Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhradníctvo

Dekorácie do záhrady

Hľadáte záhradníka na záhradníctvo? V tejto kategórii máme 9140 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dekorácie do záhrady
Záhradníctvo

Dekorácie do záhrady

Vlastniť dom so záhradou je pre mnohých z nás ideálom bývania. S letom v plnom prúde trávime viac a viac času v exteriéri a v dobe, ktorá nás prinútila vzdať sa väčšiny výletov a ciest, hodnota záhrad ako oáz pokoja a relaxu v našich očiach ešte stúpla. Pri správnom prístupe sa záhrada môže stať dokonalým miestom, ktoré reprezentuje našu osobnosť, jedinečný štýl, miestom ideálnym pre leňošenie i aktívny odpočinok. Každý máme, samozrejme, vlastnú predstavu o dokonalej záhrade a výrobcovia záhradných dekorácií neúnavne prinášajú na trh nové produkty, ktoré potešia fanúšikov rustikálneho i moderného štýlu. Aké trendy prevládajú na scéne záhradných dekorácií?

V duchu prírody

Dlhodobým trendom, ktorý jednoznačne získal na popularite príchodom pandémie, sú záhrady s esenciou divokej prírody. Namiesto dokonale upravených záhonov a pokosených trávnikov kladú dôraz na vytvorenie prirodzených ekosystémov, v ktorých môže človek spolunažívať s prírodou. Vytvárajú útočisko pre vtáctvo i prospešný hmyz a vyznačujú sa svojou udržateľnosťou.

Ďalšou výhodou je nenáročná údržba – v tejto záhrade nemusí byť všetko pod absolútnou kontrolou, trocha nepredvídateľnosti jej naopak dodáva šarm. Ak chcete do svojej záhrady priniesť dávku voľnej prírody, stavte na prírodné materiály a rastliny priťahujúce opeľovače. Celok doplnia funkčné dekorácie, ako kŕmidlá pre vtáctvo či „hotely“ pre hmyz.

Neutrálna paleta

Výrazné farby a odvážne kontrasty sú na ústupe v prospech jemných, zemitých tónov, ktoré nechajú vyniknúť farbám prírody. Popularite sa tešia odtiene hnedej, sivej, béžovej či krémovej. Tieto farby Vašu záhradu rozjasnia a vytvoria upokojújúcu atmosféru a plátno, na ktorom výrazné farby Vašich záhonov skutočne zažiaria. Namiesto výrazných farieb môžete zaexperimentovať s materiálmi, vzormi či textúrami.

Industriálny štýl

Ďalším trendom, ktorý sa drží na výslní už niekoľko rokov a uplatnenie si našiel ako v interiérovom, tak i v záhradnom dizajne je industriálny štýl. Surové materiály ako je pohľadový betón, patinovaná oceľ (corten) či drevené palety sa objavujú v dizajne záhradného nábytku, kvetináčov, dekorácií a záhradám dodávajú dávku drsného šarmu. A čo je na tom najlepšie? Ak ste si tento štýl obľúbili a máte trochu voľného času, na internete nájdete množstvo návodov, ako si vytvoriť vlastné štýlové dekorácie z betónu. Mnohé sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Voda živá

Element vody dodá na charaktere každej záhrade. Len máločo na nás pôsobí tak upokojujúco a relaxačne, ako práve voda. Niet divu, že záhradné jazierka sú jedným z najobľúbenejších prvkov našich záhrad. Na popularite však naberajú aj záhradné fontánky. V klasickom štýle či v duchu moderného minimalizmu, fontány prinášajú do záhrad osvieženie a život – Vaša záhrada sa stane oázou pre motýle, vážky a pri troche šťastia určite zazriete i kúpajúce sa vtáctvo. 

Redukujte, renovujte, recyklujte

Mnohí z nás sa dnes snažíme žiť ekologickejšie. Sme si vedomí neuveriteľného množstva odpadu, ktorý každoročne končí na skládkach a zamýšľame sa, ako predĺžiť životný cyklus starých predmetov, než skončia v odpadkovom koši. Čo tak im vdýchnuť nový život ako záhradným dekoráciám? Starý bicykel, stoličky po starej mame či pokrivený fúrik – všetky sa dajú premeniť na unikátne kúsky s retro nádychom, ktoré spravia Vašu záhradu jedinečnou.

Prázdne sklenené fľaše či zaváraninové poháre ľahko pretvoríte na romantické svietidlá pod záhradný altánok. V kvetinových záhonoch pekne vyniknú dekorácie zo starých tanierov a z použitých pneumatík vytvoríte sedenie, ktoré zaujme hneď na prvý pohľad. Kreativite sa medze nekladú a je len na Vás, do akého projektu sa pustíte. Výroba recyklovaných dekorácií do záhrady je navyše aktivitou, do ktorej sa určite s radosťou pustia aj tí najmenší. 

 

autor: Lucia

Jul 12, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 9140 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor Č.

Živnostník
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov,...Zobraziť viac

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Jarovce
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizaciam zahrad. Poskytujeme nasl. sluzby: Zakladanie Travnikov pokladkou aj vysevom, realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, servis/spustenie zavlahy,...Zobraziť viac

Venujeme sa realizaciam zahrad. Poskytujeme nasl. sluzby: Zakladanie Travnikov pokladkou aj vysevom, realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, servis/spustenie zavlahy, na jesen vypustenie zavlazovacieho systemu, vertikutacia travnika, hnojenie, dosev, striekanie travnika proti vsetkym burinam. Som taktiez revizny technik elektrickych zariadeni.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Sládkovičovo
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Projektovanie a realizácia záhrad... Automatický závlahový systém.... Celoročná údržba zelene.............. Čistenie zanedbaných pozemkov.. Poradenstvo......,

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,7

Závlahový systém

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež...Zobraziť viac

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež viac ako 2 roky. Tieniacu techniku nam vyrába SR a ČR výrobca. V subdodávke vieme zabezbečiť certifikovaného elektrikára s pečiatkou na revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

René M.

Živnostník
Košice
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť...Zobraziť viac

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

#
#
#
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby...Zobraziť viac

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhradníctvo

Nízka cena0,11 €/m2
Priemerná cena0,20 €/m2
Vysoká cena0,25 €/m2

Pošlite dopyt 9140 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradníctvo? V tejto kategórii máme 9140 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt