Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhradníctvo

Dekorácie do záhrady

Hľadáte záhradníka na záhradníctvo? V tejto kategórii máme 8 121 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dekorácie do záhrady
Záhradníctvo

Dekorácie do záhrady

Vlastniť dom so záhradou je pre mnohých z nás ideálom bývania. S letom v plnom prúde trávime viac a viac času v exteriéri a v dobe, ktorá nás prinútila vzdať sa väčšiny výletov a ciest, hodnota záhrad ako oáz pokoja a relaxu v našich očiach ešte stúpla. Pri správnom prístupe sa záhrada môže stať dokonalým miestom, ktoré reprezentuje našu osobnosť, jedinečný štýl, miestom ideálnym pre leňošenie i aktívny odpočinok. Každý máme, samozrejme, vlastnú predstavu o dokonalej záhrade a výrobcovia záhradných dekorácií neúnavne prinášajú na trh nové produkty, ktoré potešia fanúšikov rustikálneho i moderného štýlu. Aké trendy prevládajú na scéne záhradných dekorácií?

V duchu prírody

Dlhodobým trendom, ktorý jednoznačne získal na popularite príchodom pandémie, sú záhrady s esenciou divokej prírody. Namiesto dokonale upravených záhonov a pokosených trávnikov kladú dôraz na vytvorenie prirodzených ekosystémov, v ktorých môže človek spolunažívať s prírodou. Vytvárajú útočisko pre vtáctvo i prospešný hmyz a vyznačujú sa svojou udržateľnosťou.

Ďalšou výhodou je nenáročná údržba – v tejto záhrade nemusí byť všetko pod absolútnou kontrolou, trocha nepredvídateľnosti jej naopak dodáva šarm. Ak chcete do svojej záhrady priniesť dávku voľnej prírody, stavte na prírodné materiály a rastliny priťahujúce opeľovače. Celok doplnia funkčné dekorácie, ako kŕmidlá pre vtáctvo či „hotely“ pre hmyz.

Neutrálna paleta

Výrazné farby a odvážne kontrasty sú na ústupe v prospech jemných, zemitých tónov, ktoré nechajú vyniknúť farbám prírody. Popularite sa tešia odtiene hnedej, sivej, béžovej či krémovej. Tieto farby Vašu záhradu rozjasnia a vytvoria upokojújúcu atmosféru a plátno, na ktorom výrazné farby Vašich záhonov skutočne zažiaria. Namiesto výrazných farieb môžete zaexperimentovať s materiálmi, vzormi či textúrami.

Industriálny štýl

Ďalším trendom, ktorý sa drží na výslní už niekoľko rokov a uplatnenie si našiel ako v interiérovom, tak i v záhradnom dizajne je industriálny štýl. Surové materiály ako je pohľadový betón, patinovaná oceľ (corten) či drevené palety sa objavujú v dizajne záhradného nábytku, kvetináčov, dekorácií a záhradám dodávajú dávku drsného šarmu. A čo je na tom najlepšie? Ak ste si tento štýl obľúbili a máte trochu voľného času, na internete nájdete množstvo návodov, ako si vytvoriť vlastné štýlové dekorácie z betónu. Mnohé sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Voda živá

Element vody dodá na charaktere každej záhrade. Len máločo na nás pôsobí tak upokojujúco a relaxačne, ako práve voda. Niet divu, že záhradné jazierka sú jedným z najobľúbenejších prvkov našich záhrad. Na popularite však naberajú aj záhradné fontánky. V klasickom štýle či v duchu moderného minimalizmu, fontány prinášajú do záhrad osvieženie a život – Vaša záhrada sa stane oázou pre motýle, vážky a pri troche šťastia určite zazriete i kúpajúce sa vtáctvo. 

Redukujte, renovujte, recyklujte

Mnohí z nás sa dnes snažíme žiť ekologickejšie. Sme si vedomí neuveriteľného množstva odpadu, ktorý každoročne končí na skládkach a zamýšľame sa, ako predĺžiť životný cyklus starých predmetov, než skončia v odpadkovom koši. Čo tak im vdýchnuť nový život ako záhradným dekoráciám? Starý bicykel, stoličky po starej mame či pokrivený fúrik – všetky sa dajú premeniť na unikátne kúsky s retro nádychom, ktoré spravia Vašu záhradu jedinečnou.

Prázdne sklenené fľaše či zaváraninové poháre ľahko pretvoríte na romantické svietidlá pod záhradný altánok. V kvetinových záhonoch pekne vyniknú dekorácie zo starých tanierov a z použitých pneumatík vytvoríte sedenie, ktoré zaujme hneď na prvý pohľad. Kreativite sa medze nekladú a je len na Vás, do akého projektu sa pustíte. Výroba recyklovaných dekorácií do záhrady je navyše aktivitou, do ktorej sa určite s radosťou pustia aj tí najmenší. 

 

autor: Lucia

Jul 12, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 10 469 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Tibor Č.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jakub H.

Živnostník
Igram
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

•starostlivosť o záhrady - kosenie, pílenie, rúbanie, výkopové práce, sadenie, úprava •výroba okrasných kochlikov a záhonov •efektívne využitie starého dreva,dosiek a latiek na výrobu okrasných kvetináčov, záhonov a pod. •starostlivosť o zver, hydinu a menší dobytok •predaj domáceho kozieho syra a mlieka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Jarovce
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, kvapockova zavlaha, vertikutacia travnika. Zadarmo vypracovanie projektu závlahy pre Váš trávnik a cenová ponuka do 48h od zaslania náčrtu. Automatické Zavlažovacie Systémy, Závlaha trávnika - BA Jarovce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhradníctvo

Nižšia cena0,11 €/m2
Priemerná cena0,20 €/m2
Vyššia cena0,25 €/m2

Pošlite dopyt 10469 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradníctvo? V tejto kategórii máme 8 121 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt