Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Pokladanie alebo výmena podlahy

Dva typy škárovacej zmesi používanej pri kladení dlaždíc

Hľadáte pokladača na pokladanie alebo výmenu podlahy? V tejto kategórii máme 22461 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Dva typy škárovacej zmesi používanej pri kladení dlaždíc
Pokladanie alebo výmena podlahy

Dva typy škárovacej zmesi používanej pri kladení dlaždíc

Po kladení každého typu keramických dlaždíc je nutné použiť nejaký druh škárovacej zmesi na vyplnenie a utesnenie škár medzi nimi. Či už ide o tradičnú keramiku, porcelán, kameň z lomu, alebo prírodný kameň, je dôležité, aby škáry medzi dlaždicami boli adekvátne vyplnené materiálom, ktorý zabráni presakovaniu vlhkosti do podkladu. Na udržanie tejto vodotesnosti bude potrebné každú škárovaciu maltu správne udržiavať – opraviť, keď sa vytvárajú praskliny, a pravidelne ju utesňovať, aby bola škárovacia hmota skutočne vodotesná.

Existujú dva hlavné typy škárovacej malty: cementová, zložená z portlandského cementového základu, a epoxidová škárovacia hmota.

Pre každý typ sú potom k dispozícii rôzne variácie. Cementové a epoxidové škárovacie hmoty sú použiteľné v rôznych farbách a dajú sa zladiť s dlaždicami alebo, naopak, vytvoriť s farbou dlaždíc príjemný, oku lahodiaci kontrast. 

Cementové škárovacie hmoty

Hlavnou zložkou sú portlandský cement, plniace častice rôznych veľkostí, prísada zadržiavajúca vodu a farebné pigmenty. Cementové škárovacie hmoty sú tradičným materiálom, ktorý sa používa najčastejšie v domácich podmienkach a tiež na niektorých komerčných stavbách.

Cementové hmoty majú rôzne farby, ktoré vám umožňujú zladiť sa alebo vytvoriť kontrast s dlaždicami. Tieto škárovacie hmoty sa zmiešajú s vodou a nanášajú stierkou. Činidlo zadržiavajúce vodu v cementových hmotách spomaľuje čas schnutia a umožňuje hmote pomaly vytvrdnúť na maximálnu tvrdosť.

Pri použití s pórovitými dlaždicami, ako sú kamene, bridlice alebo iné dlaždice z prírodného kameňa, môže cementová škárovacia hmota zafarbiť povrchy. Väčšina profesionálov utesní pórovité dlaždice pred nanášaním hmoty, tento krok však nie je potrebný pri štandardných glazovaných dlaždiciach.

Pieskové škárovacie hmoty

Brúsené cementové škárovacie hmoty obsahujú pomerne veľké častice piesku, ktoré je možné vidieť aj cítiť hmatom. Vyzerajú a aj sú drsné. Takáto zmes sa zvyčajne odporúča, ak sú škáry medzi dlažbou širšie viac ako tri milimetre, pretože piesok poskytuje extra spojivovú silu, ktorá zabraňuje praskaniu. Pri použití brúsených škárovacích hmôt na veľmi leštených dlaždiciach je potrebná určitá opatrnosť, pretože piesok môže nepekne poškriabať povrchy. Dobrý nápad je otestovanie takejto zmesi na vzorke dlaždice ešte pred konečným nanášaním.

Nebrúsené škárovacie hmoty 

Tieto majú oveľa hladšiu štruktúru, pretože minerálne častice, ktoré obsahujú, sú veľmi jemné, práškové, bez viditeľnej i citeľnej zrnitosti. Používajú sa do škár ktoré sú široké 1,5 – 3 milimetre. Pri použití v širších škárach majú nebrúsené zmesi sklon k praskaniu, pretože im chýba spojovacia sila, ktorú obsahujú pieskové hmoty.

Latexom modifikované hmoty

Brúsené zmesi môžu byť doplnené latexovým polymérnym aditívom, buď obsiahnutým v suchej zmesi, alebo pridávaným pri zmiešaní zmesi s vodou. Prísada zvyšuje vodotesnosť zmesi a tiež pevnosť.

Údržba

Cementové zmesi sú jednoznačne najtradičnejšie, najobľúbenejšie a je možné použiť ich prakticky všade, kde je použitá dlažba. Aj škárovacie hmoty obsahujúce latexové prísady sú trochu pórovité a v rôznych farbách. Všetky škárovacie hmoty je potrebné každý rok alebo každé dva roky upraviť a utesniť penetračným tmelom, aby boli bez trhlín a plne vodotesné.

Epoxidové škárovacie hmoty

Epoxidové zmesi nevyužívajú žiadny portlandský cement a pri zarábaní sa nepoužíva ani voda. Tieto zmesi pozostávajú z epoxidovej živice, kremičitých plnív, pigmentov a tužidla. Epoxidové zmesi sú podstatne menej pórovité ako cementové a sú dobrou voľbou v miestach, kde sú prítomné kyseliny, tuky a mastnoty – napríklad v kuchyniach.

Vyrábajú sa v nebrúsenej aj pieskovej forme, aj keď typ použitého piesku sa líši od typu použitého v cementových. Epoxidové hmoty tvrdnú pomerne rýchlo, čo je pre dlaždičov – amatérov trochu zložitejšie. Sú tiež drahšie ako klasické cementové škárovacie hmoty. Avšak v oblastiach, kde sa vyžaduje maximálna odolnosť proti škvrnám, môže byť epoxidová zmes vynikajúcou voľbou.

Majte na pamäti, že epoxidová škárovacia hmota môže zafarbiť povrchy dlaždíc, ktoré sú pórovité a neglazované, napríklad vápencové dlaždice alebo lámané kamene. 

Údržba

Jednou z výhod epoxidových škárovacích hmôt je, že sa nemusia neustále opravovať, tak ako je to nutné pri cementových škárovacích hmotách. Môžu sa však zašpiniť. Čistenie epoxidových škárovacích hmôt zvyčajne dobre zvládnete pomocou zmesi bielidla a vody alebo octu a vody.

Upravená epoxidová hmota

K dispozícii je tiež hybridný typ škárovacej zmesi, ktorý je v podstate epoxidovou zmesou obohatenou o portlandský cement. Vlastnosti tejto zmesi sú podobné ako pri štandardných portlandských cementových hmotách. Sú však tvrdšie, pevnejšie a odolnejšie proti škvrnám ako bežné cementové hmoty.

Inštalačné náklady

Náklady závisia od veľkosti vydláždenej plochy a od toho, či si takúto prácu viete urobiť svojpomocne, alebo budete potrebovať na položenie dlažby majstra, prípadne špecializovanú firmu. Overených majstrov a firmy nájdete na Wilio. Dajte si vypracovať cenovú ponuku a vyberte si firmu, ktorá najlepšie dokáže splniť vaše požiadavky. 

autor: Marián

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22461 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0

Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme,...Zobraziť viac

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

#
#
#
Zadať dopyt

Matej O.

Živnostník
Bratislava
4,9

Pokladanie alebo výmena podlahy

Ponúkame precíznu pokladku podláh a inštaláciu zasterilizovanej machovej steny, či obrazu. Rozne vzory a veľkosti. Obrazy a steny su bezúdržbové...Zobraziť viac

Ponúkame precíznu pokladku podláh a inštaláciu zasterilizovanej machovej steny, či obrazu. Rozne vzory a veľkosti. Obrazy a steny su bezúdržbové a veľmi vhodné do domov, bytov,podnikov, kancelárií.

#
#
#
Zadať dopyt

Richard G.

Firma
Bratislava
4,5

Pokladanie alebo výmena podlahy

Ponukam pokladku plavajucej podlahy. 3,-/m2 od ocistenia a pripravy povrchu az po samotne olistovanie na komplet. Ziadna fuserina. Rychlo, lacno a...Zobraziť viac

Ponukam pokladku plavajucej podlahy. 3,-/m2 od ocistenia a pripravy povrchu az po samotne olistovanie na komplet. Ziadna fuserina. Rychlo, lacno a kvalitne. Zaruka 5r. Dlhodoba prax Laminatove, vinylove, drevene podlahy

#
#
#
Zadať dopyt

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Jan S.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku...Zobraziť viac

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku zakaznikom co najlepsie a kvalitne

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Stavebné práce

Utepinlovanie domov - fasadi Sadrokartonove práce Laminatove podlahy Malovanie Stierkovanie Nivelacia a priprava spodkov pre podlahi Montaž dveri a okien Drobne zamočnicke prace

#
#
#
Zadať dopyt

Ján S.

Živnostník
Voderady
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír B.

Živnostník
Vlčkovce
4,9

Výroba nábytku

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam...Zobraziť viac

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam v odbore, kvalita je u mňa na prvom mieste, čo sa týka práce pre požadovaného zákazníka. Plaťte si za kvalitu, nie za rýchlo odrobenú neodbornú prácu, s ktorou nebudete časom spokojný. Preto Vám ponúkam moje služby s praxou. Prajem Vám pekný deň a budem rád ak budem môcť práve pre Vás vytvoriť niečo pekné do Vášho rodinného domu, bytu alebo do Vašej firmy.

#
#
#
Zadať dopyt

Matej G.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a...Zobraziť viac

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a rôznych zručných službách. Svoje portfólio som rozšíril o výkopové prace s minirypadlom Kubota.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Pokladanie alebo výmena podlahy

Nízka cena3,60 €/m2
Priemerná cena4,46 €/m2
Vysoká cena5,20 €/m2

Pošlite dopyt 22461 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na pokladanie alebo výmenu podlahy? V tejto kategórii máme 22461 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt