Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Hodinový manžel

Kde hľadať hodinového manžela?

Hľadáte hodinového manžela na údržbu bytu, domu? V tejto kategórii máme 17 029 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Kde hľadať hodinového manžela?
Hodinový manžel

Kde hľadať hodinového manžela?

Ak sa váš zoznam domácich údržbárskych prác stále rozrastá a potrebujete napríklad vymeniť vodovodný kohútik, natrieť plot, vymeniť chýbajúce šindle na streche, zavesiť svietidlá, alebo zmontovať police, hodinový manžel dokáže všetky tieto práce zvládnuť pri jedinej návšteve.

Čo je hodinový manžel?

Hodinový manželia sú zruční majstri a remeselníci, ktorí pre vás urobia širokú škálu opráv a údržbárskych prác.

Pojem „hodinový manžel“ nie je presne definovaný. Niektorí z nich sú šikovní domáci majstri, kým iní sú profesionálne vyškolení v rôznych odboroch. Hodinový manžel sa môže špecializovať iba na zopár druhov prác, no mnohí z nich majú celý rad zručností.

Na Slovensku neexistujú žiadne oficiálne normy pre hodinových manželov. Preto je dobré sa pred tým než si hodinového manžela najmete, opýtať sa ho, aké má skúsenosti s typom práce, ktorú potrebujete urobiť.

Prečo si najať hodinového manžela?

Ak sa váš zoznam domácich údržbárskych prác stále rozrastá a potrebujete napríklad vymeniť vodovodný kohútik, natrieť plot, vymeniť chýbajúce šindle na streche, zavesiť svietidlá, alebo zmontovať police, hodinový manžel dokáže všetky tieto práce zvládnuť pri jedinej návšteve.

Pretože mnohí hodinoví manželia si väčšinou účtujú hodinovú sadzbu môžete takto ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Určite vás to vyjde lacnejšie ako volať rôznych odborníkov, kde si každý majster separátne účtuje hodinovú sadzbu a cestu. Hodinoví manželia sú často živnostníci, alebo jedno osobové s.ro. takže si vedia udržať nižšie sadzby, pretože neplatia ďalších pracovníkov a majú tak nižšie režijné náklady ako väčšie firmy.

Aj keď majú hodinoví manželia menšie režijné náklady, používajú vlastné nástroje, takže nemusíte investovať do nákupu vybavenia, ktoré by ste nepoužívali. Musíte však zaplatiť za použité materiály. Môžete sa rozhodnúť či si materiály nakúpite sami, alebo či požiadate remeselníka, aby doniesol potrebné materiály so sebou. V oboch prípadoch vám šikovný majster dokáže poradiť s výberom vhodných materiálov tak, aby ste zostali v rámci vášho rozpočtu. 

Hodinový mnažel vám napríklad opraví elektrickú zásuvku

Na aké práce najať hodinového manžela?

O hodinových manželoch je známe, že vykonávajú najrôznejšie druhy práce, od zapojenia spotrebičov, až po vešanie garniží. Najlepšie je najať ich na rôzne údržbárske práce v domácnosti:

Menšie inštalatérske práce: Mnoho hodinových manželov vám dokáže pomôcť urobiť menšie inštalačné práce, ako je inštalácia nových armatúr, alebo oprava pretekajúcej toalety. Zložité projekty, ktoré si vyžadujú väčšie zásahy do vodoinštalácii, by však mali byť ponechané na kvalifikovanom inštalatérovi.

Tmelenie a silikóny: Obnovenie, alebo pridanie tmelu do medzier medzi oknami, dverami a obkladmi je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť energetickú účinnosť a znížiť náklady na energie. Hodinový manžel pre vás môže aj vymeniť staré silikónové tesnenia v kúpeľni za nové.

Terasy a verandy: Postupom času môže počasie spôsobiť poškodenie na terasách a verandách. Hodinový manžel môže vymeniť poškodené dosky, alebo obklady, prípadne aplikovať povrchovú úpravu alebo tmel a vylepšiť tak trvácnosť, bezpečnosť a vzhľad vašej terasy či verandy.

Čistenie a údržba odkvapov: Nie je to ťažká úloha, ale čistenie odkvapov je špinavá práca, ktorá si vyžaduje lezenie na strechu. Ak si najmete remeselníka so správnym vybavením a skúsenosťami, nemusíte riskovať vlastné zdravie. 

Opravy exteriérov: Ak máte na exteriéri vášho domu drobné poškodenia, ako je napríklad uvoľnená časť obkladu, alebo chýbajúce šindle na streche môže vám ich pomôcť opraviť aj hodinový manžel.

Maľovanie a opravy omietky: Menšie maliarske práce, nátery plotov, garážových dverí a opravy puklín, pre vás môže urobiť aj hodinový manžel. Pamätajte však, že hodinový manžel si zvyčajne účtuje za hodinu, takže väčšie maliarske práce dajte radšej neceniť maliarovi, ktorý vám prácu ocení na metre štvorcové.

Vešanie obrazov a zrkadiel, inštalácia svietidiel, alebo montáž televízoru na stenu: Ak ste šikovní tak tieto drobné práce zvládnete aj sami, ak si však najmete hodinového manžela so skúsenosťami a správnymi nástrojmi, môžete mať istotu, že všetko bude pripevnené  bezpečne a bez poškodenia.

Montáž nábytku: Na hodinového manžela sa môžete obrátiť aj v prípade ak potrebujete montovať skrine, postele, police, stoly a iné tipy nábytku.

Profesionálny hodinový manžel má všetko vybavenie potrebné na prácu

Kedy sa obrátiť na hodinového manžela, a kedy na špecializovaného odborníka ako je elektrikár, či inštalatér?

Rozsah práce a úroveň potrebných zručností sú v tomto prípade rozhodujúce. Hodinový manžel pre vás môže urobiť mnohé menšie práce ako je napríklad výmena vodovodnej batérie no na komplexnejšie úlohy vám odporúčame obrátiť sa radšej na špecialistu.

Hodinový manžel nie je to najlepšou voľbou ani vtedy, keď ide o veľký a komplikovaný projekt, ktorého dokončenie potrvá dlhšie a vyžaduje si viacerých kvalifikovaných odborníkov z rôznych odborov. 

Na hodinového manžela sa radšej neobracajte ani v prípade havarijného stavu ak sú potrebné vodoinštalačné, plynárenské, alebo elektroinštalačné práce, pretože opravy vykonané bez potrebnej licencie by mohli spôsobiť neuznanie poistnej udalosti poisťovňou a prišli by ste o výplatu poistného. Rovnako je to v prípade opravy spotrebičov, ktorú majú vykonávať iba odborníci z výrobcom licencovaného servisu inak by ste prišli o záruku. 

Aké sú obvyklé ceny za prácu hodinového manžela?

Hodinový manžel zvyčajne účtuje zákazníkom hodinovú sadzbu plus náklady na materiál. Najať hodinového manžela je výhodné, pretože pre vás môže naraz urobiť celý rad opráv naraz.

Ceny sa zväčša pohybujú od 10 do 20 € za hodinu. Cena bude záležať aj od náročnosti opravy, od toho z akej vzdialenosti k vám hodinový manžel cestuje a tiež od oblasti, v ktorej sa nachádzate. 

Kde hľadať hodinového manžela?

Prvý krok k nájdeniu skvelého remeselníka je hľadať na správnych miestach. Aj keď vás to pokúša zalistovať v Zlatých stránkach, alebo kliknúť na prvý odkaz vo vyhľadávači, nenechávajte to náhode, a nevyberajte si podľa toho kto platí viac za reklamu. 

Na www.wilio.sk nájdete vyše 4678 hodinových manželov z celého Slovenska. Stačí zadať dopyt kde napíšete čo potrebujete vyriešiť a vyberiete si z niekoľkých cenových ponúk, ktoré dostanete. Pri výbere toho pravého vám pomôžu aj hodnotenia od ostatných zákazníkov. 

  1. Zadajte dopyt: Popíšte aké práce chcete dať urobiť. Čím podrobnejšie popíšete čo potrebujete, tým presnejšie vám bude remeselník vedieť práce oceniť. Pridajte do popisu aj fotografie – na projekty s fotografiami reagujú remeselníci častejšie.  
  2. Porovnajte ponuky: Okrem cenových ponúk si prezrite aj profily hodinových manželov, ktorí na váš dopyt reagovali a prečítajte si ako ich prácu hodnotia zákazníci. Opýtajte sa, koľko rokov skúseností majú s v tejto profesii a na aké práce sa špecializujú. Uistite sa, že hodinový manžel, ktorého si vyberiete má všetky zručnosti potrebné na dokončenie vášho projektu.
  3. Dohodu majte písomne: Všetky podrobnosti o projekte, čas realizácie aj cenu si dohodnite cez Wilio. Je dôležité mať všetky detaily písomne.
  4. Skontrolujte prácu: Pred zaplatením skontrolujte dokončenú prácu. Uistite sa, že je všetko k vašej spokojnosti a za dohodnutú cenu. Väčšina remeselníkov nebude mať problém vám vysvetliť hotovú prácu, pretože chcú, aby ste boli spokojní.

Zadajte váš dopyt a porovnajte si ponuky od najlepšie hodnotených hodinových manželov vo vašom okolí.

autor: Jana

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 347 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Michal H.

Živnostník
Nové Mesto nad Váhom
5,0

Hodinový manžel

Montáž sanitárnej techniky. Montáž plávajúcej podlahy.Vodoinstalaterske práce. Montaz ponornych cerpadiel a vodární. Cistenie narazanych a vrtanych studní. Akakolvek preprava vlastnou dodavkou Peugeot Maxi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marta N.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) Pracujeme spoľahlivo a zodpovedne. Naša práca je aj naša vizitka. ( Mob. kontakt v profile je priamo na spoľahlivého vodára, ktorý je Vám k dispzícii )

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj Š.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a remeselnu zrucnost v roznych technicky zameranych profesiach. Na vykon prac pouzivam profi naradie zn. Bosch, ktore mi umoznuje odviest kvalitnu pracu. Po ukonceni prac miesto prace vzdy vycistim. V ramci moznosti zakaznikovi poradim a vysvetlim ako budem postupovat pri praci Mojou dlhorocnou zalubou a zaroven aj dalsou pracovnou cinnostou je fotografovanie. Podla Vasich poziadaviek Vam nafotim svadby, rozne spolocenske akcie, eventy, produkty a tovary, portrety a p. Mam mobilne studiove osvetlenie, co mi umoznuje nasvietit fotografovanu scenu, objekty a predmety priamo na mieste podla potrieb zakaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej G.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a rôznych zručných službách. Svoje portfólio som rozšíril o výkopové prace s minirypadlom Kubota.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Som domáci kutil ktorý má za sebou neobmedzené veľa prác viem vám vymeniť zásuvky ,lampy, batériu , vyčistiť odtok, zaplátať v sadrokatrone dieru , zapojiť varnu dosku či wc a milión domácich malickosti

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek M.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Zdravim.Som odborný elektrikár s dlhoročnou praxou aj v oblasti montáže satelitnej techniky, DVB-T antén a Tv rozvodov, manuálne zručný. S pracovnými aktivitami ako vŕtanie do betónu,oprava,servis,drobné opravy v domácnosti, skladanie, montáž nábytku. Odbornosť, skúsenosť a spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matus E.

Firma
Košice
4,9

Hodinový manžel

Ponukame viacero spoluprac od montaze roznych kategorii, vstavané skrine a kuchynske linky od namerania az po finálny produkt. stahovanie nabytku.Taktiez montáž plávajúcej podlahy (laminát, vinyl; PVC, koberce, atď.). Cena prác je možná dohodou, vždy telefonicky, mailom. Prax 10 rokov , nase prace vieme poslat po tel kontakte.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol B.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobrý deň chcel by sme Vám ponúknuť širokú škálu rôznych drobných prác či už v interieri alebo exteriéri. Mám skúsenosti s rôznymi prácami, v oblasti stavieb sa pohybujem už nejaký ten čas, všetky veci ktoré viem som prebral od veľa ľudí s ktorými som pracoval a tým by som chcel posunúť moju prácu na ešte vyššiu úroveň. Takže veľmi rád Vam poskytnem moje služby. •MONTAŽ NABYTKU •TEPOVANIE/ČISTENIE •ZAHRADNÉ PRÁCE

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dusan S.

Firma
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Všestranne zameraný s dlhoročnými skúsenosťami i s najnovšími technológiami, precíznym prevedením prác do najmenšieho detailu. Rád pomôžem i poradim s výberom a vhodnosťou riešenia daného problému.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter T.

Firma
Bratislava
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň, venujeme sa čiastočným ale aj kompletným rekonstrukciám bytov, domov a iných objektov, stavbám rodinných domov akého kolvek tipu od A po Z. Záruka kvalitne odvedenej práce a spoľahlivosť sú našou prioritou. Kompletné a odborné poradenstvo. Vypracovanie cenovej ponuky na kľúč, menších aj väčších stavebných prác.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dmytro A.

Firma
Košice
5,0

Vodoinštalácia

Profesionálny kúrenár, mám vysokú školu v odbore kúrenie voda, plyn, vzduchotechnika. Okrem toho spravujem nehnuteľnost známym košickým firmám. Veľmi rád vám pomôžem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Hodinový manžel

Nižšia cena11,00 €/hod
Priemerná cena17,60 €/hod
Vyššia cena30,00 €/hod

Pošlite dopyt 23347 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte hodinového manžela na údržbu bytu, domu? V tejto kategórii máme 17 029 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt