Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž kuchyne, nábytku

Komponenty a náradie potrebné pri montáži kuchyne a nábytku

Hľadáte stolára na montáž kuchyne, nábytku? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Komponenty a náradie potrebné pri montáži kuchyne a nábytku
Montáž kuchyne, nábytkuKomponenty a náradie potrebné pri montáži kuchyne a nábytku

Montáž nábytku aj kuchyne sa dnes dá realizovať aj svojpomocne. Pri nábytku si vystačíme so základným náradím aj zručnosťami. Nábytok býva doručený v demontovanom stave a jeho montáž je značne uľahčená kvalitnou výrobou a zrozumiteľnými návodmi, na ktoré si poprední výrobcovia nábytku dávajú záležať.

Kuchyňa predstavuje väčšiu výzvu a veľa času strávite už pri plánovaní. Priestor budúcej kuchyne musí byť vyplnený čo najpraktickejšie a premyslieť musíme aj rozmery spotrebičov, ktoré umiestňujeme na záver montáže. Všetko musí byť precízne naplánované a funkčná kuchyňa potrebuje kvalitnú montáž. 

Zoznámime vás s komponentami, ktoré budete potrebovať pri montáži nábytku alebo kuchyne a vysvetlíme, na čo sú dobré a ako fungujú. Podobne vám poradíme, aké náradie budete určite potrebovať a poskytneme tipy aj na také, ktorému sa pri montáži radšej vyhnite.

Komponenty 

Základným komponentom pri každej kuchyni a nábytku sú drevené časti, najčastejšie z drevotriesky. Tie sa v procese montáže spájajú do rôznych tvarov a výsledkom je komoda, pracovný stôl, skriňa alebo kuchynská linka s odkladacím priestorom na príbory. Popri týchto veľkých dieloch sa pri montáži musia pri finalizácii použiť menšie.

Kovanie 

Kovanie a kľučky nájdete pri každom jednom nábytku alebo kuchyni. Sú to ovládacie prvky, ktoré zabezpečujú rôzne funkcie. Patrí sem závesy dvierok, rôzne konzoly a podpery pre rozmernejšie diely nábytku. Do tejto kategórie patrí aj spojovací materiál v podobe skrutiek do dreva, do kovu alebo do betónu. Súčasťou balenia býva aj sada ukotvovacích hmoždiniek, ktoré sa umiestňujú do predvŕtanej diery a následne sa zakrúti skrutka. 

Patria tu aj rôzne koľajnicové systémy, ktoré umožňujú posúvať dvere, napríklad pri vstavaných skriniach, rôzne druhy dorazov aj výsuvov z kovu. Tie sa montujú po bokoch šuplíkov a zabezpečujú jeho plynulé otváranie aj zatváranie.

Madlá a kľučky z kovu sa zvyčajne upevňujú do vopred pripravených miest. Ak nie ste spokojný s dodaným variantom, nič vám nebráni v návšteve špecializovanej predajne. Tu si svoju ideálnu kľučku alebo madlo nájdete určite.

Chrániče 

Pri montáži nábytku v balení častokrát nájdete aj rôzne druhy chráničov. Sú vyrobené z plastu alebo zo silikónu, prípadne tkaniny. Niektoré druhy sa dajú nalepiť na spodnú časť nohy stola, skrine alebo pohovky. Nazývame ich chrániče podlahy. Nohy stolov chránime plastovými chráničmi a predchádzame tak zraneniu pri náhodnom a nechcenom kontakte chodidla a hrany. Chrániče sa používajú aj na prekrytie rohu stola najmä v domácnostiach s malými deťmi.

Lišty

Ozdobná alebo ukončovacia lišta sa umiestňuje na hrany nábytku rôznymi spôsobmi. Niekedy sa používa lepidlo, inokedy sú na lište kolíky, ktoré sa umiestňujú do dier. Lišty sa upevňujú na pohľadovú stranu v kuchyni, musia sa preto uchytiť precízne a bez kazov. 

Šatníková tyč

Pri montáži veľkých úložných priestorov v podobe skríň alebo šatníkových skríň sa určite stretneme so šatníkovou tyčou. Poslúži na zavesenie oblečenia. Tyč sa umiestňuje do úchytov na tyč, ktoré sa vŕtaním pripevnia na správne miesto. 

Výsuvný skriňový vešiak

Veľmi praktickou a modernou pomôckou pri organizácii oblečenia je výsuvný skriňový vešiak. Ten sa upevňuje o hornú dosku skrine a je naň možné uložiť viac kusov oblečenia. Pri manipulácii sa celý vešiak vysunie zo skrine von, následne zasunie dnu.

Lepidlá, kolíky

Pri skladaní a spájaní drevených častí k sebe bude súčasťou balenia množstvo drevených kolíkov spolu s lepidlom na drevo. Kolíky umiestňujeme do vopred pripravených otvorov, do ktorých najprv nanesieme menšie množstvo lepidla. Spojené časti tak zostanú trvalo prilepené a prvok kuchyne alebo iný kus nábytku sa stane pevným a spoľahlivým.

Náradie

Pri montáži kuchyne aj nábytku si každý majster vystačí s pomerne malým množstvom náradia. Väčšina z nás má takmer všetky nižšie spomenuté náradia už doma. Ak aj nie, dajú sa veľmi ľahko zakúpiť v obchodoch a stoja pár eur.

Skrutkovače

Základom sú skrutkovače – s plochým aj krížovým hrotom. Skrutkovače používame na doťahovanie skrutiek, neodporúčame sa spoliehať na akumulátorové verzie. Pri nich je niekedy ťažké odhadnúť správnu rýchlosť a vysoký krútiaci moment môže poškodiť niektorý z dielov. Aj profesionáli uprednostňujú ručný variant.

Šablóna na vŕtanie

Pri presnom a bezpečnom vŕtaní výborne poslúži šablóna. Nachádzajú sa v nej predvytvorené otvory s rôznymi veľkosťami aj rozostupmi. Práca s touto pomôckou je efektívna a precízna.

Meter

Bez metra sa nezaobíde žiadny majster, o to viac, keď sa chystá montovať nábytok alebo kuchyňu. Zároveň sa meter nachádza v každej domácnosti a výborne poslúži pri meraní vzdialeností pri práci alebo aj po jej dokončení. 

Vodováha

Pre kontrolu rovného povrchu potrebujeme vodováhu. Vrchné ale aj bočné diely musia byť v perfektnej rovine. Pri montáži nábytku sa zvyknú používať kratšie verzie.

Stavebný uholník

Uholník potrebujeme pomerne často na kontrolu pravého uhla, ktorý musia mať jednotlivé prvky kuchyne, skrinky alebo šuplíky v miestach, kde sa spájajú. Vyrábajú sa v plastových alebo kovových variantoch. Tento kus náradia určite využívajte, predídete tak fatálnym chybám pri montáži, ktorých dôsledkom bude nefunkčný nábytok. 

Gumové kladivo

Počas montáže bude potrebné použiť väčšiu nárazovú silu. Drevené diely určite k sebe nedorážajte päsťami alebo železným kladivom. Používajte gumený variant, ktorý je ľahký a dá sa s ním precízne manipulovať. K poškodeniu povrchu alebo konštrukcie nábytku s gumeným kladivom nikdy nedôjde.

autor: Andrej

Apr 29, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 26 404 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Patrik S.

Živnostník
Bratislava
5,0
Elektrikár

Ahojte som Patrik s dlhorčnou praxou cez 9 rokov, poskytujem opravu El. Rozvodov, výmena alebo zapojenie zástrčiek, vypínačov, montáž LED pásov, zapojenie spotrebičov, atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef P.

Firma
Príbovce
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Službám hodinového manžela-údržbára sa venujem viac ako 10 rokov. Žiadny problém v domácnosti nie je tak veľký, že by sa nedal vyriešiť rýchlo a v ktorýkoľvek dátum. Práce-výzvy ktoré iní odmietnu alebo nestíhajú sú určené práve pre mňa. Maľovanie,montáže a opravy robím precízne.Flexibilne reagujem na dátumy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9
Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Juraj Š.

Firma
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a remeselnu zrucnost v roznych technicky zameranych profesiach. Na vykon prac pouzivam profi naradie zn. Bosch, ktore mi umoznuje odviest kvalitnu pracu. Po ukonceni prac miesto prace vzdy vycistim. V ramci moznosti zakaznikovi poradim a vysvetlim ako budem postupovat pri praci Mojou dlhorocnou zalubou a zaroven aj dalsou pracovnou cinnostou je fotografovanie. Podla Vasich poziadaviek Vam nafotim svadby, rozne spolocenske akcie, eventy, produkty a tovary, portrety a p. Mam mobilne studiove osvetlenie, co mi umoznuje nasvietit fotografovanu scenu, objekty a predmety priamo na mieste podla potrieb zakaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9
Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir P.

Firma
Hendrichovce
4,9
Vodár

Havarijné stavy v domácnostiach - voda, odpad, elektrina. Výmeny vodovodných batérii, kohútikov, hadic, poistných ventilov, a mnoho iného. Krtkovanie odpadov. Výmeny zásuviek, vypínačov, ističov, zapájanie elektrických spotrebičov. Po dohode aj prace väčšieho rozsahu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,9
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal B.

Firma
Kučín
4,9
Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ľuboš Š.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Domáci majster - Handyman Ponúkam svoje služby ako domáci majster: skladania a opravy nábytku montáž svietidiel, vypínačov montáž zásuviek, zrkadiel, obrazov a poličiek výmena vodovodných batérií oprava upchatých odtokov maľovanie a mnoho ďalšieho... Handyman services: flat pack furniture assembling and fixing basic electrical jobs: change of wall plugs and switches basic plumbing shelves, pictures, mirrors hanging curtains and blinds mounting painting decorating and much more. I SPEAK ENGLISH

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel Ď.

Živnostník
Považská Bystrica
4,9
Elektrikár

Elektroinštalačné práce, zapojovanie spotrebičov, zásuviek....montáž rozvodných skríň, svietidiel....opravárenské práce...kosenie, upratovanie pozemkov, zimná údržba.... hodinový manžel... Opravy stien pred maľovaním ( diery po hmoždinách, praskliny...) , Maľovanie interiéru Drobné opravy nábytku ( pánty, závesy, madlá...)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Rastislav S.

Firma
Trenčiansky kraj
4,9
Elektrikár

Profesionálne skúsenosti zo slovenska a zo zahraničia v oblasti rekonštrukcie domov, bytov , kancelárií, Dokážem zhotoviť čokoľvek v interiéri domácností, opraviť, poradiť. 80% činností som sa venoval remeslu v elektro ako montáž a kabeláž elektroinštalačných rozvodov. Oprave elektrospotrebičov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jakub J.

Živnostník
Bratislava
4,9
Sťahovanie

Ponúkam prácu. Veci čo sa týkajú stavby,prepravy, výroba nábytku na mieru,prístrešky,sadrokartón pokládka zámkovej dlažby výroba hliníkových okien. Betónovanie atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž kuchyne, nábytku

Nižšia cena50,00 €/bm
Priemerná cena68,75 €/bm
Vyššia cena90,00 €/bm
Pošlite dopyt 26404 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte stolára na montáž kuchyne, nábytku? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt