem je totožný s mramorovým a technologické procesy pri výrobe dodávajú imitácii mramoru niektoré vlastnosti navyše – kvôli nižšej hmotnosti sa ľahšie inštaluje a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť.

Keramický obklad

Proces výroby keramického obkladu spočíva vo vypálení kaolínov, ílov, živcov a ďalších iných prísad do požadovaného tvaru. V tomto prípade sa výrobok vypaľuje nižšou teplotou ako gres. Ďalším spracovaním je možné na obklad naniesť glazovanú vrstvu, ktorá zabezpečí vysoký lesk.

Výhody keramického obkladu sú dlhá životnosť, jednoduchá údržba, odolnosť voči vode a chemikáliám. Je vhodný do domácností alergikov. Ceny keramických obkladov sú priaznivé a spolu s gresom sa jedná o najpoužívanejší typ obkladu.

Čo použiť na podlahu

V prípade, že sa rozhodnete na steny a podlahu použiť iné materiály, máme pre vás tipy na krásne, funkčné aj trochu netradičné materiály.

Liate podlahy

Liate podlahy sa vytvárajú vyliatím zmesi na báze cementu, živice alebo anhydritu. Po počiatočnom zatvrdnutí sa povrch vyrovná a vyleští. Výsledkom je povrch, ktorý má jednu unikátnu vlastnosť – je jednoliaty a bez škár. Voda tak nemá šancu pretiecť až na podklad. Navyše je liata podlaha maximálne odolná. Použitím ďalších prísad a pigmentov je možné dosiahnuť rôzne farby a vzory.

Vinyl

Vinyl je obľúbeným materiálom predovšetkým v iných priestoroch, ale momentálne sa používa aj v kúpeľniach. Výhody takejto podlahy sú, že je absolútne nepremokavá, ľahko sa inštaluje aj demontuje a je možné položiť ju na už existujúci povrch v kúpeľni. Vinylová podlaha je vhodná na podlahové kúrenie a výborne tlmí hluk.

Drevená podlaha

Drevo je tiež možné použiť ako podlahu v kúpeľni aj ako prvok na stene. Je to pomerne nezvyčajné riešenie, ktoré ale má svoje opodstatnenie v prípade, že majiteľ potrebuje mať v kúpeľni luxusný a prírodný materiál, ktorý je prirodzene teplý.

Nevýhodou je náchylnosť akéhokoľvek dreva na rôzne poškodenia – mechanické aj chemické. Tento neduh sa ale dá odstrániť použitím exotických druhov dreva spolu s kvalitnou impregnáciou a povrchovou úpravou.

Všeobecné rady pred kúpou

Materiál a farba nie je všetko, čo si pri výbere obkladu do kúpeľne musíme všímať. Nasledovné parametre vám pomôžu vybrať dobre a s prihliadnutím na súčasné trendy.

Rozmery

Dôležitým rozhodnutím pri kúpe obkladu je jeho rozmer. Súčasné trendy hovoria, že je vhodné používať veľkoformátové obklady. Výhody sú také, že vzniká menej škár a aj malý priestor dokážeme týmto spôsobom opticky zväčšiť. Najviac používané rozmery sú 30 × 60 alebo 45 × 90 cm.

Povrchová úprava

Popri rôznych farbách je dôležitým parametrom, najmä pri obklade stien, jeho povrchová úprava. Základné možnosti vzhľadu povrchu sú lesklý povrch, matný povrch a niečo medzi – lappato.

Každý typ povrchu má svoje výhody a nevýhody. Lesklý povrch je pôsobivý, ale rýchlo sa zanesie nečistotami a stratí svoj lesk vplyvom pár a vlhkosti. Je teda mimoriadne náročný na údržbu. Matný povrch je menej náročný na údržbu a je praktickejší. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, je tu možnosť zvoliť si zlatú strednú cestu v podobe povrchovej úpravy lappato. 

Bezpečnosť

Dôležitými vlastnosťami každého obkladu, a podlahy zvlášť, sú odolnosť voči oderu a protišmykové zabezpečenie. Protišmyk sa označuje na stupnici R 9 – 13. Čím je číslo väčšie, tým lepšie protišmykové zabezpečenie. V kúpeľni alebo sprchovom kúte, kde je neustále vlhko a strieka voda, je nutné zvoliť minimálne stupeň R11.

Odolnosť voči oderu je označená stupnicou PEI 1 – 5. Čím je číslo väčšie, tým je obklad odolnejší voči oderu. Túto vlastnosť posudzujte najmä v súvislosti s procesom čistenia obkladu, ktorý bude treba realizovať pravidelne. Najmä lesklé povrchy si budú vyžadovať častejšie mechanické čistenie a riziko postupnej degradácie povrchu je tu vyššie.

autor: Andrej

Sep 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 939 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viacheslav K.

Firma
Ružinov
4,9

Obklady, dlažby

Robím obkladačské práce. Cena dohodou po obhliadke.Mám 20 -ročnú prax v stavebníctve. Päť rokov robím len obklady a dlažby.Zodpovedný prístup a profesionálny nástroj.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Murárske práce

Mam 15 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bruno F.

Živnostník
Malacky
4,9

Pokladač, obklady

Venujem sa prevažne lepeniu obkladov a dlažieb a finalizácii. Samozrejmostou sú prerábky a murárske práce, či práce so sadrokartónom ale aj maliarske práce. Túto prácu mám ako hobby a mám rád dobre odvedenú prácu a pocit z nej.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Obklady do kúpeľne

Nižšia cena15,00 €/m2
Priemerná cena36,00 €/m2
Vyššia cena60,00 €/m2

Pošlite dopyt 24939 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 421 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt