Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ploty a brány

Hliníkové ploty - výhodná a bezúdržbová voľba

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 645 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Hliníkové ploty - výhodná a bezúdržbová voľba
Ploty a brány

Hliníkové ploty - výhodná a bezúdržbová voľba

Výber novej brány či plotu je úloha, ktorá si určite zaslúži dávku pozornosti. Mali by spĺňať celý rad požiadaviek ako je bezpečnosť, odolnosť, životnosť, a v neposlednom rade určité estetické kritériá. Práve tieto prvky napokon často vzbudzujú prvý dojem – vítajú každého návštevníka ešte predtým, než vstúpi na Váš pozemok, sú neustále na očiach susedov, ale i každého okoloidúceho. Vkusná fasáda je neodmysliteľnou súčasťou každého projektu domu. Bola by predsa škoda tento efekt pokaziť zlým výberom plotu. 

Našťastie je v súčasnosti z čoho vyberať. Z množstva materiálov a štýlov si vyberie každý, bez ohľadu na vkus či rozpočet. Jedným z materiálov, ktoré každým rokom naberajú na popularite, je práve hliník. 

Prečo hliník?

Vedeli ste, že ľudstvo začalo hliník využívať už pred tisíckami rokov? Archeologické nálezy dokazujú, že hliníkové riady, šperky či ornamenty poznali už ľudia v starovekom Ríme a Číne. V tom čase samozrejme nepoznali skutočnú náturu tohto striebristého, v ich ponímaní vzácneho kovu. Až v 20. storočí si hliník získal široké priemyselné využitie a rýchlo sa rozšíril do najrôznejších odvetví.  

I dnes tento kov patrí k najobľúbenejším materiálom v oblasti stavebníctva. Vyznačuje sa jednoduchým spracovaním, ľahko sa tvaruje, reže, zvára či skrutkuje a možnosti jeho využitia sú tak takmer neobmedzené. Má výborné mechanické vlastnosti, nižšiu hmotnosť v porovnaní s inými kovmi a keďže neobsahuje železo, odpadajú pri ňom akékoľvek obavy týkajúce sa korózie.

Hliník je prakticky bezúdržbový materiál, ktorý výborne odoláva poveternostným vplyvom. V neposlednom rade za svoju popularitu vďačí i nižšej cene v porovnaní napríklad s nehrdzavejúcou oceľou. Nie je teda prekvapením, že sa hliník osvedčil ako ideálny materiál pre výrobu brán, zábradlí a plotov. 

Vzhľad 

S hliníkom si najčastejšie spájame moderný, minimalistický dizajn. Ako sme si už však povedali, hliník je všestranný materiál, ktorý dokáže uspokojiť nie len fanúšikov minimalizmu, ale i klasickejších riešení. Kvalitné hliníkové brány či ploty môžu vyzerať takmer na nerozoznanie od tých oceľových.

Kombináciou rôznych hliníkových profilov dokážeme vytvoriť nekonečné množstvo dizajnov – obľúbené sú modely s vertikálnymi alebo horizontálnymi lamelami, pričom “okenicový” typ pripomínajúci okenné žalúzie poskytuje najväčšiu mieru súkromia a bezpečne Váš pozemok ochráni pred nechcenými pohľadmi.

Výrobcovia tyčkových plotov zas ponúkajú elegantnú alternatívu, ktorá môže vzhľadom pripomínať kované zábradlie, no bez rizika hrdzavenia, ktoré sa s týmto typom konštrukcií často spája. Ďalší populárny typ hliníkových brán pozostáva z pevných rámov vyplnených panelmi z hliníkového ťahokovu, alebo s najrôznejšími perforáciami. Fantázii sa teda skutočne medze nekladú.

Výhodou hliníka je aj široká ponuka farebných možností a dekórov. Hliníkové brány, ploty či zábradlia sa obvykle povrchovo upravujú práškovými farbami. Zatiaľ čo medzi najobľúbenejšie možnosti patria neutrálne farby ako biela, sivá či antracit, určite sa v tomto ohľade nemusíte obmedzovať, v ponuke sú stovky farebných možností podľa vzorkovníka RAL. 

Údržba

Nájsť si v dnešnej dobe čas na pravidelnú údržbu plotu je pre mnohých z nás neľahkou úlohou. S hliníkovými plotmi môžete našťastie zabudnúť na pravidelné brúsenie, natieranie a lakovanie. Kvalitná povrchová úprava od výrobcu zaručuje, že hliníkové ploty, brány a zábradlia i po rokoch vystavenia dažďu, mrazu a slnečnému žiareniu vyzerajú ako nové.

Prípadné nečistoty stačí očistiť vodou a ak by sa jedna z lamiel poškodila, nie je problém poškodený kus vymeniť bez toho, aby ste museli demontovať celý plot či bránu. Hliníkové ploty, brány a zábradlia majú vysokú životnosť a pokiaľ by jedného dňa predsa len prišiel čas na ich výmenu, recyklácia hliníka je našťastie ekologickým procesom, pri ktorom nevzniká takmer žiaden odpad.  

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti ALUMIX s.r.o.

Aký je rozdiel medzi železnými a hliníkovými bránami?

Železo  

 • podlieha korózií
 • treba ho pozinkovať aj vo vnútri
 • 3x ťažšie ako hliník

Hliník    

 • stálejšia povrchová úprava
 • ľahší ako železo, čiže nezaťažuje toľko napr. betónové múriky
 • životnosť niekoľko desaťročí (naša firma pôsobí na trhu od roku 2007)
Čo vyžaduje väčšiu starostlivosť: železo alebo hliník?

Železo  

 • železo podlieha korózií, čiže môže časom hrdzavieť, najmä pri porušení povrchovej úpravy
 • trvácnosť povrchovej úpravy je menšia ako pri hliníku, nakoľko stačí slabé poškodenie a nastáva korózia
 • natieranie ochranných náterov pred koróziou, skôr než ho namaľujeme

Hliník    

 • záruka na farbu je pri hliníkových plotoch 10 rokov, čiže plot je takmer bezúdržbový
 • stačí raz za rok umyť, nie vysokým tlakom, iba saponátom bez kyselín
Prečo si vybrať bránu z hliníka?
 • vysoká kvalita
 • bezúdržbovosť
 • stála povrchová úprava
 • rôzne typy od lamiel až po kované hliníkové brány
 • nekoroduje
Čo predstavujú hliníkové lamely a aké majú výhody?
 • hliníkové lamely sú duté profily rôznych rozmerov napr. 40x30, 60x20, 80x20, 100x20...
 • predstavujú veľmi flexibilné riešenie, čiže medzery medzi lamelami sú absolútne voliteľné
 • v prípade poškodenia je každá jedna lamela vymeniteľná

Spoločnosť ALUMIX s.r.o. - špecialisti na výrobu hliníkových brán, plotov a zábradlí

autor: Nadia

Dec 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 827 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9

Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tým s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou kúpeľni a bazenov ale samozrejme realizujeme aj inštalačné práce každého odvetvia. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Ploty a brány

Nižšia cena47,00 €/ks
Priemerná cena145,40 €/ks
Vyššia cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 25827 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 645 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt