Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahár

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave

Hľadáte pokladača či podlahára? V tejto kategórii máme 16 397 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave
Podlahár

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave

Denne sa stretávate so škrípaním alebo škvrnami na podlahe z tvrdého dreva? Napravte to a chráňte svoju podlahu.

banner

Podlahy z tvrdého dreva vyzerajú ozaj majestátne a luxusne. Prenášajú kúzlo minulosti do každého domova. Kráčajte po nich bosými nohami a kvalita je určite nepopierateľná. Nič, čo vytvoril človek, to nikdy nedokáže úplne nahradiť.

Lákavé môžu byť aj podlahy z tvrdého dreva; viac ako 50 percent majiteľov nehnuteľností alebo prípadných kupcov domu  je ochotných zaplatiť viac za nehnuteľnosť s drevenými podlahami . A pritom priemerná suma sa pohybuje niekde okolo 2000 eur. A čím mladší kupujúci sú, tým vyššie hodnotia podlahy z tvrdého dreva v zozname požadovaných funkcií.

Akokoľvek sú úžasné, ta verte, že aj podlahy z tvrdého dreva majú svoje nedostatky. Môžu škrípať a vydávať iní čudné zvuky alebo sa môžu zafarbiť.

Tieto  materiály a ich inštalácia  vás výjde ozaj draho. Ale všetko, čo by mohlo stáť za to, keď hľadíte na tieto nádherné podlahy (a neskôr svoj dom predáte rýchlejšie a za mierne vyššiu cenu). Na internete si určite pozrite pár recenzií od zákazníkov, ktorí už s drevenou podlahou majú aspoň aké také skúsenosti a zistite si ich názor a spokojnosť. 

Prečo podlahy z tvrdého dreva škrípu?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia  to pravdepodobne nie je drevo, po ktorom kráčate. Vinníkom je často podklad a trámy pod ním. Materiál sa môže uvoľniť a spôsobiť trenie medzi dvoma kusmi dreva, ktoré vydávajú ten čudný zvuk, ktorý môže pri chôdzi po drevenej podlahe počuť, ľudovo sa nazýva škrípanie alebo vŕzganie. Môže to byť spôsobené tým, že po nej ľudia chodia sto rokov, alebo podlaha nebola správne nainštalovaná.

Podľa odborníkov na kladenie drevených podláh môže ten nedúch spôsobovať  aj vlhkosť a to najmä na miestach, kde sa teploty často a rýchlo menia. môže byť hlavným faktorom aj vlhkosť.  Keď sa podlahy rozťahujú a sťahujú z vlhkosti, tak sa môžu posúvať a uvoľňovať. Občas sa môžu dokonca začať podlamovať.

Ako opraviť škrípanie

Prvou otázkou, ktorú sa vás odborník na podlahy pýta, keď narazí na vŕzgaciu podlahu, je, či sa môže dostať pod ňu. Ideálne je, ak je pod podlahou otvorený suterén alebo spodné podlažie. Ak sa jedná o byt so susedom žijúcim pod vami tak bude potrebné, aby ste sa dostali do podkladu, pravdepodobne odborník odstráni najvyššie podlahové krytiny, (pokiaľ váš sused na prízemí nie je veľmi ústretový).

Niekedy môže škrípanie vychádzať z uvoľneného pera ktoré spája 2 časti podlahovej krytiny. To sa dá ľahko odstrániť pomocou skrutky. Inokedy sa použije podložka (podložky sú malé kúsky dreva, ktoré sa používajú na vymedzovanie, aby sa zabránilo pohybu a škrípaniu podkladu a trámov). Podložky sa pripevňujú buď klincami, skrutkami, alebo dokonca silným lepidlom. Malý a krátky klinec môže tiež pomôcť pripevniť podklad na podlahové dosky vyššie, ak je to príčinou škrípania.

Podľa odborníkov na podlahové krytiny je regulácia vlhkosti v domácnosti jedným zo spôsobov, ako pomôcť stlmiť škrípanie drevených podláh. To je možné vykonať pomocou zvlhčovača vzduchu a vlhkomeru. Vlhkomer meria vlhkosť v miestnosti, ktorá sa najlepšie udržuje medzi 40 a 60 percentami.

Predtým, ako sa v 20. rokoch 20. storočia na trhu objavila preglejka ako stavebný materiál, sa široké drevené dosky používali ako podkladový materiál, ktorý sa ukladal cez krokvy. Preglejka - tenké kusy dreva zlepené dohromady - je oveľa stabilnejšia a menej náchylná na vŕzganie.

Oprava podlahy z tvrdého dreva

Ak máte na podlahe škvrnu alebo je potrebné nejaké podlahové dosky opraviť, bude náročné opraviť iba túto jednu poškodenú časť podlahy. Poškodený úsek by bolo treba vyrezať a potom naspäť zafixovať. Avšak jedinou časťou práce, ktorá je zložitá, je odstránenie existujúcej škvrny. 

Ak je táto malá škvrna malá, tak splynie ale ak je ozaj veľká, tak najlepším riešením je celú drevenú podlahu prebrúsiť, vďaka čomu škvrna zmizne a následne celú podlahu nanovo nalakovať vďaka čomu získa podlaha jednotný vzhľad.

Náklady na úpravu drevenej podlahy

Aj keď nie je vaša podlaha z tvrdého dreva poškodená, po použití vhodne zvolených prípravkov a vhodnej starostlivosti bude zas vyzerať ako nová. Podľa odborníkov je drevenú podlahu vhodné poriadne ošetriť každých 15 až 20 rokov. Tento interval je však len orientačný. Všetko závisí najmä od toho, ako často sa po podlahe stúpa a kde je umiestnená. Je zjavné, že podlaha v chodbe bude opotrebovaná skôr ako tá v spálni.

Priemerné náklady na úpravu podlahy s rozlohou 500 metrov štvorcových výjdu cca na 1500 eur. Veľkosť plochy, ktorá sa má upraviť, bude najväčším udavačom konečnej sumy. Druhým bude stav podlahy. Ak sú na podlahe škvrny alebo praskliny, bude potrebné ďalšie brúsenie, čo zvýši náklady na pracovnú silu. Čo si zvolíte, ovplyvní aj váš celkový konečný rozpočet. Lakovanie sa môže pohybovať od asi 40 centov až po 1 euro za meter za štvorcový.

Náklady na novú drevenú podlahu

Priemerné náklady  na inštaláciu novej drevenej podlahy vrátane podkladu sú závislé najmä od rozlohy, výberu podlahy a existujúceho podkladu. Cenu tak isto ovplyvňuje aj fakt, že niektoré miestnosti sú okrúhle a tým pádom je potrebné riešiť aj tieto anomálie. Ďalším faktorom sú náklady na materiál. Borovica môže stáť 1 až 3 eura za meter štvorcový.

Na druhom konci stupnice stojí orech, ktorého cena sa pohybuje medzi  6 až 9 eurami za meter štvorcový. Pridajte si k tomu náklady na podklad, ktorý je medzi 8 až16 eurami za meter štvorcovými. Pracovná sila sa môže pohybovať od 8 do 12 eur za meter štvorcový, v závislosti od náročnosti inštalácie.

Drevené podlahy vyzerajú skvele v akomkoľvek priestore - a pri správnej starostlivosti a údržbe - budú časom vyzerať stále rovnako super. 

autor: Natália

Jun 1, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 213 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Harichovce
4,9

Záhradné domčeky, chatky

Mám skúsenosti z mnohých oborov. (Omietky, Altánky ,podlahy , sadrokartón, búracie práce , výkopové práce , ploty, atď. ) Veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol B.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobrý deň chcel by sme Vám ponúknuť širokú škálu rôznych drobných prác či už v interieri alebo exteriéri. Mám skúsenosti s rôznymi prácami, v oblasti stavieb sa pohybujem už nejaký ten čas, všetky veci ktoré viem som prebral od veľa ľudí s ktorými som pracoval a tým by som chcel posunúť moju prácu na ešte vyššiu úroveň. Takže veľmi rád Vam poskytnem moje služby. •MONTAŽ NABYTKU •TEPOVANIE/ČISTENIE •ZAHRADNÉ PRÁCE

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Prešov
4,7

Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marian P.

Firma
Bratislava
4,7

Zavesenie obrazov

Naša firma pracuje v oblasti pokládka plávajúcich podláh ako aj montáži interiérových dverí a kovania. Denontáž a odvoz starých podláh a dverí ako aj možnosť kúpi nových cez našich partnerov ako aj montáž vami zakúpených produktov. Profesionálny servis a poradenstvo

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,6

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Podlahár

Nižšia cena4,50 €/m2
Priemerná cena18,90 €/m2
Vyššia cena40,00 €/m2

Pošlite dopyt 25213 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača či podlahára? V tejto kategórii máme 16 397 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt