Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zapojenie spotrebičov

Čo všetko zahŕňa biela technika?

Hľadáte opravára na zapojenie spotrebičov? V tejto kategórii máme 19536 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Čo všetko zahŕňa biela technika?
Zapojenie spotrebičov

Čo všetko zahŕňa biela technika?

Pojmom biela technika sa zvyčajne označuje pomerne veľká skupina zariadení, ktoré majú za úlohu dennodenne uľahčovať prácu v kuchyni alebo kúpeľni. Ich poslaním dnes už nie je len spoľahlivo fungovať a šetriť svojmu majiteľovi čas a energiu, ale aj dobre vyzerať.

Spočiatku boli výrobky zo segmentu vyrábané v bielej farbe, dnes už na trhu nájdeme výrobky v mnohých farbách a dokonca aj kombináciách - označenie biela technika napriek tomu pretrváva dodnes.

Kategórie spotrebičov podľa určenia

Výrobcov aj výrobkov bielej techniky je dnes obrovské množstvo. Pokúsime sa predstaviť tie najzákladnejšie kategórie spolu s výrobkami, ktoré je možné momentálne zakúpiť a ktoré nejakým spôsobom udávajú trend - estetický, funkčný alebo cenový.

Chladničky a mrazničky

Spotrebiče z tejto kategórie patria k tým najzákladnejším a nachádzajú sa určite v každej domácnosti - niekedy aj vo viacerých kusoch. Úlohou chladničiek je udržiavať teplotu vo vnútri tak, aby sa predišlo predčasnému znehodnoteniu jej obsahu. Mraznička dokáže svoj obsah zamraziť a tak ho dokonale zakonzervovať na veľmi dlhú dobu.

Najzákladnejšie delenie v tejto kategórii je na spotrebiče vstavané alebo voľne stojace. Výhodou vstavanej verzie je, že ju viete zakomponovať do kuchynskej linky tak, že nepôsobí rušivo. 

Veľkým hitom sú v súčasnosti americké chladničky. Nerezový povrch a nadštandardné rozmery ponúkajú dostatok miesta a svojím dizajnom upútajú úplne každého návštevníka.

Práčky a sušičky

Dvojica spotrebičov sa postará o čisté, voňavé a tiež aj suché prádlo ihneď po vybratí. Popri práčke, je sušička veľmi dobrým pomocníkom, ktorý nám zabezpečí nielen suché, ale aj zdravotne nezávadné prádlo. Výrobcovia ponúkajú sety, v ktorých ku práčke dostanete dvojičku - sušičku. Tie si doma môžete postaviť na seba a jednoducho prádlo presúvať z jedného spotrebiča do druhého.

Mikrovlnné rúry a rúry na pečenie

Opäť tu máme dva spotrebiče, ktoré sa dnes kupujú spoločne a umiestňujú vedľa seba. Mikrovlnná rúra nám slúži pri ohreve potravy. Rúra na pečenie zabezpečí prípravu jedla pečením, grilovaním alebo teplovzdušným programom. Moderné prístroje disponujú funkciou samočistenia vykonanou pyrolízou, kde sa nečistoty vo vnútri spália pri vysokej teplote.

Digestory

Digestor zabráni, aby sa mastnota z varenia a pečenia šírila po celom dome alebo byte. Umiestňujeme ho nad varnú plochu (sporák, varná doska). Zápachy a mastnota ostanú zachytené vo filtroch, ktoré je možné vyčistiť v umývačke riadu a opäť používať. 

Podľa umiestnenia rozoznávame digestory ostrovčekové, podskrinkové a komínové. Súčasné digestory sa stávajú aj dôležitým dizajnovým doplnkom moderných kuchýň a ponuka je naozaj pestrá. 

Umývačky riadu

Oproti ručnému umývaniu riadu ušetríte až 80% množstva vody. Moderné umývačky riadu šetria čas a peniaze. Umytý riad je po istom čase aj suchý a spokojný majiteľ kvalitnej umývačky riadu obsah už iba vyloží. Ako aj pri iných spotrebičoch, na výber je aj vstavaný variant.

Kávovary

Domáca príprava kávy je v súčasnosti veľmi trendová aktivita. Na trhu existuje veľké množstvo typov kávovarov. Tie najlacnejšie vedia pripraviť pomerne slušnú kávu najčastejšie z kapsúl. Kvalitnejšie nápoje ale pripravíte použitím kávovaru na espresso. Ten môže byť pákový a v tomto prípade je nutné po každej káve páku doplniť novou dávkou kávy.

Maximálne pohodlie poskytujú kávové automaty, ktoré zrnkovú kávu zomelú, pripravia potrebnú dávku do zásobníka. Majiteľ má na výber z veľkého množstva programov a doma si tak môžete vychutnať espresso, chutné latte, kapučíno a iné. Moderné kávovary je potrebné pravidelne umývať a starať sa aj och odvápnenie. 

Kuchynské roboty

Kuchynský robot v súčasnosti dokáže vykonávať viacero funkcií, a tak sa nestáva, že by ste v domácnosti potrebovali viacero kusov. Preto je dobré venovať sa výberu robota hneď na začiatku. Dôležitý je výkon udávaný vo wattoch, počet nástavcov a programov. Netreba zabúdať na hlučnosť stroja a kvalitu materiálov, z ktorého je vyrobený. Dobrý kuchynský robot sa ľahko rozoberá, dobre sa s ním pracuje a tiež sa ľahko čistí. 

Tip na záver

Od marca 2021 sa zavádza nové označenie pre energetickú triedu, ktoré vyjadruje mieru úspory elektrickej energie. Zo starého označenia vypadli tri podstupne triedy A (A+++, A++, A+) a boli nahradené jedinou energetickou triedou A, ktorá je najúspornejšia a najmenej úsporná je posledná trieda G.

 

autor: Andrej

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19536 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin S.

Firma
Trenčiansky kraj
5,0

Zapojenie spotrebičov

Poskytujem rôzne služby do domácnosti. Od výmeny žiarovky až po maliarské práce. Moja práca mi je koníčkom no zároveň mám...Zobraziť viac

Poskytujem rôzne služby do domácnosti. Od výmeny žiarovky až po maliarské práce. Moja práca mi je koníčkom no zároveň mám požadované vzdelanie na elektrotechnické montáže a demontáže. Samozrejmosťou je paragraf 22.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Michal H.

Živnostník
Nové Mesto nad Váhom
5,0

Hodinový manžel

Montáž sanitárnej techniky. Montáž plávajúcej podlahy.Vodoinstalaterske práce. Montaz ponornych cerpadiel a vodární. Cistenie narazanych a vrtanych studní. Akakolvek preprava vlastnou...Zobraziť viac

Montáž sanitárnej techniky. Montáž plávajúcej podlahy.Vodoinstalaterske práce. Montaz ponornych cerpadiel a vodární. Cistenie narazanych a vrtanych studní. Akakolvek preprava vlastnou dodavkou Peugeot Maxi.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš V.

Živnostník
Veľké Ripňany
5,0

Elektroinštalácia

Pracujem ako elektrikár, viac ako 5 rokov. Pracujem aj na veľkých projektoch, ale nemám problém ani s menšími domami, alebo...Zobraziť viac

Pracujem ako elektrikár, viac ako 5 rokov. Pracujem aj na veľkých projektoch, ale nemám problém ani s menšími domami, alebo len zo zapojením el. spotrebičov v domácnostiach, prípadne hľadaní chýb a závad, ktoré sa môžu časom vyskytnúť. Mám elektrikársku vyhlášku $23, ktorú si pravidelne aktualizujem. Kurz NIKO HOME CONTROL (inteligentná domácnosť), Jablotron (Zabezpečovacie systémy), skúsenosti z rôznych druhov video-vrátnikov a mnoho ďalšieho... Nieje nič čo by sa nedalo zapojiť, tak aby to splnilo chcený účel..

#
#
#
Zadať dopyt

Martin Š.

Firma
Rača
5,0

Elektrikár

Som elektrikár s dlhoročnými skúsenosťami. Poskytujem opravy/montáž elektrických rozvodov (vypínače, zásuvky, stropné ventilátory, svietidlá atď.) zapájaním spotrebičov ako aj kompletnými...Zobraziť viac

Som elektrikár s dlhoročnými skúsenosťami. Poskytujem opravy/montáž elektrických rozvodov (vypínače, zásuvky, stropné ventilátory, svietidlá atď.) zapájaním spotrebičov ako aj kompletnými elektroinštaláciámi pri stavbách, renováciach.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Bratislava
5,0

Oprava práčiek

Servisom spotrebičov sa zaoberám uz 10 rokov ,zameriavam sa na Bielu techniky ci malu alebo velku. Spolupracujem s firmou Bosch...Zobraziť viac

Servisom spotrebičov sa zaoberám uz 10 rokov ,zameriavam sa na Bielu techniky ci malu alebo velku. Spolupracujem s firmou Bosch ,Siemens co sa týka záručného servisu a nieje pre mňa problem opraviť aj inu značku pozaruke. A to samozrejme všetko u Vas doma.

#
#
#
Zadať dopyt

Eduard R.

Firma
Piešťany
5,0

Vodár, inštalatér

Vodoinštalacie,čistenie odpadov a kanalizácie, chemické čistenie kúrenia a kotlov, monitoring kanalizácie Poruchová služba non-stop

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia...Zobraziť viac

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav T.

Živnostník
Prešovský kraj
5,0

Elektroinštalácia

Som elektrotechnik s mnohoročnou praxou,realizujem elektrinštalácie,zapojenie svietidiel,zásuviek,zástrčiek,vypínačov,prúdových ističov. Tiež natáčam videa,so strihmi,efektívnymi strihmi a titulkami.Natáčam aj rodinné udalosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Š.

Živnostník
Košice
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych...Zobraziť viac

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych materiálov.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Marta N.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) ...Zobraziť viac

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) Pracujeme spoľahlivo a zodpovedne. Naša práca je aj naša vizitka. ( Mob. kontakt v profile je priamo na spoľahlivého vodára, ktorý je Vám k dispzícii )

#
#
#
Zadať dopyt

Peter P.

Živnostník
Bratislava
4,9

Elektroinštalácia

...Spravím maximum pre Vašu spokojnosť a vždy všetko dotiahnem do úspešného konca... Som elektrikár s dlhoročnou praxou a skúsenosťami. No okrem...Zobraziť viac

...Spravím maximum pre Vašu spokojnosť a vždy všetko dotiahnem do úspešného konca... Som elektrikár s dlhoročnou praxou a skúsenosťami. No okrem toho viem vykonať aj veľa iných prác a opráv v domácnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj Š.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a...Zobraziť viac

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a remeselnu zrucnost v roznych technicky zameranych profesiach. Na vykon prac pouzivam profi naradie zn. Bosch, ktore mi umoznuje odviest kvalitnu pracu. Po ukonceni prac miesto prace vzdy vycistim. V ramci moznosti zakaznikovi poradim a vysvetlim ako budem postupovat pri praci Mojou dlhorocnou zalubou a zaroven aj dalsou pracovnou cinnostou je fotografovanie. Podla Vasich poziadaviek Vam nafotim svadby, rozne spolocenske akcie, eventy, produkty a tovary, portrety a p. Mam mobilne studiove osvetlenie, co mi umoznuje nasvietit fotografovanu scenu, objekty a predmety priamo na mieste podla potrieb zakaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Som vyštudovaný elektrotechnik, s vyhláškou 508, paragraf 21. Najvyššie dosiahnuté vzdelanie mám vysokoškolské II. stupňa. Bavia ma práce všetkého druhu,...Zobraziť viac

Som vyštudovaný elektrotechnik, s vyhláškou 508, paragraf 21. Najvyššie dosiahnuté vzdelanie mám vysokoškolské II. stupňa. Bavia ma práce všetkého druhu, od starostlivosti o záhradu, cez elektroinštalácie, až po hodinového manžela :)

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Elektrikár

Som elektrikár s viac ako 7 ročnými skúsenosťami. Vykonávam rôzne menšie elektroinštalačné práce a zapájanie spotrebičov. Urobím pre Vás aj...Zobraziť viac

Som elektrikár s viac ako 7 ročnými skúsenosťami. Vykonávam rôzne menšie elektroinštalačné práce a zapájanie spotrebičov. Urobím pre Vás aj odborné revízie elektrických zariadení keďže disponujem osvedčením podľa §24 Revizny technik.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh...Zobraziť viac

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Vasil V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár, inštalatér

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby...Zobraziť viac

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zapojenie spotrebičov

Nízka cena12,70 €/úkon
Priemerná cena25,68 €/úkon
Vysoká cena40,00 €/úkon

Pošlite dopyt 19536 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte opravára na zapojenie spotrebičov? V tejto kategórii máme 19536 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt