Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Betónové ploty

Betónový plot - pevné, trvácne a bezúdržbové oplotenie

Hľadáte staviteľa na betónové ploty? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Betónový plot - pevné, trvácne a bezúdržbové oplotenie
Betónové plotyBetónový plot - pevné, trvácne a bezúdržbové oplotenie

 Chystáte sa oplotiť svoj pozemok? Postavili ste dom a radi by ste si zabezpečili súkromie a pocit bezpečia? Alebo je váš starý plot už na spadnutie a chceli by ste nový? Vyskúšajte betón. Možno to vo vás evokuje chlad a sivú farbu z minulých dekád no verte, že ako sa mení doba, tak sa menia aj technológie a aj betónový plot môže byť skvelým doplnok k vašej nehnuteľnosti.

banner

Vybrať plot, ktorý vyhovuje vašim a bezpečnostným štandardom nie je vôbec jednoduché. Správny plot by mal byť dostatočne odolný a mal by ladiť s domom a s prostredím, v ktorom dom stojí. Aby bol váš výber jednoduchší, ponúkame vám pár osvedčených dôvodov, prečo si vybrať práve betónový plot.

Betónový neznamená fádny

Pýtate sa prečo je tomu tak? Betónový plot môže byť skutočnou ozdobou a vášmu domu dokáže dodať chýbajúci šmrnc. Možno tomu neveríte, veď kto by veril tomu, že betónový plot nemusí byť len fádny – sivý. No technológie stále napredujú a rokmi stále viac a viac prekvapujú a betón už nie len ten matný materiál, ktorého bolo niekedy všade neúrekom.

V ponuke betónových plotov nájdete rôzne farebné prevedenia, vzory alebo textúry. Viete si napríklad predstaviť betónový plot v modernej antracitovej farbe? Teraz si to už nemusíte len predstavovať, pretože takýto plot môžete mať aj vy. Okrem rôznych farieb je možné si zvoliť betónový plot, ktorý svojou textúrou pripomína drevo či tehlový múrik. Možností je ozaj neúrekom. Stĺpiky, striešky alebo iné okrasné prvky sa dajú doladiť presne podľa vašich predstáv.

Žiadna hrdza ani plesne

Určite si pamätáte, ako ste minulú jar natierali svoj starý drevený plot a pozrite sa na neho teraz. Ako vyzerá? Farba sa olupuje, drevo hnije. Ste s tým spokojný? Určite nie! Alebo máte dokonca železný plot? Okolo neho je určite tiež práce neúrekom. Každoročné brúsenie starej farby, kde-tu nejaká hrdza a potom znova natierať farbou, ktorá vydrží maximálne 2 roky. Zabudnite na to.

Nechajte si postaviť plot z betónu a verte, že budete spokojný. Plot vám bude robiť radosť dlhé roky a nebude od vás vyžadovať žiadnu údržbu. Aby sme však neklamali, ak sa na povrchu vyskytnú nečistoty, bude potrebné opláchnuť ho pomocou vysokotlakového čističa alebo obyčajnej záhradnej hadice.

Rýchla inštalácia

Viete podľa čoho sa pozná pevný plot? Predsa podľa základov. A tie sú pri betónových plotoch ozaj poriadne pevné. Betónové oplotenie domu sa totižto inštaluje tak, že sa osadí do stĺpikov, ktoré sú zabetónované hlboko v zemi. Vďaka dielcom, ktoré sa vyrábajú vopred je inštalácia betónového plota za dodržania určitých bezpečnostných predpisov urobená veľmi rýchlo.

Správne osadenie betónového plota si však vyžaduje skúsenosti a odbornosť, preto je dobré objednať si firmu, ktorá to urobí za vás. Je jasné, že to zvládnete aj svojpomocne, no odporúča sa prenechať to odborníkom, ktorí pri inštalácii berú do úvahy aj typ prostredia a prípadné prevýšenie.

Betón je pevný a trvácny

Betónové ploty sú v porovnaní s ich cenou veľmi dobrou investíciou, ktorá vám zaručuje spokojnosť na dlhé roky. Betón je materiál, ktorý je vysoko pevný a odolný s rokmi osvedčenou dlhou životnosťou a verte, že ani rokmi nepodľahne hnilobe alebo napadnutiu rôznym hmyzom.

Vaše rozhodnutie, že investujete do kvalitného betónového plota so sebou prináša istotu, že sa vám v priebehu rokov váš plot odvďačí bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Betónové dielce sú porovnateľné so stenami domov, a preto sú odolné aj voči silnému nárazovému vetru, dažďu, ohňu a zmenám teplôt. Okrem iného vám betónový plot poskytne aj najlepšie tlmenie vonkajšieho hluku.

Bezpečnosť

V dnešnej dobe je aj bezpečnosť pred zlodejmi rozhodujúcim atribútom pri výbere plota. A verte, že betónový plot ochráni vás aj vašu rodinu. Okrem iného slúži aj ako odstrašujúci prostriedok pre neželaných návštevníkov, ako sú napríklad zvieratá, najmä ak bývate v blízkosti lesa.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti BaM, spol. s.r.o.

Aké výhody majú betónové ploty?

Najväčšou výhodou je, že pod takýmto typom plotu nie je potrebné podbetónovanie teda v tomto prípade šetrí čas aj peniaze. Veľkou výhodou je že nemusíte riešiť žiadne ďalšie zdobenie alebo obkladanie plotu, nakoľko naše ploty vyrábame v širokej škále farieb a v rôznych prevedeniach či už kameňa alebo dreva ba dokonca aj tehly.

Aké typy dizajnu betónových plotov sú najobľúbenejšie medzi zákazníkmi?  

Najobľúbenejším dizajnom je jednoznačne naša novinka z minulého roka a to obojstranná bridlica a prevedenie dreva, ktorá sa taktiež predáva či už v jednostrannej variante alebo v obojstrannej.

V čom spočíva montáž betónového plotu? Ako sa pohybujú ceny montáže?

Montáž spočíva v osádzaní plotových dielcov. Základom je správne vymeranie osovej vzdialenosti stĺpikov, aby platne jednotlivo zapadali na svoje miesto jedna na druhú. Netreba však zabúdať na lepenie platní či už vyplnením medzery v ryhách stĺpikov, pri ukladaní platní na seba alebo pri osádzaní striešok na platňu a stĺpik. Ceny sa pohybujú v rozmedzí 20€ do 35€/m2.

Spoločnosť BaM, spol. s.r.o. - špecialisti na výrobu betónových dielcov, železobetónových stĺpov, obkladov a ďalších produktov z betónu.

 

autor: Natália

Feb 3, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 24 175 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6
Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6
Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Betónové ploty

Nižšia cena26,77 €/m2
Priemerná cena33,13 €/m2
Vyššia cena48,14 €/m2
Pošlite dopyt 24175 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na betónové ploty? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt