Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Odkvapy

Inštalácia a výmena odkvapov

Hľadáte strechára na odkvapy? V tejto kategórii máme 14 599 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Inštalácia a výmena odkvapov
Odkvapy

Inštalácia a výmena odkvapov

Môže byť lákavé pokúsiť sa ušetriť peniaze svojpomocnou inštaláciou odkvapov. Z dlhodobého hľadiska však môže mať väčší zmysel najať si na inštaláciu odkvapu profesionála. Inštalácia nových žľabov alebo výmena existujúcich žľabov môže byť zložitejšia, ako si myslíte.

Práca vo výškach môže byť nebezpečná a prináša riziko úrazu, najmä za nepriaznivého počasia. Pri inštalácii je ľahké neúmyselne poškodiť strechu alebo namontovať niečo nesprávne. Inštalácia odkvapu tiež vyžaduje určité špecializované vybavenie, ktoré by ste si ako majiteľ domu museli na tento projekt prenajať. Ak nemáte správne inštalačné zariadenie alebo skúsenosti s montážou odkvapov alebo nemáte dostatok času, je dobré zvážiť možnosť zamestnať profesionála, ktorý urobí prácu za vás. Pri zložitejších projektoch, odporúčame ich montáž zveriť odborníkom.

Profesionál bude mať správne zručnosti a nástroje na bezpečné a efektívne vykonanie inštalácie odkvapu. Profesionáli budú mať poistenie zodpovednosti za škodu a kompenzáciu úrazu pracovníkov, takže nebudete zodpovední za prípadné nehody alebo úrazy, ku ktorým dôjde počas procesu inštalácie. Odborníci na odkvapy by mali poskytovať záruku nielen na odkvapy, ale aj na dielenské spracovanie komponentov a prácu. Výhody zveriť prácu profesionálovi zvyčajne prevažujú nad potenciálnymi úsporami, ktoré vám môžu vzniknúť, ak sa pokúsite odkvapy nainštalovať sami.

Koľko stojí inštalácia odkvapu?

Cena za inštaláciu žľabu sa bude líšiť v závislosti od mnohých faktorov. Po prvé, typ materiálu, ktorý si vyberiete pre svoje odkvapy, ovplyvní náklady na projekt.

Najlacnejšie odkvapy sú vyrobené z vinylu/plastu, sú krehké – plast nevydrží silné snehové a ľadové zaťaženie a v zime praskajú a lámu sa. Hliníkové žľaby sa nakupujú zriedka, ich cena je vyššia ako cena pozinkovanej ocele.  

Žľaby z pozinkovanej/galvanizovanej ocele majú dlhú históriu a sú populárne. V súčasnosti sa životnosť žľabov zvyšuje tým, že oceľ sa poťahuje polymérom. Odtiene náterov sú univerzálne, pre každú farbu strechy môžu byť vybrané na stupnici RAL.

Medené žľaby vydržia najdlhšie a sú aj najdrahšie. Bezšvové/nespájané odkvapy sú vyrobené špeciálne pre váš domov a sú drahšie, ale vášmu domovu poskytujú lepšiu ochranu ako segmentové. Sekčné odkvapy sú lacnejšie, ale každý spoj znamená možnosť defektu, že zo žľabu bude pretekať. Materiál strechy ovplyvňuje aj výber odkvapového systému, na drahej streche budú pozinkované žľaby vyzerať zvláštne. 

Keď profesionál na odkvapový systém navštívi váš dom, určí cenu podľa veľkosti strechy. Čím väčšia je vaša strecha, tým nákladnejšia bude inštalácia odkvapu. Nakoniec budú náklady na inštaláciu ovplyvnené aj miestom, kde žijete, a dostupnosťou kvalifikovaných odborníkov na inštaláciu odkvapov vo vašej oblasti. Profesionáli s väčšími skúsenosťami a väčším pracovným nasadením si pravdepodobne budú za prácu účtovať viac. Správna inštalácia odkvapov však stojí za to. Bezplatne môžete získať cenovú kalkuláciu za inštaláciu odkvapového systému vo vašej oblasti.

Zvyšuje odkvapový systém hodnotu domu?

Žľaby sa vyrábajú na ochranu domu a zabezpečujú jeho integritu. Spoľahlivo odvádzajú vodu zo strechy domu do odkvapových zvodov a následne do kanalizácie alebo do vonkajšieho priestoru, aby zabránili plesniam, poškodeniu fasády, zatekaniu do suterénu a chránia rastliny vo dvore. Odkvapy chránia domu pred poškodením, vďaka čomu je váš domov bezpečný a pohodlný. Ak nainštalujete úplne nové odkvapy, zvýšite hodnotu svojho domu, pretože zvyšujete jeho efektivitu, zlepšujete jeho životnosť a zvyšujete atraktívnosť. 

Potenciálni kupci domov však očakávajú, že si kúpia dom s odkvapmi, ktoré sú v dobrom stave. Ak sú vaše odkvapy upchaté, opotrebované alebo poškodené, môžu určite znížiť hodnotu domu. Inštalácia nových odkvapov alebo udržanie súčasných odkvapov v najlepšom stave teda stojí za to, ak plánujete predať svoj dom. Najať odborníka na inštaláciu a opravy odkvapov sa určite oplatí. Budete mať istotu, že vaše odkvapy fungujú čo najlepšie.

Ako dlho môže dom vydržať bez odkvapov?

Väčšina domov musí mať nainštalovaný dobrý odkvapový systém na odvádzanie dažďovej vody zo strechy (je veľmi pravdepodobné, že stavba bez odkvapov nebude skolaudovaná). Žľaby zhromažďujú búrkovú vodu a odvádzajú ju do zvodových rúr a bezpečne preč od konštrukcie domu. Odkvapy pomáhajú chrániť dom pred poškodením. Ak dažďová voda nie je odvádzaná odkvapovým systémom, môže to spôsobiť eróziu terénu. Zle odvádzaná dažďová voda môže tiež vsakovať do základov, zamrznúť a rozpínať sa. To spôsobuje praskliny v základoch domu a narúša tak statiku stavby. 

Otázka ako dlho môže dom vydržať bez odkvapov teda nie je na mieste. Bez funkčného odkvapového systému dochádza k postupnej devastácii nehnuteľnosti a narušeniu jej statiky. Preto je dôležité mať odkvapový systém vždy funkčný. Inštalácia odkvapového systému je investícia do budúcnosti, ktorá predĺži životnosť domu. Čistý a správne udržiavaný odkvapový systém pomáha zabrániť mnohým potenciálne nákladným opravám v budúcnosti.

Musím dať namontovať žľaby okolo celého môjho domu?

Odkvapy pomáhajú majiteľom domov predísť poškodeniu ich domu vodou. Všetky domy potrebujú čistý a dobre udržiavaný odkvapový systém, ktorý odvádza dažďovú vodu zo strechy a konštrukcie domu. To pomáha predchádzať poškodeniu domu. Dobrý odkvapový systém odvádza dažďovú vodu tak, aby sa zabránilo erózii a poškodeniu rastlín v záhrade.

Má zmysel poradiť sa s odborníkom na inštaláciu odkvapov, aby ste sa dozvedeli, aký druh odkvapového systému vyžaduje váš dom. Odborník na inštaláciu alebo opravu odkvapu vám poradí, či potrebujete umiestniť odkvapy po celom obvode strechy domu.

Poraďte sa s odborníkom na odkvapy z Wilio a dozviete sa viac o potrebách odkvapov vášho domu.

autor: Peter

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 957 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin O.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,9

Vodár

Snažim sa robit kvalitne a zodpovedne aby som sa uz nemusel vracat na rovnake miesto nebudem. predsa len je lepsie spravit robotu na 1 x a poriadne ako sa k nej x krat ...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,5

Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 21957 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na odkvapy? V tejto kategórii máme 14 599 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt