Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne
Renovácia kuchyne

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne

Možno už niekoľko rokov snívate o svojej novej kuchyni, ale neviete sa odhodlať na renováciu. Nemáte skúsenosti, netrúfate si. Existuje však, samozrejme, riešenie, len to dá trošku zabrať. Aby ste získali takú kuchyňu, o akej sa vám sníva, musíte veľa chodiť po predajniach, pýtať sa, študovať na internete. Musíte nasávať informácie a intenzívne sa snažiť pochopiť, o čo všetko pri renovácii ide.

banner
Vypracte svoju starú kuchyňu

Život bez kuchyne bude veľmi nepríjemný, stravovať sa možno budete musieť u rodičov či príbuzných, kávu si možno budete musieť uvariť v obývačke, ale najskôr sa musíte zbaviť starej kuchyne. Je to zásadné na to, aby ste získali voľný priestor a urobili si všeobecný obraz o mieste a perspektívnom rozmiestnení vecí. Tiež musíte zistiť, kde máte potrubia a za kuchynskými skrinkami skryté zásuvky. Potrebujete prísť na prípadné skryté problémy, ktoré by vás mohli neskôr nepríjemne prekvapiť a pripraviť o čas a možno aj peniaze.

Vyberte si spotrebiče

Spotrebiče majú veľký vplyv na celkové usporiadanie. Pri plánovaní nemerajte iba ich šírku, skontrolujte aj hĺbku a myslite i na vzdialenosť medzi spotrebičmi, stenou a prípadnými skrinkami vrátane bočnej strany chladničky, aby sa dala úplne otvoriť a prípadne ste z nej mohli povyberať vnútorné zásuvky. Nezabúdajte, že spotrebiče majú motor a vydávajú teplo, ktoré musí unikať niekam do priestoru.

Kúpte si tiež drez, ktorý je rovnako dôležitý ako spotrebiče. Nájdite si obchod so spotrebičmi, ktorý vám umožní ich nákup alebo objednanie, ale podrží vám ich na sklade, kým nebudete pripravení na montáž, pretože spotrebiče sa montujú posledné. Je však dobré, ak ich už máte k dispozícii.

Získajte profesionálnu pomoc s dizajnom

Skúsený kuchynský dizajnér pozná triky, o ktorých nemáte ani tušenia. Je pravdepodobné, že za svoje služby bude pýtať určitý poplatok. Zvážte, či vám to bude stáť za to. Ak nemienite vyhadzovať zbytočné peniaze, hľadajte ďalej. Možno natrafíte na predajňu, obchod alebo výrobcu nábytku, ktorý bude poskytovať takéto služby zadarmo alebo sa s nimi dohodnete na určitej zálohe, ktorá vám bude vrátená, ak si pri prestavbe kuchyne kúpite u nich nejaké zariadenie, prípadne len obyčajnú drobnosť. 

Vyberte si jeden zo špičkových dizajnov

Dodajte svojej kuchyni osobitosť, ale buďte opatrní, aby sa z nej nestal cirkus s viacerými dizajnovými, ale spolu neladiacimi prvkami. Vyberte si jeden štýl a toho sa držte. Do tohto štýlu laďte nábytok aj kuchynské sedenie, dlažby i obklady. Jednoducho všetko, na čo si spomeniete a čo zoženiete. Ak by sa vám aj niečo páčilo z iných štýlov, choďte do toho, ale len veľmi opatrne.  

Dlažbu uložte pre istotu na nečisto

Nie je to príliš pravdepodobné, ale môže sa to stať. Kúpite si dlažbu, položíte ju a z inej perspektívy zistíte, že v strede máte pás, ktorý neladí s ostatnou dlažbou, pretože v obchode vám pribalili balík z inej šarže a zabudli vás na to upozorniť.

Uložte dlažbu na nečisto, a ak usúdite, že niektorá je chybná, poškodená a nehodiaca sa, vezmite ju a použite niekde pod skrinky, prípadne do rohov či na miesta, ktoré budú schované pred pohľadmi zvedavých očí návštev.

Noste si kuchyňu v taške

Samozrejme, iba obrazne. V taške alebo kufríku noste všetko, čo sa vám tam vojde. Vzorky líšt, dlažby, farebné dekory skriniek… Ide hlavne o to, aby ste si vedeli všetko dobre farebne aj dizajnovo zladiť. Čím viac vzoriek budete mať so sebou, tým je menšia šanca, že si vyberiete niečo, s čím nebudete úplne spokojní a stotožnení a čo budete chcieť vrátiť.

Všetky dizajnérske nápady a rozhodnutia urobte v pokoji

Ak budete rozlietaní, nahnevaní, frustrovaní a unavení, voľba a rozhodnutia týkajúce sa dizajnu môžu mať neblahé a dlhotrvajúce, nie príliš pozitívne následky, s ktorými sa budete ešte dlho psychicky vyrovnávať. Skúste si premyslieť všetko v pokoji a v predstihu, aby sa vám nestalo, že budete riešiť niečo na poslednú chvíľu, v strese a potom budete súhlasiť so všetkým len preto, aby to už konečne fungovalo. A nedajte si nič nanútiť od dodávateľa bez predchádzajúcej konzultácie. Môže sa vám totiž stať, že sa na vašej faktúre objaví položka, ktorú ste neočakávali. Alebo očakávali, ale v oveľa menšej sume. 

Objavte zásuvky

Zvážte výsuvné zásuvky takmer na všetko! Hrnce a panvice uložte do hlbokých zásuviek pod doskou, rovnako ako i taniere a plastové nádoby. Všetky ďalšie potrebné veci pod kuchynským drezom, ako sú napríklad príbory a lyžičky, skúste tiež umiestniť do výsuvných zásuviek. A dajte si ich aj do špajze. Mnoho starších kuchýň má spodné skrinky s pevnými policami, ale keď renovujete, zásuvky v novej kuchyni vám uľahčia prístup k tomu, čo potrebujete, pri relatívne malom zvýšení nákladov. 

Nezabudnite na prirodzenosť

V kuchyni sa chcete cítiť tiež ako doma. Preneste si do nej kúsok prírody. Môže to byť niečo drevené, kožené sedenie alebo zelená rastlinka, dokonca postačí aj veľká doska na krájanie. Drevo je prírodný materiál a dokáže zútulniť aj modernú kuchyňu. Pridaním prírodného prvku dodáte miestnosti teplo a kontrast v prípade, ak používate chladnejšie materiály, ako je mramor, alebo ak máte bielu kuchyňu.

Zvážte čistenie

Výber dizajnu by malo ovplyvniť i to, koľko času budete venovať upratovaniu. Dávajte pozor na veci, ktoré sa zašpinia. Otvorené priestory, poličky a veci na nich vyzerajú ako dekorácia super, ale bude ich potrebné často umývať. Možno bude sadať na ne prach, možno sem-tam vystrekne na ne horúci olej. Nemajte v kuchyni nič, čo tam nemá hľadať a čo je pre jej i vaše fungovanie pri varení nevyhnutné. Minimalizujte. Zbavte sa všetkého nepotrebného. 

A ako ušetríte?

Nuž, nemusíte mať všetko originálne. Samozrejme, na spotrebičoch sa neoplatí šetriť. Budete ich používať dennodenne a musíte vedieť, že sa môžete na ne spoľahnúť. Pokiaľ však ide o taniere, príbory a hrnčeky, skúste sa poobzerať po lacnejších variantoch. Navštívte veľké obchodné domy s kuchynskými doplnkami, a ak sa vám hodia do konceptu a dizajnu, tieto drobnosti kúpte tam. Predávajú veľké série, a preto dokážu poskytnúť vysoké zľavy. A ak by sa vám aj niečo z toho neskôr rozbilo alebo znehodnotilo, aspoň sa tým príliš nemusíte trápiť.

Porozmýšľajte a pustite sa do renovácie. A urobte si takú kuchyňu, ktorá nebude spojená len s prácou a varením, ale aj s dobrým pocitom a so skvelými kulinárskymi zážitkami.   

autor: Marián

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 466 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin S.

Firma
Košice
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 25466 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt