Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahár

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave

Hľadáte pokladača či podlahára? V tejto kategórii máme 21 312 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave
Podlahár

Dajte zbohom vŕzgajúcej podlahe a udržiavajte ju v dobrom stave

Denne sa stretávate so škrípaním alebo škvrnami na podlahe z tvrdého dreva? Napravte to a chráňte svoju podlahu.

Podlahy z tvrdého dreva vyzerajú ozaj majestátne a luxusne. Prenášajú kúzlo minulosti do každého domova. Kráčajte po nich bosými nohami a kvalita je určite nepopierateľná. Nič, čo vytvoril človek, to nikdy nedokáže úplne nahradiť.

Lákavé môžu byť aj podlahy z tvrdého dreva; viac ako 50 percent majiteľov nehnuteľností alebo prípadných kupcov domu  je ochotných zaplatiť viac za nehnuteľnosť s drevenými podlahami . A pritom priemerná suma sa pohybuje niekde okolo 2000 eur. A čím mladší kupujúci sú, tým vyššie hodnotia podlahy z tvrdého dreva v zozname požadovaných funkcií.

Akokoľvek sú úžasné, ta verte, že aj podlahy z tvrdého dreva majú svoje nedostatky. Môžu škrípať a vydávať iní čudné zvuky alebo sa môžu zafarbiť.

Tieto  materiály a ich inštalácia  vás výjde ozaj draho. Ale všetko, čo by mohlo stáť za to, keď hľadíte na tieto nádherné podlahy (a neskôr svoj dom predáte rýchlejšie a za mierne vyššiu cenu). Na internete si určite pozrite pár recenzií od zákazníkov, ktorí už s drevenou podlahou majú aspoň aké také skúsenosti a zistite si ich názor a spokojnosť. 

Prečo podlahy z tvrdého dreva škrípu?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia  to pravdepodobne nie je drevo, po ktorom kráčate. Vinníkom je často podklad a trámy pod ním. Materiál sa môže uvoľniť a spôsobiť trenie medzi dvoma kusmi dreva, ktoré vydávajú ten čudný zvuk, ktorý môže pri chôdzi po drevenej podlahe počuť, ľudovo sa nazýva škrípanie alebo vŕzganie. Môže to byť spôsobené tým, že po nej ľudia chodia sto rokov, alebo podlaha nebola správne nainštalovaná.

Podľa odborníkov na kladenie drevených podláh môže ten nedúch spôsobovať  aj vlhkosť a to najmä na miestach, kde sa teploty často a rýchlo menia. môže byť hlavným faktorom aj vlhkosť.  Keď sa podlahy rozťahujú a sťahujú z vlhkosti, tak sa môžu posúvať a uvoľňovať. Občas sa môžu dokonca začať podlamovať.

Ako opraviť škrípanie

Prvou otázkou, ktorú sa vás odborník na podlahy pýta, keď narazí na vŕzgaciu podlahu, je, či sa môže dostať pod ňu. Ideálne je, ak je pod podlahou otvorený suterén alebo spodné podlažie. Ak sa jedná o byt so susedom žijúcim pod vami tak bude potrebné, aby ste sa dostali do podkladu, pravdepodobne odborník odstráni najvyššie podlahové krytiny, (pokiaľ váš sused na prízemí nie je veľmi ústretový).

Niekedy môže škrípanie vychádzať z uvoľneného pera ktoré spája 2 časti podlahovej krytiny. To sa dá ľahko odstrániť pomocou skrutky. Inokedy sa použije podložka (podložky sú malé kúsky dreva, ktoré sa používajú na vymedzovanie, aby sa zabránilo pohybu a škrípaniu podkladu a trámov). Podložky sa pripevňujú buď klincami, skrutkami, alebo dokonca silným lepidlom. Malý a krátky klinec môže tiež pomôcť pripevniť podklad na podlahové dosky vyššie, ak je to príčinou škrípania.

Podľa odborníkov na podlahové krytiny je regulácia vlhkosti v domácnosti jedným zo spôsobov, ako pomôcť stlmiť škrípanie drevených podláh. To je možné vykonať pomocou zvlhčovača vzduchu a vlhkomeru. Vlhkomer meria vlhkosť v miestnosti, ktorá sa najlepšie udržuje medzi 40 a 60 percentami.

Predtým, ako sa v 20. rokoch 20. storočia na trhu objavila preglejka ako stavebný materiál, sa široké drevené dosky používali ako podkladový materiál, ktorý sa ukladal cez krokvy. Preglejka - tenké kusy dreva zlepené dohromady - je oveľa stabilnejšia a menej náchylná na vŕzganie.

Oprava podlahy z tvrdého dreva

Ak máte na podlahe škvrnu alebo je potrebné nejaké podlahové dosky opraviť, bude náročné opraviť iba túto jednu poškodenú časť podlahy. Poškodený úsek by bolo treba vyrezať a potom naspäť zafixovať. Avšak jedinou časťou práce, ktorá je zložitá, je odstránenie existujúcej škvrny. 

Ak je táto malá škvrna malá, tak splynie ale ak je ozaj veľká, tak najlepším riešením je celú drevenú podlahu prebrúsiť, vďaka čomu škvrna zmizne a následne celú podlahu nanovo nalakovať vďaka čomu získa podlaha jednotný vzhľad.

Náklady na úpravu drevenej podlahy

Aj keď nie je vaša podlaha z tvrdého dreva poškodená, po použití vhodne zvolených prípravkov a vhodnej starostlivosti bude zas vyzerať ako nová. Podľa odborníkov je drevenú podlahu vhodné poriadne ošetriť každých 15 až 20 rokov. Tento interval je však len orientačný. Všetko závisí najmä od toho, ako často sa po podlahe stúpa a kde je umiestnená. Je zjavné, že podlaha v chodbe bude opotrebovaná skôr ako tá v spálni.

Priemerné náklady na úpravu podlahy s rozlohou 500 metrov štvorcových výjdu cca na 1500 eur. Veľkosť plochy, ktorá sa má upraviť, bude najväčším udavačom konečnej sumy. Druhým bude stav podlahy. Ak sú na podlahe škvrny alebo praskliny, bude potrebné ďalšie brúsenie, čo zvýši náklady na pracovnú silu. Čo si zvolíte, ovplyvní aj váš celkový konečný rozpočet. Lakovanie sa môže pohybovať od asi 40 centov až po 1 euro za meter za štvorcový.

Náklady na novú drevenú podlahu

Priemerné náklady  na inštaláciu novej drevenej podlahy vrátane podkladu sú závislé najmä od rozlohy, výberu podlahy a existujúceho podkladu. Cenu tak isto ovplyvňuje aj fakt, že niektoré miestnosti sú okrúhle a tým pádom je potrebné riešiť aj tieto anomálie. Ďalším faktorom sú náklady na materiál. Borovica môže stáť 1 až 3 eura za meter štvorcový.

Na druhom konci stupnice stojí orech, ktorého cena sa pohybuje medzi  6 až 9 eurami za meter štvorcový. Pridajte si k tomu náklady na podklad, ktorý je medzi 8 až16 eurami za meter štvorcovými. Pracovná sila sa môže pohybovať od 8 do 12 eur za meter štvorcový, v závislosti od náročnosti inštalácie.

Drevené podlahy vyzerajú skvele v akomkoľvek priestore - a pri správnej starostlivosti a údržbe - budú časom vyzerať stále rovnako super. 

autor: Natália

Jun 1, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 312 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Bratislava
5,0

Hodinový manžel

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov...Zobraziť viac

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Harichovce
4,9

Záhradné domčeky, chatky

Mám skúsenosti z mnohých oborov. (Omietky, Altánky ,podlahy , sadrokartón, búracie práce , výkopové práce , ploty, atď. )...Zobraziť viac

Mám skúsenosti z mnohých oborov. (Omietky, Altánky ,podlahy , sadrokartón, búracie práce , výkopové práce , ploty, atď. ) Veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete .

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,7

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Žilinský kraj
4,7

Murárske práce, murár

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky....Zobraziť viac

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky. Montáž ako aj rovnako demontáž rôznych druhou stav. Prác. Montáž/demontáž/úprava čistenie Klimatizácii do obytných aj neobytných priestorov..

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik B.

Firma
Košice
4,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma...Zobraziť viac

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma funguje druhý rok, ale profesijne máme 8-10 ročné skúsenosti. Mame vlastnú dizajnérku, stavebný tím a aj zazmluvnenú stolársku výrobu. Venujeme sa tiež predaju materiálov - podlahy, koberce, dvere, tapety, sanita, obklady, nábytok. Výhodou je náš showroom v Košiciach a Bratislave, kde si viete materiál vybrať to vzorkovníkov a náš personál Vám veľmi rád poradí s výberom. Našim mottom je kvalita, zdravie a estetika priestoru.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal D.

Živnostník
Malé Leváre
4,0

Maliarske práce, maliar

Maliarske, sadrokartónarske, obkladačské práce, skúsenosti viac ako 25 rokov, recenzie a kontakty na spokojných zákazníkov a odporučenie k dispozícii. Spokojný...Zobraziť viac

Maliarske, sadrokartónarske, obkladačské práce, skúsenosti viac ako 25 rokov, recenzie a kontakty na spokojných zákazníkov a odporučenie k dispozícii. Spokojný zákazník je pre mňa veľmi dôležité.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahár

Nízka cena4,50 €/m2
Priemerná cena18,90 €/m2
Vysoká cena40,00 €/m2

Pošlite dopyt 21312 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača či podlahára? V tejto kategórii máme 21 312 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt