Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zruby, drevodomy

Drevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba

Hľadáte staviteľa na drevodomy? V tejto kategórii máme 15 516 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Drevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba
Zruby, drevodomy

Drevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba

Vsadiť na klasický tehlový dom alebo skúsiť alternatívnejšiu cestu v oblasti výstavby domov? Všetci túžime po tom mať dokonalý dom, ktorého výstavba nás finančne nezruinuje. Taký, v ktorom náš počiatočný kapitál zabezpečí čo najefektívnejšie riešenie. V oblasti nehnuteľností sa pri týchto požiadavkách stal ťahákom posledných rokov drevodom.

banner

Moderný drevodom kombinuje pozitívne vlastnosti dreva efektívnejšie. Spolu s izolačnými materiálmi, ktoré eliminujú hluk a chlad sa stáva energeticky výhodnou voľbou. Tak prečo sa nerozhodnúť práve pre drevostavbu? 

Čo je to vlastne drevodom?

Drevodom je častokrát mnohými mylne považovaný za stavbu podobnú zrubovým domom alebo chatkám. Preto mnohí odborníci preferujú pojem drevená montovaná stavba. Ďalšou mylnou predstavou je vzhľad drevodomu. Ten, aj keď je jeho základným stavebným materiálom lamené drevo, nemusí vôbec pôsobiť drevene. S použitím omietky dokáže jeho vzhľad pripomínať bežnú stavbu.

Rady a typy pri výstavbe drevodomu

 • Použitie “nehorľavého“ materiálu

Keďže sa drevo radí k prirodzene horľavým materiálom z hľadiska bezpečnosti je potrebné inštalovať elektrické vypínače do nehorľavých materiálov. Je to niečo na čo by ste mali pri výstavbe myslieť. Na tento účel sú vhodné cementovláknité podložky, ktoré sú dokonca modelovateľné na jednotlivé tvary rôznych vypínačov. 

 • Ochrana elektroinštalácie 

Napriek tomu, že drevodom je v súčasnosti možné postaviť bezpečne s vysokou ochranou proti horľavosti, elektroinštalácia musí byť chránená prúdových chráničom. Ochrana zásuviek a vypínačov nie je dostatočná. 

 • Izolácia je kľúčovým prvkom 

Správny typ izolácie zabezpečí celoročné zníženie energetických výdajov. 

 • Kvalitné tesnenie okien 

Základom drevodomu je jeho ekologickosť a nízkonákladovosť. Výberom správnych a kvalitných okien docielite ešte efektívnejšie prirodzené vlastnosti takejto stavby. 

 • Inteligentné osvetlenie 

Podporte zníženie energetickej energie použitím LED osvetlenia, ktorým ušetríte ďalšie svoje financie. 

Prečo si zvoliť drevodom?

 • Energetické výhody sú významným plusom drevodomov. Nízke výdaje na energie neprichádzajú iba pri prevádzkových nákladoch. Významné úspory sú súčasťou aj jeho výstavby. Keďže má drevo ľahšiu hmotnosť a zároveň je jednoduchšie upravovateľným materiálom ako napr. železná konštrukcia, pri jeho úpravách sa spotrebuje menej energie, rovnako ako pri jeho prepravovaní. 
 • Tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré prispievajú k zníženiu nákladov na energie. 
 • Výstavba v značne kratšom čase ako pri bežnej murovanej stavbe. Výstavba drevodomu je dokončená počas niekoľkých týždňov. 
 • Pozitívne vlastnosti pri regulácii vlhkosti. 
 • Drevo pôsobí ako skvelý akustický izolant. 
 • V porovnaní s bežnou stavbou sa na výstavbu drevodomu využívajú ekologicky omnoho prívetivejšie materiály. 
 • Profesionálny prístup počas celej realizácie stavby. Keďže drevodomy sú v porovnaní s klasickými tehlovými stavbami ešte stále považované za jedinečné, mnoho odborníkov a architektov sa s nadšením hrnie do ich procesu montáže. S drevodomom viete získať individuálny prístup. 
 • Ekologický prístup k životnému prostrediu. Na výstavbu drevodomov sa využíva drevo ihličnatej dreviny, ktoré počas svojho života reguluje a pohlcuje škodliviny zo vzduchu. Pri spracovaní tohto materiálu sa tvoria škodliviny, ktoré počas svojho života ihličnany odstraňovali. Takto sa vyrovnáva bilancia vytvorených škodlivín pri jeho spracovávaní. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi je drevo najekologickejšou voľbou. 
 • Rýchla výstavba.
 • Drevo je materiálom, pri ktorom vieme predpokladať ako sa bude správať v prípade požiaru. Aj keď je pre mnohých drevo v prípade požiaru strašiakom, v súčasnosti existujú procesy, ktorými vieme vytvoriť budove prvky vytvárajúce požiarnu bezpečnosť. 

 O akých negatívach treba vedieť? 

 • Náročnejší proces pri hľadaní stavebných spoločností, ktoré dodávajú všetok certifikovaný stavebný materiál z dreva potrebný pre váš drevodom. 
 • Aj keď sú tepelnoizolačná a akustická izolácia drevodomov na vysokej úrovni, nevýhodou v porovnaní s klasickými stavbami je slabšia regulácia vnútornej teploty. 
 • Ak má byť stavba kvalitná, nie je možná jej realizácia svojpomocne. Je nutné osloviť profesionálne spoločnosti. 
 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti A.K.T. s.r.o.
 

Aké sú hlavné výhody drevostavby?

Ak sa rozhodnete pre drevostavbu, môžete počítať s tým, že oproti iným typom stavieb bude jej montáž rýchla. Takáto stavba je navyše aj energeticky úsporným a ekologickým riešením.

Na čo slúži piliarska výroba?

Piliarska výroba slúži pre výrobu konštrukčných dielov pre drevostavby ako sú napríklad krovy, trámy, rezivo na dvere, okná a plotovky. Využíva sa aj pre výrobu stavebného a stolárskeho reziva.

Kedy je vhodná impregnácia dreva?

Impregnácia dreva je vhodný spôsob ako ošetriť drevo proti hnilobe a škodcom najmä v neprístupných a zakrytých miestach, kde nie je možné nátery obnovovať. Tento spôsob ošetrenia dreva slúži ako dlouhodobé ošetřenie materiálu.

Spoločnosť A.K.T. s.r.o. - špecialisti na výrobu atypického nábytku, okien, dverí, stolárske a tesárske práce

autor: Lucia

Oct 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 975 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin J.

Firma
Košice
4,4

Murárske práce

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Zruby, drevodomy

Nižšia cena65 960,00 €/ks
Priemerná cena93 039,60 €/ks
Vyššia cena110 090,00 €/ks

Pošlite dopyt 23975 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na drevodomy? V tejto kategórii máme 15 516 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt