Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Liate podlahy

Dodajte vášmu domu nadčasový vzhľad vďaka liatym podlahám

Hľadáte pokladača na liate podlahy? V tejto kategórii máme 16 046 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dodajte vášmu domu nadčasový vzhľad vďaka liatym podlahám
Liate podlahy

Dodajte vášmu domu nadčasový vzhľad vďaka liatym podlahám

Liata podlaha je typ podlahovej krytiny, ktorá sa na vopred pripravený povrch vyleje a zahladí. V minulosti sa takýto druh podláh používal najmä v priemyselných halách alebo rôznych veľkých obchodných centrách alebo v garážach. Dnes je tomu už ale ináč. Liate podlahy môžeme nájsť už aj v domácnostiach, kde sa stali ozaj obľúbené najmä pre ich jednoduchú údržbu a nadčasový vzhľad.

banner

Betónová liata podlaha

Tento variant bol v minulosti využívaný najmä pre rôzne priemyselné haly, veľké nákupné centrá alebo garáže. Dnes však doba pokročila a liate betónové podlahy môžeme nájsť aj v interiéroch domov alebo bytov, kde priestor ozvláštnia a dodajú mu iskru.

Betónové liate podlahy sú využívané najmä pre ich vysokú odolnosť, jednoduchú udržateľnosť a aplikáciu. Tieto strojne hladené podlahy sa zhotovujú buď ako finálna podlaha alebo ako podklad pre ďalšie podlahové vrstvy a práve preto existuje ich rôzna povrchová úprava.

Varianty povrchových úprav betónových podláh:

  • betónová doska so zavibrovaným povrchom
  • betónová doska s použitím špeciálnych vsypových zmesí, strojne zahladená, povrch ostáva hladký
  • betónová doska - strojne zahladená
  • cementobetónový kryt vozovky s metličkovou úpravou

Aby bola betónová podlaha ozaj pevná (ak to samozrejme vyžaduje spôsob jej využitia) je potrebné na jej vystuženie použiť železnú alebo inú, no hlavne pevnú výstuž. Jej aplikácia zlepšuje jej fyzikálno-mechanické vlastnosti. Ako výstuž sa používajú najmä oceľové drôty alebo polypropylénové vlákna, ktoré zvyšujú pevnosť a odolnosť podlahy a tým aj zamedzujú vzniku trhlín.

Keďže betón, ktorý sa na daný povrch vyleje je hladký, tak je občas potrebné zahladiť ho tak, aby sa na ňom nešmýkalo, a to najmä počas zimných mesiacov. Vtedy sa na zdrsnenie jeho povrchu používa metličková metóda hladenia betónu. 

Epoxidové a polyuretánové liate podlahy

Tieto druhy liatych podláh sa stali za posledných 10 rokov ozaj veľmi populárne a používajú sa stále viac a viac. Nenájdeme ich už len v nákupných centrách ale aj v domácnostiach, kde dodávajú vaším obydliam šmrnc. Epoxidové podlahy sú úplne hladké a ich vyliate vám vytvorí dokonalé, elegantné, hygienické a jednoducho udržateľné a čistiteľné prostredie, v ktorom bude radosť bývať.

Každý krok po dokonalej epoxidovej podlahe bude pohladením pre vašu dušu. Epoxidová podlaha sa aplikuje ako vrchná vrstva na dokonale hladký povrch. Takáto podlaha je vhodná pre kreatívne uvažujúcich ľudí, pretože si ju môžete farebne alebo ináč prispôsobiť k štýlu vášho domu a vďaka svojej pevnosti a odolnosti vám bude robiť radosť po dlhé roky. 

Ako sa aplikujú liate podlahy?

Na dokonalé vyliatie takéhoto druhu podláh je dôležité poznať správny postup, pretože len vďaka dodržaniu zásad docielite dokonale rovný povrch. 

Priebeh realizácie liatych podláh:

  1. ako prvá je potrebná príprava povrchu, ten sa vyrovná za pomoci rotačného lasera. Dôležité rozhodnutie je aj to, aký typ betónu použijete a tak isto aj jeho výstuž.
  2. ako druhá je potrebná objemová výstuž podkladu, tá sa pridáva do betónovej zmesi ešte pred jej rozprestretím. Táto výstuž sa zabezpečuje strižovými vláknami alebo v prípade potreby aj oceľovými drôtmi.
  3. v treťom kroku sa rozprestiera betónová zmes v požadovanej hrúbke a spáde pod priebežnou kontrolou nivelity rotačným laserom. Následne sa betón zvibruje za pomoci ponorného vibrátora a plávajúcej lišty.
  4. v štvrtom kroku po čiastočnom zatvrdnutí betónovej vrstvy sa začína s hladením betónového povrchu. Po prvotnom zatvrdnutí sa na povrch aplikuje pancierový vsyp, ktorý sa potom opakovane strojne hladí rotačnými hladičkami až kým úplne nevytvrdne.
  5. na záver je potrebné liatu podlahu ošetriť tesniacimi prostriedkami, aby sa zabezpečila jej pevnosť aj v medzerách.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Karal floor

Ktorý druh liatych podláh odporúčate do interiéru domov, či bytov - polyuretánové alebo epoxidové podlahy, prečo?

Do interiéru domov, či bytov odporúčame polyuretánové podlahy, pretože na rozdiel od epoxidových podláh majú zvýšenú pružnosť a elasticitu. Sú odolné proti poškriabaniu, UV žiareniu a majú antibakteriálne vlastnosti.

Epoxidové podlahy sa zvyčajne využívajú vo výrobných halách, skladoch či garážach a pod. Vynikajú mimoriadnou mechanickou pevnosťou, antistatickými vlastnosťami a odolnosťou voči korozívnym kvapalinám, chemikáliám, olejom, chloridom a palivám.

Je možné si vybrať liate podlahy z viacerých farebných odtieňov?

Zákazník si môže vybrať z viac ako 2000 farebných odtieňov zo vzorkovníkov farieb RAL, NCS + rôzne farebné kombinácie a efekty ako je imitácia mramoru, metalické podlahy a pod.

V čom spočíva najväčšia výhoda liatych podláh?

Naši zákazníci najviac oceňujú jednoduchú údržbu (bezšpárový systém), dlhovekosť (liate podlahy sú viacgeneračné), celkovú estetiku, farebné možnosti a efekty s tým spojené.

Spoločnosť Karal floor - špecialisti na realizáciu priemyselných a dizajnových systémov liatych podláh

autor: Natália

Jul 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 311 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Liate podlahy

Nižšia cena65,00 €/m2
Priemerná cena87,25 €/m2
Vyššia cena129,00 €/m2

Pošlite dopyt 24311 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na liate podlahy? V tejto kategórii máme 16 046 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt