Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kuchyne

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20350 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne
Rekonštrukcia kuchyne

Buďte pripravený na vašu prvú renováciu kuchyne

Možno už niekoľko rokov snívate o svojej novej kuchyni, ale neviete sa odhodlať na renováciu. Nemáte skúsenosti, netrúfate si. Existuje však, samozrejme, riešenie, len to dá trošku zabrať. Aby ste získali takú kuchyňu, o akej sa vám sníva, musíte veľa chodiť po predajniach, pýtať sa, študovať na internete. Musíte nasávať informácie a intenzívne sa snažiť pochopiť, o čo všetko pri renovácii ide.

Vypracte svoju starú kuchyňu

Život bez kuchyne bude veľmi nepríjemný, stravovať sa možno budete musieť u rodičov či príbuzných, kávu si možno budete musieť uvariť v obývačke, ale najskôr sa musíte zbaviť starej kuchyne. Je to zásadné na to, aby ste získali voľný priestor a urobili si všeobecný obraz o mieste a perspektívnom rozmiestnení vecí. Tiež musíte zistiť, kde máte potrubia a za kuchynskými skrinkami skryté zásuvky. Potrebujete prísť na prípadné skryté problémy, ktoré by vás mohli neskôr nepríjemne prekvapiť a pripraviť o čas a možno aj peniaze.

Vyberte si spotrebiče

Spotrebiče majú veľký vplyv na celkové usporiadanie. Pri plánovaní nemerajte iba ich šírku, skontrolujte aj hĺbku a myslite i na vzdialenosť medzi spotrebičmi, stenou a prípadnými skrinkami vrátane bočnej strany chladničky, aby sa dala úplne otvoriť a prípadne ste z nej mohli povyberať vnútorné zásuvky. Nezabúdajte, že spotrebiče majú motor a vydávajú teplo, ktoré musí unikať niekam do priestoru.

Kúpte si tiež drez, ktorý je rovnako dôležitý ako spotrebiče. Nájdite si obchod so spotrebičmi, ktorý vám umožní ich nákup alebo objednanie, ale podrží vám ich na sklade, kým nebudete pripravení na montáž, pretože spotrebiče sa montujú posledné. Je však dobré, ak ich už máte k dispozícii.

Získajte profesionálnu pomoc s dizajnom

Skúsený kuchynský dizajnér pozná triky, o ktorých nemáte ani tušenia. Je pravdepodobné, že za svoje služby bude pýtať určitý poplatok. Zvážte, či vám to bude stáť za to. Ak nemienite vyhadzovať zbytočné peniaze, hľadajte ďalej. Možno natrafíte na predajňu, obchod alebo výrobcu nábytku, ktorý bude poskytovať takéto služby zadarmo alebo sa s nimi dohodnete na určitej zálohe, ktorá vám bude vrátená, ak si pri prestavbe kuchyne kúpite u nich nejaké zariadenie, prípadne len obyčajnú drobnosť. 

Vyberte si jeden zo špičkových dizajnov

Dodajte svojej kuchyni osobitosť, ale buďte opatrní, aby sa z nej nestal cirkus s viacerými dizajnovými, ale spolu neladiacimi prvkami. Vyberte si jeden štýl a toho sa držte. Do tohto štýlu laďte nábytok aj kuchynské sedenie, dlažby i obklady. Jednoducho všetko, na čo si spomeniete a čo zoženiete. Ak by sa vám aj niečo páčilo z iných štýlov, choďte do toho, ale len veľmi opatrne.  

Dlažbu uložte pre istotu na nečisto

Nie je to príliš pravdepodobné, ale môže sa to stať. Kúpite si dlažbu, položíte ju a z inej perspektívy zistíte, že v strede máte pás, ktorý neladí s ostatnou dlažbou, pretože v obchode vám pribalili balík z inej šarže a zabudli vás na to upozorniť.

Uložte dlažbu na nečisto, a ak usúdite, že niektorá je chybná, poškodená a nehodiaca sa, vezmite ju a použite niekde pod skrinky, prípadne do rohov či na miesta, ktoré budú schované pred pohľadmi zvedavých očí návštev.

Noste si kuchyňu v taške

Samozrejme, iba obrazne. V taške alebo kufríku noste všetko, čo sa vám tam vojde. Vzorky líšt, dlažby, farebné dekory skriniek… Ide hlavne o to, aby ste si vedeli všetko dobre farebne aj dizajnovo zladiť. Čím viac vzoriek budete mať so sebou, tým je menšia šanca, že si vyberiete niečo, s čím nebudete úplne spokojní a stotožnení a čo budete chcieť vrátiť.

Všetky dizajnérske nápady a rozhodnutia urobte v pokoji

Ak budete rozlietaní, nahnevaní, frustrovaní a unavení, voľba a rozhodnutia týkajúce sa dizajnu môžu mať neblahé a dlhotrvajúce, nie príliš pozitívne následky, s ktorými sa budete ešte dlho psychicky vyrovnávať. Skúste si premyslieť všetko v pokoji a v predstihu, aby sa vám nestalo, že budete riešiť niečo na poslednú chvíľu, v strese a potom budete súhlasiť so všetkým len preto, aby to už konečne fungovalo. A nedajte si nič nanútiť od dodávateľa bez predchádzajúcej konzultácie. Môže sa vám totiž stať, že sa na vašej faktúre objaví položka, ktorú ste neočakávali. Alebo očakávali, ale v oveľa menšej sume. 

Objavte zásuvky

Zvážte výsuvné zásuvky takmer na všetko! Hrnce a panvice uložte do hlbokých zásuviek pod doskou, rovnako ako i taniere a plastové nádoby. Všetky ďalšie potrebné veci pod kuchynským drezom, ako sú napríklad príbory a lyžičky, skúste tiež umiestniť do výsuvných zásuviek. A dajte si ich aj do špajze. Mnoho starších kuchýň má spodné skrinky s pevnými policami, ale keď renovujete, zásuvky v novej kuchyni vám uľahčia prístup k tomu, čo potrebujete, pri relatívne malom zvýšení nákladov. 

Nezabudnite na prirodzenosť

V kuchyni sa chcete cítiť tiež ako doma. Preneste si do nej kúsok prírody. Môže to byť niečo drevené, kožené sedenie alebo zelená rastlinka, dokonca postačí aj veľká doska na krájanie. Drevo je prírodný materiál a dokáže zútulniť aj modernú kuchyňu. Pridaním prírodného prvku dodáte miestnosti teplo a kontrast v prípade, ak používate chladnejšie materiály, ako je mramor, alebo ak máte bielu kuchyňu.

Zvážte čistenie

Výber dizajnu by malo ovplyvniť i to, koľko času budete venovať upratovaniu. Dávajte pozor na veci, ktoré sa zašpinia. Otvorené priestory, poličky a veci na nich vyzerajú ako dekorácia super, ale bude ich potrebné často umývať. Možno bude sadať na ne prach, možno sem-tam vystrekne na ne horúci olej. Nemajte v kuchyni nič, čo tam nemá hľadať a čo je pre jej i vaše fungovanie pri varení nevyhnutné. Minimalizujte. Zbavte sa všetkého nepotrebného. 

A ako ušetríte?

Nuž, nemusíte mať všetko originálne. Samozrejme, na spotrebičoch sa neoplatí šetriť. Budete ich používať dennodenne a musíte vedieť, že sa môžete na ne spoľahnúť. Pokiaľ však ide o taniere, príbory a hrnčeky, skúste sa poobzerať po lacnejších variantoch. Navštívte veľké obchodné domy s kuchynskými doplnkami, a ak sa vám hodia do konceptu a dizajnu, tieto drobnosti kúpte tam. Predávajú veľké série, a preto dokážu poskytnúť vysoké zľavy. A ak by sa vám aj niečo z toho neskôr rozbilo alebo znehodnotilo, aspoň sa tým príliš nemusíte trápiť.

Porozmýšľajte a pustite sa do renovácie. A urobte si takú kuchyňu, ktorá nebude spojená len s prácou a varením, ale aj s dobrým pocitom a so skvelými kulinárskymi zážitkami.   

autor: Marián

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20350 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Richard B.

Živnostník
Sabinov
5,0

Výroba nábytku

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru ...Zobraziť viac

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru - montáž drevených obkladov a podláh - výroba psích búd , latrín - výroba dekoračných predmetov do záhrad - výroba dreveńych obalov

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor S.

Živnostník
Častkovce
5,0

Majster

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je...Zobraziť viac

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je príliš velká ani malá

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,8

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a...Zobraziť viac

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš R.

Živnostník
Bratislava
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava...Zobraziť viac

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava WC splachovaca.. - elektroinštalačné práce v domoch a bytoch (opravy elektroinštalácií, odstraňovanie porúch, pripojenie a výmena spotrebičov, svetiel,zásuviek, vypínačov..) - pokladanie plavajucich podláh - skladanie nábytku, detských ihrísk, -skladanie kuch. linky Ikea (oprava, výmena spotrebičov, drezu, výmena prac. dosky..) a ine.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kuchyne

Nízka cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vysoká cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 20350 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20350 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt