Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliar, Maliarske práce

Kompletný návod ako správne stierkovať

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 886 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Kompletný návod ako správne stierkovať
Maliar, Maliarske práce

Kompletný návod ako správne stierkovať

Každý z nás má rád pocit dokonalého domova. Byt alebo dom si radi pravidelne inovujeme a vylepšujeme. Jedným zo základov pekného a príjemného bývania sú malé detaily, ku ktorým patria okrem iného aj hladké steny bez prasklín, nerovností a deformácií. Na docielenie krásnych rovných stien je dôležité ovládať správny postup metódy stierkovania stien, o ktorej si v tomto článku povieme viac.

Stierkovanie sa väčšinou spája s ošetrovaním stien v starších bytoch, rodinných domoch, kancelárskych priestoroch, prístavbách a pod. Na stenách v nich, pôsobením času a samotnej činnosti v miestnosti, vznikajú nerovnosti a praskliny. Tie sú často spôsobené veľkým množstvom starých náterov na stene. Pred novým náterom je nutné zbaviť sa tých starých, popraskaných, a povrch vyrovnať.

V ten moment prichádza na rad stierkovanie stien, ktorým docielite krásny rovný povrch bez nedokonalostí. Aj keď si stierkovanie stien vyžaduje pevnú ruku a oči s citom na nerovnosti, nemusíte sa ihneď obracať na skúsených majstrov. Pri troche snahy, trpezlivosti, dobrej nálady a kvalitného vybavenia sa môže váš výsledok zo stierkovania podobať práci profesionála. Existujú však rôzne typy omietok a materiálov, ktoré sa dajú použiť na základe vášho podkladu. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako vybrať správnu tú stierku pre vaše steny.

Ako vybrať správnu stierku?

Voľba správnej stierky je prvým krokom k obnove steny, a ak chceme pozitívne zhodnotiť vlastnosti muriva, ušetriť čo najviac nákladov, minimalizovať samotnú pracnosť a zabrániť poruchám počas ďalšieho života stavby, je tento krok extrémne dôležitý. 

Ak chcete navrhnúť najvhodnejší postup a voľbu materiálu pri stierkovaní stien, musíte poznať všetky požiadavky, ktoré budú na omietku kladené.

Na začiatok si teda musíme položiť zopár otázok: 
  • Aký podklad idem stierkovať? Napr. staré murivo, tehla atď.
  • Aký finálny podklad chcem dosiahnuť? Napr. úplne hladký povrch, zahladený, zrnitý, štruktúrovaný atď.
  • V akom prostredí idem stierkovať? Napr. bežné obytné priestory, miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, namáhané priestory atď.

Vplyv stierky na vlhkosť vzduchu

Okrem vyššie spomenutých výhod správneho výberu stierky musíte myslieť aj na to, ako výber stierky vplýva na vlhkosť vzduchu v miestnosti – napr. domy s vnútornou omietkou na vápennom alebo vaápennocementovom základe majú výkyvy relatívnej vlhkosti zriedkavejšie a klíma v miestnosti je viac ustálená. Preto je dobré vedieť, ako regulujú rôzne typy stien vlhkosť vzduchu a aký vplyv na to majú stierky.

Na zodpovedanie týchto otázok sa vykonalo viacero špeciálnych vedeckých meraní vnútornej vzdušnej vlhkosti počas 2 týždňov u rôznych domov. V závislosti od ročného obdobia sa vo všetkých výskumných domoch simulovala tvorba vodnej pary a to trikrát denne po 110 g vody. Priestory boli dva až trikrát denne vetrané (30 m3 počas 1,5 hodiny). 

Výsledky meraní jasne preukázali, že ak chcete docieliť čo najlepšiu klímu v miestnosti, musíte si materiál na stierkovanie vyberať podľa podkladu, na ktorý ju budete nanášať. 

Tehlové murivo

Pre správnu spoluprácu podkladov je potrebné zosúladiť tehlové murivo s výberom správnej stierky. Murivo z tehál v závislosti od rovinnosti a typu môže byť omietnuté jednovrstvovým alebo viacvrstvovým stierkovým systémom. Výber stierky taktiež závisí aj od vzhľadu povrchu, ktorý chcete dosiahnuť, typu prostredia, charakteru podkladu a požiadaviek na funkčnosť stierky.

Pórobetónové murivo

Pórobetónové tvárnice sa vyrábajú z prírodných surovín, sú ľahké a majú vysokú paropriepustnosť. Pri dôkladne murovaných tvárniciach môžete použiť aj stierku tenkej vrstvy, ktorá by sa mala v interiéry pohybovať cca od 6 mm. 

Betónový podklad

Betón patrí medzi najpoužívanejšie stavebné materiály a využíva sa hlavne pri tvorbe nosných konštrukcií, prekladov, vencov, pilierov, stropných dosiek, základov, betónových tvárnic a pod. Ak idete stierkovať betónový podklad, máte na výber širokú škálu stierkových systémov, či už ide o strojové, viacvrstvové alebo tenkovrstvové omietky a stierky.

Vysoko tepelnoizolačné murivá

Murovacím prvkom s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a stavebno-fyzikálnymi parametrami je potrebné venovať zvláštnu pozornosť. Je preto dôležité poradi´t sa pri výbere s odborníkom, či už ide o výber stierky a stierkového systému až po precízne riešenie detailov. 

Ak ste si už podľa podkladu zabezpečili materiál na stierkovanie stien, je čas pustiť sa do samotnej práce. Poďme si teraz detailnejšie opísať postup, ktorým sa dosiahnete skvelo vyzerajúce a zdravé steny.

Ako začať?

Ako už bolo spomenuté vyššie, najčastejšie sa stierkujú staršie steny, ktoré si už niečo prežili. Takéto steny majú za sebou množstvo náterov rôznymi typmi farieb, bývajú otlčené alebo škaredo popraskané. Stierkovať však môžete aj steny novostavby, ak ich chcete mať hladké alebo štruktúrované a pôvodný podklad alebo štruktúra nespĺňa vaše požiadavky.

Hladké alebo štruktúrované steny?

Obe stierky majú svoje špecifiká a výhody. Ak chcete na steny použiť napríklad tapety, nálepky, fólie alebo ak ich chcete maľovať dekoratívnou lazúrou, odporúča sa voliť stierky, ktorých výsledný povrch bude hladký. Hladký povrch stien vám tiež odporúčame do väčšiny minimalisticky a moderne pôsobiacich interiérov, kde by štruktúrovaný povrch mohol narušiť dizajn interiéru.

Na stierkach s jemnejšou alebo hrubšou štruktúrou vynikne menej odrenín alebo rýh, ktoré sa v každom interiéri časom vyskytnú. Na rozdiel od hladkých vám ich odporúčame viac rustikálnejších interiérov, kde dizajnu interiéru výrazná štruktúra pomôže.

Ako pred stierkovaním stien pripraviť podklad

Pred nanášaním stierky je potrebné stenu na tento proces vhodne pripraviť. Na začiatok vám odporúčame zo steny odstrániť všetky staré nátery, tapety, nálepky a fólie, keďže steny by mali byť pred stierkovaním čisté. Podklad upravte za pomoci špeciálnych prípravkov na steny, ktoré dokážu eliminovať vplyv znečistenia spôsobeného cigaretovým dymom, plesňami, olejovými škvrnami, atď. 

Ak sa vám podarilo zo steny odstrániť staré nátery a upraviť podklad, môžete prejsť na ďalší krok, ktorým je nanesenie penetračného náteru. Vďaka nemu sa zvýši priľnavosť a kvalita novej nanesenej stierky. Znova spomenieme, že stierky sa môžu nanášať na rôzne podklady či už na betónové steny a očistené staré panelákové steny, ale aj sadrokartón, vápennocementové omietky, vápenné omietky, atď.

Ako nanášať stierku

Stierka sa väčšinou nanáša dvomi spôsobmi ručne alebo strojovo. To, aký postup zvolíte závisí najmä od vašich skúseností so svojpomocnou realizáciou stierok alebo od skúseností vašich majstrov, použitého náradia a strojov.

Aké náradie budete na stierkovanie stien potrebovať:

  • elektrické miešadlo,
  • nerezové hladítko,
  • špachtľu
  • tmel, pásku do rohov,
  • stavebné vedro, čas a silné ruky.

Postup stierkovania - postup

1. Odstránenie starých náterov, tapiet a fólií

Pomocou špachtle odstránime staré nátery, ktoré sa už odlepujú a tiež všetok nesúdržný a oddeľujúci sa podklad. Akékoľvek tapety, fólie, nálepky odstránite odlepením, oškrabaním alebo použitím špeciálnych prípravkov na odstraňovanie tapiet. Pri odstraňovaní starých tapiet a fólií sa sústreďte na eliminovanie lepidla na podklade, ktoré môže počas stierkovania napáchať neplechu.

2. Príprava podkladu

Po odstránení všetkých starých náterov a tapiet podklad dôkladne skontrolujeme. Ak chcete zjednotiť nasiakavosť, špeciálne ošetriť kriedujúci podklad alebo vykonať špecifickejšie úpravy, je potrebné zrealizovať vhodným produktom ešte pred nanesením stierky. 

Pred samotným stierkovaním musíte vyhladiť podklad, teda obrúsiť všetky nerovnosti, ktoré sa na podklade nachádzajú. Aby sa stierka k stene dobre prichytila, očistené steny bude potrebné, ako sme už spomínali vyššie, napenetrovať. Pred aj počas aplikácie penetračného náteru ho nezabudnite poriadne premiešavať.

Ušetríte si tak mnoho starostí s usadzovaním hrubších častí. Penetračný náter na stenu aplikujte pomocou valčeka, ktorým ho rovnomerne rozotrite na celú plochu stien. Na záver musíte nechať penetračný náter dobre vschnúť. 

3. Miešanie stierkovej hmoty

Ďalším krokom je správne namiešanie stierky. Pri miešaní sa vždy riaďte pokynmi od výrobcu, ktoré nájdete na obale, keďže na základe zloženia sa každá stierka môže miešať v inom pomere.

Prichystajte si teda vami vybranú stierku a nasypte ju do väčšieho vedra. Vzápätí do nej podľa návodu uvedenom na obale vlejte vodu a nechajte pôsobiť približne 5 minút. Keď do seba stierka vsaje vodu, hmotu rozmiešajte elektrickým miešadlom na miernych otáčkach.

Ak sa vám na začiatku nechtiac podarí nasypať viac stierky, než ste chceli, do zmesi radšej vlejte trochu vody a opäť ju rozmiešajte. Nerobte to v opačnom poradí. Dosypaním stierky do takejto zmesi vám vzniknú neželané hrudky, ktoré vám stierkovanie iba skomplikujú. Konzistenciu otestujete tak, že ju naberiete na špachtľu, ktorú otočíte stierkou nadol. Ak sa na špachtli bude držať, môžete pokračovať s jej nanášaním na stenu.

 

 
4a. Ručné nanášanie

Dostávame sa do najdôležitejšej časti stierkovania stien. Rozmiešanú hmotu stierky začnite nanášať rovným nerezovým hladítkom v jednej vrstve a v jednom smere, a to zospodu smerom nahor. Keďže ide o prvý náter, nemusíte sa báť prípadných nedokonalostí. Podľa návodu nechajte prvý náter preschnúť po odporúčanú dobu. Ak ste si istý, že stierka preschla, pokračujte v druhom nátere.

Zahladenie priestoru, kde vznikli drobné chybičky aj po druhom nátere zvládnete pomocou fasádnej špachtle. Na podklade smerom do vnútra steny špachtľou vyhladzujte povrch striedavo vodorovne a potom zvisle. Dávajte si však pozor na ťahy špachtľou do oblúka. Aj keď vás tento spôsob môže lákať, len veľmi ťažko ním docielite dokonale rovné steny. Ak ešte nájdete miesta, kde stierka chýba alebo vám stena nesedí vo vodováhe, naneste stierku do potrebných častí na stene a podľa potreby zahlaďte.

Ako skontrolujete, či omietka už zaschla? Na vyhladenú stenu pritlačte vašu dlaň. Ak nezanechá v stene stopu, môžete pokračovať v ďalších krokoch. Novú stenu navlhčite hubkou na vodu jemnými krúživými pohybmi. Ak ste postupovali správne na povrch hubky by sa z novej steny nemalo nič odlepovať. 

Ak sa vám na stene náhodou vytvoria bubliny, nezľaknite sa. Chvíľu počkajte a povrch opätovne zarovnajte špachtľou a nechajte zaschnúť. Aby všetky steny vyzerali skvele a kompaktne, do ich rohov naneste tmel a vložte do nich pásku, ktorá steny na seba „napojí“, ochráni a maximalizuje ochranu pred ich prasknutím. Pásku v strede po šírke prehnite. Po aplikácii na roh ju vyrovnajte a do hrany rohu poriadne pritlačte. Okraje pásky na záver zahlaďte tmelom.

Keď budete mať stierkovanie stien hotové, nechajte ich poriadne zaschnúť podľa špecifikácie výrobcu.

4b. Strojové nanášanie

Väčšinu stierok je možné nanášať aj strojovo. Zamiešanú stierku nastriekame na podklad vhodným strojom. Medzi najbežnejšie patria Strobl Strobot 401 S, PFT Ritmo, PFT Swing, PFT N2. Nastriekanú stierku na podklad zahladíme hladidlom a necháme preschnúť. Keď sme ste si istí, že stierka je suchá, nanesieme strojom ešte jednu vrstvu. Podklad vyhladíme podobne ako pri ručnom nanášaní. 

Drobné chyby pomocou fasádnej špachtle. Vyhýbajte sa ťahom špachtľou do oblúka. Miesta, kde stierka chýba alebo vám stena nesedí vo vodováhe, postriekajte opäť so strojom a podľa potreby zahlaďte.

5. Ako dosiahnuť čo najhladší povrch

Povrch nanesenej stierky nemusíte v záverečných krokoch brúsiť. V prípade malých opráv, pre ešte hladší povrch, je ale možné povrch stierky prebrúsiť jemným brúsnym papierom.

6. Náter

Vyschnutý povrch stierky predstavuje plochu, kde sa teraz môžete vyblázniť s interiérovou farbou. Na rôzne povrchy a typy stierok sa hodia farby rôznych zložení, preto si aj pri tomto kroku nechajte poradiť odborníkmi. 

Stierkovanie stropu

Kým ešte máte dostatok elánu a síl, vrhnite sa na stierkovanie stropu. Z toho bolia ruky najviac, keďže často strop má najviac poškodený podklad. Na vykonanie týchto opráv však treba mať nejakú minimálnu prax alebo aspoň skúsenosť, pretože opravené miesta na strope neschováme ani za nábytok, ani pod lampu.

Potrebujete lešenie?

Pri poškodení stropu v rozsahu jedného metra štvorcového stačí pod strop umiestniť rebrík. Keby poškodenie bolo väčšie, musíte pravdepodobne použiť lešenie, ktoré vo veľkej miere obmedzí prevádzku domácnosti. 

Ako začať?

Najprv treba odstrániť pôvodnú omietku v mieste poškodenia. Predtým by sme sa však mali postarať o zakrytie podlahy, aby stavebný odpad nespôsobil ďalšiu neplechu. Pomocou škrabky potom odstráňte starý náter, prípadne tapety alebo fólie, ktoré sa na strope nachádzajú. 

V ďalšom kroku si rovnako, ako pri stierkovaní stien, pripravte vo vhodnej nádobe také množstvo stierky, ktoré dokážete v primeranom čase spracovať. Stierky na stropoch v panelových domoch bývajú pomerne tenké. 

Pomocou menšieho hladidla začnite stierku nanášať po okrajoch stropu. Veľkým oceľovým hladidlom potom stierku nanesiete na veľké plochy. Nanášajte vždy len tenkú vrstvu a naberajte len malé množstvo, pretože inak by vám stierka padala na zem.

Postupujte tak, že stierku najskôr vtláčajte do stropu a potom uhladzujte. Samozrejme opatrne, aby sa vám nedeformovala. Stierku nechajte preschnúť a rovnako na strop aplikujte druhú vrstvu. Snažte sa, aby sa na strope neobjavovali prepadnuté či vystúpené miesta. Postup ukončujete rovnako, ako pri stierkovaní bočných stien.

Čo robiť s popraskanou stenou?

Špeciálnym prípadom sú popraskané steny. Musíte si uvedomiť, že každá stavba rokmi pracuje. Za popraskané steny však môže byť zodpovedné aj trieskanie dverami a na stenách sa sem tam trhliny objavia. Pri trhlinách väčších ako 5 mm sa odporúča používať tzv. renovačné stierky, ktoré ponúkajú mnohí výrobcovia. Tieto stierky sú určené na renováciu a vyrovnávanie stien s vložením výstužnej sieťky, ale aj pre celoplošné stierkovanie fasád. 

Ich výhodou je jednoduché spracovanie. Pri dvojvrstvovom spracovaní je možné povrch stierky s jemnou štruktúrou finálne zahladiť a následne ju pretrieť náterom, interiérovou alebo fasádnou farbou ako pri klasickom stierkovaní.

Veríme že vám náš postup pomohol zorientovať sa vo vlastnoručnom stierkovaní stien. Nižšie nájdete aj video, v ktorom uvidíte stierkovanie stien v akcií.

autor: Lucia

Aug 9, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 30 091 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0

Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martina C.

Firma
Turie
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliar, Maliarske práce

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Ő.

Firma
Komárno
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal K.

Firma
Topoľčany
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliar, Maliarske práce

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vyššia cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 30091 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 886 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt