Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere? V tejto kategórii máme 13 170 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?
Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?

Bezpečnostné dvere montujeme všade tam, kde potrebujeme ochrániť majetok pred neželaným zásahom a odcudzením. Moderné a vysoko kvalitné bytové dvere okrem spomínanej vlastnosti pridávajú aj ďalšie formy ochrany navyše.

Základné delenie bezpečnostných dverí hovorí o tom, že rozoznávame dvere interiérové a exteriérové. 

Exteriérové dvere sa používajú na zabezpečenie vchodu v rodinných domoch. Interiérové bezpečnostné dvere inštalujeme pri vstupe do konkrétneho bytu, ktorý sa nachádza, spolu s inými, v bytovom dome.

Čo získam montážou bezpečnostných dverí

Inštaláciou bezpečnostných dverí do bytu sa snažíme predovšetkým zvýšiť mieru ochrany osôb a majetku. Tu ale výhody bezpečnostných dverí nekončia. Kúpou a odbornou inštaláciou dverí so sprievodným certifikátom si zabezpečíme aj dodatočnú ochranu proti nasledovným nežiadúcim vplyvom.

Ochrana majetku

Prvoradou úlohou každých bezpečnostných dverí je zamedziť vstup do bytu cudzím osobám a minimalizovať tak riziko poškodenia majetku a jeho odcudzenia. Každý majiteľ bytu preto hľadá také riešenie vstupu do bytu, aby bola splnená táto základná požiadavka. Ak požadujeme aj ďalšie dodatočné ochrany, musíme siahnuť po vhodnom type bezpečnostných dverí.

Ochrana pred požiarom

Druhou najčastejšou požiadavkou majiteľov bezpečnostných dverí je ochrana pred požiarom. Oheň v bytových jednotkách panelových domov je mimoriadne nebezpečný najmä z dôvodu jeho rýchleho šírenia. Bezpečnostné dvere vedia zabrániť úniku ohňa z bytu von a tiež jeho prieniku dovnútra bytu.

Ochrana pred hlukom

Obrovskou výhodou, najmä v panelových domoch, je možnosť zvýšiť odhlučnenie svojho bývania a vyhnúť sa tak rušivým zvukom zo spoločného výťahu alebo iných zariadení a tiež aj osôb. S kvalitnými bezpečnostnými dverami prichádza ochrana proti hluku ako veľmi príjemný bonus.

Na čo sa zamerať pri výbere dverí do bytu

Prvým krokom pri výbere správneho typu bezpečnostných dverí je oboznámenie sa s klasifikáciou bezpečnostných dverí podľa platných noriem a následne prispôsobiť svoj výber požiadavkám konkrétneho priestoru.

Aké bezpečnostné triedy poznáme?

Stupnica jednotlivých bezpečnostných tried RC (Resistance Classes) pozostáva zo 6 stupňov. Zjednodušene povedané, stupnica ako celok uvádza, koľko dvere v jednotlivých skupinách vydržia pokiaľ budú zničené alebo prekonané útočníkom. Triedy 1 – 4 sa používajú pri zabezpečovaní civilných objektov a najčastejšie sú inštalované dvere triedy 3.

Táto trieda je definovaná tým, že dvere odolávajú páčidlám a malým ručným nástrojom (kladivá, skrutkovače a pod.). Bez znalosti systému zámku nie je takéto dvere možné otvoriť a zlodej je nútený použiť hlučnejšie techniky prieniku. Toto ale býva v panelových domoch problém a pre zlodeja príliš veľké riziko.

Každá trieda má presne definované hladiny hluku, ktoré zadržia a tiež protipožiarnu ochranu, ktorá je udávaná v minútach. Najkvalitnejšie bezpečnostné dvere odolávajú priamemu ohňu po dobu až 45 minút. Triedy 5 a 6 sa používajú v bankách, trezoroch a podobne.

Z čoho pozostávajú bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere predstavujú komplex viacerých častí. Vhodnou kombináciou a investíciami do kvalitnejších materiálov sa zvyšuje úroveň bezpečnosti spolu s doplnkovými ochranami.

Dvere

Najviditeľnejšou časťou každého systému sú dvere. Každé bezpečnostné dvere majú vnútornú konštrukciu vyrobenú z ocele. Do nej sa následne vkladajú ďalšie segmenty, ktoré zabezpečujú vyššiu odolnosť voči hluku a ohňu. Dvere môžu mať rôzny povrch, farbu a možná je aj imitácia dreva. Možností je obrovské množstvo a vyberie si skutočne každý.

Kovanie

Kvalitné kovanie z odolného materiálu je pri bezpečnostných dverách nevyhnutnosťou. Kovanie chráni zámok pred poškodením a tiež plní estetickú funkciu. Kovanie môže byť v tvare kľučky alebo gule.

Bezpečnostná vložka 

Jedine kvalitná vložka s kľúčom zabezpečí, že dvere nebude možné otvoriť bez použitia násilia. Práve vložka je zlodejmi atakovaná ako prvá. Každý výrobca má v ponuke viacero bezpečnostných vložiek, ktoré ponúkajú základnú až extra ochranu proti vlámaniu.

Najdrahšie varianty sa dodávajú s kľúčmi, ktoré nie je možné žiadnym spôsobom skopírovať a dodávajú sa spolu s bezpečnostnou kartou – unikátnou ku každej vložke.

Istiace body do podlahy

Odolnosť celého systému bezpečnostných dverí je možné zvýšiť istiacimi bodmi, ktoré dvere po uzamknutí zaistia aj smerom do podlahy. Takéto riešenie si vyžaduje špeciálnu zárubňu. 

Priezorník

Do dverí je kvôli prehľadu pred vstupom možné nainštalovať aj priezorník - ľudovo nazývaný kukátko. Na výber je celý rad obyčajných, širokouhlých, ba aj digitálnych smart priezorníkov.  

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Mareka Mišleya zo spoločnosti DK produkt s.r.o.

Aké vchodové dvere si vybrať?

Pri výbere vchodových dverí je nutné zohľadniť viacero aspektov, ktoré môžu výrazne ovplyvniť aké dvere si vo finále zvolíte. Najzákladnejšie faktory sú počasie vo vašej oblasti a umiestnenie dverí. Preto než sa rozhodnete pre konrétne dvere mali by ste si zodpovedať nasledujúce otázky: 

  1. Budú dvere prestrešené?
  2. Budu vystavené celodennému slnečnému žiareniu?
  3. Aké najnižšie a najvyššie teploty možno vo vašom bydlisku očakávať? Bude osadenie dverí vo vlhkej pivnici alebo suchom prostredí?
  4. Aké veľké dvere potrebujeme? Jedno či dvojkrídlové? S presvetlením alebo bez?
  5. Aký bezpečnostný stupeň dverí potrebujete?

Po zodpovedaní otázok si na základe vlastností dverí viete vybrať dvere plastové, hliníkové, plechové alebo robustné bezpečnostné vchodové dvere s kovovým základom napríklad od Dkprodukt s.r.o.

Sú vchodové dvere s kovovým základom tepelne vyhovujúce pre podnebie Slovenska?

Niektoré áno, niektoré nie tak celkom. Na trhu sa stretnete s týmito dverami od rôznych výrobcov, ale hlavne s rôznym vyhotovením v hrúbke a spôsobe izolácie a to aj od jedného výrobcu. Čo sa týka dverí od Dkprodukt s.r.o., už v základnom prevedení poskytujú dostatočnú tepelnú ochranu pre celú oblasť strednej Európy.

DKprodukt dováža dvere priamo od výrobcu v kvalitnejšom vyhotovení ako je výrobný štandart a ponúka toto prevedenie ako základné, aby uspokojilo aj náročného zákazníka. Základné prevedenie je v hrúbke krídla 8,7 cm a hrúbke zárubne až 11 cm, pričom kovové časti sú z každej strany prekryté drevnou MDF hmotou kvôli lepším tepelnoizolačným vlastnostiam.

Ako sú na tom dvere s kovovým základom z hľadiska bezpečnosti?

Tieto dvere sú hodnotené z hľadiska bezpečnosti veľmi vysoko keďže sú vyrábané z hrubého 1,5 až 2 mm kovového plechu ako zárubňa tak samotné dvere. Dvere sú vybavené dvoma trojbodovými zámkami, ktoré zamykajú na 3 polohy a zabezpečuju dokonalú ochranu.

Navyše keďže sú dvere certifikované na otváranie von a pri tomto otváraní sú panty zvonku tak sú vybavené antizrezovým systémom v tele dverí, ktorý zapadne do zárubne a zamedzi vlámaniu aj v prípade odrezania troch robustných pántov. Tento systém je štandardne dodávaný na každý rám teda aj pri otváraní dnu, preto sa o bezpečnosť tohto druhu dverí vôbec nemusíte obávať.

Spoločnosť DK produkt s.r.o. - špecialisti na distribúciu širokého sortimentu vchodových dverí vyrobených na Slovensku

autor: Andrej

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 17 833 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radovan B.

Firma
Košice
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montaz nabytku ma mieru, montaz a realizacia kuchynskych liniek a vstavanych skrin. Mam rad nove vyzvy a nebojim sa skusat nove veci k spokojnosti zakaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,8

Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Prešov
4,7

Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marian P.

Firma
Bratislava
4,7

Zavesenie obrazov

Naša firma pracuje v oblasti pokládka plávajúcich podláh ako aj montáži interiérových dverí a kovania. Denontáž a odvoz starých podláh a dverí ako aj možnosť kúpi nových cez našich partnerov ako aj montáž vami zakúpených produktov. Profesionálny servis a poradenstvo

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Bezpečnostné dvere

Nižšia cena249,00 €/ks
Priemerná cena396,00 €/ks
Vyššia cena550,00 €/ks

Pošlite dopyt 17833 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere? V tejto kategórii máme 13 170 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt