Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zruby, drevodomy

Drevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba

Hľadáte staviteľa na drevodomy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Drevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba
Zruby, drevodomyDrevodom - výhodná a energeticky nenáročná stavba

Vsadiť na klasický tehlový dom alebo skúsiť alternatívnejšiu cestu v oblasti výstavby domov? Všetci túžime po tom mať dokonalý dom, ktorého výstavba nás finančne nezruinuje. Taký, v ktorom náš počiatočný kapitál zabezpečí čo najefektívnejšie riešenie. V oblasti nehnuteľností sa pri týchto požiadavkách stal ťahákom posledných rokov drevodom.

Moderný drevodom kombinuje pozitívne vlastnosti dreva efektívnejšie. Spolu s izolačnými materiálmi, ktoré eliminujú hluk a chlad sa stáva energeticky výhodnou voľbou. Tak prečo sa nerozhodnúť práve pre drevostavbu? 

Čo je to vlastne drevodom?

Drevodom je častokrát mnohými mylne považovaný za stavbu podobnú zrubovým domom alebo chatkám. Preto mnohí odborníci preferujú pojem drevená montovaná stavba. Ďalšou mylnou predstavou je vzhľad drevodomu. Ten, aj keď je jeho základným stavebným materiálom lamené drevo, nemusí vôbec pôsobiť drevene. S použitím omietky dokáže jeho vzhľad pripomínať bežnú stavbu.

Rady a typy pri výstavbe drevodomu

 • Použitie “nehorľavého“ materiálu

Keďže sa drevo radí k prirodzene horľavým materiálom z hľadiska bezpečnosti je potrebné inštalovať elektrické vypínače do nehorľavých materiálov. Je to niečo na čo by ste mali pri výstavbe myslieť. Na tento účel sú vhodné cementovláknité podložky, ktoré sú dokonca modelovateľné na jednotlivé tvary rôznych vypínačov. 

 • Ochrana elektroinštalácie 

Napriek tomu, že drevodom je v súčasnosti možné postaviť bezpečne s vysokou ochranou proti horľavosti, elektroinštalácia musí byť chránená prúdových chráničom. Ochrana zásuviek a vypínačov nie je dostatočná. 

 • Izolácia je kľúčovým prvkom 

Správny typ izolácie zabezpečí celoročné zníženie energetických výdajov. 

 • Kvalitné tesnenie okien 

Základom drevodomu je jeho ekologickosť a nízkonákladovosť. Výberom správnych a kvalitných okien docielite ešte efektívnejšie prirodzené vlastnosti takejto stavby. 

 • Inteligentné osvetlenie 

Podporte zníženie energetickej energie použitím LED osvetlenia, ktorým ušetríte ďalšie svoje financie. 

Prečo si zvoliť drevodom?

 • Energetické výhody sú významným plusom drevodomov. Nízke výdaje na energie neprichádzajú iba pri prevádzkových nákladoch. Významné úspory sú súčasťou aj jeho výstavby. Keďže má drevo ľahšiu hmotnosť a zároveň je jednoduchšie upravovateľným materiálom ako napr. železná konštrukcia, pri jeho úpravách sa spotrebuje menej energie, rovnako ako pri jeho prepravovaní. 
 • Tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré prispievajú k zníženiu nákladov na energie. 
 • Výstavba v značne kratšom čase ako pri bežnej murovanej stavbe. Výstavba drevodomu je dokončená počas niekoľkých týždňov. 
 • Pozitívne vlastnosti pri regulácii vlhkosti. 
 • Drevo pôsobí ako skvelý akustický izolant. 
 • V porovnaní s bežnou stavbou sa na výstavbu drevodomu využívajú ekologicky omnoho prívetivejšie materiály. 
 • Profesionálny prístup počas celej realizácie stavby. Keďže drevodomy sú v porovnaní s klasickými tehlovými stavbami ešte stále považované za jedinečné, mnoho odborníkov a architektov sa s nadšením hrnie do ich procesu montáže. S drevodomom viete získať individuálny prístup. 
 • Ekologický prístup k životnému prostrediu. Na výstavbu drevodomov sa využíva drevo ihličnatej dreviny, ktoré počas svojho života reguluje a pohlcuje škodliviny zo vzduchu. Pri spracovaní tohto materiálu sa tvoria škodliviny, ktoré počas svojho života ihličnany odstraňovali. Takto sa vyrovnáva bilancia vytvorených škodlivín pri jeho spracovávaní. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi je drevo najekologickejšou voľbou. 
 • Rýchla výstavba.
 • Drevo je materiálom, pri ktorom vieme predpokladať ako sa bude správať v prípade požiaru. Aj keď je pre mnohých drevo v prípade požiaru strašiakom, v súčasnosti existujú procesy, ktorými vieme vytvoriť budove prvky vytvárajúce požiarnu bezpečnosť. 

 O akých negatívach treba vedieť? 

 • Náročnejší proces pri hľadaní stavebných spoločností, ktoré dodávajú všetok certifikovaný stavebný materiál z dreva potrebný pre váš drevodom. 
 • Aj keď sú tepelnoizolačná a akustická izolácia drevodomov na vysokej úrovni, nevýhodou v porovnaní s klasickými stavbami je slabšia regulácia vnútornej teploty. 
 • Ak má byť stavba kvalitná, nie je možná jej realizácia svojpomocne. Je nutné osloviť profesionálne spoločnosti. 
 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti A.K.T. s.r.o.
 

Aké sú hlavné výhody drevostavby?

Ak sa rozhodnete pre drevostavbu, môžete počítať s tým, že oproti iným typom stavieb bude jej montáž rýchla. Takáto stavba je navyše aj energeticky úsporným a ekologickým riešením.

Na čo slúži piliarska výroba?

Piliarska výroba slúži pre výrobu konštrukčných dielov pre drevostavby ako sú napríklad krovy, trámy, rezivo na dvere, okná a plotovky. Využíva sa aj pre výrobu stavebného a stolárskeho reziva.

Kedy je vhodná impregnácia dreva?

Impregnácia dreva je vhodný spôsob ako ošetriť drevo proti hnilobe a škodcom najmä v neprístupných a zakrytých miestach, kde nie je možné nátery obnovovať. Tento spôsob ošetrenia dreva slúži ako dlouhodobé ošetřenie materiálu.

Spoločnosť A.K.T. s.r.o. - špecialisti na výrobu atypického nábytku, okien, dverí, stolárske a tesárske práce

autor: Lucia

Oct 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 24 676 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0
Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

David K.

Živnostník
Bernolákovo
5,0
Oprava strechy

Som člen partie, ktorá prerába byty, kúpeľne, domy a fasády na kľúč. Šéf je školený murár a ja zas šikovný obkladač, kde spolu dokážeme za rýchly čas veľa toho spraviť. Základ je dať si záležať na robote. Ja osobitne najradšej prerábam kúpeľne, ale viem vám ponúknuť aj menšie murárske práce, skladanie skriniek, prácu so sadrokartónom, zámkovú dlažbu a v podstate, hoci, čo okrem zložitých elektrikárskych prác a vody. Som zo Srbska, takže komu to vadí nech sa mi nehlási :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marian L.

Firma
Štúrovo
5,0
Záhrada a vonkajšie práce

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Poskytujeme komplet stavebné práce. Od maličkosti až po väčšie stavebné prace v interiéri ako aj v exteriéri .Rôzne opravy , montáže , zabezpečenie a dovoz materialu , maliarske prace , sadrokartony , obklady a dlazby, parkety , odvoz odpadu a ďalšie iné prace. Nasim cielom je spokojny zakaznik .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,8
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt