Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Elektrické podlahové kúrenie

Kedy sa oplatí podlahové kúrenie a ako si vybrať vhodné elektrické podlahové vykurovanie?

Hľadáte kurenára na elektrické podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 23 404 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Kedy sa oplatí podlahové kúrenie a ako si vybrať vhodné elektrické podlahové vykurovanie?
Elektrické podlahové kúrenie

Kedy sa oplatí podlahové kúrenie a ako si vybrať vhodné elektrické podlahové vykurovanie?

Rekonštruujete alebo staviate dom a stojíte pred otázkou vykurovania? Ak patríte medzi zimomravých ľudí a oceníte teplo pod nohami, za zmienku stojí podlahové kúrenie, ktoré je nielen ekonomicky výhodné, ale aj estetické a ničím nerušivé. Navyše, mať nohy v teple je príjemné a zdravé – podlahové kúrenie je prevenciou ochorení kĺbov a navyše sa pri ňom na rozdiel od radiátorov nevíri prach.

Ako funguje podlahové kúrenie?

Princíp podlahového kúrenia je jednoduchý – miestnosť je vyhrievaná cez plochu podlahy. Podlahové kúrenie funguje na systéme zahrievania vykurovacích káblov, fólií alebo rohoží, ktoré sa inštalujú pod podlahovú krytinu a sú napojené na elektrickú sieť. Poznáme dva druhy podlahového kúrenia: elektrické a teplovodné.

Oba produkujú sálavé teplo, ktoré ohrieva podlahu, okolité predmety a vzduch v miestnosti. To zaisťuje rovnomernejšie prehriatie miestnosti ako pri klasických radiátoroch a nevznikajú tak veľké teplotné rozdiely medzi podlahou a stropom. Keďže podlahové kúrenie sála teplo z veľkej plochy, stačí, keď sa konštrukcia podlahy zahreje na teplotu len o niečo vyššiu, ako je teplota vzduchu – na dosiahnutie nižšej teploty sa spotrebuje menej energie a vy ušetríte. 

Ako si vybrať podlahové kúrenie? 

Voľba konkrétneho typu podlahového vykurovacieho systému závisí predovšetkým od krytiny a skladby vašej podlahy. Vykurovacie káble sú vhodné najmä v členitých a nepravidelných miestnostiach, kde sa potrebujete vyhnúť nábytku a pod. Ich výhodou je tiež nižšia cena, no zároveň sú náročnejšie na montáž. Tú však môžu zjednodušiť tzv. systémové dosky. 

Vykurovacie rohože patria k najrozšírenejšiemu podlahovému systému, pri ktorom sú vykurovacie káble prichytené k nosnej tkanine. Vykurovacie rohože sú určené najmä pod dlažbu, na ohrev plôch s pravidelnými tvarmi. Výhodou je malá konštrukčná výška a jednoduchá montáž, ich cena je však o niečo vyššia.  

Ďalším typom sú vykurovacie fólie. Majú hrúbku iba 0,4 mm a sú určené na suché uloženie najmä pod laminátové a drevené plávajúce podlahy, ale aj pod koberce a PVC, do miestností s pravidelným pôdorysom. Ich výhodou je minimálna konštrukčná výška a jednoduchá suchá inštalácia, nie sú však vhodné pod dlažbu ani do mokrých priestorov. 

Kedy sa podlahové kúrenie oplatí? 

Keďže pri podlahovom kúrení netreba kotol alebo iný zdroj tepla, je samotná inštalácia veľmi jednoduchá a náklady na ňu pomerne nízke. Elektrická energia je však drahá, čo môže pri vyššej potrebe tepla znamenať vysoké náklady na prevádzku. Preto je elektrické podlahové vykurovanie vhodné najmä v dobre zateplených domoch, kde je potreba na vykurovanie veľmi nízka.

Podlahové kúrenie je tiež šikovným riešením pri novostavbách alebo rekonštrukciách, kde je veľkou výhodou jeho malá stavebná výška. „Podlahovku“ oceníte aj tam, kde je potrebné doplnkové vykurovanie len v niektorých miestnostiach, napríklad v kúpeľni či v kuchyni. Podlahovku a radiátory je možné kombinovať.

Ak však chcete docieliť najnižšie prevádzkové náklady, veľmi sa takéto kombinovanie neodporúča. Podlahové kúrenie na rozdiel od radiátorov nevidieť a rušiť vás nebude. Je vhodné do kúpeľní, chodieb, obývačky i kuchyne, ale aj do spálne či detskej izby, kde teplo od nôh ocenia deti i vy. 

autor: Lucia

Sep 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 404 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Mikuláš B.

Firma
Žilina
4,9

Elektroinštalácia

V elektroinštalaciach pracujem už 6 rokov. Začal som ihneď po skončení štúdia v Žiline na strednej elektrotechnickej Škole v odbore...Zobraziť viac

V elektroinštalaciach pracujem už 6 rokov. Začal som ihneď po skončení štúdia v Žiline na strednej elektrotechnickej Škole v odbore mechanik elektrotechnik. Mám platný paragraf 23. Ponúkam bezplatne cenové ponuky a obhliadky. Pomôžem Vám z vypracovaním projektovej dokumentácie a zabezpečím správnu realizáciu Vášho projektu. Nebojte sa na mňa obrátiť s akýmikoľvek otázkami k Vášmu projektu.

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav O.

Firma
Letanovce
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalácie, infra vykurovanie, rekuperácie, jadrové vŕtanie, elektroinštalačný materiál toto všetko vám vieme poskytnúť na základe našich dlhoročných skúseností zo sveta...Zobraziť viac

Elektroinštalácie, infra vykurovanie, rekuperácie, jadrové vŕtanie, elektroinštalačný materiál toto všetko vám vieme poskytnúť na základe našich dlhoročných skúseností zo sveta elektroinštalácii a sveta stavieb po celej Európe. Vaša spokojnosť je naša priorita.

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír L.

Firma
Galanta
4,8

Elektroinštalácia

Profesionálny elektrikár.Mám za sebou množstvo rekonštrukcií elekroinstalacii.Ci uz v domoch alebo bytoch.Samozrejmostou je montaz vypinacov,zasuviek,svietidiel,podlahového elektrického vykurovania.Opravy porúch a nefunkčných...Zobraziť viac

Profesionálny elektrikár.Mám za sebou množstvo rekonštrukcií elekroinstalacii.Ci uz v domoch alebo bytoch.Samozrejmostou je montaz vypinacov,zasuviek,svietidiel,podlahového elektrického vykurovania.Opravy porúch a nefunkčných vedení.Cena je vec dohody.Samozrejmostou sú pri prerabkach revízne správy.

#
#
#
Zadať dopyt

Dávid M.

Firma
Senec
4,8

Elektroinštalácia

Profesionálne elektro montážne práce, revízie, projektová dokumentácia. Montáž, údržba, revízie a projekcia zabezpečovacích systémov na základe technickej licencie (akceptované poisťovňami)....Zobraziť viac

Profesionálne elektro montážne práce, revízie, projektová dokumentácia. Montáž, údržba, revízie a projekcia zabezpečovacích systémov na základe technickej licencie (akceptované poisťovňami).

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik H.

Firma
Moravský Svätý Ján
4,6

Elektrikár

Poskytujeme vysoko kvalitné a nákladovo efektívne automatizačné služby. Sme popredná spoločnosť poskytujúca služby v oblasti riadenia a automatizácie. Poskytujeme profesionálne...Zobraziť viac

Poskytujeme vysoko kvalitné a nákladovo efektívne automatizačné služby. Sme popredná spoločnosť poskytujúca služby v oblasti riadenia a automatizácie. Poskytujeme profesionálne a špecializované služby v oblastiach automatizovaného priemyslu, elektrických inštalácií, prístrojového vybavenia, školení, outsourcingu pracovných síl.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Košice
4,5

Elektroinštalácia

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.Ponúkame kompletné elektroinštalačné práce v rodinných domoch a bytoch,montáž bleskozvodov,prípojky,revízie,dátové a televízne rozvody.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Elektrické podlahové kúrenie

Nízka cena93,82 €/m2
Priemerná cena160,10 €/m2
Vysoká cena196,00 €/m2

Pošlite dopyt 23404 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na elektrické podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 23 404 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt