Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere? V tejto kategórii máme 16057 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?
Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere do bytu – podľa čoho vyberať?

Bezpečnostné dvere montujeme všade tam, kde potrebujeme ochrániť majetok pred neželaným zásahom a odcudzením. Moderné a vysoko kvalitné bytové dvere okrem spomínanej vlastnosti pridávajú aj ďalšie formy ochrany navyše.

Základné delenie bezpečnostných dverí hovorí o tom, že rozoznávame dvere interiérové a exteriérové. 

Exteriérové dvere sa používajú na zabezpečenie vchodu v rodinných domoch. Interiérové bezpečnostné dvere inštalujeme pri vstupe do konkrétneho bytu, ktorý sa nachádza, spolu s inými, v bytovom dome.

Čo získam montážou bezpečnostných dverí

Inštaláciou bezpečnostných dverí do bytu sa snažíme predovšetkým zvýšiť mieru ochrany osôb a majetku. Tu ale výhody bezpečnostných dverí nekončia. Kúpou a odbornou inštaláciou dverí so sprievodným certifikátom si zabezpečíme aj dodatočnú ochranu proti nasledovným nežiadúcim vplyvom.

Ochrana majetku

Prvoradou úlohou každých bezpečnostných dverí je zamedziť vstup do bytu cudzím osobám a minimalizovať tak riziko poškodenia majetku a jeho odcudzenia. Každý majiteľ bytu preto hľadá také riešenie vstupu do bytu, aby bola splnená táto základná požiadavka. Ak požadujeme aj ďalšie dodatočné ochrany, musíme siahnuť po vhodnom type bezpečnostných dverí.

Ochrana pred požiarom

Druhou najčastejšou požiadavkou majiteľov bezpečnostných dverí je ochrana pred požiarom. Oheň v bytových jednotkách panelových domov je mimoriadne nebezpečný najmä z dôvodu jeho rýchleho šírenia. Bezpečnostné dvere vedia zabrániť úniku ohňa z bytu von a tiež jeho prieniku dovnútra bytu.

Ochrana pred hlukom

Obrovskou výhodou, najmä v panelových domoch, je možnosť zvýšiť odhlučnenie svojho bývania a vyhnúť sa tak rušivým zvukom zo spoločného výťahu alebo iných zariadení a tiež aj osôb. S kvalitnými bezpečnostnými dverami prichádza ochrana proti hluku ako veľmi príjemný bonus.

Na čo sa zamerať pri výbere dverí do bytu

Prvým krokom pri výbere správneho typu bezpečnostných dverí je oboznámenie sa s klasifikáciou bezpečnostných dverí podľa platných noriem a následne prispôsobiť svoj výber požiadavkám konkrétneho priestoru.

Aké bezpečnostné triedy poznáme?

Stupnica jednotlivých bezpečnostných tried RC (Resistance Classes) pozostáva zo 6 stupňov. Zjednodušene povedané, stupnica ako celok uvádza, koľko dvere v jednotlivých skupinách vydržia pokiaľ budú zničené alebo prekonané útočníkom. Triedy 1 – 4 sa používajú pri zabezpečovaní civilných objektov a najčastejšie sú inštalované dvere triedy 3.

Táto trieda je definovaná tým, že dvere odolávajú páčidlám a malým ručným nástrojom (kladivá, skrutkovače a pod.). Bez znalosti systému zámku nie je takéto dvere možné otvoriť a zlodej je nútený použiť hlučnejšie techniky prieniku. Toto ale býva v panelových domoch problém a pre zlodeja príliš veľké riziko.

Každá trieda má presne definované hladiny hluku, ktoré zadržia a tiež protipožiarnu ochranu, ktorá je udávaná v minútach. Najkvalitnejšie bezpečnostné dvere odolávajú priamemu ohňu po dobu až 45 minút. Triedy 5 a 6 sa používajú v bankách, trezoroch a podobne.

Z čoho pozostávajú bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere predstavujú komplex viacerých častí. Vhodnou kombináciou a investíciami do kvalitnejších materiálov sa zvyšuje úroveň bezpečnosti spolu s doplnkovými ochranami.

Dvere

Najviditeľnejšou časťou každého systému sú dvere. Každé bezpečnostné dvere majú vnútornú konštrukciu vyrobenú z ocele. Do nej sa následne vkladajú ďalšie segmenty, ktoré zabezpečujú vyššiu odolnosť voči hluku a ohňu. Dvere môžu mať rôzny povrch, farbu a možná je aj imitácia dreva. Možností je obrovské množstvo a vyberie si skutočne každý.

Kovanie

Kvalitné kovanie z odolného materiálu je pri bezpečnostných dverách nevyhnutnosťou. Kovanie chráni zámok pred poškodením a tiež plní estetickú funkciu. Kovanie môže byť v tvare kľučky alebo gule.

Bezpečnostná vložka 

Jedine kvalitná vložka s kľúčom zabezpečí, že dvere nebude možné otvoriť bez použitia násilia. Práve vložka je zlodejmi atakovaná ako prvá. Každý výrobca má v ponuke viacero bezpečnostných vložiek, ktoré ponúkajú základnú až extra ochranu proti vlámaniu.

Najdrahšie varianty sa dodávajú s kľúčmi, ktoré nie je možné žiadnym spôsobom skopírovať a dodávajú sa spolu s bezpečnostnou kartou – unikátnou ku každej vložke.

Istiace body do podlahy

Odolnosť celého systému bezpečnostných dverí je možné zvýšiť istiacimi bodmi, ktoré dvere po uzamknutí zaistia aj smerom do podlahy. Takéto riešenie si vyžaduje špeciálnu zárubňu. 

Priezorník

Do dverí je kvôli prehľadu pred vstupom možné nainštalovať aj priezorník - ľudovo nazývaný kukátko. Na výber je celý rad obyčajných, širokouhlých, ba aj digitálnych smart priezorníkov.  


 

autor: Andrej

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16057 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Svidník
4,9

Maliarske práce, maliar

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko...Zobraziť viac

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Žilinský kraj
4,7

Murárske práce, murár

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky....Zobraziť viac

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky. Montáž ako aj rovnako demontáž rôznych druhou stav. Prác. Montáž/demontáž/úprava čistenie Klimatizácii do obytných aj neobytných priestorov..

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Stolár

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Bezpečnostné dvere

Nízka cena249,00 €/ks
Priemerná cena396,00 €/ks
Vysoká cena550,00 €/ks

Pošlite dopyt 16057 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stavebného stolára na bezpečnostné dvere? V tejto kategórii máme 16057 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt