Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Betónovanie

Čo je to suchý betón a ako ho namiešať?

Hľadáte staviteľa na betónovanie? V tejto kategórii máme 21 168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Čo je to suchý betón a ako ho namiešať?
Betónovanie

Čo je to suchý betón a ako ho namiešať?

V dnešnej dobe už neexistuje stavba, kde by betón nebol použitý ako jeden z hlavných stavebných materiálov. Je to najmä pre jeho pevnosť, tvárnosť a trvanlivosť pri jednoduchých konštrukciách, ale aj najnáročnejších architektonických a stavebných projektoch. 

Samotné slovo „betón“ je francúzskeho pôvodu a označuje zmes, ktorá vznikne zmiešaním kameniva, cementu a vody, ktoré predstavujú jeho základné zložky. Laici aj odborníci si často neuvedomujú, že najväčšiu časť z objemu betónovej zmesi tvorí práve kamenivo, ktoré sa považuje za tzv. „kostru“ celej betónovej konštrukcie, vo veľkej miere ovplyvňujúcu výslednú kvalitu betónu. Kamenivo sa pridáva do betónu v rôznych veľkostiach v závislosti od druhu stavby.

Mnoho ľudí často rieši dilemu, aká betónová zmes je pre ich stavbu najlepšia a zároveň finančne najvýhodnejšia. Vziať do ruky lopatu? Zaobstarať si miešačku alebo elektrické miešadlo? Zbehnúť pre betón z betonárky alebo radšej do stavebnín a nakúpiť tzv. suchý betón vo vreciach? V tomto článku vám priblížime práve suchý betón, jeho výhody, použitie a tiež ako sa o neho starať.

Čo je to suchý betón?

Vrecovaný betón správne označovaný ako suchý betón je všeobecné označenie pre betón, ktorý neobsahuje pridanú vodu a je v ňom obsiahnutá iba vlhkosť z kameniva. Suchý betón je teda zmesou kameniva, cementu a ďalších prísad, napríklad výstužných vlákien, ktoré môžu zlepšovať jeho pružnosť a životnosť. 

Používa sa na všetky druhy betonárskych prác, na dome i na záhrade, napr. na základy, podkladové a oporné konštrukcie, ako liaty betón do debnenia, stĺpy, stropné dosky a rošty, preklady, balkónové dosky, schodišťové konštrukcie, obrubníky a mnohé iné konštrukcie. Na rôzne použitia sú k dispozícii rozdiele triedy suchého betónu. Majstri ale aj domáci kutili najčastejšie pracujú s betónom triedy c20/25, ktorý je vhodný na všetky bežné betonárske práce, betónovanie schodísk, stropov, nadokenných prekladov a pod. Suchý betón je tiež možné použiť na výrobu betónových tvárnic.

Použitie suchého betónu má viacero výhod. V prvom rade si práca s ním nevyžaduje komplikované náradie a stroje. Pred jeho aplikáciou ho stačí premiešať s vodou, buď v miešačke alebo pomocou elektrického miešadla. Pre jednoduché používanie sa suchý betón často používa na drobné konštrukcie a tiež práce v záhrade. 

Takýto betón kúpite zvyčajne vo vreciach. Tie môžu byť rôznej veľkosti, no štandardne suchý betón kúpite v 25 kg baleniach. To zaručuje praktickú manipuláciu a majstri túto betónovú zmes často používajú aj v ťažšie dostupnom teréne. Zvyšok vo vreciach môžete jednoducho uskladniť pre ďalšie použitie. Veľkou výhodou oproti ručne vyrobenému betónu je tiež na mieru vytvorená receptúra z kvalitných surovín. Značky, ktoré ponúkajú suchý betón sa snažia ich receptúry neustále zlepšovať a garantovať tak fantastickú pevnosť a vlastnosti.

Ako namiešať suchý betón a v akých podmienkach s ním pracovať?

Či už plánujete konštrukciu akejkoľvek stavby alebo ukladanie základov, vždy si spomeňte na možnosť použiť suchý betón. Ako už bolo vyššie spomenuté, túto betónovú zmes si môžete kúpiť už namiešanú vo vreciach a jej použitie je jednoduché a praktické. Dôležité však je suchý betón správne namiešať. Poďme si teraz tento proces bližšie priblížiť.

Čo potrebujeme na miešanie suchého betónu?

Na čo najefektívnejšie a najrýchlejšie namiešanie suchého betónu sa odporúča použiť miešačku alebo elektronické miešadlo, najmä pre ich vlastnosť konzistentného až tzv. rytmického miešania. Betón môžete namiešať aj ručne, avšak myslite na to, že vás to bude stáť veľa fyzického úsilia a času.

Ďalej potrebujete vodu. Na miešanie suchého betónu môžete použiť pitnú vodu, no postačí vám aj úžitková. Praktické je natiahnuť si hadicu na určené miesto na miešanie. Dôležité však je, aby voda neobsahovala veľké nečistoty, ktoré by mohli skomplikovať miešanie a prácu s betónom.

Miešanie

Na miešanie suchého betónu si môžete kúpiť alebo požičať stavebnú miešačku alebo elektrické miešadlo za pár stoviek eur, alebo sa s ním popasujete ručne. Postup je v každom prípade rovnaký. 

Miešačku alebo nádobu na maltu najprv napustite približne tromi litrami vody. Do miešačky potom nasypte zmes suchého betónu. Pred týmito krokmi si ešte skontrolujte, aké množstvá odporúča výrobca. Vzhľadom na rozdielne receptúry a zloženie suchého betónu sa pomery môžu líšiť, no zvyčajne sa 25 kg balenie mieša práve s tromi litrami vody. 

Zmes dôkladne a pomaly miešajte, pri použití elektrického miešadla na nízkych otáčkach a zároveň sledujte zmeny konzistencie. Miešajte až dovtedy, kým nevznikne homogénna betónová zmes, ktorá by mala po zatlačení rukou zostať v stlačenom tvare. Pri prudkých pohyboch by sa zmes mala dokonca rozpadnúť, no pri bežnej práci by mala byť gumená ako plastelína a mierne zavlhlá. Zmes následne uložte na požadované miesto a spracujte.

Schnutie

Myslite na to, že suchý betón schne štandardne rýchlejšie, ako bežná zmes cementu a piesku. Pre správne informácie a postupy vám opäť radíme prečítať si informácie od výrobcu suchého betónu, ktorý ste si zaobstarali. 

Zmes zo suchého betónu zvyčajne začína tuhnúť po cca desiatich minútach. Je preto dôležité, aby ste s ňou po premiešaní pracovali čo najrýchlejšie. Konštrukcie môžete ľahko zaťažiť asi po jednej hodine schnutia. Vysoko zaťažiteľné sú štandardne o 24 hodín. Konštrukcie zo suchého betónu sú zvyčajne plne zaťažiteľné o 48 hodín po ich miešaní a spracovaní. 

Vhodné podmienky

Najvhodnejším počasím pre miešanie a ukladanie betónu sú dni, kedy sa teplota pohybuje medzi 15 a 25 °C a kedy je dostatočne vysoká relatívna vlhkosť vzduchu. Pri vyšších teplotách je už nutné betón spracovávať veľmi rýchlo, pretože dochádza k rýchlemu odparovaniu vody z jeho povrchu. Tvrdne tak oveľa rýchlejšie, ako je bežne dané výrobcom.

Ak sa rozhodnete pracovať so suchým betónom počas teplých dní, môžete si pomôcť tak, že betón prikryjete PE fóliou. Tá zabráni rýchlemu odparovaniu vody a na spracovanie betónu budete mať viac času. Naopak, akonáhle teploty vzduchu klesnú pod 5 °C, proces tvrdnutia betónu sa zastaví. Odparí sa z neho voda, ktorá sa odparuje aj pri takto nízkych teplotách a následkom toho dôjde k jeho znehodnoteniu.

Cena suchého betónu

Cena suchého betónu je väčšinou o trochu vyššia, ako cena čerstvého betónu z betonárky a pohybuje sa v rozmedzí od dvoch do piatich eur za 25 kg balenie. Treba však mať na pamäti, že výrobcovia sa každoročne snažia zlepšovať výrobné technológie a kvalitu suchého betónu tak, aby sa jeho trvácnosť, životnosť a pružnosť neustále zlepšovali.

Výhodou je tiež už spomínané rozdelenie do tried podľa účelu stavby. Vďaka tomuto rozdeleniu si viete jednoducho zaobstarať betón s vhodným zložením, ktoré dopomôže tomu, aby ste sa z vašej konštrukcie a stavby mohli tešiť čo najdlhšie. 

Ako postupovať s betónom pri základoch

Ak plánujete stavbu rodinného domu alebo potrebujete vybetónovať základy pre záhradný domček, budete potrebovať dobré betónové základy. Od nich bude závisieť zdravie celej vašej stavby. Nižšie nájdete popis, ako postupovať s betónom pri týchto operáciách.

Základová doska alebo základové pásy s betónovou platňou?

Pred samotným betónovaním základov je v projekte nutné stanoviť, o aký typ základov pôjde. Sú dve možnosti – samonosná základová doska alebo klasické základy. Obe riešenia majú svoje výhody aj obmedzenia. V závislosti od plánovaného zaťaženia stavby a charakteru podložia váš projektant navrhne, či bude dom stáť na základovej doske alebo základových pásoch s betónovou platňou.

Základová doska

Základová doska je samonosná železobetónová platňa, ktorá nesie váhu stavby a rovnomerne ju rozkladá. Znižuje riziko praskania múrov a zabezpečuje dlhšiu životnosť a stabilitu stavby. Hrúbku základovej dosky navrhne projektant, ale v zásade je hrubšia ako doska, ktorá je umiestnená na základových pásoch.

Základová doska sa používa pri menej stabilných povrchoch, hroziacej spodnej vode, ale aj v prípade monolitických betónových konštrukcií a stavieb s vyšším zaťažením. Pod základovú dosku je potrebné umiestniť štrkové lôžko, ktoré sa spevní geomrežou, ktorá stabilizuje podložie. Základová doska je náročnejšia na spotrebu materiálu a financie, no napriek tomu je vyhľadávaným spôsobom zakladania stavby.

Základové pásy s betónovou platňou

Základové pásy sú klasickou a najrozšírenejšou formou základov pri rodinných domoch a menších stavbách, ako je záhradný domček, altánok alebo garáž. Základové pásy musia byť umiestnené pod obvodovými múrmi a pod všetkými nosnými stenami, stĺpmi, hrubšími priečkami, komínom, ale napríklad aj prvým poschodím schodiska. Priestor, ktorý je ohraničený základovými pásmi sa vysype kamenivom a naň sa vyleje betón. Takáto betónová platňa má menšiu hrúbku, ako samonosná základová doska (spravidla iba okolo 15 cm).

Aký betón sa hodí na základové pásy

Základové pásy sa najčastejšie vypĺňajú suchým betónom. Vrchnú časť je potrebné vyrovnať pomocou laty a vodováhy do roviny. Výšku odlievaného betónu by ste mali priebežne kontrolovať nivelačným prístrojom. 

Majstri na vypĺňanie základov najčastejšie volia suchý betón triedy c12/15. Ten sa vyznačuje dobrou vodopriepustnosťou a okrem použitia pri základových pásoch nájde uplatnenie aj na prípravu podkladu pred kladením dlažby v exteriéri. Hodí sa tiež na vyplnenie pracovných jám, výkopov, lemovanie chodníkov, na obrubníky alebo betónovanie odkvapových chodníkov. 

Pri základoch musíte myslieť aj na to, že betón zreje. Norma STN EN 206-1 uvádza, že betón zreje približne 28 dní. To je doba, ktorú zmes potrebuje na to, aby bola pripravená na ďalšie náročné stavebné činnosti. Neponáhľajte sa, aj keď by mal byť suchý betón po dvoch dňoch vytvrdnutý.

Ako sa starať o betónové základy?

Všeobecne platí zásada, že čerstvý betón je vhodné polievať, aby nedošlo k popraskaniu a zmrašťovaniu betónu rýchlym odparením vody. S touto aktivitou to však netreba preháňať, predídete tak nadbytočnému hromadeniu vody v betóne, ktoré môže mať za následok oslabenie jeho pevnosti. 

Ak plánujete stavať no netrúfate si na práce s betónom, nebojte sa využiť aj pomoc odborníkov na betónové práce.

autor: Lukáš

Aug 9, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 168 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Dom na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na...Zobraziť viac

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel Š.

Živnostník
Liptovský Trnovec
5,0

Odvoz odpadu

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných...Zobraziť viac

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných strojov , Vykopove prace Minibagrom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0

Zámková dlažba

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám...Zobraziť viac

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce, murár

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne...Zobraziť viac

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži,...Zobraziť viac

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej G.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a...Zobraziť viac

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a rôznych zručných službách. Svoje portfólio som rozšíril o výkopové prace s minirypadlom Kubota.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián O.

Živnostník
Sabinov
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka....Zobraziť viac

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem...Zobraziť viac

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol V.

Firma
Kežmarok
4,9

Murárske práce, murár

 Ponúkam precíznu prácu, som spoľahlivý. Ponúkam kompletné stavebné práce, t. j. omietky, obklady, dlažby, stavby rodinných domov, prerábky domov a...Zobraziť viac

 Ponúkam precíznu prácu, som spoľahlivý. Ponúkam kompletné stavebné práce, t. j. omietky, obklady, dlažby, stavby rodinných domov, prerábky domov a bytov, sadrokartonárskych prác. V stavebníctve mám dlhoročné skúsenosti. Cena práce po dohode. Prešovský kraj.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jakub T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani...Zobraziť viac

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani ceny poviem veľkú sumu treba mi to napísať a povedať mi vašu predstavu a určite sa stretneme ...Ja totižto neviem ako vyzerá to o com si píšeme čiže buď je zľa fotka alebo tam nieje žiadna alebo nedáte rozmer....v skratke treba sa ozvať 😉

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník...Zobraziť viac

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Betónovanie

Nízka cena11,00 €/m2
Priemerná cena22,60 €/m2
Vysoká cena33,00 €/m2

Pošlite dopyt 21168 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na betónovanie? V tejto kategórii máme 21 168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt