Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Upratovacie služby

Čistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby

Hľadáte upratovača na upratovanie? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Čistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby
Upratovacie službyČistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby

Počas príprav na rekonštrukciu vašej nehnuteľnosti sa pravdepodobne zameriavate na výber vhodných majstrov, materiálov či výpočet nákladov. Vďaka dlhému zoznamu úloh je ľahké prehliadnuť činnosti zamerané na čistenie a minimalizovanie neporiadku. To vás však môže stáť náklady navyše, s ktorými ste pôvodne nepočítali.

Ochrana vášho majetku

Každý majster by si s vami mal vopred dohodnúť podmienky ochrany vášho majetku. V praxi to znamená, že by počas prác nemalo dochádzať napríklad k poškriabaniu podlahy alebo nábytku. Na druhú stranu je však bežné, že bude vznikať množstvo prachu a nečistôt.

Preto by bolo viac ako vhodné dopredu si prediskutovať konkrétne očakávania týkajúce sa úrovne znečistenia počas rekonštrukcie. Aké služby sú zahrnuté a za akú cenu. To sa môže líšiť v závislosti od projektu a dodávateľa.

Rozhodnite sa, či počas rekonštrukcie zostanete u vás doma bývať

Príprava na rekonštrukciu vyžaduje množstvo činností a obmedzení v porovnaní s každodenným životom. O to dôležitejším faktom sa to stáva v prípade, že plánujete zostať bývať počas rekonštrukcie u vás doma. Prekvapivo býva častokrát nákladnejšie zostať doma, ako si nájsť na nevyhnutnú dobu nocľah niekde inde.

Je to predovšetkým spôsobné tým, že každý deň pred začiatkom prác musia majstri priestory pripraviť. Medzi tieto činnosti patrí položenie papiera, zavesenie ochranných fólií, či použitie iných ochranných materiálov. Následne sa na konci dňa musia všetky tieto prvky odstrániť. Tento proces je potrebné opakovať každý deň po celú dobu rekonštrukcie.

Napríklad v prípade, že rekonštruujete kuchyňu alebo svoju jedinú kúpeľňu, bude musieť váš dodávateľ zabezpečiť, aby zostal zachovaný prístup ku všetkým potrebným zariadeniam. Na druhej strane, renovácia v neobývanom dome, či byte umožňuje pracovníkom opustiť priestor na konci dňa takpovediac v „neporiadku“. Nasledujúce ráno môžu majstri pokračovať tam, kde predtým skončili.

Chráňte svoj dom

Ak sa pripravujete na čiastočnú rekonštrukciu jednej miestnosti, môžete minimalizovať neporiadok nasledujúcim spôsobom:

Vytvorte si „zónu renovácie“ zavesením vysokopevnostnej plachty (s hrúbkou najmenej 0,8 milimetra). Na všetky miesta v ktorých sa plachta dotýka stropu, podlahy a stien použite pásku na prichytenie. V takomto prípade je najvhodnejšie použiť tzv. maliarsku pásku, aby nedošlo k prípadnému odlupovaniu omietky pri jej odstraňovaní.

Napínacie tyče môžu tiež pomôcť zadržať ťažké plachty. Nezabudnite na to, že častice prachu budú prechádzať všetkými medzerami, ktoré nezatesníte dostatočne, preto buďte pri lepení ostražití a trpezliví.

V tejto zóne chráňte všetko, čo sa len dá. Podlahy by mali byť pokryté stavebným papierom (možno aj dvojitou vrstvou, ako poistka proti roztrhnutiu). Okná a spotrebiče tiež zakryte plachtou (opäť pozor na medzery).

V prípade, že sa rekonštruovaná miestnosť nachádza uprostred vášho bytu, zvážte položenie súvislej vrstvy papiera alebo plachty všade kde to ide. Takto sa dá jednoducho zabrániť tomu, aby sa nečistoty dostávali do iných miestností.

Zakryte všetok nábytok (najmä textilné povrchy, ako sú pohovky a postele) handrou alebo plachtou.

Dvierka na skriniach zalepte utesnením lepiacej pásky. Nie je nič nepríjemnejšie ako keď zistíte, že všetko vaše oblečenie je od prachu.

Vyčistite vzduch

Najlepšou voľbou ako prečistiť u vás doma vzduch je použitie vysokoúčinného čističa vzduchu. Takéto zariadenia sú schopné zachytiť o mnoho menšie častice ako bežné čističe. Pri tých najkvalitnejších sa odporúča nechať čistič spustený 24 hodín denne, počas celej doby rekonštrukcie. Vyžaduje to iba pravidelnú výmenu filtra. Ak taký čistič nemáte, zvážte jeho zapožičanie. Ušetrí vám to množstvo času a dodatočnej práce.

Ako pristupovať k upratovaniu po rekonštrukcii?

Pokiaľ to nemáte vyslovene dohodnuté v zmluve, rozsiahle čistenie po dokončení prác nebýva súčasťou ponúkaných služieb. Štandardom je vysávanie väčších nečistôt a zametanie. Všetko, čo presahuje tieto činnosti (vrátane čistenia spoločných priestorov), bude potrebné zabezpečiť a bude preto s najväčšou pravdepodobnosťou predstavovať náklady navyše.

Obnovovacie upratovacie služby

Bez ohľadu na to, či ste sa počas procesu renovácie presťahovali alebo zostali vo svojom dome bývať, bude potrebné aby ste zabezpečili dôkladné vyčistenie všetkých priestorov po dokončení prác. Majitelia domov sa môžu pustiť do hĺbkového čistenia sami, alebo ich môžu zadať jednej z mnohých spoločností, ktoré sa na tieto činnosti zameriavajú.

Na Wilio nájdete množstvo odborníkov, ktorý ponúkajú svoje služby v oblasti čistenia a upratovania už dnes. Čistenie po ukončení stavebných a rekonštrukčných prác bude však drahšie v porovnaní s bežným čistením a upratovaním. Pripravte sa preto na to.

 

Čistenia bytu po rekonštrukcii v jednotlivých krokoch:

 • Povysávajte a pozametajte všetky povrchy vrátane stropov a stien

 • Povysávajte všetky čalúnené nábytky (najmä sedačku)
 • Poumývajte dvere, zárubne, podlahy a lišty
 • Dôkladné poumývajte kúpeľnú a kuchyňu (vrátane spotrebičov, skriniek a pultov)
 • Umyte a utrite všetky okná vrátane parapetov a rámov
 • Oprášte a umyte všetky mriežky, vetracie otvory, rolety, stropné ventilátory a svietidlá
 • Vyčistite všetky rukoväte, madlá a police
 • Vyčistite všetky skrine

Rozhodujete sa, či budete vykonávať čistiace práce po rekonštrukcií sami, alebo si na pomoc zavoláte odborníkov? Položte si tieto otázky:

 1. Máte energiu a čas?
 2. Ako dlho vám to bude trvať?
 3. Zostali vám v rozpočte na renováciu nejaké peniaze, ktoré by ste mohli použiť na čistenie?

O tom, kto bude samotné čistenie vykonávať rozhodnú rôzne faktory. Najdôležitejšie však je aby bolo vyčistenie dôkladné. Počas renovácie sa do ovzdušia uvoľňujú rôzne druhy častíc, vrátane toxínov, plesní a veľmi jemného prachu, ktoré môžu negatívne vplývať na vaše zdravie. Preto by bolo dobré zohľadniť, či sa vám skutočne neoplatí tieto činnosti prenechať v rukách odborníkov.

autor: Maroš

May 31, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 31 563 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Monika H.

Firma
Poprad
5,0
Upratovacie služby

Rada pomôžem pri upratovaní bytu.,apartmanou, hotelov . Som precízna a mam rada poriadok. Skúsenosti s upratovanim mám, nakoľko som pracovala v zahraničí ako chyžná.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Zlata M.

Firma
Bratislava
5,0
Upratovacie služby

Ponúkame široký sortiment domácich prác. Od elektroinštalačných prác až po upratovanie. Naši domáci pomocníci urobia všetku ťažkú ​​prácu za vás. Garantujeme kvalitu a efektivitu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jaroslav H.

Živnostník
Košice
5,0
Upratovacie služby

som rodinne založený chlap a mám bohaté skusenosti v stavebnictve, elektroinštalacie domov aj bytov, Malovanie valcom aj airless vzduchovou technikou, pokladanie plavajucich podláh, zakladania okien a dvier, atd

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter S.

Firma
Bratislava
5,0
Upratovacie služby

Spoločnosť poskytuje profesionálne služby v oblasti deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie v priemyselnej a komunálnej sfére a v domácnostiach s 20 ročnou praxou. Zabezpečujeme komplexné riešenia v problematike ochrany proti všetkým škodcom pomocou moderných prípravkov a bezpečných technológií s ohľadom na životné prostredie. Jediná reálne 24 hodinová fungujúca služba v meste! Garantovaný príchod do 3 hodín!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ivan Š.

Firma
Košice
5,0
Upratovacie služby

Poskytujeme komplexné služby v oblasti: čistiace a upratovacie práce - priemyselné objekty, obchodné centrá, administratívne budovy, domy, byty, zdravotnícke zariadenia, jedálne,inštitúcie, ... Ponúkame Vám upratovanie UDRŽIAVACIE - pravidelné ZÁKLADNÉ - upratovanie po rekonštrukčných prácach, maľovaní, predkolaudačné, po vyhorení, po spoločenských udalostiach. JEDNORÁZOVÉ - umývanie okien, čistenie žalúzii, tepovanie kobercov, čalúneného nábytku, úprava podláh čistením, kryštalizácia travertínových podláh, polymerizácia PVC podláh,umývanie kuch. liniek a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Noro G.

Firma
Závažná Poruba
5,0
Upratovacie služby

Ponúkam upratovacie služby pre domácnosti. Umývanie okien, tepovanie a upratovanie. Liptovský Mikuláš a okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

David S.

Firma
Bratislava
4,9
Upratovacie služby

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa v skratke predstavil. Volám sa David Svoboda. Som majiteľ spoločnosti ktorá sa venuje upratovaciemu servisu. Spolupracujem so správcami bytových domov, spoločenstvami vlastníkov bytov, realitnými kanceláriami, ale hlavne priamo s vlastníkmi nehnuteľností, ktorý potrebujú služby, na ktoré nemajú čas a ani energiu. Ďalej poskytujem tepovanie čalúneného nábytku, hlavne sedačiek, ktoré sa vykonáva profesionálnym tepovačom s extraktorom. Rád pomôžem s Vašim ďalším projektom. Svoboda David

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Rudolf O.

Firma
Prešov
4,9
Upratovacie služby

Ponúkame pravidelné a jednorázové upratovanie rodinných domov, bytových komplexov a firiem. Poskytujeme ozónové čistenie vzduchu, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov, plesní, vírusov a ďalších alergénov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radka M.

Firma
Bratislava
4,9
Upratovacie služby

Poskytujeme profesionálne upratovacie služby s tepovaním a menšími domácimi prácami pre celú Bratislavu a okolie od bytov cez domy až po firmy. Zameriavame sa na maximálnu spokojnosť, zabezpečujeme aj pravidelné dodávanie čistiacich prostriedkov a aj prípadnú dezinfekciu priestorov. U nás sa viete spoľahnúť na komunikáciu na úrovni a vzájomnú dohodu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ivo K.

Firma
Bratislava
4,9
Upratovacie služby

Stavebníctvu sa venujem už od detstva. Najviac ma po tých rokoch baví maľovanie (striekacou mašinou) a pokladanie podlahy. Ovládam mnoho dalších veci a zo všetkých najviac ma baví upratovanie :) Dokonale upratatané je pre mňa odmena a garantujem Vám 101% spokojnosť. Budem sa tešiť na naše spolupráce ! :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Alexandra P.

Živnostník
Bratislava
4,8
Upratovacie služby

Momentalne som po materskej dovolenke. S upratovanim mam skusenosti, mam za sebou mnoho jednorazovych upratovani a aktualne upratovanie troch domacnosti,kde chodim pravidelne. Som cistotna a pedantna :) casovo flexibilna. Mam k dispozicii parny cistic, vysavac a svoje cistiace prostriedky.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Dana B.

Živnostník
Bratislava
4,8
Upratovacie služby

Dobrý deň! Momentálne upratujem pravidelne administratívnu budovu, mám za sebou mnoho jednorázových upratovaní v domácnostiach, po dohode aj žehlim. Momentálne mám dve pravidelne domácnosti (rodinný dom+byt). Som pedantná, časovo flexibilná. Vždy odvediem dôslednú a poctivú prácu, ktorá ma zároven aj baví. :) Myslím si, že budete so mnou spokojní.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Renáta H.

Firma
Bratislava
4,8
Upratovacie služby

Ponúkame Vám pravidelné aj jednorazové upratovanie domácností, administratívnych a obchodných priestorov. Pracujeme s kvalitnými čistiacimi prostriedkami a prístrojmi. Ide nam o to, aby sme našim zákazníkom zabezpečili komfort a spokojnosť. Naše služby sú 100% záruka čistoty.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Roksolana S.

Firma
Bratislavský kraj
4,7
Upratovacie služby

Sme mala rodinná firma, ktorá Vám vie poskytnuť rozné služby podľa Vašej potreby. Poskytujeme vozidlo - menšiu dodavku na prenájom alebo aj priamo sťahovacie služby či odvoz odpadu/ nabytku. Poskytujeme aj drobné opravy domacich spotrebičov ako aj drobné opravy vozidiel (výmena pneu, preliaciny a ine opravy pre ktoré nie je potrebné zasahovať do motorickej časti vozidla). Primárne poskytujeme upratovacie služby. Poskytujeme svoje sluzby upratovania pre FO - upratovanie bytov ale aj pre firmy - upratovanie kancelarii a inych nebytovych priestorov (Volkswagen - výrobné haly, kancelárske priestory B2B Auto a kancelárske priestory a showroom Peugeot v Bratislave). Uprednostňujeme spôsob spolupráce, keď prídeme na skúšobné upratovanie, uvidíme priestory a koľko je roboty a Vy uvidíte výsledky nášej práce a následne sa vieme dohodnúť na konečnej cene, zabezpečení čiastiacich prostriedkov a pod. V prípade záujmu nás kontaktujte:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Luana M.

Firma
Bratislava
4,7
Upratovacie služby

Ponúkame upratovacie služby, reorganizácie šatníka, kuchyne, kúpeľne. Ponúkame rôzne druhy upratovania, či už klasické povrchové, alebo hĺbkové čistenie chladničky, alebo mikrovlnky. Sme poistení‼️ Spravíme všetko preto, aby bol náš klient spokojný. 😊

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Sylvia B.

Firma
Krakovany
4,7
Upratovacie služby

Sme mladá dynamická firma, zameriavame sa na tepovanie áut, kobercov, nábytku a čistenie/upratovanie bytových a nebytových priestorov.Realizujeme postavené aj predkolaudačné upratovanie, strojové umývanie podláh,recenzie máme na Facebooku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Katarína K.

Firma
Bratislava
4,6
Upratovacie služby

Momentálne som na materskej dovolenke, ale mám predošlé skúsenosti s prácou s upratovaním. Rok som robila v upratovacej firme kde sme mali na starosti postavebné upratovanie bytov a priestorov stavby City park Ružinov,mimo toho som upratovala aj kancelárske priestory a mám za sebou aj veľa upratovaní v domácnostiach :) Upratujem poctivo a dôkladne,určite po mne neostane odfláknutá robota. Som komunikatívna, časovo flexibilná🙂 K dispozícii mám stavebný vysávač,parný vysávač,tepovač,vysávač na okná,čistiace prostriedky,rebrík.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Angelika M.

Živnostník
Trnava
4,3
Upratovacie služby

Ponúkam kompletné upratovanie domov,bytov,kancelárií,ambulancií, obchodných priestorov jednorazovo aj pravidelne v Trnave a okolí. Moje služby ponúkam niekoľko rokov za výhodnú cenu.Dôkladnosť,precíznosť,diskrétnosť je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martina K.

Živnostník
Bratislava
4,2
Upratovacie služby

Upratujem už viac ako 12,zatiaľ som nemala ani jednu sťažnosť na vykonanú prácu.Vždy si plním svoje zadanie na 120% aby som bola spokojná aj ja nie len klient.Precíznosť a dôslednosť je u mňa priorita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt