Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Sanačná omietka

Čo robiť s plesňou na stenách

Hľadáte omietkára na sanačnú omietku? V tejto kategórii máme 18153 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Sanačná omietka

Čo robiť s plesňou na stenách

Pomocou týchto jednoduchých metód bezpečne odstráňte nevzhľadné a potenciálne nebezpečné plesne z kúpeľne a iných zón náchylných na vlhkosť a udržujte ich na uzde.

Plesnivé škvrny na stenách v kúpeľni. Je to nebezpečné? Ako sa toho zbavím?

V akejkoľvek oblasti domu, kde je zvyčajne vysoká vlhkosť, je príliš častý tento problém: škvrny plesne rastúce na stenách alebo strope. Hoci plesne sa môžu rozšíriť kdekoľvek pozdĺž steny, najčastejšie sa vyskytujú buď vysoko pri strope, dole pri podlahe alebo plazivo po okrajoch čalúnenia či soklov.

Tento frustrujúci a potenciálne nebezpečný problém je najzvyčajnejší v kúpeľniach, kde sa najčastejšie používajú sprchy alebo vane, ale môže tiež postihovať vlhké pivnice, kuchyne či práčovne. Ak je v miestnosti vlhko, zlé vetranie a vysoké teploty, neviditeľné vzduchom šírené spóry plesní, nachádzajúce sa prakticky všade, sa šťastne usadia a rastú.

Najobávanejším typom plesní je Stachybotrys chartarum, bežne známa ako čierna pleseň, ktorá môže spôsobiť chronické podráždenie dýchacích ciest, bolesti hlavy a pretrvávajúcu únavu. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb vyžaduje čierna pleseň pre svoj rast neustálu vlhkosť – nielen občasnú vlhkosť zo sprchy – a je teda pravdepodobnejšie, že váš problém spôsobuje iná, menej toxická odroda plesní. To znamená, že vážna situácia s plesňami môže viesť k problémom s dýchaním či imunitným systémom, alebo ich zhoršiť.

Ak pleseň rastie v oblasti, ktorá zostáva vlhká, je najlepšie poradiť sa s odborníkom na sanáciu plesní z profesionálnych čistiacich služieb. Dobrá správa je, že väčšinu každodenných problémov s plesňami by ste mali byť schopní vyriešiť sami. Pokračujte v čítaní a osvojte si techniky odstraňovania plesne.

Odstráňte plesnivé škvrny zo stien

Roztok jedného dielu bielidla zmiešajte v rozprašovači s troma dielmi vody a plesnivé oblasti steny dôkladne nasýťte. Otvorte okno a/alebo nechajte pri práci pustený ventilátor; výpary z bielidla sú nepríjemné a môžu dráždiť pľúca. Nechajte bielidlo niekoľko minút vsakovať do škvŕn na stenách, potom pleseň odstráňte kefkou na čistenie. Ak sú škvrny rozsiahle alebo hlboké, možno budete musieť postup opakovať, aby ste odstránili všetky ložiská plesní.

Zlikvidujte pleseň na stenách

Aj keď bielidlo dobre zabíja povrchové huby a odstraňuje škaredé stopy na stenách, ktoré spôsobujú, nepreniká hlboko do sadrokartónu a „korene“ plesne tak zostávajú neporušené. To znamená, že problém sa pravdepodobne objaví znovu, niekedy v priebehu niekoľkých dní. Ak chcete zničiť pleseň pod povrchom, jednoducho na postihnuté miesto nastriekajte neriedený biely ocot a nechajte ho zaschnúť. Nebojte sa zápachu; po úplnom vyschnutí octu sa vôňa rozplynie.

Zabráňte budúcemu množeniu plesní

Po odstránení všetkých plesní na stenách udržujte tieto povrchy v dobrom stave pomocou niekoľkých preventívnych opatrení:

  • Kaluže alebo rozliatu vodu okamžite utrite.
  • Po sprche alebo kúpeli nechajte dvere kúpeľne otvorené pri bežiacom vetracom ventilátore, prípadne nechajte otvorené okno kúpeľne, a to najmenej 20 minút, aby sa znížila vlhkosť.
  • Dávajte pozor na vodovodné netesnosti. Okamžite ich opravte – väčšine druhov plesní stačí iba 24 až 48 hodín vlhkosti, kým sa spóry začnú množiť. Čiernej plesni sa darí obzvlášť vtedy, keď úniky vody zostávajú dlhšie neodstránené.
  • Rozprestrite vlhké uteráky, aby čo najrýchlejšie vyschli.
  • Ak je to možné, sprchujte sa s otvorenými dverami do kúpeľne, aby sa v uzavretom priestore nekondenzovala vodná para.
  • Vložte do rohu kúpeľne nádobu s vysúšadlom absorbujúcim vlhkosť – zvyčajne obsahuje buď silikagél alebo soľ. Alebo, ak žijete vo zvlášť vlhkom prostredí, spustite odvlhčovač.
  • Po každom použití osprchujte steny a sklenené dvere, aby ste odstránili vlhkosť, ktorá podporuje rast plesní na vašich stenách. Takisto tým zabránite nevzhľadnému hromadeniu usadenín z tvrdej vody a mydla.
  • Keď budete maľovať, prípadne prerábať, použite v kúpeľni alebo na miestach náchylných na plesne farbu odolnú voči plesniam.
  • Kúpeľňu každý týždeň čistite svojím obľúbeným dezinfekčným prostriedkom, či už ide o bielidlo, ocot alebo komerčný čistiaci prostriedok, a nezabudnite vydrhnúť fľaše šampónu a iných používaných sprchovacích prostriedkov, na ktorých majú spóry plesní tendenciu pretrvávať.

autor: Martin

Jun 2, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18153 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Žilinský kraj
5,0

Murárske práce, murár

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky....Zobraziť viac

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky. Montáž ako aj rovnako demontáž rôznych druhou stav. Prác. Montáž/demontáž/úprava čistenie Klimatizácii do obytných aj neobytných priestorov..

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Bratislava
5,0

Povrchové úpravy

Kvalitné práce a zodpovedne, čistota Dlhodobá prax v remesle Rekonštrukcie bytov. Maliarske práce,sadrokartony, stierky, nátery Búracie práce mladý profesionálny chlap zaručenou prácou..........

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,9

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan S.

Živnostník
Košice
4,9

Omietky

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar ...Zobraziť viac

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar - kurenar , elektrikar , poradenstvo , skoleny zivnostnici .....

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť http://**** ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť http://* ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,7

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav G.

Živnostník
Bratislava
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Všetko pre spokojnost zákazníka. Pracovity svedomity pracujem 20 rokov zo zakaznikom sa vzdy viem dohodnut. Venujem sa prevazne murarskym pracam malovaniu stirkovaniu.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,6

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,6

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav H.

Živnostník
Podolie
4,6

Oprava strechy

Realizácia hydroizolácie, oprava a servis šikmých a plochých striech.Výkopové a zemné práce Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, Pokládka...Zobraziť viac

Realizácia hydroizolácie, oprava a servis šikmých a plochých striech.Výkopové a zemné práce Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, Pokládka zámkovej dlažby.vypratavanie domov bytov pivníc garáží stodol zahrad a iných v rôznych plôch.pre viac informácií ma kontaktujte.

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,6

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav B.

Živnostník
Záhorská Ves
4,3

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri...Zobraziť viac

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri aj interiéri

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Sanačná omietka

Nízka cena0,35 €/kg
Priemerná cena0,66 €/kg
Vysoká cena1,60 €/kg

Pošlite dopyt 18153 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na sanačnú omietku? V tejto kategórii máme 18153 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt