Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Požičanie náradia

Elektrické náradie, ktoré využijete pri stavbe domu

Hľadáte poskytovateľa na požičanie náradia? V tejto kategórii máme 14 557 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Elektrické náradie, ktoré využijete pri stavbe domu
Požičanie náradia

Elektrické náradie, ktoré využijete pri stavbe domu

Stavba domu svojpomocne je ambiciózny projekt. Vyžaduje si riadnu dávku trpezlivosti a odvahy, prináša so sebou mnohé výzvy, ale aj radosti a samozrejme nezameniteľný pocit zadosťučinenia pri každej dokončenej úlohe. Pokiaľ plánujete zvládnuť túto výzvu skutočne na vlastnú päsť, pri niektorých úkonoch si čas a energiu žiaľ neušetríte – na úradné vybavovačky a čakanie na povolenia sa neteší hádam nikto. Keď však príde čas na samotnú výstavbu, naskytá sa nám našťastie široká ponuka praktických pomocníkov, ktorí nám tento proces uľahčia hneď na niekoľkých frontoch.

Reč je samozrejme o náradí s elektrickým pohonom, ktoré nám prácu nielen urýchli a zjednoduší, ale dokáže ušetriť i priestor a dokonca i našu peňaženku. Načo investovať do celej sady píl, z ktorých mnohé využijete iba raz, prípadne vôbec, keď si môžete zaobstarať viacúčelové zariadenie s vymeniteľnými čepeľami?

V dnešnom článku si predstavíme niekoľko nástrojov, ktoré by vo Vašom arzenáli určite nemali chýbať, ak chcete byť skutočne pripravení vybudovať si svoj vysnený domov. Pri každom si okrem stručného popisu uvedieme i orientačnú cenovú kategóriu. Dobrou správou ale je, že do všetkých týchto položiek určite investovať nemusíte. Zatiaľ čo niektoré z nich by nemali chýbať v dielni žiadneho zručného domáceho majstra, mnohé majú omnoho užšiu špecializáciu a oplatí sa ich jednoducho prenajať práve vtedy, keď ich budete potrebovať.

Betónovacie práce

Takmer každá stavba si vyžaduje istú mieru betónovania. Dosiahnuť ideálnu konzistenciu a uniformitu betónovej zmesi Vám pomôže miešačka s motorovým pohonom. Pri jej výbere by ste sa mali zamerať na kapacitu, ale aj príkon elektromotora. Pokiaľ miešačku nebudete používať nepretržite, postačí Vám napájanie 230 V do klasickej zásuvky. Na trhu nájdete širokú škálu produktov pohybujúcich sa v cenovej relácii okolo 200-500€, modely, ktoré nadchnú aj skutočných profesionálov, sa však vyšplhajú aj cez dve tisícky. Pri práci s betónom nám ďalej pomôžu ponorné vibrátory a elektrické miešadlá, ktorých ceny začínajú už pod 100€.

Píly

Píly sú neoceniteľným pomocníkom pri akýchkoľvek prácach týkajúcich sa dreva. Pokiaľ staviate drevodom, bez skutočne kvalitného stolárskeho náradia sa nezaobídete. Dobrá píla si však nájde uplatnenie aj pri murovaných stavbách a príliš šetriť sa tu neoplatí. Na rôzne účely samozrejme existujú rôzne druhy píl – robustné elektrické, benzínové či akumulátorové reťazové píly umožňujú komfortné rezanie dreva i ďalších stavebných materiálov, priamočiara píla je zas ideálna pre rezy ľubovoľných tvarov, no nie je dostatočne presná pre dlhé priame rezy. Na tie sa najlepšie hodí okružná píla s ozubeným kotúčom, ktorá sa postará o dokonale čistý rez a v stavebníctve sa uplatní asi najčastejšie.

Ideálnou voľbou je multifunkčná verzia s rôznymi kotúčmi, ktorú využijete vo viacerých fázach výstavby. Kvalitná píla s vhodným kotúčom si poradí s takmer každým materiálom vrátane kovu či mramoru. Okružné píla Vás môže stáť okolo 300-1000€, nezabudnite si podľa potreby vyhradiť rozpočet aj pre extra kotúče. Ďalšími nástrojmi, ktoré sa Vám môžu zísť v spojitosti s drevom, sú elektrické frézy a hoblíky, ktoré Vám ušetria čas a peniaze najmä pri dokončovacích prácach. 

Vŕtačky, šrubováky a príklepové vŕtačky

Napokon sa dostávame k náradiu, ktoré si miesto nájde nielen na stavbe, ale aj pri bežných projektoch v domácnosti. Kvalitnú vŕtačku oceníte pri konštrukcii krovu, terasy, pri inštalácii sadrokartónu ale i neskôr, keď si budete chcieť zavesiť v obývačke police či garniže.

S elektrickými šrubovákmi/doťahovačkami je situácia podobná, ide o jedny z najpraktickejších náradí, ktorých kúpu určite neoľutujete. Akumulátorové vŕtačky sú skutočne praktické, keďže Vám umožnia pohodlne pracovať kdekoľvek bez prekážajúcich káblov či potreby elektrického zdroja, tie s možnosťou zapojenia do siete sa však obvykle vyznačujú lepším výkonom.

Pri vŕtaní do tvrdých materiálov, ako je betón či kameň, nám lepšie poslúži príklepová vŕtačka či dokonca výkonné elektrické kladivo, ktoré si využitie nájde napríklad aj pri búracích prácach. Najlacnejšie vŕtačky a kladivá sa predávajú rádovo v desiatkach eur, výkonnejšie nástroje s viacerými funkciami Vás však môžu stáť i vyše 500 eur.  

autor: Nadia

Feb 3, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Priemerné ceny

Cena za: Požičanie náradia

Nižšia cena5,00 €/hod
Priemerná cena8,30 €/hod
Vyššia cena12,00 €/hod

Pošlite dopyt 22227 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na požičanie náradia? V tejto kategórii máme 14 557 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt