Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Novostavba

Čo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Čo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?
NovostavbaČo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?

Do stavby domu sa mnohí púšťajú bezhlavo a s nereálnymi cieľami. Preto, aby ste neboli nemilo zaskočení sme s našimi zákazníkmi dopodrobna opísali 10 vecí, za ktoré budete pri stavbe domu vďační, že ich viete ešte pred začatím.

banner

1. Váš harmonogram je orientačný.

Naša stavba sa natiahla v priebehu roka. Pôvodne nám však náš optimistický dodávateľ poskytol prísnejšiu časovú os a dúfali sme, že to bude hotové za deväť mesiacov. Samozrejme, že to, čo som považoval za veľmi zložitý program, bolo skutočne voľné usmernenie. Zlé počasie, problémy s výstavbou a plánovanie dodávateľov znamenalo, že časová os bola mimo našu kontrolu. Pokiaľ ide o to, čo treba vedieť pri stavbe domu, na popriednej priečke zoznamu je pochopenie, že váš ideálny harmonogram prosto nemusí vždy vyjsť.

2. Dizajn pre vašu budúcnosť.

V 21. a 25. veku života sme s manželom boli všetko, len nie ostrieľaní. Rozhodne sa to prejavilo pri navrhovaní nášho domu - sotva sme si vedeli predstaviť, aký bude život s deťmi. Určite sme však netušili, že v priebehu 10 rokov nám tri deti a veci, ktoré pre nás vtedy fungovali skvele ako pre bezdetný pár zmenia pohľad. Náš dom sme navrhli s ohľadom na „práve teraz“, ale bolo by lepšie, keby sme mali päť- alebo desaťročnú perspektívu.

3. Dokončite všetko ešte pred nasťahovaním.

Môže sa to javiť ako samozrejmá rada, ale keď sa konečne blížite ku koncu dlhej stavby, ste pripravení sa presťahovať, aj keď ešte nie je všetko úplne hotové. Plány, ktoré ste museli dokončiť suterénom alebo krajinnou úpravou na dvore či záhrade, sa zdajú menej dôležité, ak by mali vaše sťahovanie o nejaký ten čas predĺžiť.

Prial by som si však, aby sme všetko dokončili skôr, ako sa nasťahujeme, pretože dokončenie tých posledných pár položiek trvalo doslova roky. Ak tam už máte dodávateľov, je oveľa jednoduchšie dokončiť projekty teraz, ako platiť im za to, že sa vrátia neskôr. Nechajte si svoje odhodlanie a urobte všetky tieto malé práce ešte pred prvou strávenou nocou v domácnosti.

4. Myslite na skladové a úložné priestory. 

Takmer nikto nie je až taký nadšený, z plánovania svojich úložných priestorov. Väčšina pozornosti sa venuje povrchovým úpravám kúpeľni, či vyberaniu detailov stolárstva v kuchyni a pod. Ale stavil by som sa, že ak by ste sa opýtali majiteľov domov, väčšina by povedala, že by mali radšej viac úložného priestoru ako napríklad hlbšiu vaňu.

Prial by som si, aby som vedel, že skladovanie je hlavnou činnosťou v domácnosti. Plánovanie úložiska nie je najzaujímavejšou časťou procesu, ale neskôr má obrovský vplyv na váš životný štýl a organizáciu. Pri navrhovaní a stavbe domu ho majte na mysli.

5. Čo zvládnete zabezpečte sami, ušetríte čas aj peniaze. 

Proces svojpomocného zapojenia sa do prác tiež pomohol posunúť proces výstavby nášho domu o čosi rýchlejšie. Namiesto čakania na dodávateľov, ktorí nás zmestia do harmonogramu, sme si mohli zašpiniť ruky a časť prác si vybaviť sami. Určite nechajte nejaké veci na odborníkov, ale nebojte sa zapojiť a pomôcť, kde sa dá.

6. Investujte do príslušenstva.

Bolo ťažké vedieť, kam prideliť finančné prostriedky pri stavbe nového domu. Bolo veľa trendových predmetov, za ktoré by som radšej minul peniaze - ozdobné vankúše, drahé dekorácie a mnoho ďalších „potrebných“ predmetov, ale nakoniec bolo lepšie investovať do príslušenstva.

Jedná sa o časti vášho domu, ktoré sa držia okolo seba, aj keď zmeníte svoj dekor, dizajn či štýl. Investovaním do kvalitnejších zariadení sme boli schopní vymeniť povrchové úpravy a farby, aby sme osviežili dom bez toho, aby sme museli robiť zásadné zmeny - alebo opravy.

7. Vyberte sa neutrálnou cestou.

Ak sa spýtate mňa alebo môjho manžela, aký je náš najväčší prešľa pri návrhu domu, ktorý spätne ľutujeme pravdepodobne by sme obaja povedali: „Tmavozelená.“ Vidíte, v celom dome sme použili dvojtónovú farbu, s tmavou, machovo zelenou farbou dole a neutrálnou béžovou farbou na vrchu. Béžová síce krásne vyzerá, ale už sme maľovali cez zelenú.

Niekoľko rokov to bolo v poriadku, ale keď nadišiel čas na nové úpravy, bola to obrovská výzva. Prial by som si, aby sme vybrali radšej neutrálne farby a zmenili akcenty, než aby sme v domácnosti používali konkrétnu farbu. 

8. Obšas je lepšie vziať si úver
Mali sme šťastie na stavebný úver, čo znamenalo, že veľké veci boli pokryté. Ale to, čo sme za to z vrecka zaplatili, sme neúčtovali. Iste, mohli by sme predložiť dokumentáciu do banky, aby sme zaplatili za základy alebo sadrokartón, časté výlety do železiarstva pre skrutky alebo brúsny papier sa skutočne sčítali. 

9. Je to stresujúce, ale obohacujúce

Všetko, čo ste počuli o tom, ako budovanie vlastného domu ovplyvňuje vzťahy, je pravda. Často vtipkujeme, že ak sa vám spolu podarí postaviť si domov, už nie je toho veľa, čo by vaším manželstvom mohlo otriasť. Namiesto jednoduchého výberu existujúceho domu je stavba nikdy nekončiacim preťahovaním medzi želaniami, potrebami a kompromismi. Ak však budete mať na očiach hlavný cieľ - domov, kde môžete žiť, rásť a milovať - ľahšie uvidíte, čo je skutočne dôležité.

Stavba domu by sa mohla zdať ako náročná úloha, a, tak to je. Ak však budete plánovať dlhodobo a trochu sa zapotíte, môže to byť to najlepšie, čo pre svoju rodinu urobíte. Plánovanie je kľúčom. A nezabudnite si dopriať dostatok úložného priestoru. 

Kde mám začať, ak si chcem postaviť dom?

Predtým, ako si plánujete postaviť dom, musíte zvoliť pozemok. Po vyhľadávaní miest je najdôležitejšou časťou procesu nájdenie dôveryhodného staviteľa, ktorý navrhne vaše rozloženie. Tieto dve rozhodnutia budú ovplyvňovať zvyšok vašich rozhodnutí.

Koľko zvyčajne stojí postavenie vlastného domu?

Priemerné náklady na vybudovanie domova je 165.000 € - 482.000 €. Náklady na váš dom samozrejme budú závisieť od toho, kde bývate, od veľkosti vášho domu a od toho, aké drahé sú vaše materiály a zariadenie.

Je lepšie kupovať alebo stavať?

Kúpa domu ponúka pohodlie. Ale stavba domu na kľúč vám umožňuje prispôsobiť si všetky aspekty nehnuteľnosti na mieru. Táto voľba spočíva len a len na vás. 

Čo je najdrahšia časť pri stavbe domu?

Hrubá stavba je najdrahšia časť pri stavbe nového domu.

Aké faktory by som mal vziať do úvahy pred stavbou domu?

Predtým, ako postavíte dom, zvážte, ako dlho plánujete zostať v domácnosti. Ak je to váš domov navždy, naplánujte si v dizajne budúcnosť. Zvážte tiež hodnotu ďalšieho predaja. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Ace Home, s.r.o.

Čo znamená pasport stavby a kedy sa vykonáva?

Pasport stavby je zjednodušená dokumentácia skutočného realizovania stavby. Štandardne obsahuje všeobecný popis stavby a popis jednotlivých konštrukcií. Grafická časť obsahuje zjednodušené výkresy (situáciu, pôdorysy, rezy, pohľady) so zameranými, resp. overenými rozmermi.

Pasport stavby sa využíva:

  • najmä na dodatočnú legalizáciu stavby, keď sa nezachovala pôvodná dokumentácia alebo je nedostatočná. Poslúži aj pri iných jednaniach s úradmi alebo dotknutými orgánmi
  • ako podklad pre návrh rekonštrukcie, modernizácie alebo energetickej optimalizácie stavby
  • ako súčasť dokumentácie pri prezentácii a predaji nehnuteľnosti
Aké základné informácie potrebujú od zákazníkov projektanti, aby mohli zhmotniť ich predstavy?

Dobrý projektant nerobí dokumentáciu bez predchádzajúcej obhliadky pozemku, či samotnej stavby. Ideálne je, ak má zákazník predstavu o osadení stavby a požadovaných priestoroch. To však nebýva pravidlom a mnoho vecí sa vyjasní pri stretnutí s projektantom alebo v priebehu spracovania projektu v súvislosti s dodržaním regulatívov, typológie, normových požiadaviek a pod.

Na úvodnú konzultáciu s projektantom si prichystajte:

  • pôvodnú dokumentáciu, ak sa zachovala
  • geodetické merania, prieskumy, ak sa už realizovali
  • predstavu o účele využitia, požiadavky na jednotlivé miestnosti a väzbu na exteriér stavby
  • základnú predstavu o technickom a technologickom vybavení stavby
  • informáciu o finančnom rozpočte, resp. cenovom strope
Aké sú výhody individuálneho projektu oproti katalógovej novostavbe?

Individuálny projekt je jedinečný a spracúva sa na základe požiadaviek konkrétneho klienta a miestnych regulatívov. Je optimalizovaný aj po statickej, ekonomickej a energetickej stránke pre daný pozemok a miestne pomery. Súčasťou projektu na mieru je aj osadenie stavby a dokumentácia napojenia na jednotlivé inžinierske siete, čo pri katalógovom projekte absentuje. 

Erudovaný projektant s klientom odkomunikuje viaceré materiálové a technické možnosti a hľadá optimálne riešenie a zhmotnenie zákazníkových požiadaviek. Súčasťou balíka služieb môže byť aj osobný autorský dozor a konzultácie v priebehu realizácie stavby.

Spoločnosť Ace Home, s.r.o. - špecialisti na projektovanie stavieb, konzulácie a odborné poradenstvo pri kúpe nehnuteľností

autor: Stanislava

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 25 795 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0
Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,9
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,8
Elektrikár

Domová a bytová elektroinštalácia komplet od prívodného kábla až po montáž zásuvky, poruchy, opravy, výmeny atď Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne). Referencie nájdete v mojom profile.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin D.

Firma
Trnava
4,7
Hodinový manžel

Som vyučený stolár s maturitou ale viem pracovať aj s vodou ,odpadmi , elektrinou .Som taktiež zvárač obaľovanou elektródou ,CO2,aj Tigom Ale prakticky mi nerobia problém žiadne práce čo sa týka interiéru ako je zariaďovanie alebo opravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6
Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Novostavba

Nižšia cena57 707,19 €/ks
Priemerná cena79 846,07 €/ks
Vyššia cena110 771,28 €/ks
Pošlite dopyt 25795 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt