Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Hydroizolácia terasy

Hydroizolácia terás a balkónov

Hľadáte staviteľa na hydroizoláciu terasy? V tejto kategórii máme 15 305 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Hydroizolácia terás a balkónov
Hydroizolácia terasy

Hydroizolácia terás a balkónov

Možno si to na prvý pohľad ani neuvedomujete, ale terasy a predovšetkým balkóny patria tiež medzi kritické súčasti vášho domu či bytu. Beriete ich ako oddychové miesta, na ktoré si chodíte posedieť, zrelaxovať, dať si obľúbenú kávičku či pivko, no pri tej všetkej pohode zabúdate, že aj tieto miesta potrebujú údržbu.

Pred rokmi sa na hydroizoláciu nekládol žiaden podstatný dôraz. Na balkón alebo terasu sa nanieslo lepidlo, obklad alebo dlažba, škáry sa zatreli škárovacou hmotou a bolo vybavené na niekoľko rokov. Takéto riešenie však nebolo vôbec ideálne, voda je živel, a keď chce, cestu si nájde.

Jej pôsobením, vplyvom tepla, chladu a mrazu sa škárovacie spoje ničili a rozrušovali a vode nič nestálo v ceste, aby sa dostala do betónu, poškodila oceľové výstuže, a tým neskôr aj samotný betón. A to je už veľmi nepríjemná záležitosť nielen z vizuálneho hľadiska, ale predovšetkým z funkčného a bezpečnostného. V prípade starých, neudržiavaných balkónov ide často o život.

Hydroizolácia

Je tu na to, aby zabránila presiaknutiu vody do vrstiev betónu, a tým ochránila terasy a balkóny pred úplným rozvratom. Hydroizoláciu vyrába niekoľko výrobcov, dostanete ich v práškovej forme, ktorá sa ďalej v primeranom pomere zarába, alebo je už rovno zarobená, ktorú stačí iba naniesť.

Ak necháte hydroizoláciu na stavebnú firmu, tá má pravdepodobne svoju obľúbenú značku, s ktorou má skúsenosti a vie s ňou pracovať. Ak si hydroizoláciu chcete urobiť svojpomocne, naštudujte si informácie na webe, prípadne si dajte poradiť u svojho predajcu v stavebninách.

Postup

Ak idete renovovať, máte to trošku horšie. V prvom rade musíte rozobrať balkón alebo terasu až do niekoľkých vrstiev, aby ste sa dostali k podkladu, na ktorý chcete izoláciu nanášať. Pri novostavbách a nových konštrukciách je to jednoduchšie, môžete rovno začať pracovať.

Na začiatok si musíte pripraviť podklad – nosný poter v spáde 1,5 – 2 % tým správnym smerom, teda od obytného priestoru. Podklad musí byť čistý, suchý a súdržný. Naň naneste penatračný náter alebo hĺbkovú penetráciu. Nechajte zaschnúť a naneste druhú vrstvu. 

Následne pokračujte prvou vrstvou hydroizolácie, ktorú naneste po celej dĺžke. Pri jej nanášaní klaďte dôraz na to, aby ste ju naniesli na všetky spoje konzistentne.

Použite a osaďte ukončujúce balkónové profily na zaistenie odvodu dažďovej vody. V súčasnosti sa najviac využívajú pevné nekorodujúce hliníkové profily. Na rozdiel od tenších plechov sú pevnejšie, tvarovo stabilné a neprehýbajú sa. Identifikujte všetky slabé miesta a spoje a pomocou tesniacich pásov ich utesnite, aby ste tak eliminovali možné zárodky budúcich problémov.

Nakoniec aplikujte druhú vrstvu hydroizolácie, ktorú naneste kompletne po celej dĺžke aj šírke a cez všetky utesnené spoje. Balkón alebo terasu dokončite nalepením dlažby na lepidlo. Tak, ako si dáte záležať na kvalite hydroizolácie, dbajte na to isté aj pri lepidle a použite naozaj flexibilné. Niektoré sú síce označené flexi, ale ich vlastnosti tomu príliš nezodpovedajú. Platí to i pri škárovacej hmote. Tá musí byť skutočne určená do exteriéru, vodoodolná a odolávajúca mrazom.  

Problém so zábradlím

Balkón jednoducho musí mať zábradlie, bez toho nedostanete povolenie na užívanie stavby. Majitelia domov sa často dopúšťajú veľkej chyby, keď zábradlie kotvia zvrchu balkóna, lodžie, ale často aj terasy. Práve cez tieto oslabené časti a kotviace prvky sa voda najčastejšie dostáva do nižších vrstiev, oslabuje ich a spôsobuje problémy. Často je na ne i tá najkvalitnejšia izolácia prikrátka. Zábradlia by sa mali kotviť zboku, prípadne do stien domu.

Rada na záver

Hydroizolácia balkónov a terás predstavuje komplexný proces, ktorý musí byť v každom kroku vykonaný správne. Je to dôležité tak z hľadiska funkčnosti, ako aj bezpečnosti. Pri troche šikovnosti a manuálnej zručnosti to dokážete zvládnuť aj sami. Ak si však netrúfate, obráťte sa na špecializované firmy alebo majstrov z Wilio, ktorí sa tomu venujú. Nájdite si referencie a vyberte si najlepšieho. Ide o vašu bezpečnosť a bezpečnosť vašich blízkych. 

autor: Marián

Dec 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 202 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0

Zámková dlažba

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj K.

Firma
Trnava
5,0

Drevené terasy

Naša firma sa zaoberá pokladkou drevených terás, stavbou altankou, drevených prístreškov, gabionových a sypaných plotov, výrobou rôznych drevených konštrukcií, stavaním murovaných bazénov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8

Tesár, krovy, väzníky

Mám 29 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Hydroizolácia terasy

Nižšia cena5,00 €/m2
Priemerná cena7,49 €/m2
Vyššia cena10,00 €/m2

Pošlite dopyt 23202 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na hydroizoláciu terasy? V tejto kategórii máme 15 305 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt