Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie

Inteligentné riešenia vykurovania

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Inteligentné riešenia vykurovania
Kúrenie

Inteligentné riešenia vykurovania

Maximalizácia úspor a komfortu je cieľ každého majiteľa bytov alebo domu najmä v čase vykurovacej sezóny. Náklady na kúrenie a ohrev vody tvoria veľkú časť nákladov v každej domácnosti. Moderné inteligentné riešenia vykurovania prinášajú doslova revolúciu v kúrení a tým pádom aj v radikálnom znižovaní nákladov na bývanie.

Problémy s klasickým kúrením 

Klasické a zastarané formy kúrenia prinášajú viacero nevýhod, ktoré v konečnom dôsledku znamenajú tvorbu zbytočného tepla a vysokých účtov. 

Medzi najčastejšie dôvody patrí existencia iba jedného termostatu na celý dom/ byt. V praxi to znamená, že teplota v celom byte, alebo ešte horšie – v celom dome, sa riadi jediným senzorom - termostatom. Ak je umiestnený v chladnej izbe, celý dom sa zbytočne prekuruje, ak je umiestnený v teplejšej izbe, celý dom je naopak nevykúrený.

Staré vykurovacie systémy síce ponúkajú možnosť automatizácie – nastavenie času kúrenia systémom od - do, ale reálne to znamená, že sa v dome kúri aj keď nie ste doma. Každý váš deň môže vyzerať inak a inteligentný systém vám zabezpečí kúrenie len vtedy, keď to reálne potrebujete.

Posledným faktorom, ktorý zvyšuje náklady na kúrenie sú zlé návyky. Jeden z najčastejších je, že v snahe ušetriť, sa pri odchode z domu úplne vypne kúrenie a po príchode nárazovo zapne na maximálny výkon.

Výhody inteligentného vykurovania 

  • zníženie nákladov až do výšky 20 – 40% v závislosti na konkrétnom systéme.
  • inteligentné vykurovanie je použiteľné na všetky zdroje tepla (plynový kotol, kotol na pelety, tepelné čerpadlo a pod.) aj na všetky typy vykurovania (radiátory, podlahové kúrenie vodné aj elektrické, elektrické konvektory).
  • bezdrôtovosť - nevyžadujú sa žiadne stavebné úpravy.
  • použitie aplikácie v smartfóne je prehľadnejšie ako malý dvojriadkový displej na termostate, možnosť generovať reporty o spotrebe, unikátne možnosti nastavenia kúrenia. 
  • vzdialený prístup znamená, že kontrola nad kúrením je vždy po ruke – aj keď ste kilometre od svojho domova.
  • inteligentný systém – ak systém zistí, že je otvorené okno, sám zníži mieru vykurovania. 
  • návratnosť investície za 3 – 5 rokov v závislosti od systému.
  • keď vypadne internet, nič zlé sa nestane a inteligentné kúrenie funguje naďalej – zariadenia majú svoju vlastnú sieť.
  • dôležitý údaj na záver: znížením teploty v miestnosti len o 1 °C sa náklady na kúrenie znižujú až o 6 %.

Typy inteligentných vykurovacích systémov 

Inteligentné termostatické hlavice na radiátore

Najmä v bytoch, starších bytových komplexoch a činžiakoch sa na vykurovanie jednotlivých miestností používajú radiátory. Tie sú napojené na centrálne vykurovanie, nad ktorým vlastník bytu nemá žiadnu kontrolu. Inteligentne je teda potrebné riadiť jednotlivé radiátory -  inštalovaním inteligentných termostatických hlavíc. 

Hlavice obsahujú vlastný motorček, ktorý ovláda radiátor – batérie vydržia zhruba 1 kalendárny rok. Inteligentná hlavica sa postará o reguláciu tepla v každej miestnosti zvlášť, prostredníctvom aplikácie.

Majiteľ dostane včas informáciu o nízkej kapacite batérie a hlavica sa postará aj o pravidelné otáčanie prívodu tepla, aby nedošlo k jeho zatuhnutiu a znefunkčneniu. Jednotlivé termostatické hlavice riadime na diaľku a naplno si tak prispôsobíme kúrenie v rôznych častiach domu svojim potrebám.

Inteligentné zónové kúrenie

Zónové kúrenie sa využíva najmä v domoch a novostavbách. Už na začiatku bolo spomenuté, že veľkou chybou je spoliehať sa na jeden termostat v celom dome. Inteligentné zónové kúrenie predstavuje v súčasnosti najpokročilejšiu formu kúrenia.

Podstata systému spočíva v tom, že každá izba predstavuje samostatnú zónu. V prípade podlahového kúrenia je každá izba napojená na samostatný obvod s vlastným ventilom. Pri inteligentnom kúrení vieme priradiť rozdielne parametre každému obvodu – zóne. Južnejšie izby sa vykurujú menej, severnejšie viac. V kuchyni príliš mnoho tepla netreba, rovnako tak aj v spálni. V kúpeľni potrebujeme mať teplo kvôli uterákom, ktoré musia rýchlo vyschnúť.

Ak chceme využiť systém inteligentného zónového kúrenia, je potrebné na to myslieť už pri výstavbe domu a inštalácii systému kúrenia. Našťastie, vďaka bezdrôtovým technológiám sa dá tento systém nainštalovať aj dodatočne.

Inteligentné systémy kúrenia poskytujú cez aplikácie pokročilé formy riadenia kúrenia pričom automatizácia systémom od – do je len začiatok a úplná samozrejmosť. Ozajstné inteligentné kúrenie začína vtedy, keď je do systému zapojených viacero senzorov, ktoré navzájom spolupracujú.

Okrem snímania tepla v miestnosti, budú jednotlivé zónové termostaty snímať aj pohyb v miestnosti. Inteligentný systém kúri v miestnosti aj po čase, ktorý má zadaný, lebo nasnímal prítomnosť osôb. Okrem tepelného čidla a senzoru pohybu môže spolupracovať so senzorom na okne. V takomto prípade sa kúrenie pri otvorenom okne ihneď vypne a znova zapne po jeho zatvorení.Investovať do inteligentného kúrenia sa naozaj oplatí. Okrem členov domácnosti, vďaka zlepšeniu komfortu bývania, sa vám poďakuje aj vaše zdravie a samozrejme peňaženka. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti AGON s.r.o.

Čo znamená inteligentný dom?

Najprv si povedzme, čo inteligentný dom nie je. Diaľkové ovládanie elektrických spotrebičov alebo osvetlenia cez aplikáciu nie je inteligentný dom. Pri pojme inteligentný dom ide o to, že 90% úkonov v dome sa deje automatizovane. 

Napr. automatická regulácia vykurovania/chladenia a tienenie na základe ročného obdobia, orientácie domu, vonkajšej teploty, prítomnosti v dome. Ďalej automatická regulácia intenzity osvetlenia alebo svetelné scény na základe preferencii domácich, prípadne prítomnosti v dome a času. Kompletné zabezpečenie proti vykradnutiu, vytopeniu a požiaru. Predchádzanie vlámaniam spôsobom, keď nie ste doma a dom sa správa ako keby ste doma boli. Pri vytopení sa automaticky uzavrie prívod vody. Otváranie a odomykanie dverí na základe polohy smartfónu alebo odtlačkom prstu. 

Čo sa týka ceny, tak momentálne je inteligentný dom alebo inteligentný systém bývania cenovo dostupný pre širokú verejnosť a štandardne sa inštaluje takmer v každej novostavbe hlavne drôtový systém, prípadne v jestvujúcich budovách bezdrôtový systém.

Aké výhody prináša inteligentný dom?

Najväčší prínos inteligentného domu je v znižovaní nákladov na energie (vykurovanie, chladenie, spotreba elektrickej energie), predchádzanie vlámaniam a obrovské zvýšenie komfortu bývania, nakoľko až 50 000 bežných úkonov ročne (zapínanie/vypínanie osvetlenia, regulácia vykurovania/chladenia, tienenie, odomykanie, atď.) sa deje automaticky.

Ako sa inteligentný dom ovláda?

Ovládanie inteligentného domu je možné cez aplikáciu v smartfóne, v tablete alebo pomocou hlasového asistenta.

Spoločnosť AGON s.r.o. - špecialisti na najmodernejšie bezdrôtové technológie inteligentnej automatizácie budov

autor: Andrej

Jul 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 28 289 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie

Nižšia cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vyššia cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 28289 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt