Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové krytiny

Aký typ podlahy zvýši hodnotu vášho domu?

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20176 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aký typ podlahy zvýši hodnotu vášho domu?
Podlahové krytiny

Aký typ podlahy zvýši hodnotu vášho domu?

Podlaha sú jednou z častí domu, ktorá je pri predaji častokrát prehliadaná. Predajcovia sú zahltení v komplikovanom procese predaja a nezameriavajú sa na kvalitu svojej podlahy. To by mali ale zmeniť, pretože podlahy sú dôležitou súčasťou domu a dôležitou súčasťou úspešného predaja. Kupujúci budú odchádzať z domov so zlými podlahami s nepríjemným pocitom.

Aj keď existujú druhy podláh, ktoré hodnotu domu zvyšujú viac ako iné (napríklad tvrdé drevo oproti kobercom), skutočnou výzvou pri predaji domu, ktorý nie je úplne dokonalý je zistiť, čo dokáže zvýšiť predajnú hodnotu domu a naopak, čo jeho hodnotu znižuje. 

Po preštudovaní najnovších článkov a po konzultáciách s profesionálnymi realitnými maklérmi sme zistili, ako sa správne rozhodovať a postupovať pri podlahách. Máme pre vís tipy ako zlepšiť stav vašich podláh, ako aj to, do ktorých druhov podláh sa oplatí investovať, aby ste z toho vo finále vyťažili čo najviac. 

Aké podlahy vyhľadávajú kupujúci? 

Drevené podlahy boli odjakživa vyhľadávanými druhmi podláh v kruhoch kupujúcich aj realitných maklérov. Preto nie je prekvapením, že aj naďalej zastávajú v rebríčku podláh vysoké miesto. Podľa prieskumu sa realitní makléri zhodli na tom, že domy s drevenými podlahami sa predávajú jednoduchšie a za väčšiu sumu – cena je až o 10 % vyššia ako u rovnakého domu bez drevených podláh. 

Aj keď by sa všetkým kupujúcim uľavilo, ak by pod kobercom našli tvrdé drevo, nie všetky podlahy z tvrdého dreva sú rovnaké. Súčasný trend smeruje k dreveným podlahám v rustikálno-elegantných aplikáciách. Realitný maklér, ktorý predal o 84 % viac rodinných domov ako jeho kolegovia s tým súhlasí a tvrdí, že tvrdé drevo je u kupujúcich obzvlášť populárne, ak je ručne spracované, staršie, alebo má pekný upravený vzhľad. Tvrdé drevo zastáva v niekoľkých štýloch prvú priečku a zoznamu kraľuje. Svoj dom však dokážete predať za skvelú sumu aj bez tohto materiálu. 

Ktoré podlahy sú najdôležitejšie? 

Napriek tomu, že rekonštrukcia všetkých priestorov domácností je vysoko propagovaná, každá miestnosť nemusí mať dokonalé podlahy. V skutočnosti existujú miestnosti, v ktorých je kvalita podlahy dôležitejšia ako v iných. 

Prieskum poukazuje na to, že je v poriadku ak majú predajcovia v spálni koberce, kupujúci však radi vidia drevené podlahy v hlavných častiach domu ako sú obývacie izby a chodby. To, na čom naozaj záleží je správne rozloženie podláh v celom dome. Predávajúci, ktorý v dome nechá viacero rozličných podlahovín, takto nepriamo zastavuje možnosť rastu predajnej hodnoty domu.

Mnoho kupujúcich stráca záujem keď v dome vidia niekoľko rôznych druhov podlahovín. Výsledný efekt pôsobí príliš chaoticky a nevábne. Mať v dome rovnaký typ podlahoviny, bez ohľadu na miestnosť je veľkou výhrou. Drevená podlaha či dokonca laminát, akýkoľvek tvrdý povrch víťazí nad kobercom.

Hlavnou myšlienkou pri predaji by malo byť zosúladenie a preto to najhoršie, čo môže predajca urobiť je mať v dome dva rôzne typy podláh, ktoré sa stretávajú na viditeľnom mieste ako je chodba, alebo predsieň. 

Najdôležitejšie rady pri podlahách

  1. Priestor musí byť zosúladený – bez ohľadu na to o akú podlahovinu sa jedná 
  2. Tvrdé drevo je vždy lepšou voľbou ako koberec
  3. Ak si musíte koberec nechať, obmedzte ho na priestor v spálni
  4. Nedovoľte, aby sa rôzne typy podlahoviny stretávali na viditeľných a frekventovaných miestach

Ako pripraviť podlahy na úspešný predaj

Nadmerne opotrebovaná podlaha bude pre kupujúcich strašiakom. Prieskum dokonca uvádza, že stav podlahy sa radí medzi druhý dôvod toho, prečo kupujúci pri predaji stráca záujem. Ak sú vaše podlahy príliš opotrebované na miestach, cez ktoré veľa chodíte ako je napríklad spálňa, už nikdy sa nezotavia. V takýchto prípadoch treba podlahy upraviť, aby sa hodnota vášho domu zvýšila na takú úroveň, ako si to zaslúži.

Ako pripraviť podlahy na obhliadku

Pozrite sa na vaše koberce okom kritika. Tie, ktoré nie sú v miestnosti nevyhnutné odstráňte. V súčasnosti koberce nie sú príliš v móde a preto to, či domu pozitívne prispievajú, záleží od toho, v akej miestnosti sa nachádzajú. Ak je koberec v spálni, v dobrom stave a čistý, tak je to v poriadku. Ak sú teda vaše koberce v dobrom stave, neznamená to, že ich musíte ihneď odhodiť a nahradiť podlahou z tvrdého dreva. Dobrý stav – to je základné motto, ktorým by ste sa pri kobercoch mali riadiť.

Pri pohľade na koberce sa snažte vcítiť do situácie kupujúceho a vidieť podlahy v stave, v akom sa reálne nachádzajú. Ak chcete zistiť či sú vaše koberce v dobrom stave, položte si tieto otázky a buďte k sebe úprimný. 

  1. Boli by ste z podlahy nadšený, ak by ste ju uvideli po prvýkrát? 
  2. Chodili by ste po dome bosí? 
  3. Nechali by ste dieťa hrať sa na podlahe? 
  4. Cítite sa v miestnosti príjemne? 

Ak vás odpovede na tieto otázky nechajú na vážkach, je čas na zmenu. Ak si chcete koberec nechať, naozaj skontrolujte či je čistý a stále v dobrej kvalite.

Dbajte na opravu podláh

Správna údržba drevenej podlahy môže výrazne zvýšiť hodnotu domu, ak sa však neplánujete v dome dlhodobo zdržiavať, nehrňte sa ihneď do celkovej prerábky drevených podláh. Celková prerábka je predsa len cenovo nákladná. Namiesto okamžitej investície sa skúste obrátiť na realitného makléra, ktorý vám pomôže zistiť ako postupovať, ak chcete podlahy opraviť. Pri starožitných podlahách, ktoré vyzerajú ako nedávno zbrúsené, môže postačiť kombinácia nenáročných opráv a úprav. Záleží od konkrétneho stavu podlahy, no olejové mydlá či tzv. podlahové kondicionéry dokážu robiť zázraky, z ktorých budete prekvapení.

Spôsoby akými upravíte podlahy z tvrdého dreva 

Vždy sa uistite, že podlahy sú zarovnané, nevŕzgajú a jednotlivé poškodené kusy sú opravené, alebo vymenené. Opotrebované podlahy očistite a ošetrite tak, aby sa leskli ako nové. Aj malé úsilie vám pomôže dosiahnuť efekt novo vyzerajúcich podláh.

Podlahy a ich hodnota 

Aj keď je ťažké presne určiť, aká podlaha (iná ako tvrdé drevo) dodá domu najväčšiu hodnotu, je zrejmé, že kupujúci uprednostňujú viac podlahu s tvrdým povrchom než koberec. Takže ak hľadáte náhradu koberca, ktorá nebude príliš nákladná, vinylová podlaha je skvelou voľbou. 

Kroky k lepším podlahám 

Tak ako steny, aj podlahy by sa mali v domácnostiach pýšiť čo najlepším stavom. Ak sa teda chystáte k predaju, stavte na rady a pomoc realitných maklérov, ktorí dokážu z vášho domu vyčarovať príťažlivý domov. Profesionálny maklér vie určiť či vaše podlahy potrebujú zlepšiť, aj to, čo robiť, aby ste ich zlepšili. Povrchová úprava podláh, či už je to tvrdé drevo, alebo koberec je dôležitá. Preto si najmite skvelého realitného makléra, ktorý bude vedieť určiť, či si vaša podlaha vyžaduje úpravu, alebo to, či je dom pre kupcov lákavým. 

To, že podlahy z tvrdého dreva zvyšujú hodnotu vášho domu neznamená, že všetci kupujúci stratia záujem v momente, keď vstúpia do domu a drevenú podlahu neuvidia. Pokiaľ sú povrchy podláh zosúladené (absencia prílišnej kombinácie povrchov a nepríjemne vyzerajúce koberce), stále existuje veľká šanca dobre ohodnoteného predaja. 

Pri podlahách je skutočnou hodnotou realitného makléra jeho schopnosť určiť, ako by ste pri predaji mohli zarobiť čo najviac peňazí s čo najnižšou sumou použitou na renovácie. Preto si pri úvodných sedeniach vyhraďte s maklérom čas na rozhodnutia ohľadom vašich podláh, aby ste sa rozhodli čo najlepšie. Či je to rýchle ošetrenie podlahy, alebo celková výmena, urobte to, čo presvedčí kupujúceho o najvyššej hodnote vášho domu.

autor: Jakub

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20176 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Stolár

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové krytiny

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena39,86 €/m2
Vysoká cena85,00 €/m2

Pošlite dopyt 20176 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20176 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt