Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Novostavba

Čo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 20266 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Čo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?
Novostavba

Čo by ste mali vedieť než sa pustíte do stavby domu?

Do stavby domu sa mnohí púšťajú bezhlavo a s nereálnymi cieľami. Preto, aby ste neboli nemilo zaskočení sme s našimi zákazníkmi dopodrobna opísali 10 vecí, za ktoré budete pri stavbe domu vďační, že ich viete ešte pred začatím.

1. Váš harmonogram je orientačný.

Naša stavba sa natiahla v priebehu roka. Pôvodne nám však náš optimistický dodávateľ poskytol prísnejšiu časovú os a dúfali sme, že to bude hotové za deväť mesiacov. Samozrejme, že to, čo som považoval za veľmi zložitý program, bolo skutočne voľné usmernenie. Zlé počasie, problémy s výstavbou a plánovanie dodávateľov znamenalo, že časová os bola mimo našu kontrolu. Pokiaľ ide o to, čo treba vedieť pri stavbe domu, na popriednej priečke zoznamu je pochopenie, že váš ideálny harmonogram prosto nemusí vždy vyjsť.

2. Dizajn pre vašu budúcnosť.

V 21. a 25. veku života sme s manželom boli všetko, len nie ostrieľaní. Rozhodne sa to prejavilo pri navrhovaní nášho domu - sotva sme si vedeli predstaviť, aký bude život s deťmi. Určite sme však netušili, že v priebehu 10 rokov nám tri deti a veci, ktoré pre nás vtedy fungovali skvele ako pre bezdetný pár zmenia pohľad. Náš dom sme navrhli s ohľadom na „práve teraz“, ale bolo by lepšie, keby sme mali päť- alebo desaťročnú perspektívu.

3. Dokončite všetko ešte pred nasťahovaním.

Môže sa to javiť ako samozrejmá rada, ale keď sa konečne blížite ku koncu dlhej stavby, ste pripravení sa presťahovať, aj keď ešte nie je všetko úplne hotové. Plány, ktoré ste museli dokončiť suterénom alebo krajinnou úpravou na dvore či záhrade, sa zdajú menej dôležité, ak by mali vaše sťahovanie o nejaký ten čas predĺžiť.

Prial by som si však, aby sme všetko dokončili skôr, ako sa nasťahujeme, pretože dokončenie tých posledných pár položiek trvalo doslova roky. Ak tam už máte dodávateľov, je oveľa jednoduchšie dokončiť projekty teraz, ako platiť im za to, že sa vrátia neskôr. Nechajte si svoje odhodlanie a urobte všetky tieto malé práce ešte pred prvou strávenou nocou v domácnosti.

4. Myslite na skladové a úložné priestory. 

Takmer nikto nie je až taký nadšený, z plánovania svojich úložných priestorov. Väčšina pozornosti sa venuje povrchovým úpravám kúpeľni, či vyberaniu detailov stolárstva v kuchyni a pod. Ale stavil by som sa, že ak by ste sa opýtali majiteľov domov, väčšina by povedala, že by mali radšej viac úložného priestoru ako napríklad hlbšiu vaňu.

Prial by som si, aby som vedel, že skladovanie je hlavnou činnosťou v domácnosti. Plánovanie úložiska nie je najzaujímavejšou časťou procesu, ale neskôr má obrovský vplyv na váš životný štýl a organizáciu. Pri navrhovaní a stavbe domu ho majte na mysli.

5. Čo zvládnete zabezpečte sami, ušetríte čas aj peniaze. 

Proces svojpomocného zapojenia sa do prác tiež pomohol posunúť proces výstavby nášho domu o čosi rýchlejšie. Namiesto čakania na dodávateľov, ktorí nás zmestia do harmonogramu, sme si mohli zašpiniť ruky a časť prác si vybaviť sami. Určite nechajte nejaké veci na odborníkov, ale nebojte sa zapojiť a pomôcť, kde sa dá.

6. Investujte do príslušenstva.

Bolo ťažké vedieť, kam prideliť finančné prostriedky pri stavbe nového domu. Bolo veľa trendových predmetov, za ktoré by som radšej minul peniaze - ozdobné vankúše, drahé dekorácie a mnoho ďalších „potrebných“ predmetov, ale nakoniec bolo lepšie investovať do príslušenstva.

Jedná sa o časti vášho domu, ktoré sa držia okolo seba, aj keď zmeníte svoj dekor, dizajn či štýl. Investovaním do kvalitnejších zariadení sme boli schopní vymeniť povrchové úpravy a farby, aby sme osviežili dom bez toho, aby sme museli robiť zásadné zmeny - alebo opravy.

7. Vyberte sa neutrálnou cestou.

Ak sa spýtate mňa alebo môjho manžela, aký je náš najväčší prešľa pri návrhu domu, ktorý spätne ľutujeme pravdepodobne by sme obaja povedali: „Tmavozelená.“ Vidíte, v celom dome sme použili dvojtónovú farbu, s tmavou, machovo zelenou farbou dole a neutrálnou béžovou farbou na vrchu. Béžová síce krásne vyzerá, ale už sme maľovali cez zelenú.

Niekoľko rokov to bolo v poriadku, ale keď nadišiel čas na nové úpravy, bola to obrovská výzva. Prial by som si, aby sme vybrali radšej neutrálne farby a zmenili akcenty, než aby sme v domácnosti používali konkrétnu farbu. 

8. Obšas je lepšie vziať si úver
Mali sme šťastie na stavebný úver, čo znamenalo, že veľké veci boli pokryté. Ale to, čo sme za to z vrecka zaplatili, sme neúčtovali. Iste, mohli by sme predložiť dokumentáciu do banky, aby sme zaplatili za základy alebo sadrokartón, časté výlety do železiarstva pre skrutky alebo brúsny papier sa skutočne sčítali. 

9. Je to stresujúce, ale obohacujúce

Všetko, čo ste počuli o tom, ako budovanie vlastného domu ovplyvňuje vzťahy, je pravda. Často vtipkujeme, že ak sa vám spolu podarí postaviť si domov, už nie je toho veľa, čo by vaším manželstvom mohlo otriasť. Namiesto jednoduchého výberu existujúceho domu je stavba nikdy nekončiacim preťahovaním medzi želaniami, potrebami a kompromismi. Ak však budete mať na očiach hlavný cieľ - domov, kde môžete žiť, rásť a milovať - ľahšie uvidíte, čo je skutočne dôležité.

Stavba domu by sa mohla zdať ako náročná úloha, a, tak to je. Ak však budete plánovať dlhodobo a trochu sa zapotíte, môže to byť to najlepšie, čo pre svoju rodinu urobíte. Plánovanie je kľúčom. A nezabudnite si dopriať dostatok úložného priestoru. 

Kde mám začať, ak si chcem postaviť dom?

Predtým, ako si plánujete postaviť dom, musíte zvoliť pozemok. Po vyhľadávaní miest je najdôležitejšou časťou procesu nájdenie dôveryhodného staviteľa, ktorý navrhne vaše rozloženie. Tieto dve rozhodnutia budú ovplyvňovať zvyšok vašich rozhodnutí.

Koľko zvyčajne stojí postavenie vlastného domu?

Priemerné náklady na vybudovanie domova je 165.000 € - 482.000 €. Náklady na váš dom samozrejme budú závisieť od toho, kde bývate, od veľkosti vášho domu a od toho, aké drahé sú vaše materiály a zariadenie.

Je lepšie kupovať alebo stavať?

Kúpa domu ponúka pohodlie. Ale stavba domu na kľúč vám umožňuje prispôsobiť si všetky aspekty nehnuteľnosti na mieru. Táto voľba spočíva len a len na vás. 

Čo je najdrahšia časť pri stavbe domu?

Hrubá stavba je najdrahšia časť pri stavbe nového domu.

Aké faktory by som mal vziať do úvahy pred stavbou domu?

Predtým, ako postavíte dom, zvážte, ako dlho plánujete zostať v domácnosti. Ak je to váš domov navždy, naplánujte si v dizajne budúcnosť. Zvážte tiež hodnotu ďalšieho predaja. 

autor: Stanislava

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20266 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Dom na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na...Zobraziť viac

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav T.

Firma
Prešov
4,3

Murárske práce, murár

Ponúkame kvalitné služby v stavebníctve: vystavba domov, zakladove dosky, murovanie, rekonštrukcie bytov, zateplovanie. Cenova ponuka po obhliadke, alebo...Zobraziť viac

Ponúkame kvalitné služby v stavebníctve: vystavba domov, zakladove dosky, murovanie, rekonštrukcie bytov, zateplovanie. Cenova ponuka po obhliadke, alebo zaslani projektu.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír Š.

Firma
Nitra
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne...Zobraziť viac

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne ale vzdy na kluc (dodanie služby od zadania az po odovzdanie vratane vsetkych potrebnych ukonov a komponentov pre kompletne zrealizovanie) zadajte nam požiadavku a my sa postarame o všetko.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik B.

Firma
Košice
4,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma...Zobraziť viac

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma funguje druhý rok, ale profesijne máme 8-10 ročné skúsenosti. Mame vlastnú dizajnérku, stavebný tím a aj zazmluvnenú stolársku výrobu. Venujeme sa tiež predaju materiálov - podlahy, koberce, dvere, tapety, sanita, obklady, nábytok. Výhodou je náš showroom v Košiciach a Bratislave, kde si viete materiál vybrať to vzorkovníkov a náš personál Vám veľmi rád poradí s výberom. Našim mottom je kvalita, zdravie a estetika priestoru.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Č.

Živnostník
Malacky
4,0

Rekonštrukcia kúpeľne

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti...Zobraziť viac

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti v oblasti

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Novostavba

Nízka cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vysoká cena87 890,00 €/ks

Pošlite dopyt 20266 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 20266 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt