Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zapojenie spotrebičov

Čo všetko zahŕňa biela technika?

Hľadáte opravára na zapojenie spotrebičov? V tejto kategórii máme 15 768 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Čo všetko zahŕňa biela technika?
Zapojenie spotrebičov

Čo všetko zahŕňa biela technika?

Pojmom biela technika sa zvyčajne označuje pomerne veľká skupina zariadení, ktoré majú za úlohu dennodenne uľahčovať prácu v kuchyni alebo kúpeľni. Ich poslaním dnes už nie je len spoľahlivo fungovať a šetriť svojmu majiteľovi čas a energiu, ale aj dobre vyzerať.

Spočiatku boli výrobky zo segmentu vyrábané v bielej farbe, dnes už na trhu nájdeme výrobky v mnohých farbách a dokonca aj kombináciách - označenie biela technika napriek tomu pretrváva dodnes.

Kategórie spotrebičov podľa určenia

Výrobcov aj výrobkov bielej techniky je dnes obrovské množstvo. Pokúsime sa predstaviť tie najzákladnejšie kategórie spolu s výrobkami, ktoré je možné momentálne zakúpiť a ktoré nejakým spôsobom udávajú trend - estetický, funkčný alebo cenový.

Chladničky a mrazničky

Spotrebiče z tejto kategórie patria k tým najzákladnejším a nachádzajú sa určite v každej domácnosti - niekedy aj vo viacerých kusoch. Úlohou chladničiek je udržiavať teplotu vo vnútri tak, aby sa predišlo predčasnému znehodnoteniu jej obsahu. Mraznička dokáže svoj obsah zamraziť a tak ho dokonale zakonzervovať na veľmi dlhú dobu.

Najzákladnejšie delenie v tejto kategórii je na spotrebiče vstavané alebo voľne stojace. Výhodou vstavanej verzie je, že ju viete zakomponovať do kuchynskej linky tak, že nepôsobí rušivo. 

Veľkým hitom sú v súčasnosti americké chladničky. Nerezový povrch a nadštandardné rozmery ponúkajú dostatok miesta a svojím dizajnom upútajú úplne každého návštevníka.

Práčky a sušičky

Dvojica spotrebičov sa postará o čisté, voňavé a tiež aj suché prádlo ihneď po vybratí. Popri práčke, je sušička veľmi dobrým pomocníkom, ktorý nám zabezpečí nielen suché, ale aj zdravotne nezávadné prádlo. Výrobcovia ponúkajú sety, v ktorých ku práčke dostanete dvojičku - sušičku. Tie si doma môžete postaviť na seba a jednoducho prádlo presúvať z jedného spotrebiča do druhého.

Mikrovlnné rúry a rúry na pečenie

Opäť tu máme dva spotrebiče, ktoré sa dnes kupujú spoločne a umiestňujú vedľa seba. Mikrovlnná rúra nám slúži pri ohreve potravy. Rúra na pečenie zabezpečí prípravu jedla pečením, grilovaním alebo teplovzdušným programom. Moderné prístroje disponujú funkciou samočistenia vykonanou pyrolízou, kde sa nečistoty vo vnútri spália pri vysokej teplote.

Digestory

Digestor zabráni, aby sa mastnota z varenia a pečenia šírila po celom dome alebo byte. Umiestňujeme ho nad varnú plochu (sporák, varná doska). Zápachy a mastnota ostanú zachytené vo filtroch, ktoré je možné vyčistiť v umývačke riadu a opäť používať. 

Podľa umiestnenia rozoznávame digestory ostrovčekové, podskrinkové a komínové. Súčasné digestory sa stávajú aj dôležitým dizajnovým doplnkom moderných kuchýň a ponuka je naozaj pestrá. 

Umývačky riadu

Oproti ručnému umývaniu riadu ušetríte až 80% množstva vody. Moderné umývačky riadu šetria čas a peniaze. Umytý riad je po istom čase aj suchý a spokojný majiteľ kvalitnej umývačky riadu obsah už iba vyloží. Ako aj pri iných spotrebičoch, na výber je aj vstavaný variant.

Kávovary

Domáca príprava kávy je v súčasnosti veľmi trendová aktivita. Na trhu existuje veľké množstvo typov kávovarov. Tie najlacnejšie vedia pripraviť pomerne slušnú kávu najčastejšie z kapsúl. Kvalitnejšie nápoje ale pripravíte použitím kávovaru na espresso. Ten môže byť pákový a v tomto prípade je nutné po každej káve páku doplniť novou dávkou kávy.

Maximálne pohodlie poskytujú kávové automaty, ktoré zrnkovú kávu zomelú, pripravia potrebnú dávku do zásobníka. Majiteľ má na výber z veľkého množstva programov a doma si tak môžete vychutnať espresso, chutné latte, kapučíno a iné. Moderné kávovary je potrebné pravidelne umývať a starať sa aj och odvápnenie. 

Kuchynské roboty

Kuchynský robot v súčasnosti dokáže vykonávať viacero funkcií, a tak sa nestáva, že by ste v domácnosti potrebovali viacero kusov. Preto je dobré venovať sa výberu robota hneď na začiatku. Dôležitý je výkon udávaný vo wattoch, počet nástavcov a programov. Netreba zabúdať na hlučnosť stroja a kvalitu materiálov, z ktorého je vyrobený. Dobrý kuchynský robot sa ľahko rozoberá, dobre sa s ním pracuje a tiež sa ľahko čistí. 

Tip na záver

Od marca 2021 sa zavádza nové označenie pre energetickú triedu, ktoré vyjadruje mieru úspory elektrickej energie. Zo starého označenia vypadli tri podstupne triedy A (A+++, A++, A+) a boli nahradené jedinou energetickou triedou A, ktorá je najúspornejšia a najmenej úsporná je posledná trieda G.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Petra Poliaka zo spoločnosti PROEX

Čo všetko si môžeme predstaviť pod pojmom biela technika?

Biela technika je každý jeden veľký spotrebič, ktorý máme v domácnosti (elektrický, plynový, vodný), ktorý nám uľahčuje / pomáha s domácimi prácami ako je pranie bielizne, varenie, umývanie riadu alebo uskladnenie jedla.

Na základe čoho by ste odporučili vyberať spotrebiče do domácnosti?

Spotrebiče by sme si určite mali vyberať podľa technických parametrov, funkcie, výkonu či spoľahlivosti a garancie značky. Úlohu pri výbere by mala zohrávať aj dostupnosť dielov a príslušenstva či skúsenosti iných zákazníkov. Zákazník má možnosť informovať sa o produkte priamo u technikov, ktorí sa dennodenne stretávajú s jednotlivými modelmi bielej techniky a vedia poradiť, ktorá značka a model je najlepšia voľba. Až potom by zákazník mal porovnávať cenu a dizajn spotrebičov, keďže spotrebiče nám majú uľahčiť prácu, tak je dôležité, aby nám slúžili podľa našich predstáv a nielen dobre vyzerali.

Ako je to s energetickými triedami a bielou technikou?

Pri bielej technike sa uvádza energetický štítok, na ktorom nájdeme energetickú účinnosť a triedu daného spotrebiča (od A do G. Do roku 2021 sa používalo označenie A+++, A++, A+, A, B, C, D - energetická trieda spotrebiča A+++ bola zmenená na B, prípadne C či D, iba nové výrobky, ktoré sú ešte úspornejšie môžu byť zaradené do triedy A, keďže od výrobcov sa chce, aby ešte viac zvyšovali úsporu energie. Zároveň na štítku nájdeme aj jeho prepočet spotreby na počet cyklov alebo čas (ročne).

Spoločnosť PROEX - špecialisti na predaj bielej techniky, náhradných dielov, domácich elektrospotrebičov, doplnkového tovaru a čistiacich prostriedkov

autor: Andrej

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 321 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin S.

Firma
Trenčiansky kraj
5,0

Zapojenie spotrebičov

Poskytujem rôzne služby do domácnosti. Od výmeny žiarovky až po maliarské práce. Moja práca mi je koníčkom no zároveň mám požadované vzdelanie na elektrotechnické montáže a demontáže. Samozrejmosťou je paragraf 22.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal H.

Živnostník
Nové Mesto nad Váhom
5,0

Hodinový manžel

Montáž sanitárnej techniky. Montáž plávajúcej podlahy.Vodoinstalaterske práce. Montaz ponornych cerpadiel a vodární. Cistenie narazanych a vrtanych studní. Akakolvek preprava vlastnou dodavkou Peugeot Maxi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj P.

Firma
Bratislavský kraj
5,0

Elektrikár

Poskytujem elektrikárske a elektroinštalačné služby. Mám 10 ročné skúsenosti a platný certifikát na výkon činnosti §23. Zabezpečujem el. projekt a aj revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Eduard R.

Firma
Piešťany
5,0

Vodár

Vodoinštalacie,čistenie odpadov a kanalizácie, chemické čistenie kúrenia a kotlov, monitoring kanalizácie Poruchová služba non-stop

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Bratislava
5,0

Oprava práčiek

Servisom spotrebičov sa zaoberám uz 10 rokov ,zameriavam sa na Bielu techniky ci malu alebo velku. Spolupracujem s firmou Bosch ,Siemens co sa týka záručného servisu a nieje pre mňa problem opraviť aj inu značku pozaruke. A to samozrejme všetko u Vas doma.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dávid F.

Živnostník
Šaľa
5,0

Elektrikár

Prevažne robím elektroinštalačné práce. Zakaznik je vždy spokojny snažím sa pomocť alebo poradiť. Robím aj menšie práce napriklad vymena lustrov .....

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lucian M.

Firma
Prešovský kraj
5,0

Montáž svietidiel

Dobrý deň, ponúkam elektroinštalačné práce. Prípojky, prerábky starej elektroinštalácie, aj novostavby. Kamerový a zabezpečovací systém (Jablotron, Hikvision)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Chynorany
5,0

Elektrikár

Profesionálny Elektrikár. Mam skúsenosti s prerabkou Elektriky aj snovou inštaláciou. Robím aj Elektromery . Poprípade aj vysekám si sam všetko čo treba.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marta N.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) Pracujeme spoľahlivo a zodpovedne. Naša práca je aj naša vizitka. ( Mob. kontakt v profile je priamo na spoľahlivého vodára, ktorý je Vám k dispzícii )

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj Š.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a remeselnu zrucnost v roznych technicky zameranych profesiach. Na vykon prac pouzivam profi naradie zn. Bosch, ktore mi umoznuje odviest kvalitnu pracu. Po ukonceni prac miesto prace vzdy vycistim. V ramci moznosti zakaznikovi poradim a vysvetlim ako budem postupovat pri praci Mojou dlhorocnou zalubou a zaroven aj dalsou pracovnou cinnostou je fotografovanie. Podla Vasich poziadaviek Vam nafotim svadby, rozne spolocenske akcie, eventy, produkty a tovary, portrety a p. Mam mobilne studiove osvetlenie, co mi umoznuje nasvietit fotografovanu scenu, objekty a predmety priamo na mieste podla potrieb zakaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin O.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,9

Vodár

Snažim sa robit kvalitne a zodpovedne aby som sa uz nemusel vracat na rovnake miesto nebudem. predsa len je lepsie spravit robotu na 1 x a poriadne ako sa k nej x krat ...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Elektrikár

Som elektrikár s viac ako 7 ročnými skúsenosťami. Vykonávam rôzne menšie elektroinštalačné práce a zapájanie spotrebičov. Urobím pre Vás aj odborné revízie elektrických zariadení keďže disponujem osvedčením podľa §24 Revizny technik.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin Š.

Firma
Rača
4,9

Elektrikár

Som elektrikár s dlhoročnými skúsenosťami. Poskytujem opravy/montáž elektrických rozvodov (vypínače, zásuvky, stropné ventilátory, svietidlá atď.) zapájaním spotrebičov ako aj kompletnými elektroinštaláciámi pri stavbách, renováciach.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zapojenie spotrebičov

Nižšia cena12,70 €/úkon
Priemerná cena25,68 €/úkon
Vyššia cena40,00 €/úkon

Pošlite dopyt 23321 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte opravára na zapojenie spotrebičov? V tejto kategórii máme 15 768 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt