Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Oprava strechy

Komponenty, ktoré sú súčasťou procesu výmeny strechy

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 16680 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Komponenty, ktoré sú súčasťou procesu výmeny strechy
Oprava strechy

Komponenty, ktoré sú súčasťou procesu výmeny strechy

Vaša strecha je viac ako len šindeľ, ktorý vidíte z ulice. Je to kombinácia rôznych strešných materiálov a komponentov, ktoré spolu vytvárajú ucelený strešný systém. Čo sú to však tieto materiály a prečo sú dôležité pre vašu strechu?

Vieme, čo je potrebné na to, aby sme vám poskytli informácie o kvalitnej výmene strechy, ktorá vám dá roky pokoja. 

Každá časť vašej strechy má dôležitú úlohu, aby vás a vašu rodinu chránila pred prírodnými živlami. Existujú časti strechy, ktoré nevyhnutne nebude potrebné vymeniť.Keď si zaobstaráte novú strechu, vymenia sa tak všetky strešné komponenty a doplnky. 

1. Strešné paluby 

Palubovka sú drevené dosky, ktoré tvoria rámovanie vašej strechy. Na týchto doskách sú položené šindle a ďalšie komponenty. 

Keď sa rozhodnete pre výmenu strechy, možno budete musieť vymeniť práve palubnú strechu. Dodávateľ strešných krytín nebude presne vedieť, či je potrebné je vymeniť, až keď úplne odstráni vašu starú strechu.

Ak nájde zhnité dosky, potom ich bude musieť dodávateľ vašej strešnej krytiny určite vymeniť, aby mohol začať inštalovať strešné komponenty. Ak však dodávateľ zistí, že celistvosť vašej palubovky je zdravá, potom môže začať s vašou novou strechou. 

2. Lemovanie strechy

Lemovanie strechy je kovové, kdekoľvek sa váš šindeľ o niečo opiera, napríklad o stenu, komín alebo v otvorených oblastiach.Keď sa rozhodnete pre novú asfaltovú strechu, lemovanie možno nebudete musieť vymeniť. 

Ak lem nie je hrdzavý a celistvosť kovu je stále silná, potom ho nebude treba vymeniť. Ak je však poškodený, zhrdzavený alebo ak prechádzate z 3-záložkového na rozmerný asfaltový šindeľ, bude potrebné vymeniť lemovanie strechy. 

3. Podloženie

Podkladová vrstva je materiál z filcu, ktorý sa používa na palubu a poskytuje ďalšiu ochranu. To z nej robí udávajúci komponent vašej strechy. Súčasťou výmeny strechy musí byť aj položenie novej podkladovej vrstvy. 

Uvedomte si, že podkladová vrstva je poslednou líniou obrany vášho terénu pre vašu palubu. Je dôležité investovať do najlepších možných strešných komponentov.

4. Odkvapová rúra

Odkvapová rúra tvorí kovové lemovanie, ktoré je namontované na okrajoch strechy. Pomáha tak riadiť odtok vody z fascie a iných komponentov strešnej krytiny. Odkvapový okraj je potrebné vymeniť, keď montujete novú asfaltovú strechu. Ak nie je nainštalovaný podľa presne stanovených pravidiel, mohlo by to vážne poškodiť dom.

Vaše strešné žľaby sú podstatné pre udržanie prúdenia vody správnym smerom po streche. Z tohto dôvodu potrebujú niečo, čo ich ochráni pred neustálym prúdením vody vždy, keď prší. 

Ochranný štít pred snehom a vodou je vodotesná membrána používaná na ochranu strechy pred poškodením vlhkosťou. Keď už máte hotovú strechu, bude treba okolo priechodov strechy a vo vašich strešných žľaboch namontovať nový odtok pre sneh a vodu. Je tiež dôležité odstraňovať zo žľabov strechy všetky nečistoty a robiť pravidelnú údržbu strechy.

Ak to neurobíte, voda vám bude pretekať cez šindle alebo presiakne cez štít až na palubu a spôsobí netesnosti. 

5. Asfaltové šindle

Šindle sú vrchnou vrstvou strechy, ktorá je viditeľná pre okolitý svet. Preto keď ľudia uvažujú o výmene strechy, myslia tým obyčajne iba šindle. To znamená, že šindle sú určite súčasťou každej výmeny strechy. Je absolútne nevyhnutné, aby boli šindle inštalované správnymi strešnými technikami. 

6. Obloženie hrebeňa 

Hrebeňový uzáver je obloženie namontované na vrchole, kde sa stretávajú dva svahy strechy. Sú hrubšie ako bežné šindle a sú vopred ohnuté, aby sa mohli formovať k hrebeňom na streche.

Počas výmeny strechy musí byť vymenený hrebeňový kryt. Myslite na to, že niektorí dodávatelia strešných krytín sa snažia použiť asfaltové šindle s nevhodnými vlastnosťami na obloženie hrebeňa, aby znížili náklady. Nie sú na to určené a mohli by spôsobiť netesnosť strechy. 

7. Strešné prieduchy

Bez správneho vetrania podkrovia sa životnosť vašej strechy značne skráti, a to v závislosti od zachyteného horúceho a studeného vzduchu. Strešné otvory sú na mieste, aby umožnili podkroviu správne dýchať. To znamená, že vetracie otvory sú súčasťou výmeny strechy. Je len na vás, či chcete stále používať rovnaký druh prieduchov alebo si chcete zaobstarať nový typ. 

Väčšina komponentov a príslušenstva vášho strešného systému bude vymenená, keď sa rozhodnete pre výmenu asfaltovej strechy. Pamätajte však, že vaša paluba a lemovanie môžu zostať, ak sú stále v dobrom stave. 
 

autor: Dagmar

Jun 25, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16680 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ján M.

Firma
Zvolen
5,0

Oprava strechy

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor...Zobraziť viac

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor tesár. Teším/e sa na Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej S.

Živnostník
Cabaj - Čápor
5,0

Oprava strechy

Poskytujem pokryvacske klampiarske a tesarske prace . Mam 12 rocnu prax v obore. Ponukam montaz krovu , altankov zahradnych domcekov,...Zobraziť viac

Poskytujem pokryvacske klampiarske a tesarske prace . Mam 12 rocnu prax v obore. Ponukam montaz krovu , altankov zahradnych domcekov, podhladov. Montaz klamiarskych prvkov, okapovy system a falzovane strechy.Poryvam vaznikove krovy. Klampiarsku prax ma zahranicnu a to v Rakusku a neskor 4 roky vo Švajciarsku.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián H.

Živnostník
Podolie
5,0

Oprava strechy

Venujem sa hlavne murarskym prácam, obklady dlažby zateplenia,opravy striech ale aj ich výstavby,plus altánky.Zamkove dlažby, elektroinštalácia, vodoinštalacie.Snažim sa byť zodpovedný...Zobraziť viac

Venujem sa hlavne murarskym prácam, obklady dlažby zateplenia,opravy striech ale aj ich výstavby,plus altánky.Zamkove dlažby, elektroinštalácia, vodoinštalacie.Snažim sa byť zodpovedný a hlavne vyhovieť mojim zákazníkom.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
5,0

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS...Zobraziť viac

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Živnostník
Sládkovičovo
4,7

Oprava strechy

Vykonávam prácu ako klampiar pokryvac,izolácie plochých striech a cistenie striech.a vela dalších prác ktorým rozumieme alebo vieme poradiť dalších majstrov...Zobraziť viac

Vykonávam prácu ako klampiar pokryvac,izolácie plochých striech a cistenie striech.a vela dalších prác ktorým rozumieme alebo vieme poradiť dalších majstrov nato určených,tieto prace vykonávam od strednej školy ako som sa učil remeslo.Robím kvalitnú prácu a pomôžem zo všetkým co potrebujete .

#
#
#
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan L.

Živnostník
Púchov
4,6

Oprava strechy

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na...Zobraziť viac

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na vyžiadanie pošlem ďalšie fotky konkrétnych prác .Za svoju prácu si ručím ! Tak asi neni čo viac dodať :)

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,6

Oprava strechy

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj...Zobraziť viac

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj stavebny izolacny material s lepsimi cenami ako v beznych stavebinach! Nevahajte sa nas opytat na cokolvek! Dakujeme SPODNE STAVBY NOVE PLOCHE STRECHY+OPRAVY STARYCH STRIECH TERASY BALKONY KUPELNE RADONOVA OCHRANA ISKROVE SKUSKY

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš K.

Živnostník
Krajné
4,2

Oprava strechy

Oprava starých striech, vymazanie korytok, natieranie striec.Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, sadrokartonárske, parketárske práce. Stierkovanie,...Zobraziť viac

Oprava starých striech, vymazanie korytok, natieranie striec.Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, sadrokartonárske, parketárske práce. Stierkovanie, potery, zámkove dlazby a všetky stavebné práce.Buracie,kopacie práce.Stahovanie,Vypratavanie

#
#
#
Zadať dopyt

Martin K.

Živnostník
Trenčín
4,1

Oprava strechy

Dobrý deň vykonávame veskere murárske a podlaharske práce.Obklady, Dlažby, Osádzanie vaní obmurovanie vani, Osádzanie sprchových kútov, Geberitov, Omietky ručne filcovane,A...Zobraziť viac

Dobrý deň vykonávame veskere murárske a podlaharske práce.Obklady, Dlažby, Osádzanie vaní obmurovanie vani, Osádzanie sprchových kútov, Geberitov, Omietky ručne filcovane,A fasádne omietky.Murovanie priečok, sadrokartón, Zateplenie rod domov , Ručne betóny osadenie okien a dverí, Maľovanie. Podlahy plávajúce , nivelaky, osádzanie interierovich dverí a okien. Za ponuky vopred ďakujem a čo sa týka materiálu stavebného vieme zabezpečiť,s podrobnou cenovou ponukou

#
#
#
Zadať dopyt

Matej K.

Firma
Hlohovec
4,0

Oprava strechy

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej...Zobraziť viac

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej krytiny

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Oprava strechy

Nízka cena50,00 €/m2
Priemerná cena71,20 €/m2
Vysoká cena89,00 €/m2

Pošlite dopyt 16680 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 16680 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt