Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kované zábradlie

Kované zábradlie na terasu, balkón či schodisko

Hľadáte staviteľa na kované zábradlie? V tejto kategórii máme 12 863 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Kované zábradlie na terasu, balkón či schodisko
Kované zábradlieKované zábradlie na terasu, balkón či schodisko

Zábradlie je neodmysliteľnou súčasťou každého balkóna a terasy. Nielenže je účelové a spĺňa ochrannú funkciu, ale patrí medzi základné architektonické prvky, ktoré sa výrazne podieľajú na celkovom vzhľade domu. Ak sa obzeráte po vhodnom exteriérovom zábradlí pre váš dom, balkón, terasu či schodisko, možno vám do oka padne pôsobivé kované zábradlie.

Kované zábradlie – vlastnosti a charakteristika 

Vedeli ste, že železné zábradlie sa používalo už v 17. storočí? Kované zábradlie je populárne storočia a dodnes nevyšlo z módy. Aj keď kované ploty patria medzi najstaršie druhy plotov, medzi ľuďmi sú stále obľúbené – ich popularita je spôsobená ich dlhou životnosťou a pútavým vzhľadom, vďaka ktorému skrášľujú interiéry a exteriéry domov a objektov aj v súčasnosti.

Zdobia každé miesto, na ktoré sú použité, či už ako zábradlie na terasu, balkón, schodisko alebo na dvor či záhradu – svoje použitie nájde kov či už ako pevný a odolný záhradný plot, ale aj ako okrasné schodiskové zábradlie či zábradlie na francúzske okno alebo balkón. Dnes existuje na trhu pestrá škála farebných odtieňov, z ktorých si môžete kované zábradlie vybrať. 

Nájdete tiež kované zábradlia s antikoróznou úpravou s veľmi dlhou životnosťou, ktoré si vyžadujú len minimálnu údržbu. Na zábradlie, ktoré je umiestnené v exteriéri, sú kladené vysoké nároky. Preto je vonkajšie zábradlie ošetrované rovnako ako ploty s vysoko kvalitnou povrchovou úpravou, ktorá zaistí jeho dlhú životnosť a vzhľad aj po niekoľko rokov.

Ako sa teda materiál kovaných výrobkov povrchovo ošetruje? Kované zábradlie je ponorené do zinkovej kúpele, čím je zaručené, že sa farba dostane do každého záhybu. Na takto ošetrený povrch sa následne aplikuje vrchný náter. 

Všetky plotové výplne sú antikorózne zabezpečené dvoma najkvalitnejšími spôsobmi ochrany kovu – žiarivým zinkovaním s kvalitnou práškovou farbou. Obe povrchové úpravy vytláčajú takzvané „mokré farby“ všade, kde je dôraz kladený na kvalitu, trvanlivosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom. Tieto povrchové úpravy kovaného zábradlia zaručia, že vydrží dlhé roky, bez ďalšej údržby. 

Kovové zábradlie pre terasy, balkóny, schodiská  

Kované zábradlie môže byť bohato zdobené a mať rôzne ozdobné prvky. Kované zábradlia možno vidieť nielen na balkónoch starých domov v centrách miest, ale vkusne a s bezpečnostnou funkciou dopĺňa aj balkóny a terasy menších rodinných domov. V niektorých typoch domu nájde takéto zábradlie svoje uplatnenie aj v interiéri. 

Kované ploty a zábradlia sú vhodné prakticky všade, či už ide o vnútorné schodisko alebo balkón – vždy bude vyzerať luxusnejšie a pôsobivejšie. Ak si pre váš dom vyberiete pravé kované zábradlie s dizajnom ladiacim ku vášmu domu či bytu, môžete mu tak dodať štýl a šmrnc.

Pre rôzne typy rodinných domov alebo objektov sa hodia rôzne typy zábradlia. Ideálne je, keď kované zábradlie dopĺňa napríklad kovaný plot alebo iné kované doplnky. 

V súčasnosti čoraz viac firiem ponúka predaj kovaných schodov a zábradlí, ako aj rôzne schodiskové kované zábradlia alebo drevené schody s prvkami kovania. Kované zábradlia majú svoje využitie v rôznych formách a v rôznom prevedení, s rôznou zložitosťou nevynímajúc.

Kované zábradlia tak môžu byť skvelým doplnkom nielen do exteriéru, ale aj do interiéru. Remeselníci, ktorí sa priamo podieľajú na výrobe železných kovaných zábradlí, by mali mať v oku presnosť, aj individuálny pohľad a prístup ku každému výrobku. 

V súčasnosti sú najčastejšími výrobkami, pre ktoré sa kovanie používa, kovové zábradlia, ktoré môžu dodať vášmu domovu punc originality.

Ako si vybrať kované zábradlie pre váš dom, balkón, terasu či schodisko? Pri výbere kovaného železného zábradlia je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Ručne kované zábradlia patria medzi výnimočné a luxusné – sú to akési umelecké diela – každé je jedinečné a nemá konkurenciu.

Zábradlia na francúzske okná s historickým nádychom, schodiskové zábradlia v industriálnom štýle alebo kované zábradlia so špecifickou tematikou prispôsobenou objektu? Nebojte sa do kvality zainvestovať – kované zábradlia sú bezpečným, kvalitným výrobkom, pri ktorom cena zodpovedá týmto výhodám. 

Jednoduchším a lacnejším variantom sú kované zábradlia vytvorené z tyčiek a z hotových polotovarov vyrobených vopred priemyselne, ktoré tiež svojou kvalitou nezaostávajú.

Cena kovaného zábradlia

Ceny kovaného zábradlia sa pohybujú okolo 120-430 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci kovaného zábradlia zväčša býva výroba atypického kovaného zábradlia. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu a pozáručný servis, ktoré priemerne stoja 20-80 eur.  

autor: Lucia

Apr 26, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Vyberáme pre vásSúvisiace články
PoskytovateliaViac ako 15 895 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kované zábradlie

Nižšia cena120,00 €/m2
Priemerná cena299,72 €/m2
Vyššia cena435,60 €/m2
Pošlite dopyt 15895 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na kované zábradlie? V tejto kategórii máme 12 863 poskytovateľov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt