Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasádna omietka

Dekoratívna fasádna omietka

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 659 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dekoratívna fasádna omietka
Fasádna omietka

Dekoratívna fasádna omietka

Hľadáte ten správny odtieň omietky vášho domu? Chcete aby farebný vzhľad domu príjemne dotváral atmosféru vášho okolia alebo máte pri pohľade na fasádu domu pocit, že jej chýba ten správny šmrnc? Súčasná doba ponúka mnoho praktických a estetických riešení pri výbere typu fasádnej omietky. Jednou z nich je použitie dekoratívnej fasádnej omietky, s ktorou máte možnosť odlíšiť sa od svojho okolia, vyniknúť a upustiť uzdu svojej kreativite alebo naopak siahnuť po dekoratívnej omietke, ktorá bude v tom správnom harmonickom súzvuku s okolím.

Aké druhy dekoratívnych omietok sú na trhu?

Fasádna omietka 

Viete aké sú plusy a mínusy použitia fasádnej omietky a prečo by ste po nej mali siahnuť? 

Plusy použitia fasádnej omietky:

 • Funguje ako ochranný materiál pred poveternostnými podmienkami spojenými s nadmernou vlhkosťou. Či sneží alebo prší, fasádna omietka zabraňuje styku stien s vlhkosťou. 
 • Odolný materiál pri výrazných teplotných zmenách. Kvalita stien je omietkou chránená proti vysokým letným horúčavám ako aj proti mrazivému chladu v zime. 
 • Pôsobí ako izolačný materiál proti chladu ale aj hluku. 
 • Fasádna omietka chráni steny nie len pri teplotných zmenách. Je rovnako odolná aj voči mechanickým poškodeniam, pretože funguje ako tvrdý a odolný ochranný plášť. 
 • Po zatvrdnutí je omietka nezávadná bez škodlivých látok. Po zaschnutí neabsorbuje škodlivé látky z okolia. 
 • Jednoduché čistenie materiálu. 
 • Univerzálnosť – vhodná na použitie pri rôznych druhoch povrchov. 
 • Skvelá priľnavosť na akýkoľvek typ povrchu. 
 • Použitie fasádnej omietky nezabraňuje stenám dýchať. Materiál je paropriepusný, ideálny pre komfortné bývanie. 
 • Ponúka široký výber farebných možností ako aj rôzne typy textúr. 

Mínusy použitia fasádnej omietky: 

 • Možnosť vyššieho znečistenia pri určitých druhoch omietok. 
 • Potreba použitia špeciálneho náteru pri výbere minerálnej omietky. 
 • Vyššia cena pri istých druhoch omietok. 
Dekoratívna omietka 

Trh ponúka niekoľko rôznych druhov dekoratívnej fasádnej omietky. Pred jej výberom by ste mali vedieť aké sú vlastnosti jednotlivých druhov, aj to ako si vybrať správnu fasádnu omietku. Predtým ako si bližšie predstavíme jednotlivé dekoratívne omietky, tu je pár rád na čo sa pri výbere zameriavať. 

Na čo dbať pri výbere? 

Nezameriavajte sa len na farebné možnosti daného druhu omietky. Určite si čo sú vaše ciele, akým podmienkam bude omietka vystavená a aké vlastnosti od nej očakávate. 
Paropriepustnosť – vysoká priedušnosť materiálu. 
Aká je výška miery absorpcie vody daného druhu omietky. Čím je absorpcia vyššia, tým je materiál kvalitnejší. 
UV ochrana – materiál by mal mať istú mieru ochrany pred škodlivými slnečnými lúčmi. 
Miera priľnavosti materiálu – čím vyššia priľnavosť, tým jednoduchšie sa omietka nanáša. 
Kvalitná omietka by mala mať nízku mieru zmrštenia, čo znamená, že materiál je dlhodobo odolný voči prasklinám. 

Druhy dekoratívnej omietky

Základné zloženie materiálov dekoratívnych omietok je odlišné a každý druh zahŕňa rôzne technické vlastnosti. Hlavné materiály v dekoratívnych omietkach sú silikón, akryl, kremičitan a minerál.  

Silikónová omietka

Vysoká paropriepustnosť je jednou z najväčších výhod tohto druhu omietky. Je odolná voči znečisteniu a taktiež ľahko umývateľná. Vyniká vysokou pružnosťou čo znamená, že pri teplotných zmenách je materiál odolný voči vytváraniu prasklín. Okrem toho ponúka množstvo farebných možností.

Avšak, medzi jej nevýhody môžeme radiť vyššiu cenu. Na kvalitnom stavebnom materiáli by ste však šetriť nemali. Z dlhodobého hľadiska je kúpa silikónovej omietky dobrou stavebnou investíciou. 

Akrylová omietka

Základné výhody akrylovej omietky sú jej odolnosť voči nárazom ako aj odolnosť v náročnejšom prostredí. Jej zloženie zabraňuje tvorbe a ďalšiemu šíreniu baktérií a poskytuje dostatočné dýchanie stien. Po otvorení je pripravená k okamžitému nanášaniu. 

Silikátová omietka 

Omietka zložená z kremičitanu, konkrétne z draselného vodného skla je skvelou voľbou použitia v prostredí vystavenému väčšiemu znečisteniu. Keďže je elektrostaticky neutrálna, nečistoty ihneď odpudzuje. Materiál zabezpečuje dostatočné dýchanie stien. Pri práci je vhodné nanášať ju v teplotnom prostredí medzi 5 – 25°C. 

Minerálna omietka 

Minerálne omietky sú mimoriadne vyhľadávanou voľbou dekoratívnych omietok. Ponúkajú širokú farebnú škálu, ktorá je nesmierne žiadaná. Omietky tohto typu sú známe pre svoju pevnosť a kvalitu, ktorá je odolná voči baktériám a mikroorganizmom ako aj voči vlhkosti. Predávajú sa v práškovej zmesi, ktorú je potrebné riediť s vodou. Zároveň je k nim odporúčané kúpenie mrazuvzdornej fasádnej farby čo môžeme považovať ako jeden z jej nedostatkov. 

autor: Lukáš

Sep 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 659 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
5,0

Klampiar, strechár

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan S.

Živnostník
Košice
4,9

Omietky

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar ...Zobraziť viac

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar - kurenar , elektrikar , poradenstvo , skoleny zivnostnici .....

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,8

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,7

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliarske práce, maliar

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s...Zobraziť viac

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na...Zobraziť viac

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fasádna omietka

Nízka cena4,00 €/m2
Priemerná cena4,55 €/m2
Vysoká cena5,00 €/m2

Pošlite dopyt 19659 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 659 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt