Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Upratovanie

Čistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby

Hľadáte upratovača na upratovanie? V tejto kategórii máme 25 769 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Čistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby
Upratovanie

Čistenie po rekonštrukcii a minimalizovanie neporiadku počas výstavby

Počas príprav na rekonštrukciu vašej nehnuteľnosti sa pravdepodobne zameriavate na výber vhodných majstrov, materiálov či výpočet nákladov. Vďaka dlhému zoznamu úloh je ľahké prehliadnuť činnosti zamerané na čistenie a minimalizovanie neporiadku. To vás však môže stáť náklady navyše, s ktorými ste pôvodne nepočítali.

Ochrana vášho majetku

Každý majster by si s vami mal vopred dohodnúť podmienky ochrany vášho majetku. V praxi to znamená, že by počas prác nemalo dochádzať napríklad k poškriabaniu podlahy alebo nábytku. Na druhú stranu je však bežné, že bude vznikať množstvo prachu a nečistôt.

Preto by bolo viac ako vhodné dopredu si prediskutovať konkrétne očakávania týkajúce sa úrovne znečistenia počas rekonštrukcie. Aké služby sú zahrnuté a za akú cenu. To sa môže líšiť v závislosti od projektu a dodávateľa.

Rozhodnite sa, či počas rekonštrukcie zostanete u vás doma bývať

Príprava na rekonštrukciu vyžaduje množstvo činností a obmedzení v porovnaní s každodenným životom. O to dôležitejším faktom sa to stáva v prípade, že plánujete zostať bývať počas rekonštrukcie u vás doma. Prekvapivo býva častokrát nákladnejšie zostať doma, ako si nájsť na nevyhnutnú dobu nocľah niekde inde.

Je to predovšetkým spôsobné tým, že každý deň pred začiatkom prác musia majstri priestory pripraviť. Medzi tieto činnosti patrí položenie papiera, zavesenie ochranných fólií, či použitie iných ochranných materiálov. Následne sa na konci dňa musia všetky tieto prvky odstrániť. Tento proces je potrebné opakovať každý deň po celú dobu rekonštrukcie.

Napríklad v prípade, že rekonštruujete kuchyňu alebo svoju jedinú kúpeľňu, bude musieť váš dodávateľ zabezpečiť, aby zostal zachovaný prístup ku všetkým potrebným zariadeniam. Na druhej strane, renovácia v neobývanom dome, či byte umožňuje pracovníkom opustiť priestor na konci dňa takpovediac v „neporiadku“. Nasledujúce ráno môžu majstri pokračovať tam, kde predtým skončili.

Chráňte svoj dom

Ak sa pripravujete na čiastočnú rekonštrukciu jednej miestnosti, môžete minimalizovať neporiadok nasledujúcim spôsobom:

Vytvorte si „zónu renovácie“ zavesením vysokopevnostnej plachty (s hrúbkou najmenej 0,8 milimetra). Na všetky miesta v ktorých sa plachta dotýka stropu, podlahy a stien použite pásku na prichytenie. V takomto prípade je najvhodnejšie použiť tzv. maliarsku pásku, aby nedošlo k prípadnému odlupovaniu omietky pri jej odstraňovaní.

Napínacie tyče môžu tiež pomôcť zadržať ťažké plachty. Nezabudnite na to, že častice prachu budú prechádzať všetkými medzerami, ktoré nezatesníte dostatočne, preto buďte pri lepení ostražití a trpezliví.

V tejto zóne chráňte všetko, čo sa len dá. Podlahy by mali byť pokryté stavebným papierom (možno aj dvojitou vrstvou, ako poistka proti roztrhnutiu). Okná a spotrebiče tiež zakryte plachtou (opäť pozor na medzery).

V prípade, že sa rekonštruovaná miestnosť nachádza uprostred vášho bytu, zvážte položenie súvislej vrstvy papiera alebo plachty všade kde to ide. Takto sa dá jednoducho zabrániť tomu, aby sa nečistoty dostávali do iných miestností.

Zakryte všetok nábytok (najmä textilné povrchy, ako sú pohovky a postele) handrou alebo plachtou.

Dvierka na skriniach zalepte utesnením lepiacej pásky. Nie je nič nepríjemnejšie ako keď zistíte, že všetko vaše oblečenie je od prachu.

Vyčistite vzduch

Najlepšou voľbou ako prečistiť u vás doma vzduch je použitie vysokoúčinného čističa vzduchu. Takéto zariadenia sú schopné zachytiť o mnoho menšie častice ako bežné čističe. Pri tých najkvalitnejších sa odporúča nechať čistič spustený 24 hodín denne, počas celej doby rekonštrukcie. Vyžaduje to iba pravidelnú výmenu filtra. Ak taký čistič nemáte, zvážte jeho zapožičanie. Ušetrí vám to množstvo času a dodatočnej práce.

Ako pristupovať k upratovaniu po rekonštrukcii?

Pokiaľ to nemáte vyslovene dohodnuté v zmluve, rozsiahle čistenie po dokončení prác nebýva súčasťou ponúkaných služieb. Štandardom je vysávanie väčších nečistôt a zametanie. Všetko, čo presahuje tieto činnosti (vrátane čistenia spoločných priestorov), bude potrebné zabezpečiť a bude preto s najväčšou pravdepodobnosťou predstavovať náklady navyše.

Obnovovacie upratovacie služby

Bez ohľadu na to, či ste sa počas procesu renovácie presťahovali alebo zostali vo svojom dome bývať, bude potrebné aby ste zabezpečili dôkladné vyčistenie všetkých priestorov po dokončení prác. Majitelia domov sa môžu pustiť do hĺbkového čistenia sami, alebo ich môžu zadať jednej z mnohých spoločností, ktoré sa na tieto činnosti zameriavajú.

Na Wilio nájdete množstvo odborníkov, ktorý ponúkajú svoje služby v oblasti čistenia a upratovania už dnes. Čistenie po ukončení stavebných a rekonštrukčných prác bude však drahšie v porovnaní s bežným čistením a upratovaním. Pripravte sa preto na to.

 

Čistenia bytu po rekonštrukcii v jednotlivých krokoch:

 • Povysávajte a pozametajte všetky povrchy vrátane stropov a stien

 • Povysávajte všetky čalúnené nábytky (najmä sedačku)
 • Poumývajte dvere, zárubne, podlahy a lišty
 • Dôkladné poumývajte kúpeľnú a kuchyňu (vrátane spotrebičov, skriniek a pultov)
 • Umyte a utrite všetky okná vrátane parapetov a rámov
 • Oprášte a umyte všetky mriežky, vetracie otvory, rolety, stropné ventilátory a svietidlá
 • Vyčistite všetky rukoväte, madlá a police
 • Vyčistite všetky skrine

Rozhodujete sa, či budete vykonávať čistiace práce po rekonštrukcií sami, alebo si na pomoc zavoláte odborníkov? Položte si tieto otázky:

 1. Máte energiu a čas?
 2. Ako dlho vám to bude trvať?
 3. Zostali vám v rozpočte na renováciu nejaké peniaze, ktoré by ste mohli použiť na čistenie?

O tom, kto bude samotné čistenie vykonávať rozhodnú rôzne faktory. Najdôležitejšie však je aby bolo vyčistenie dôkladné. Počas renovácie sa do ovzdušia uvoľňujú rôzne druhy častíc, vrátane toxínov, plesní a veľmi jemného prachu, ktoré môžu negatívne vplývať na vaše zdravie. Preto by bolo dobré zohľadniť, či sa vám skutočne neoplatí tieto činnosti prenechať v rukách odborníkov.

autor: Maroš

May 31, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 769 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martina H.

Živnostník
Bratislavský kraj
5,0

Upratovanie

Upratujem rada a čisto.snazim sa vyhovieť všetkým požiadavkám od zákazníka.Nemam problém aj zo zehlenim ak si to zákazník vyziada.prax 8r.v...Zobraziť viac

Upratujem rada a čisto.snazim sa vyhovieť všetkým požiadavkám od zákazníka.Nemam problém aj zo zehlenim ak si to zákazník vyziada.prax 8r.v upratovaní.upratujem byty domy časovo som flexibilná.

#
#
#
Zadať dopyt

Michaela V.

Živnostník
Bratislava
5,0

Upratovanie

Dobrý deň ,profesionálne upratujem priestory všetkého druhu ,domy ,byty.Mám aj svoju webovú stránku najlepšieupratovanie.sk aj tam nájdete recenzie ,upratovanie robim...Zobraziť viac

Dobrý deň ,profesionálne upratujem priestory všetkého druhu ,domy ,byty.Mám aj svoju webovú stránku najlepšieupratovanie.sk aj tam nájdete recenzie ,upratovanie robim rada ,rada vycarim úsmev na perách ľuďom svojou odvedenou pracou.

#
#
#
Zadať dopyt

Monika H.

Firma
Poprad
5,0

Upratovanie

Rada pomôžem pri upratovaní bytu.,apartmanou, hotelov . Som precízna a mam rada poriadok. Skúsenosti s upratovanim mám, nakoľko som...Zobraziť viac

Rada pomôžem pri upratovaní bytu.,apartmanou, hotelov . Som precízna a mam rada poriadok. Skúsenosti s upratovanim mám, nakoľko som pracovala v zahraničí ako chyžná.

#
#
#
Zadať dopyt

Andrea P.

Živnostník
Košice
5,0

Upratovanie

Ponúkam upratovanie RD a bytov v okolí Košíc. Dochádzam autom, nefajčím, domáci miláčik nie je prekážkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Nina S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Upratovanie

Maľujem, tancujem, mam rada zvieratá, deti, učím ich tanec,... vypalujem do dreva, robím dekupaze... Hľadám pravidelnú brigádu--prácu, v daných činnostiach,...Zobraziť viac

Maľujem, tancujem, mam rada zvieratá, deti, učím ich tanec,... vypalujem do dreva, robím dekupaze... Hľadám pravidelnú brigádu--prácu, v daných činnostiach, alebo v obore obchod ( marchendising, predaj a vizual mam zvládnutý) Ak Vás niečo zaujalo, poprípade mate na mňa nejaké otázky, som k dispozícii.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav L.

Živnostník
Bratislava
5,0

Upratovanie

Dôkladne - viacnásobne hĺbkové Tepovanie a čistenie sedačiek i kobercov Osobný prístup Skúsenosti z materiálmi, chémiou a technikou čistenia

#
#
#
Zadať dopyt

P G.

Živnostník
Častá
5,0

Upratovanie

ZÁHRADNÉ SLUŽBY: - pravidelné, jednorazové i občasné záhradné služby: - záhradná architektúra a poradenstvo - realizácia / založenie novej záhrady - renovácia starej záhrady -...Zobraziť viac

ZÁHRADNÉ SLUŽBY: - pravidelné, jednorazové i občasné záhradné služby: - záhradná architektúra a poradenstvo - realizácia / založenie novej záhrady - renovácia starej záhrady - okresná výsadba, zakladanie skaliek, záhonov, výstavba jazierok - záhradné dekorácie - pravidelná bežná údržba - údržba záhradných elementov, starostlivosť o trávnik a výsadbu, kultivácia, ošetrovanie rastlín, strihanie živých plotov, rez ovocných drevín, údržba spevnených plôch, atď. - renovácia záhradného nábytku a doplnkov - záhradné práce podľa želania zákazníka ČISTIACE A UPRATOVACIE SLUŽBY: - jednorazové, občasné a pravidelné upratovanie domácností, obchodných a administratívnych priestorov - hĺbkové čistenie - tepovanie kobercov a čalúnení - dezinfekcia interiéru, zariadenia a vybavenia domácností, obchodných a administratívnych priestorov - čistenie koženého, koženkového a vinylového nábytku a doplnkov, farbenie kože RENOVÁCIA KOŽE: - profesionálna renovácia koženého, koženkového a vinylového nábytku, autosedačiek, sedačiek motocyklov, jazdeckých sediel a postrojov, a pod. - odstránenie poškodení prírodnej i syntetickej kože a vinylu - trhliny, prepálené časti, poškodenie v dôsledku opotrebenia, atď. - farbenie kože - prepracovanie designu do štýlu vintage, - čistenie a hĺbkové ošetrenie kože ZO STARÉHO NOVÉ: - renovácia menších kusov nábytku (stoly, stoličky, taburetky, komody, a pod.) - renovácia individuálnych bytových doplnkov a zariadenia - drevo, kov, kameň, keramika - kreatívna tvorba, návrhy a dekorovanie interiérov

#
#
#
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav H.

Živnostník
Košice
5,0

Upratovanie

som rodinne založený chlap a mám bohaté skusenosti v stavebnictve, elektroinštalacie domov aj bytov, Malovanie valcom aj airless vzduchovou technikou,...Zobraziť viac

som rodinne založený chlap a mám bohaté skusenosti v stavebnictve, elektroinštalacie domov aj bytov, Malovanie valcom aj airless vzduchovou technikou, pokladanie plavajucich podláh, zakladania okien a dvier, atd

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
5,0

Upratovanie

Spoločnosť poskytuje profesionálne služby v oblasti deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie v priemyselnej a komunálnej sfére a v domácnostiach s 20...Zobraziť viac

Spoločnosť poskytuje profesionálne služby v oblasti deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie v priemyselnej a komunálnej sfére a v domácnostiach s 20 ročnou praxou. Zabezpečujeme komplexné riešenia v problematike ochrany proti všetkým škodcom pomocou moderných prípravkov a bezpečných technológií s ohľadom na životné prostredie. Jediná reálne 24 hodinová fungujúca služba v meste! Garantovaný príchod do 3 hodín!

#
#
#
Zadať dopyt

Noro G.

Firma
Závažná Poruba
5,0

Upratovanie

Ponúkam upratovacie služby pre domácnosti. Umývanie okien, tepovanie a upratovanie. Liptovský Mikuláš a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Rudolf O.

Firma
Prešov
4,9

Upratovanie

Ponúkame pravidelné a jednorázové upratovanie rodinných domov, bytových komplexov a firiem. Poskytujeme ozónové čistenie vzduchu, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov, plesní,...Zobraziť viac

Ponúkame pravidelné a jednorázové upratovanie rodinných domov, bytových komplexov a firiem. Poskytujeme ozónové čistenie vzduchu, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov, plesní, vírusov a ďalších alergénov.

#
#
#
Zadať dopyt

T P.

Živnostník
Bratislava
4,9

Upratovanie

Som cielavedomy, spolahlivy a mam chut pracova, Sluzby Komplet upratovanie bytu, domu, chaty, kancelarie, profesionalne umytie okien, tepovanie a ine. Mam rad...Zobraziť viac

Som cielavedomy, spolahlivy a mam chut pracova, Sluzby Komplet upratovanie bytu, domu, chaty, kancelarie, profesionalne umytie okien, tepovanie a ine. Mam rad cistotu, poriadok a veci na svojom mieste. Mam rad sport, otuzovanie, psy🙂 Nebojim sa roboty a vzdy sa vieme dohodnut na cene.

#
#
#
Zadať dopyt

Alexander V.

Živnostník
Dubnica nad Váhom
4,9

Upratovanie

Sme flexibilná upratovacia firma zameraná na upratovanie a tepovanie bytov, domov, firiem, kancelárii, obchodov, hotelov, školských zariadení, ... Naše upratovacie a tepovacie služby vykonávame...Zobraziť viac

Sme flexibilná upratovacia firma zameraná na upratovanie a tepovanie bytov, domov, firiem, kancelárii, obchodov, hotelov, školských zariadení, ... Naše upratovacie a tepovacie služby vykonávame s maximálnou profesionalitou, diskrétnosťou a spoľahlivosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Martina W.

Živnostník
Bratislava
4,9

Upratovanie

Mám 29 rokov, som nefajčiarka, Upratovanie: tejto činnosti sa venujem cca 10 rokov. Vlastním auto, čiže s dopravou problém nemám. Upratovať môžem...Zobraziť viac

Mám 29 rokov, som nefajčiarka, Upratovanie: tejto činnosti sa venujem cca 10 rokov. Vlastním auto, čiže s dopravou problém nemám. Upratovať môžem chodiť pravidelne ale aj nárazovo. Na umývanie okien používam elektrickú stierku, čiže nezostávajú žiadne šmuhy. Stráženie detí: mám vyštudovanú Vysokú školu - odbor sociálna práca. S opatrovaním detí mám skúsenosti či už z domáceho prostredia, ale aj pomimo. Detičky opatrujem u seba doma. Vlastním auto, čiže si viem po detičky chodiť alebo ich odviesť. Varím domácu stravu (ovocie a zeleninu mám z vlastnej záhrady). Chlieb a mini žemličky si pečiem sama. Doposiaľ som opatrovala 9 detí. Štyri z nich boli do 1 roka, tri mali do 3 rokov a dve mali do 9 rokov. Bývam v Karlovej Vsi mám dcérku vo februári bude mať 2 roky.

#
#
#
Zadať dopyt

Alexandra P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Upratovanie

Momentalne som po materskej dovolenke. S upratovanim mam skusenosti, mam za sebou mnoho jednorazovych upratovani a aktualne upratovanie troch domacnosti,kde...Zobraziť viac

Momentalne som po materskej dovolenke. S upratovanim mam skusenosti, mam za sebou mnoho jednorazovych upratovani a aktualne upratovanie troch domacnosti,kde chodim pravidelne. Som cistotna a pedantna :) casovo flexibilna. Mam k dispozicii parny cistic, vysavac a svoje cistiace prostriedky.

#
#
#
Zadať dopyt

Dana B.

Živnostník
Bratislava
4,8

Upratovanie

Dobrý deň! Momentálne upratujem pravidelne administratívnu budovu, mám za sebou mnoho jednorázových upratovaní v domácnostiach, po dohode aj žehlim. Momentálne mám dve...Zobraziť viac

Dobrý deň! Momentálne upratujem pravidelne administratívnu budovu, mám za sebou mnoho jednorázových upratovaní v domácnostiach, po dohode aj žehlim. Momentálne mám dve pravidelne domácnosti (rodinný dom+byt). Som pedantná, časovo flexibilná. Vždy odvediem dôslednú a poctivú prácu, ktorá ma zároven aj baví. :) Myslím si, že budete so mnou spokojní.

#
#
#
Zadať dopyt

David S.

Firma
Bratislava
4,8

Upratovanie

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa v skratke predstavil. Volám sa David Svoboda. Som majiteľ spoločnosti ktorá sa venuje upratovaciemu...Zobraziť viac

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa v skratke predstavil. Volám sa David Svoboda. Som majiteľ spoločnosti ktorá sa venuje upratovaciemu servisu. Spolupracujem so správcami bytových domov, spoločenstvami vlastníkov bytov, realitnými kanceláriami, ale hlavne priamo s vlastníkmi nehnuteľností, ktorý potrebujú služby, na ktoré nemajú čas a ani energiu. Ďalej poskytujem tepovanie čalúneného nábytku, hlavne sedačiek, ktoré sa vykonáva profesionálnym tepovačom s extraktorom. Rád pomôžem s Vašim ďalším projektom. Svoboda David

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Adriana A.

Živnostník
Bratislava
4,7

Upratovanie

Ak sa jedna o upratovanie nerobím len klasické upratovanie hlavne pomáham luďom ktorý majú problém dať svoj byt do poriadku...Zobraziť viac

Ak sa jedna o upratovanie nerobím len klasické upratovanie hlavne pomáham luďom ktorý majú problém dať svoj byt do poriadku ako upratať skryne, poličky, kuchynsku linku, triedime veci neporebné davame veciam systém a správne miesto o tom je upratovanie nie len vysajem utriem prach.Som kreatívna, komunikatívna a aj pracovitá čo musíte zistiť predovšetkým vy :) Len neupratujem robim weby a promo videá ....

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 25769 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte upratovača na upratovanie? V tejto kategórii máme 25 769 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt