Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zastrešenie bazéna

Bazénová roleta, prestrešenie alebo terasové prekrytie? Ktoré je to najvhodnejšie?

Hľadáte staviteľa na zastrešenie bazéna? V tejto kategórii máme 17 789 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Bazénová roleta, prestrešenie alebo terasové prekrytie? Ktoré je to najvhodnejšie?
Zastrešenie bazéna

Bazénová roleta, prestrešenie alebo terasové prekrytie? Ktoré je to najvhodnejšie?

Ak hľadáte vhodné prestrešenie pre váš bazén, určite narazíte na veľké množstvo prevedení, ktoré sú v súčastnosti dostupné. Rozlišujú sa funkciou, veľkosťou a v neposlednom rade cenou. Pozrime sa bližšie na jednotlivé typy prestrešenia, aby ste si svojim výberom boli istí a nespravili krok vedľa.

Na trhu sú dnes dostupné najrôznejšie typy bazénových prestrešení od jednoduchých plastových prefabrikovaných dielcov, až po na mieru vyrobené luxusné terasové prekrytia. Aké sú najčastejšie používané prekrytia bazénov, ich funkcie a výhody?   

Strešná kopula 

Tento typ bazénového prekrytia je charakteristický polkruhovým tvarom. Je tvorený z dvoch až štyroch častí, ktoré do seba zapadajú harmonikovým spôsobom. Strešná kupola v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie druhy bazénového prekrytia. 

Konštrukcie kupolových striech sú zväčša k dispozícii v rôznych konfiguráciách – zvyčajne buď nízko alebo vysoko profilované prekrytie. Vysoko profilové sa vo všeobecnosti odporúčajú viac. 

Vďaka tomu, že v bazénu s vysoko profilovými prekrytiami je dostatočný priestor na pohyb aj keď je prekrytie uzatvorené je s týmto typom prestrešenia bazén využiteľný aj počas chladnejších mesiacov na jar a na jeseň.

Čo ovplyvňuje cenu bazénového prestrešenia kupolovitého typu?

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim cenu prestrešenia je jednoznačne druh použitého materiálu. Komôrkový polykarbonát je lacnejší ako kompaktný polykarbonát. Oba tieto typy dobre prepúšťajú svetlo, no kompaktný polykarbonát je na rozdiel od komôrkovitého priehľadný. 

Cenu prestrešenia ovplyvňuje aj to, či je prestrešenie jednokoľajové alebo dvojkoľajové. Jednokoľajové majú iba jednu koľajovú dráhu a preto si vyžadujú pevnejší a kvalitnejší materiál, čo spôsobuje to, že ide o drahší variant. Jednokoľajové prestrešenia sú však dizajnovo krajšie, pretože koľaje sú iba na jednej strane a po druhej strane chodí prestrešenie kolesami priamo po terase.

Vetrací profil, predĺženie koľají kvôli odsunutiu prestrešenia celkom za bazén či bočné posuvné dvere sú súčasťou doplnkového vybavenia, za ktoré si treba priplatiť.

Plochá strecha

Paradoxne sa tento štandardný tvar neteší veľkej obľube medzi užívateľmi. V zásade má celý priestor strechy tvar štvorca, resp. obdĺžnika, pričom strecha aj steny väčšinou zvierajú uhol 90 stupňov. 

Najčastejšie je tento typ strechy vyrobený z polykarbonátového plechu a extrudovaných hliníkových tyčí. Medzi hlavné nevýhody konštrukcie plochej strechy patrí:

  • Nepekný vzhľad – jeden z hlavných dôvodov, prečo sa tomu ľudia vyhýbajú.
  • Voda sa hromadí na povrchu, pretože vďaka nulovému sklonu nie je vytvorený prirodzený odtok vody. 
  • Taktiež sneh nemôže jednoducho skĺznuť po povrchu, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť poškodenia až zrútenia strechy. 

Bazénové rolety

Toto moderné a menej nákladné riešenie prekrytia bazéna si v dnešnej dobe obľubuje čím ďalej tým viac zákazníkov. Lamelové prekrytie minimalizuje tepelné straty vody a tým zvyšuje energetickú efektívnosť. 

Bežne používané rolety sú dimenzované na záťaž okolo 80 kg. Výrobcovia bazénových roliet to síce neodporúčajú, no po zaťažení jednou osobou by nemali vznikať žiadne poškodenia takýchto roliet. Najčastejšie sa takéto rolety vyrábajú buď z pevného PVC (zväčša farebné) alebo z polykarbonátu (transparentné). 

Terasové prekrytie

Najmodernejším a veľmi vyhľadávaným bazénovým prekrytím je tzv. terasové prekrytie (poolwalk). Veľkou výhodou je predovšetkým využitie priestoru a ochrana bazéna pred poveternostnými vplyvmi. Priestor sa šetrí vďaka tomu, že po uzavretí bazéna vzniká využiteľná terasa, ktorá je často používaná na umiestnenie záhradného nábytku. Keďže je maximálna záťaž často uvádzaná na úrovni 200 kg/m2 je možné používať poolwalk aj na bežné zaťaženie vzniknuté chôdzou.

Terasové prekrytie je možné zhotoviť z veľkého množstva materiálov, čím sa rozširuje škála variácií akými môže byť zhotovené. Často sú využívané taktiež trávnaté imitácie alebo exotické dreviny. 

Spôsoby posunu terasy sú tiež rôzne. Popri klasickom ručnom pohone sa často používa aj posun terasy motorovým pohonom. Môžete si tak pootvoriť prekrytie bazéna pomocou diaľkového ovládania z akéhokoľvek miesta. Elektrické ovládanie prestrešenia je samozrejme o niečo drahšie ako manuálne. 

autor: Lukáš

Sep 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 17 789 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef A.

Živnostník
Bratislava
4,3

Pokládka dlažby a obkladov

Čalúnené veskereho nábytku .obklady a dlažby revízie komínov a elektriky a spotrebičov Plynu kotlov.malovanie a všetky Stavebné práce

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš A.

Firma
Bratislava
4,3

Elektroinštalácia

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba...Zobraziť viac

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba plotov z pohľadového betónu, alebo tvárnic. Nezľakneme sa však žiadnej výzvy !

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zastrešenie bazéna

Nízka cena1 580,43 €/ks
Priemerná cena1 931,61 €/ks
Vysoká cena2 270,00 €/ks

Pošlite dopyt 17789 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na zastrešenie bazéna? V tejto kategórii máme 17 789 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt